mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 09.06.2024 : 01:43:29

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zaščita živali in razno  |  Tema: debata
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 ... 31   Dol
Natisni
Avtor Tema: debata  (Prebrano 88171 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
Klavdija
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 868


« Odgovor #75 : sreda, 09.06.2010 : 09:26:53 »

Pa kake dolžnosti? Zavetišče ima dolžnost za žival poskrbeti 30 dni in nič več. Razen za živali, ki so kotile je malo dalj....
In tista zavetišča, ki se tega držijo jim pa je res vseeno ali žival po 30 dneh odnese kdo ven ali ji bo pač stisnil inekcijo. Ki pa ni cepljenje. Lips Sealed Lips Sealed
(Jaz bi celo rekla, hvala Bogu, da privolijo, da jo nekdo reši na tak način.  To mislim, da so seznanjeni, da bo žival potem dalje posvojena,....in se čudim da ste vzpostavile z Melijem tak odnos. Roll Eyes Tongue)
Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #76 : sreda, 09.06.2010 : 09:31:14 »

Joj, joj, joj, taradaška. Kdo pravi, da bo šlo na slabše? Pravijo pa, da bo šlo (oziroma, da je verjetnost, da bo šlo) na bolje:

Posel s hudičem, a ne? hecam se, MH ni v sodelovanju z nikomer, očitno želijo z njimi sodelovati nekatere od naših. Zakaj pa ne, če se bo zaradi tega kaj na boljše sprememilo? Sama sem tudi dolgo časa sodelovala z zonzanijem'pa kaj? Za zivali je sigurno zaradi tega se dosti stvari na bolje spremenilo. Sploh nobeden ne vprasa, zakaj se gre, ampak obsojate vse kar vnaprej. A si ne zelite sprememb na bolje tudi drugod?

Sama imam tri horjulčke, nobenega od njih nisem reševala iz zavetišča (pri Poloni to po mojem mnenju tudi ni potrebno), odgovorne posvojitve so vedno bile in vedno bodo odvisne od posameznika. Življenje se ti lahko v nekaj mesecih postavi na glavo, kot se je meni, pa sem ostala sama z vsemi tremi, pa mi na kraj pameti ne pride, da bi koga dala preč. Pa zaradi tega še ne bom takoj obsojala nekoga, ki se bo našel v podobni situaciji kot jaz in bo ravnal drugače.

Iz n-o-b-e-n-e-g-a zavetišča se ne rešuje živali in ne bi smelo bit potrebe, da se rešuje. Kaj ima veze, če se ti življenje postavi na glavo s konkretnim primerom? Ali res misliš, da oddajajo zato, ker so res želel  imet dotičnega psa, pa se jim je zdaj življenje obrnilo na glavo?

Zato bi bilo super, da nehate obsojat tiste, ki delajo nekaj, kar vam ne diši, ne trpijo pa zaradi tega živali. Stanje glede ostalih psov, ki jih pola, vis in nox in ostale (katerih dosedanja ravnanja zelo cenim in jih pozdravljam) posvojijo iz nekaterih zavetišč za nadaljnjo oddajo, se ne bo spremenilo, tudi če tega ne bi počele. Če pa vas skrbi le statistika zavetišč, ja kam pa pridemo.      

Kaj pa tiste živali, ki so ostale in bodo ostale tam, in tiste, ki še pridejo? A tiste živali niso pomembne? So pomembne samo tiste, ki jih imamo pred svojim nosom?

Saj zavetišča ne tekmujejo med sabo na trgu, kot podjetja, a ni res? Saj nam ni v interesu, da na dolenjskem pa ne bi bilo nobenega zavetišča npr., ker zavetišče, ki je tam, ne dela čisto ok.        

 Huh Kaj? O čem ti to?

Kar se mene tiče, ko boste dokazali, da se da glede ravnanj določenih zavetišč učinkovito ukrepati drugače, kot pa s posrednim posvajanjem psov iz njih, sem prepričana, da ne bo nobenega razloga, da bi se pola, vis in nox in ostale finančno, prishično in fizično še naprej izčrpavale s takšnim posvajanjem. Lp. Maja        

taradaška, imaš primer na temle forumu.

Jaz pa ne razumem, kaj še zahtevati oz.pričakovati od zavetišč/a, ki se popolnoma drži zakonskega roka 30 dni oz.kot sem že pisala ima žival celo dlje (opa, nekaj par mesecev) na svoje stroške? Če žival ne odda, jo evtanazira. Zakon dovoljuje. Nihče zavetišča ne more prisilit, da ima žival po tem 30 dnevnem roku. Ali se motim?
Potem je vse samo stvar zavetišča, organizacije, prostora, itd.....osebna volja.
In omenjene živali (varovanci MH) so v bistvu bile "potegnjene" ven iz zavetišča ravno zaradi tega, da  ne bi prišlo do evtanazije, ki je zakonsko DOVOLJENA in zavetišču ne moreš popolnoma nič. Ali se motim?
Kaj se še tukaj pogovarjat, dogovarjat z zavetiščem, ki ne čaka do naravne smrti živali - da bo le ta oddana? Cry Saj ne delajo nič narobe.  Lips Sealed

Torej trdimo, da je pri konkretnem zavetišču problem samo zakonski rok 30ih dni? In tudi, če je - a se potem podpira delovanje takega zavetišča? A se ne bi potem raje podpiralo delovanje zavetišč, ki tega ne delajo?
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
Klavdija
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 868


« Odgovor #77 : sreda, 09.06.2010 : 09:32:48 »

Pa ste kdaj razmišlajle malo z druga plati? Zakaj zavetišča, zakaj tak zakon 30 dni?
Zavetišča v bistvu na nek način niso zavetišča - ampak "čistilnica odvrženih živali". Pa če se še to tako grozno sliši. Cry Cry Cry
In vesela sem, da imamo pri nas tudi zavetišča, ki živali resnično predstavljajo ZAVETJE.

Logiran
helena
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.295


WWW
« Odgovor #78 : sreda, 09.06.2010 : 09:34:48 »

Zakaj bi jih podpirali, če imamo zakon, ki to ureja?
30 dni, šus T61, konec problemov in še po zakonu.
Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #79 : sreda, 09.06.2010 : 09:36:26 »

Zavetišča v bistvu na nek način niso zavetišča - ampak "čistilnica odvrženih živali". Pa če se še to tako grozno sliši. Cry Cry Cry

 Shocked  Lips Sealed

Potemtakem  imamo v bistvu rešene vse težave, tudi v zavetiščih, kjer ne evtanazirajo živali po 30.dnevu (in čist tako mimogrede, tega striktno ne počne na Zonzani, ne Meli).
Imamo zakon, pravite. Zakon dovoljuje evtanazijo po 30.dnevu. Občine zavetiščem financirajo teh 30 dni. Neoddane živali potem pač naj vsa zavetišča resnično evtanazirajo po 30.dnevu in težav je v bistvu konec.
Ker tako pač pravi in dovoljuje zakon.
Evo, rešeni vsi problemi vseh slovenskih zavetišč. In še čisto po zakonu.

Se strinjam. Če je to edini problem, potem nimamo problema  Smiley

In če se en posammeznik odloči, da bo na svoja pleča/stroške/delo vzel žival iz zavetišča in ji poskušal sam najti dom, je to pač čisto njegova stvar.
Ne podpiram, ne obsojam, sem pa sama že velikokrat kaj takega naredila in bom sigurno še kdaj.
In to je MOJA odločitev.

Ja, tvoja odločitev. In moja odločitev je, da bom temu nasprotovala, ker se mi ne zdi smiselno oziroma bom povedala drugače - zdi se mi škodljivo.  Smiley
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
Klavdija
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 868


« Odgovor #80 : sreda, 09.06.2010 : 09:38:06 »

Citat
Torej trdimo, da je pri konkretnem zavetišču problem samo zakonski rok 30ih dni? In tudi, če je - a se potem podpira delovanje takega zavetišča? A se ne bi potem raje podpiralo delovanje zavetišč, ki tega ne delajo?
Ja jaz upam, da je smisel reševanja iz zavetišč   - tudi v teh primerih, kar je ta debata nastala- v reševanju življenja. Drugače tudi sama ne podpiram reševanja iz zavetišč.
V bistvu jaz ne vidim to kot podpora nekemu zavetišču. Ampak kot reševanje življenja živali.
Upam, da me razumete.

Logiran
Klavdija
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 868


« Odgovor #81 : sreda, 09.06.2010 : 09:41:08 »

Shocked  Lips Sealed


Ja kako pa ti to razumeš, če imamo državni zakon, da je DOVOLJENO vsako celo ZDRAVO žival evtanazirati???
Kaj pa hočejo s tem doseči?
Da bi se te brezdomne živali na nekem kotičku kopičile, sigurno ne. Lips Sealed
Logiran
helena
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.295


WWW
« Odgovor #82 : sreda, 09.06.2010 : 09:41:52 »

Torej,...... očitno sploh nimamo problemov, le tule punce nimajo nobenega drugega pametnega dela in se zezajo s posvajanjem v zavetiščih.
In imajo vso pravico to počet, se jih pa nekaj s tem ne strinja. Smo prišli do konca?
Logiran
Klavdija
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 868


« Odgovor #83 : sreda, 09.06.2010 : 09:42:40 »

Zakaj bi jih podpirali, če imamo zakon, ki to ureja?
30 dni, šus T61, konec problemov in še po zakonu.
V bistvu ja. In Bog ne daj, da si rešil kako žival iz zavetišča...   v naši velecenjeni Sloveniji. O tem se pri nas pač najraje ne govori.
Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #84 : sreda, 09.06.2010 : 09:45:07 »

Jst te ne razumem. Sprašuješ osnove, pa vem, da si že nekaj časa v tej problematiki.

p.s.: zelo lepo te prosim, za moje zdravje, daj uporabljaj boldanje itd. namesto velikih tiskanih.
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
helena
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.295


WWW
« Odgovor #85 : sreda, 09.06.2010 : 09:45:48 »

Ja, v bistvu, ja. Dokler ni drugačnega zakona, velja obstoječi in je v bistvu JA.
Evtanazija po 30.dneh.
Konec problemov, konec finančnih težav, polne skrinje.
Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #86 : sreda, 09.06.2010 : 09:46:02 »

Torej,...... očitno sploh nimamo problemov, le tule punce nimajo nobenega drugega pametnega dela in se zezajo s posvajanjem v zavetiščih.
In imajo vso pravico to počet, se jih pa nekaj s tem ne strinja. Smo prišli do konca?


Ne, nismo. Ker je to nebuloza.
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
Klavdija
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 868


« Odgovor #87 : sreda, 09.06.2010 : 09:46:12 »

http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/hs551.snc3/30176_120038404683762_100000328090589_170945_906118_n.jpg

Ta kuža je šel rakom žvižgat, ko je že presegel velecenjeni rok 30 dni. Za ca. 3 mesece se mi zdi. Z njim ni drugače bilo popolnoma nič narobe. Cry
Samo rešil ga pa žal nihče ni. Pa bi ga lahko. In jaz nobenemu ne bi očitala.
Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #88 : sreda, 09.06.2010 : 09:46:59 »

Daj, zbrskaj vse, ki so šli rakom žvižgat, pa jih nihče ni rešil.
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
helena
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.295


WWW
« Odgovor #89 : sreda, 09.06.2010 : 09:47:42 »

Ne, nismo. Ker je to nebuloza.

Si me dobila predaja, pa sem mislila,da me boste resno vzeli.
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 ... 31   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zaščita živali in razno  |  Tema: debata
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines