mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 10.06.2024 : 15:32:06

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: BORELIJA
Strani: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15   Dol
Natisni
Avtor Tema: BORELIJA  (Prebrano 50994 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Klavdija
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 868


« Odgovor #120 : četrtek, 08.01.2009 : 13:44:11 »

Sem na hitro pogledala..sem še vedela, da moram imet neko škatlo Clinofuga..ja..in jo imam..samo je avgusta 08 potekel rok... Lips Sealed (to pa menda ni več uporabno..)
Logiran
BELA Tisa
rad pišem
****
Sporočil: 358


« Odgovor #121 : četrtek, 08.01.2009 : 13:44:29 »

Kako ni več  Shocked

Lani smo Tiso rešili erlihije z njim! Kaj če se ji ponovi?

Sem bila vesela, da ga je dobro prenesla, sedaj bo pa pri drugih treba spet razkirat.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #122 : četrtek, 08.01.2009 : 14:19:23 »

Klavdija, kako ste pa to nabavljali?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #123 : četrtek, 08.01.2009 : 20:13:22 »

Mojega so tudi pred tremi meseci rešili s clinofugom, dobila sem ga pri vet. Kako ga ni več, začasno ali je ukinjen in zakaj?
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #124 : nedelja, 11.01.2009 : 10:39:12 »

Ni vec, niso obnovili licence ipd. skratka pri nas se ga (ga=Clinofuga=doksiciklina?) ne dobi vec (bom zelo zelo vesela, ce ne drzi). Ostane torej tujina.
(hehe, Clinofug je menda tudi antimalarik, kaj vse clovek najde...)
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #125 : nedelja, 11.01.2009 : 12:24:36 »

Pa saj potem se ga da dobit v tujini, ne?
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #126 : nedelja, 11.01.2009 : 16:32:04 »

Kakšen drug tetraciklin se tudi verjetno še da dobiti.
Logiran
Klavdija
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 868


« Odgovor #127 : četrtek, 15.01.2009 : 10:36:03 »

Klavdija, kako ste pa to nabavljali?
Pri avstrijskem veterinarju smo kar kupili.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #128 : četrtek, 15.01.2009 : 10:40:46 »

A pa ti kar tako dajo/prodajo? Pac poves kaj rabis in da se tega ne dobi in ti prodajo?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Klavdija
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 868


« Odgovor #129 : četrtek, 15.01.2009 : 10:44:38 »

A pa ti kar tako dajo/prodajo? Pac poves kaj rabis in da se tega ne dobi in ti prodajo?
Mi smo sicer bili kot pacienti Smiley
Ampak ko nam je zmanjkalo, smo tudi kar šli tja in povedali kaj potrebujemo in dobili.

Logiran
tesi
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 45


« Odgovor #130 : petek, 16.01.2009 : 19:32:37 »

S Tesi sva delale spet kontrolne teste za erlihijo in na žalost smo ugotovili, da ima višji titer kot prej (po osmih mesecih, ko smo bili že prepričani, da je vse ok)...dobro, ne bom o tem....ampak, povedali so mi, da Clinofuga ni več, ker se dobavitelju ne izplača podaljšat licence in so me poslali v Italijo z receptom veterinarja - tablete v Italiji so Vibrant in so 200mg, tako da je potrebno vzeti veliko manj tabletk kot pri clinofugu ... za 21-dnevno terapijo sem plačala 56€
nekako pa se mi je zdelo, da bi mi jih dali tudi brez recepta
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #131 : petek, 16.01.2009 : 19:35:55 »

Tesi, najlepsa hvala za info. Smiley
Se par vprasanj; je bila ze kdaj zdravljena zaradi erlihije ali je zdaj prvic in koliksen je titer.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
tesi
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 45


« Odgovor #132 : petek, 16.01.2009 : 21:50:57 »

no Nanook Smiley mogoče se spomniš ene sitne tam pri erlihiji Cheesy --ni važno: v glavnem prvič so erlihijo odkrili poleti 2008, s titrom 1:400 in potem smo jo zdravili, takoj po zdravljenju smo jo testirali (zdaj vem, da je bilo brezveze, ker ostanejo protitelesa še dolgo časa v organizmu, a takrat nisem)-pa je bil titer 1:2048 in potem vsa v skrbeh, pošljemo še enkrat kri na Dunaj in titer je bil 1:320. po tem je nismo več zdravili, ker je bila videti zdrava in povsem normalna ... pred kakim mesecem pa je spet postala čudna - za spremembo je začela hoditi za mano, namesto dirjat vse naokoli in se mi je zdelo, da je neki narobe. takoj testi krvi - hemogram in biokemija so pokazali vse normalno, torej smo pustili ... a zdaj je začela spet šepati in smo celo ugotovili, kje je boleča točka. Vet mi je predlagal, naj pošljemo kri spet na Dunaj, ker je zdaj že veliko časa mimo - da vidimo, kako stvari stojijo. tokrat je titer 1:640 ... in mi je rekel, da je bolezen prešla v kronično fazo...
ne bi razlagala mojih občutkov-ker vem, kaj to pomeni. Zdaj sm se nekako umirila in smo se odločili, da poskusimo še enkrat s terapijo: tokrat z VIBRAVET (=isto kot clinofug), se opravičujem, ker sem prej narobe napisala ime zdravila Sad
seveda upam na najboljše, da bolezen mogoče še ni v kronični fazi, glede na to, da so njeni organi še vedno zdravi-glede na teste krvi
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #133 : torek, 14.04.2009 : 22:51:05 »

Moj pes je pred osmimi meseci zbolel za borelijo, po jemanju clinofuga se je stanje normaliziralo. Svetovali so mi, naj pred sezono klopov test ponovim. Test pa je pokazal, daje število protiteles (titer) enak kot pred prvim zdravljenjem, kar lahko pomeni dvoje: da po osmih mesecih sploh še ni padel (so rekli, da se zgodi, ampak  da je res že malo predolgo) ali da je bolezen ponovno izbruhnila. Kakšnih posebnih simptomov zaenkrat ne opažam.
Ima kdo podobno izkušnjo?
Logiran
Jara
novinec
*
Sporočil: 4


« Odgovor #134 : četrtek, 07.05.2009 : 21:44:07 »

Moja Tajči je bila v ponedeljek cepljena proti steklini in kugi, nato pa je v torek po popoldanskem teku z mojim dragim (pri katerem ni bila skoraj nič poskočna kot vedno) obležala do večera, ne da bi vstala za vsaj za minuto, npr ko se je kuhalo ni prišla nič pogledat, če bi slučajno kaj padlo tudi za njo. Hrano je pustila in šele, ko sem ji jaz dajala malo in po malo v gobček je pojedla nekaj mesa, kar pa je za našo požrešnico čisto netipično. Na začetku sem pač mislila, da je malce brez energije zaradi cepljenja in potem še laufanja po rožniku, zato nisem delala neke panike, ampak sem si rekla, da če v enem dnevu ne bo boljše, da greva spet k veterinarju. Žal ni bilo boljše, dobila je še visoko vročino, tako da sem jo danes dopoldne peljala k veterinarju, kjer jo je pregledal in ni vedel kaj točno bi lahko bilo in tako ji je dal pregledat kri, če ni slučajno erlhija ali borelija.
Simptome ima naslednje:
-neješčost (že 2 dni ni praktično nič pojedla, niti ne vohlja ko se kuha)
-vročino 40,1° C (ko smo se odpravili veterinarju se mi je zdelo, da se je vročina izboljšala oz kar izginila napram zjutraj, ko je kar žarela pa je vseeno rekel, da ima visoko vročino)
-nima energije (niti ko pridemo domov ne priteče k vratom, samo leži, na sprehodih pa hodi in ne šprinta kot ponavadi)
- povečane bezgavke na desni strani (zakaj samo na desni si tudi veterinar ni znal razložiti)
Naredili so krvne preiskave in pokazalo se je, da je povečano število eritrocitov, kar meče sum na erlihijo. Za vsak slučaj so ji dali tudi navadne antibiotike in če ti primejo v 24ih urah(tj zbijejo temperaturo), to verjetno ni to, ampak samo infekcija na neznanem mestu. Malo prej sem ji zmerila temperaturo in je že malce padla, na 39,6.

No, da pridem do poante oz do vprašanja: rekli so mi naj jo dam jutri, v primeru da antibiotiki ne primejo, cepiti proti erlihiji in boreliji. Sedaj me pa zanima, če bi vi na mojem mestu (na podlagi izkušenj s tema boleznima) dali vseeno pregledati oz testirati tudi kri na te 2 bolezni?
Naj še omenim, da sem jo že enkrat dala testirat (2 ali 3 leta nazaj), ker pač niso vedeli, kaj bi lahko bilo, ko je šepala. Bila je nereaktivna. Sedaj pa se sprašujem, ali ne pretiravajo malce s temi testiranji. Vsakič, ko ne vedo kaj je, dajmo pa še to testirat. Pa še zaslužijo fino (90 EUR stane test pri našem veterinarju, kar pa ni razlog, da ga ne bi dala delati, če bi se mi zdel sum utemeljen in ne zgolj ugibanje).
Kaj vi mislite, kaj naj naredim? Verjetno se bom odločila za ziher je ziher, ampak vseeno bi rada par mnenj, kakšne so vaše izkušnje in mišljenje.

Upam, da se bo komu dal prebrat tole klobaso:))

Lp
Logiran
Strani: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: BORELIJA
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines