mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 09:40:23

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: URADNO? Če nisi v KZS, si "navaden" lastnik psa
Strani: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 ... 27   Dol
Natisni
Avtor Tema: URADNO? Če nisi v KZS, si "navaden" lastnik psa  (Prebrano 77816 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
shait
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 92


« Odgovor #105 : sreda, 17.02.2010 : 07:09:12 »

Malo sem prebrala temo in mi je kot ponavadi zavrelo ob vsem nateg... , tako s strani  KZS, kot ostalih "veleumov", ki si delijo oblast in moč v naši državi. Vsi pa zavračajo odgovornost in dolžnosti. Te raje naložijo nam. Mi pa povečini samo po cankarjevsko sprejemamo in pomagamo krpati trpinčene pse in mačke jih sprejemamo, ko jih prejšni lastniki brcnejo v rit,... To nikamor ne pelje.
Kot prvo bi morale kazni za trpinčene živali poskočiti do stropa. Ker nasilje je nasilje! Sama, svoje hčere že ne bi dala nekomu v zakon, ki brutalno pretepa svojega psa. Ni šans!
KZS in Ministrstvo bi morala imeti pregled nad vsemi lastniki psov, vendar naj se financira s kaznimi, ki bi jih iztržila od nasilnežev in ne od članarin. Ampak ne, pri nas se vse dela po najmanjši liniji odpora. Vse pri koritu zanima le lasten žep. Po vsej verjetnosti ima KZS prazno malho in potrebuje denar. Da pa delaš v okviru vrednot in moralnih načel , ponavadi zahteva TRDO DELO in ne samo pobiranje denarja od prvega, ki ga zagledaš. Od države bi morali zahtevati to, kar ponavadi zahtevamo od svojih domačih - da se maksimalno potrudi. To zame ni maksimalno, bolj minimalno.

Kaj bi moralo biti glavni cilj za vse ljubitelje psov (lastnike, vzreditelje, društva, zveze in Ministrstva)? Nič trpinčenja živali. Ker smo ljubitelji živali. Ne pa da gledamo, kam bi lahko še stisnili kakšno zavetišče, se delimo na takšne in drugačne, trpinčenih živali je pa vedno več.
in še to...
Koliko psov imaš lahko? Toliko, kot si jih po realni oceni sposoben imeti. Ne, da klecneš ob prvem računu za veterinarja.
Logiran
saba
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 153


« Odgovor #106 : sreda, 17.02.2010 : 20:21:15 »

Eno offtopic vprašanje: a že v kakšni temi poteka debata o tem, kaj bi bilo v prihodnosti smiselno spremenit v trenutni zakonodaji iz tega področja oziroma kakšna tema o tem, na kakšen način se lotit reševanja najbolj perečih problemov kinologije na splošno? Tema, kjer bi dajali konkretne predloge in o njih konstruktivno debatirali Wink
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #107 : sreda, 17.02.2010 : 20:29:25 »

Nisem povsem prepricana, da je ta trenutek pravi cas za odpiranje nove teme. Morda je za komentarje se vedno uporabna stara tema http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,11103.0.html, ki smo jo odprli ob prejsnjih spremembah, pa se lahko tam nadaljuje, se posebej zato, ker Sajovicev predlog verjetno nima kaksnih hudih vsebinskih sprememb. Upam, da je vsaj usklajen z novim zakonom, ki je bil sprejet po prvi vlozitvi njegovega predloga. Kreatorji so takrat upostevali samo nekaj malega iz njegovih materialov. Ni pa tam govora samo o njegovem predlogu, temvec tudi o morebitnih novih resitvah.
Logiran

saba
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 153


« Odgovor #108 : sreda, 17.02.2010 : 20:33:45 »

Hvala Smiley Si bom prebrala.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #109 : četrtek, 18.02.2010 : 12:22:49 »

Ker je v vcerajsnji oddaji Omizje pricurljala na plano cifra "visina 40 cm", objavljam 1. FCI:

Australian Kelpie (293) dogs 46 to 51 centimeters, Bitches 43 to 48 centimeters
Belgian Shepherd Dog (15) 62 cm for males, 58 cm for females
Schipperke (83) Between 3 and 9 kg
Ceskoslovenský Vlcak (332) Dogs at least 65 cm, Bitches at least 60 cm
Hrvatski Ovcar (277) 40-50 cm
Deutscher Schäferhund (166) Dogs: 60 to 65 cm, Bitches: 55 to 60 cm
Perro de pastor mallorquín (321) ?
Perro de pastor catalán (87) From 47 to 55 cm for dogs, From 45 to 53 cm for bitches
Berger de Beauce (Beauceron) (44) Male: from 65 cm to 70 cm, Female: from 61 cm to 68 cm
Berger de Brie (Briard) (113) psica 56 - 64 cm, pes 62 - 68 cm
Berger de Picardie (Berger Picard) (176)
Bearded Collie (271) Males 53 – 56 cm, Females 51 – 53 cm
Border Collie (297) Males: 53 cm, Females : slightly less
Collie Rough (156) samec 56 - 61 cm, samica 51 - 56 cm
Collie Smooth (296) Males: 56-61 cm, Females : 51-56 cm
Old English Sheepdog (Bobtail) (16) Dogs 61 cm, Bitches 56 cm
Shetland Sheepdog (88) Males 37 cm, Females 36 cm
Welsh Corgi Cardigan (38) 30 cm
Welsh Corgi Pembroke (39) approximately 25.4-30,5 cm
Cane da pastore Bergamasco (194) for males is 60 cm, For the females : 56 cm
Cane da pastore Maremmano-Abruzzese (201) Males : 65 to 73 cm. Females : 60 to 68 cm
Komondor (53) Minimum 70 cm, Minimum 65 cm.
Kuvasz (54) Dogs: 71 – 76 cm, Bitches: 66 – 70 cm
Mudi (238) Dogs: 41 – 47 cm ; Bitches: 38 – 44 cm
Puli (55) Dogs: 39 - 45 cm, Bitches: 36 - 42 cm
Pumi (56) Dogs: 41 to 47 cm, Bitches: 38 to 44 cm
Hollandse Herdershond (223) Males: 57 - 62 cm, Females : 55- 60 cm
Saarlooswolfhond (311) Male dogs: From 65 to 75 cm, Bitches: From 60 to 70 cm
Nederlandse Schapendoes (313) for dogs: 43 - 50 cm, For bitches : 40 - 47 cm
Polski Owczarek Nizinny (251) Males: 45 - 50 cm, Females:    42 - 47 cm
Polski Owczarek Podhalanski (252) For males 65-70cm, for bitches 60-65cm
Cao da Serra de Aires (93) Males: 45 - 55 cm, Females: 42 - 52 cm
Slovenský Cuvac (142) Dogs: 62 to 70 cm, Females: 59 to 65 cm
Ioujnorousskaja Ovtcharka (326) Males: a minimum of 65 cm, Females: a minimum of 62 cm
Australian Shepherd (342) males 51-58 cm, females 46-53 cm
Australian Cattle Dog (287) Dogs 46 to 51 cm, Bitches 43  to 48 cm
Bouvier des Ardennes (171) 56 - 62 cm for males, 52 - 56 cm for females
Bouvier des Flandres (191) 62-68 cm for males, 59-65 cm for females

 Grin
Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #110 : četrtek, 18.02.2010 : 16:19:23 »

Debata o tem precej povezano tece tudi v temi o bulmastifih od KLIK naprej.
Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #111 : četrtek, 18.02.2010 : 17:35:00 »

Ajajajaj, ne vem, kako sem mislila po Vidicevem pisanju o "navadnih" lastnikih psov, da gre za pse v stanovanjih, torej za pse, ki jih imajo ljudje v blokovskih stanovanjih. Moja butasta in do skrajnosti naivna napaka. Gre za kompletno spremembo s 5 na 3, tudi za tiste, ki zivimo v hisah. Jaooooo. Hudo, Se hujse. Oz. gre za spremembo s 5 na dva, ce sta le-ta visja od 40 cm.

Da nam bo vsem jasno, da ta stos ocitno ni zrasel na zelnikih VURS, temvec so sli na sestanek na VURS to predlagat: mag. Blaz Kavcic, Aleksander Cesnik in Joze Vidic. V Kinologu pise takole: "Na sestanku smo se pogovarjali o spremembah ZVMS, kjer smo predstavili strokovno stalisce KZS v zvezi z omejitvijo stevila zivali, ki lahko bivajo v stanovanju brez prijave gojitve zivali (9. tocka 5. clena ZVMS)."

Nadaljevanje gre takole:

"V KZS smo pripravili svoj predlog spremembe predpisa glede omejitve stevila psov. Predlagali smo, da se stevilo psov omeji na dva, ce plecna visina teh presega 40 cm, oz. tri pse, ce je plecna visina teh spov manjsa od 40 cm - v zdaj obstojecem zakonu je dovoljeno imeti v stanovanju pet psov ne glede na velikost in pasmo."

Nadaljujejo o izjemah za vzreditelje, tekmovalce in razstavljavce, ki imajo po njihovem "ponavadi tudi vec psov". Na VURS naj bi v sodelovanju s KZS preverjali pogoje tistih, ki bi zaprosili za odobritev vecjega stevila psov (nad 3 oz. 2).

Zdaj pa najlepse - kaj naj bi bilo treba pri dolocanju vecjega stevila psov upostevati:

- ali gre za stanovanje ali za lastnisko hiso (torej ne gre samo za stanovanja, temvec tudi hise)
- velikost stanovanja (ocitno tudi hise)
- gostoto naseljenosti
- vzgojenost oz. socializiranost psov
- koliko psov lahko peljemo na sprehod brez tveganja zanje in za okolico
- koliksnemu stevilu psov se lahko skrbnik posveti, jih hrani, vzgaja, sola, neguje, poskrbi za veterinarske storitve.


Predlagali so se:
- KZS za pristojnega pri sodelovanju v postopkih odobritve in registracije vzreje psov
- mikrocipiranje naj bi opravljali vzrejni referenti za posamezne pasme.

Pozitivno, da so pomislili tudi na zlorabe, seveda pa jih skrbijo tudi moznosti, kako placevati taksne storitve. Vzrejni referenti naj bi bili v mnogih primerih tudi veterinarji, zato cipiranje ne bi smel biti problem. No, jaz poznam vsaj enega, ki ni veterinar, pa zal nikakor ne verjamem, da ne bo vec vzrejni referent. Mal zmesnjave bi rekla.

Ok, a si predstavljate zgoraj omenjeno preverjanje? Ali imam denar za veterinarja, lahko ugotovijo le iz mojih financ. Bodo imeli dostop do pregledov bancnih racunov?

Kdo bo tukaj strokovnjak in kje so strokovne sole za taksno pocetje? Inspektorji cesa bodo tile ljudje? Bomo dovolili VURS in KZS, da nam gleda v domove in denarnice samo zato, ker nimajo idej, kako s cest spraviti tiste, ki res gresijo? Ki ne znajo s psi? Ki so in bodo tudi v naprej problematicni?

Steparji nerodovniskih psov, odpira se vam indija koromandija, kajti nihce vec ne bo hotel rodovniskega oznacenega psa. Z njim si nakoplje nekaj uradnih in nekaj "strokovnjakov svega i svacega", kup papirjev, ogledov, mnenj in sranja. Za necipiranega psa ga ne bo nihce vprasal ne za visino, ne za tezo, ne za prostor, se manj za denar. Kot tudi danes ne sprasujejo nikogar izmed lastnikov cca 100.000 psov. To, kar so pogruntali na KZS, se tice izkljucno in samo nas, ki imamo pse pod vsemi mogocimi kontrolami in evidentirane v vseh mogocih in nemogocih evidencah v besedi in sliki.
Logiran

simi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.225


« Odgovor #112 : četrtek, 18.02.2010 : 17:48:02 »

Mene zanima, če se je v društvih sploh vedelo, da se bo naredila komisija, ki bo zastopala vse člane KZS? Če niso, koga zastopajo? Sebe, stranko v kateri so....ker KZS ziher ne.
Torej ste pustili, da vas lastni ljudje zastopajo in da vas lastni ljudje zašijejo z omejitvami?
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #113 : četrtek, 18.02.2010 : 17:53:09 »

Se pravi ...Bivši poslanec ki v parlamentu ni naredil nič za tole KZS, Vidic ki je nekaj podpisal in potem ustno povedal Baričeviču da tole pa on ne bi podprl (ja prov gotov, kužkolog neumni) in še en ki so ga namočili, ker nikol zanj slišal nisem.
Pa take **** bi bilo treba nagnat iz KZS kamoli da karkol sestavljajo. Ja takle mamo. Ne me j****.

Sploh tale Vidic je en tak model da bi ga bilo treba prepovedat. Kužki gor, kužki dol, pa flanca po raztavah pa****

Ampak če lahko nekdo dobi edino koncesijo za popravljanje nevarnih psov brez referenc ....ja pol je pa vse jasno.

To je res bolano. Do konca bolano in kje se bo našel kdo ki bo te bolnike dokončno hospitaliziral.
Logiran
Zala_
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.180


« Odgovor #114 : četrtek, 18.02.2010 : 18:15:29 »

Jana, pa ne samo ne-kupovanje rodovniških psov z vsemi papirji in namesto tega podpisanje štepanja, tudi neposvajanje iz zavetišč. Vsaj tistih, ki delajo po zakonih in oddajajo čipirane pse.

A kdo ve, kaj je treba da zainteresirana javnost prepreči sprejetje zakona? Ne mi rečt da se mašine ne da ustavit ko enkrat zalaufa in rine v napačno smer.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #115 : četrtek, 18.02.2010 : 18:43:11 »

Zala_, se zelo dobro zavedam tega.

Bi bilo za vprasat cenjeno delegacijo, ce vedo, kdo klicari za male kepe, ko se njihove slikce pojavijo na zavetiski spletni strani? So koga vprasali, kako in zakaj klice 100 ljudi na dan za majhnega cufastega psa, ali za mopsu podobnega? Zagotovo niso.
So koga vprasali, katerih "pasem" se v celjski stacuni najvec proda? Kolk so velike in kaksno plecno visino imajo? In kdo so kupci psov v celjski stacuni? Ce se bo tole nadaljevalo, bomo morda celo dobili obcutek, da se tudi tukaj zeli komu pomagati ... in da ne gre samo za totalno nesprejemljivo idejo, kako spraviti "nevarne" skrbnike s ceste in ob pse.
Logiran

Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #116 : četrtek, 18.02.2010 : 18:51:30 »

No, če si bodo nabrali zadosti vplivnih sovražnikov...saj veste kako gre to - danes si zgoraj, jutri si spodaj - pa se ablast spet enkrat malo obrne - bo  palca nazaj udarla in bo kakšen od njih samih ostal brez krdela...kaj se ve.
Logiran
Dani
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.194


« Odgovor #117 : četrtek, 18.02.2010 : 19:44:55 »

KZS bo na vse kriplje poskusala speljati vodo in hudournike v svoj mlin, dobiti koncesijo za vse v zvezi s psi. Potem bodo lahko nadzorovali vse "navadne", utisali vse pametno govorece in vse, ki se z njimi ne bodo strinjali oz. tulili v isti rog. In se naprej se bodo lepo imeli in obcasno hodili na TV soncit zobe.
Zanima me, kdo bo izobrazeval strokovni kader KZS? Gotovo kar sedanji strokovnjaki. In kdo bo imel pooblastila za preverjanje velikosti stanovanja in vzgojenosti psov, da se ob drugo niti ne obregnem.
Ocitno dolgoletno kolobarjenje po KZS nacenja sive celice in pametnih predlogov od tam ni pricakovati.
Sem ponosna, ker nisem v KZS, ker me je ze takrat, ko sem bila, mocno bolela glava.
Nehajo naj drzat podstavek k omejevanju stevila psov, naj se poglobijo sami vase in vsaj enkrat nekaj pametnega naredijo.
Logiran
Kapitan_Nemo
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 388


« Odgovor #118 : četrtek, 18.02.2010 : 19:56:07 »

ampak resno- zakaj ne bi ene peticije najprej poslali na KZS?
Logiran
Urla
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 431


WWW
« Odgovor #119 : četrtek, 18.02.2010 : 20:05:27 »

Ojojojoj. Vsakič, ko odprem tole temo, mi postane še bolj slabo. Pa koliko neumnosti lahko še zraste v teh omejenih glavah naših presvitlih kinologov? Omenitev na dva ali tri pse in merilo je plečna višina? Od kdaj je plečna višina povezana s karakterjem in vodljivostjo? Sploh pa z inteligenčnim količnikov lastnikov psov? Mogoče bi res morali poslati še eno peticijo na KZS, ampak ne vem, če bo to dovolj. Tega zakona vsekakor ne smejo sprejeti.
Logiran
Strani: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 ... 27   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: URADNO? Če nisi v KZS, si "navaden" lastnik psa
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines