mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 13:53:47

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani
Strani: 1 ... 176 177 178 179 180 [181] 182 183 184 185 186 ... 303   Dol
Natisni
Avtor Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani  (Prebrano 624285 krat)
0 članov in 3 gostov pregleduje to temo.
Klavdija
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 868


« Odgovor #2700 : četrtek, 18.02.2010 : 09:18:13 »

Cheesy

To je skoraj tako kot, da bi bila v cirkusu .... Shocked
Ne morem verjeti kakšni zapleti, spletke in sprenevedanja ...saj ne veš kdo v tej zgodbi najbolj laže, je pa dejstvo, da so tole resnično želeli zelo potlačiti in prikriti.
Sram me je, da živim v Sloveniji ... Cry

Po gledanju omizja in včerašnje poniovitve info tv z Jelinčičem...in ostalimi...so mi dali misliti...Jaz se res bojim, da nas sedaj tako dolgo vozijo žejne preko vode, ker ne VEDO kako bi zadevo IZPELJALI. Da so pritiski  (sedaj imam že občutek, da se vršijo pritiski na popolnoma vse vpletene tako ali drugače) to se vidi že na daleč. Me ne bo nihče prepričal v nasprotno.
In včeraj Jelinčičeva izjava (sicer nisem nek njegov "fan"..  Wink) - da so pritiski iz strani žrtvine družine sedaj?? Da če se ne bo kmalu utihnilo bodo na plan prišli video posnetki??

In kako ne boš osebno vpleten, če izjaviš, da si poznal osebo 30 let? >Lepo vas prosim...in še nekaj. To celotno preiskavo je NEMOGOČE opraviti pošteno. Resnično bi potrebovali zunanje forenzike, preizkovalce... Ampak dokazi..hja...če ti kar spuščaš na prizorišče iz sočustvovanja ljudi....eh...ne bom več komentirala. Mislim, da vsak z malo pameti nikomur več ne verjame popolnoma nič.

Tudi mene je sram, pošteno.
Logiran
Klavdija
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 868


« Odgovor #2701 : četrtek, 18.02.2010 : 09:20:00 »

To se je meni že od začetka zdela najbolj verjetna verzija. Da nihče ni uradno govoril o zlorabi. Že policija in VURS bi takrat TAKOJ morala podat ovadbo na tožilstvo, ne pa da je bil prvi DZZŽ. Hvala tistemu, ki je pofotkal in razširil glas, drugače bi res vse skupaj zatuškali.
Tudi sama sem prepričana, da so delali na tem, da bi vse zatuškali....
Logiran
Klavdija
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 868


« Odgovor #2702 : četrtek, 18.02.2010 : 09:22:15 »

voditeljica postavlja kar fajn vprašanja.
Fajn oddaja.
Ampak hallo G. Hajdinjak?
Torej so vsi psi, ki so starejši od treh let v zavetišču neposvojlivi, ker so jih bivši skrbniki tako vedenjsko uničili, da so nevarni?Huh In so samo za evtanazijo??

Še en absurd v teh dneh..........
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #2703 : četrtek, 18.02.2010 : 09:25:43 »

http://www.delo.si/clanek/99556
Logiran

Klavdija
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 868


« Odgovor #2704 : četrtek, 18.02.2010 : 09:28:31 »

VČŠ je ravnokar povedala, da čudežev nova zakonodaja ne bo prinesla. Priporoča pa, da imamo radi svoje pse.
Oooo, ko bi le lahko imeli radi tudi njo. Tako mi bog pomagaj   butnglavc  predaja

Vida misli oz.je prepričana, da je dovolj da se ve, da obstaja neka zakonodaja, skrbniki so popolnoma sami odgovorni za vse, inšpektorji nimajo dovolj časa za preverbo prijav, VURS pa je tam zato, da vsi dobivajo plačo.
In sedaj je treba pač nekaj narest in pač naredimo nekaj novih zakonov, saj se jih ljudje MORAJO držat in ja ne pozabimo imeti radi svoje pse, in to je to. VURS še kar naprej tam stoji in to je vse kar je njihovo delo . Sad((((

Če bi bilo to tako enostavno, ne potrebujemo inšektorjev niti VČŠ....dovolj je nekje nek zapisan zakon na papirju.  Mislim...
Logiran
Klavdija
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 868


« Odgovor #2705 : četrtek, 18.02.2010 : 09:31:17 »

A se mi vsi skupaj sploh zavedamo, da ljudje jemljejo pasje mladice, ki rastejo? Pri pasemskih psih, ki so kupljeni pri vzreditelju, lahko vsaj nekako pricakujes, kaksna bo plecna visina odraslega psa, kako bos to pricakoval pri celjskih stacunskih psih in sploh - kako bos pricakoval, v kaj bodo zrastli mesanci? Se bo treba mesanca, ki bo prevec zrasel, znebiti, ko bo star eno leto?


Še en dokaz, da ti ne razmišljajo. NE RAZMIŠLJAJO!!!!
Logiran
Zala_
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.180


« Odgovor #2706 : četrtek, 18.02.2010 : 09:37:49 »

Glede Hajdinjaka: Pa kdo jim pusti take bedastoče trosit?
Moja psička je bila stara 7 let ob posvojitvi in kljub temu da sem bila precej zelena kar se psov tiče, z nekaj začetnimi napotki super sobivamo.

Valda pa, da bo on zdaj trobil, da se psov ne da prevzgojit, ker mu je tako mizerno spodletelo. Ampak to bi on moral za konkretne pse dojet že takoj, kvazi-strokovnjak kakršen je.

A zdej bo pa škodo delal starejšim psom, ki imajo že tako manj možnosti za posvojitev? Si upam trdit da so v večini več kot primerni za posvojitev (pravega človeka, jasno). Da jih bo vnaprej vse označil za izgubljene primere? Kreten.

Glede Vide pa sploh... Ja sej, če bi kdaj stopil iz pisarn bi vidli, kolk folk upošteva zakon sam od sebe. Se strinjam da smo lastniki odgovorni, ampak tisti ki niso jih je pa treba primorat v to. Sej se gre za živa bitja no, ne inšpekcije kako skrbijo za nov avto.

Novinarji, a lahko enga živalovarstvenika v tako oddajo povabite, da jim tam kontro postavi? Da Vidi razloži da niso vsi rumeni psi zlati prinašalci in zakaj, da VURS ne dela dobro in zakaj, da je marsikatera njihova ideja bedasta in zakaj (iz prakse, ki jim manjka - znajo samo teorijo žvečit), da naj najprej izvajajo ta zakon in zakaj bi bilo to koristno. Pa še marsikaj.
Logiran
Rnata
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 211


WWW
« Odgovor #2707 : četrtek, 18.02.2010 : 09:39:31 »

uf, današnji uvodnik mag.Blaža Kavčiča v reviji Kinolog:

"...Osebno me je pretresel odnos posameznikov in javnosti do trpljenja tako gospoda Megliča pred leti, ko so ga bulmastifi hudo poškodovali, kot tudi do dr. Baričevića, ki je postal nesrečna žrtev lastne zablode in vrste napak. Svojih napak in napak ali izjemnih dosežkov "dobronamernih" svetovalcev. Ne bi smeli (verjetno manjka "pozabiti", op.Rnata) na človeško plat tragedije, dr.Baričević je bil cenjen zdravnik in poslovnež, v družbi sprejet kot uglajena osebnost.... "
(zboldala Rnata)
 bruham bruham bruham
Zablode, napake??!!!! Ups, sem se zmotu pa sem mal pse...!
 bruham bruham bruham

V nadaljevanju hvali VURS in Pogačnika zaradi izkazane večje želje po sodelovanju s Kinološko zvezo.
Pa še predlog KZS glede omejitve števila psov:
dva, če plečna višina presega 40 cm, tri, če je manjša od 40 cm

Strokovno do amena, ni kaj!
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #2708 : četrtek, 18.02.2010 : 09:41:07 »

Nimam besed. bruham
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #2709 : četrtek, 18.02.2010 : 09:41:46 »

Je kdo pricakoval kaj drugega?
Logiran

Klavdija
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 868


« Odgovor #2710 : četrtek, 18.02.2010 : 09:46:29 »

Jaz nisem pričakovala od G. Kavčiča popolnoma nič drugega. Tudi on mora trobit v isti rog....
Logiran
Jean
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 191


« Odgovor #2711 : četrtek, 18.02.2010 : 09:47:54 »

uf, današnji uvodnik mag.Blaža Kavčiča v reviji Kinolog:


Lahko članek skeniraš?
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #2712 : četrtek, 18.02.2010 : 09:55:07 »

Jaz zdaj nekaj dni nisem redno brala foruma, pa zdaj, ko sem nazaj v RS nisem čisto sigurna, da se ni folku dodatno sfuzlalo.
uf, današnji uvodnik mag.Blaža Kavčiča v reviji Kinolog:

"...Osebno me je pretresel odnos posameznikov in javnosti do trpljenja tako gospoda Megliča pred leti, ko so ga bulmastifi hudo poškodovali, kot tudi do dr. Baričevića, ki je postal nesrečna žrtev lastne zablode in vrste napak. Svojih napak in napak ali izjemnih dosežkov "dobronamernih" svetovalcev. Ne bi smeli (verjetno manjka "pozabiti", op.Rnata) na človeško plat tragedije, dr.Baričević je bil cenjen zdravnik in poslovnež, v družbi sprejet kot uglajena osebnost.... "
(zboldala Rnata)
 bruham bruham bruham
Zablode, napake??!!!! Ups, sem se zmotu pa sem mal pse...!
 bruham bruham bruham

V nadaljevanju hvali VURS in Pogačnika zaradi izkazane večje želje po sodelovanju s Kinološko zvezo.
Pa še predlog KZS glede omejitve števila psov:
dva, če plečna višina presega 40 cm, tri, če je manjša od 40 cm

Strokovno do amena, ni kaj!

Omejitve s plečno višino? Človeška plat tragedije?
Ja , jaz sem še vedno (bila) očitno toliko neumna in naivna, da pričakujem od ljudi, da ne bodo tako svetohlinsko opolzki, sluzasti in r***lizniški in - oh, da ne bi pozabila - uglajeni in spoštovanja vredni. Mislim, da je skrajni čas da kljub mojim ne več rosnim letom dozorim, da me take kozlarije ne bodo več iz tira metale ali pa vsaj ne več presenečale.
Si prav predstavljam inšpektorje (čigave, pojma nimam), kako letijo gor in dol po koprski promenadi ali pa po Tivoliju z metrom v roki  bruham
Logiran
Patapižu
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.246


« Odgovor #2713 : četrtek, 18.02.2010 : 10:03:32 »

Ukinitev ketne in prodajo psov v trgovinah, so pa kar preslišali? Aja, saj res... za uresničitev tega bi imeli ogroooomnoooo dela na terenu, za kar jih je menda premalo. Lažje je vtaknit v zakon butaste formalnosti, ki jih tako ne bo mogoče kontrolirati in bodo same sebi namen, oz. pač neki tekst na papirju. Da se zadovolji kdo??? Navadni državljani sigurno ne!
Logiran
Rnata
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 211


WWW
« Odgovor #2714 : četrtek, 18.02.2010 : 10:04:31 »

Lahko članek skeniraš?
Bom, ampak šele popoldan, ko bom doma.
Logiran
Strani: 1 ... 176 177 178 179 180 [181] 182 183 184 185 186 ... 303   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines