mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 29.05.2024 : 03:02:40

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zaščita živali in razno  |  Tema: debata
Strani: 1 ... 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 ... 31   Dol
Natisni
Avtor Tema: debata  (Prebrano 87885 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #210 : sreda, 09.06.2010 : 20:02:21 »

Marsičesa drugega tudi ne, pa se vseeno je. Valda da pomagaš spisat prijavo, samo z eno prijavo pač ne boš magično dosegel, da se vsem psom podaljša ketna al kako?


Nope, boš pa osebi, ki je spisala prijavo oz. si ji pomagal spisati prijavo dal potrditev, da je naredil prav (ljudje pač to potrebujejo), jo osvestil, ta bo (verjetno) vsaj nekomu povedala naprej, verjetno tudi naslednjič prijavila in tako dalje. Ja, dooolgaaa pot, ampak saj nihče od nas ne pričakuje, da bomo v nekaj mesecih spremenili stanje zavrženih živali pri nas?

A če bi jim, bi bilo pa kaj drugače? Reakcija na posvojitev mislim?

Kako bi večina reagirala, ne vem, sklepam pa, da bi bilo malce drugače, ker bi šlo dejansko za življenje in smrt. Je pa spet - "samo" rešiti psa iz zavetišča pred smrtjo in ne storiti nič drugega je ... neverending story. Če pa ta dejanja spremlja še intenzivna, nenehna akcija s pritiskom na zavetišče je pa zgodba, vsaj zame, popolnoma drugačna. Ker potem pa govorimo tudi o živalih, ki jih nihče ne vidi in ne sliši in se ta dejanja taknejo tudi njih.

Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #211 : sreda, 09.06.2010 : 20:03:15 »

Seveda ni jasna meja. Ampak nekateri primeri so bolj jasni, tako kot tale tukaj, nekateri manj. Zato pa me je zanimalo, kako bodo te konkretne posvojitve pomagale k izboljšanju stanja vseh, tudi če bo doprinos majhen. Z nekaterimi primeri se da narest veliko, z drugimi malo, z nekaterimi pa pač ni jasno, kakšen je njihov namen. Slednji meni povzročajo težave in zato sprašujem/podajam mnenja/očitam/obsojam/vstavi po želji.
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #212 : sreda, 09.06.2010 : 20:05:12 »

Kaj se je pa spremenilo, ker so bili posvojeni? In ko že ravno omenjaš - torej konkretno zavetišče deluje dobro? Zakaj je potem treba posvajat in reševat živali od tam?
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #213 : sreda, 09.06.2010 : 20:06:52 »

Kaj se pa spremeni za tiste ki so tam, če ne posvojiš? Če zadošča minimumu nimaš kaj prijavljat, tudi če so pogoji slabi, kako na ta način kaj narediš zanje? Nič, za nikogar izmed njih, razen če se aktivno trudiš za spremembo zakonodaje in višanje standarda.


Si že sama odgovorila - trudiš se za spremembo zakonodaje in višanje standarda. Obenem pa prijavljaš vse morebitne nepravilnosti.

Če pa "samo" posvojiš psa, ki mu ne grozi evtanazija in je bojda ok, obenem pa ne počneš nobenih ostalih aktivnosti ... no, kaj pa takrat za ostale narediš?
Logiran
Zala_
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.180


« Odgovor #214 : sreda, 09.06.2010 : 20:09:27 »

z nekaterimi pa pač ni jasno, kakšen je njihov namen.

Moje osebno mnenje: pomagati v dober dom vsaj nekaj izmed njih. Zaradi njih nihče izmed tistih, ki so ostali ni ne na boljšem, ne na slabšem. Po mojem mnenju, ker opazujem od daleč, tako kot večina od teh ki še debatiramo in nimamo nič konkretno zraven.

Konkretnega zavetišča ne poznam in nimam pojma kakšni so tam pogoji in ali delujejo v skladu z zakoni. Sem se navezovala na Melin hipotetičen primer:

Ok, pa recimo, da imajo slabe pogoje v zavetišču, kljub temu, da zadoščajo minimumu, so slabi.
Logiran
Zala_
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.180


« Odgovor #215 : sreda, 09.06.2010 : 20:14:55 »

Si že sama odgovorila - trudiš se za spremembo zakonodaje in višanje standarda. Obenem pa prijavljaš vse morebitne nepravilnosti.

Če pa "samo" posvojiš psa, ki mu ne grozi evtanazija in je bojda ok, obenem pa ne počneš nobenih ostalih aktivnosti ... no, kaj pa takrat za ostale narediš?

Mel, se 100% strinjam. Vedno težim k temu, da se čimveč prijavlja in teži in ne odneha in ne samo kida za drugimi, ker to lahko počnemo v nedogled in ne bo konkretno nikoli bolje.

Kljub temu se pa ne morem vržt izključno in samo v to. In pomagam tudi konkretnemu dreveščku, pa čeprav samo tistemu, ki mi ves garjav zjutraj leži na pragu, pa zraven vem, da jih je takih še veliko, pa za vse nimam niti najmanjših šans poskrbet. Ne bodo pa nič na slabšem, če pomagam vsaj temu enemu.

(A kdo tule resno konkretno dela na spremembi zakonodaje? Bi bilo fenomenalno, ampak malo dvomim v to.)
Logiran
nazgul
novinec
*
Sporočil: 25


WWW
« Odgovor #216 : sreda, 09.06.2010 : 20:21:26 »

Mene bi pa zanimalo, kaj konkretnega se je tako zelo zelo poslabšalo, ker so bili ti psi posvojeni? Kakor sem prebirala vse skupaj z vsemi žaljivkami vred, sem nekako dobila občutek, kakor da bi te tri posvojitve uničile večletni trud vseh, ki želijo videti gozd. Sem napisala že v prvem postu, posvojitve psov, lahko tudi mačk, iz zavetišč ali celo lastniških ter njihovo kasnejše oddajanje sta se odvijala že prej. Čudno se mi zdi, da to še nikoli poprej ni dvignilo toliko prahu, če gre očitno za holistično gledano tako zelo živalim kot celoti škodljiv postopek.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.326


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #217 : sreda, 09.06.2010 : 20:22:58 »

Zala_, sem odgovorila takrat, pa bom se enkrat: Nisem prava oseba za drustvo, se manj za kakrsnegakoli vodjo, ker zahtevam vse od sebe in povsem enako od vseh drugih. Zal tudi brez drustva lahko delam le z redkimi, jamcim za svoje pocetje, izjave in obljube in se ravnam v smeri svojih postavljenih ciljev. Nisem se sposobna in ne pripravljena kregati zaradi kreganja ali prepricevati zaradi prepricevanja, zato energije nisem pripravljena trositi tam, kjer je uspeh picel ali ga sploh ne bo. Da na zivalovarstveni sceni trenutno ni mogoce delati skupaj, vidim vec kot jasno, zato delam sama ali skupaj s posamezniki tam in tisto, kjer in od cesar pricakujem ucinek in seveda, kjer dosezemo konsenz do zadnje podrobnosti. Se strinjam s tistimi, ki boste rekli, da bi morala narediti vec v imenu visjih ciljev. Zaenkrat je bolje, da se ne spuscam v take projekte.

Resevati posameno drevo ni zame popolnoma nic lazje, kot za kogarkoli drugega tukaj in nekako ni na mestu misliti, da je vam tezko biti "birokratsko hladen", meni pa ne. Me pa to ne ovira, da ne bi mislila poleg "zdaj" tudi na "prihodnost". Pac, vsak po svoje.

Glede foruma pa takole: Moj cilj nikakor ni, da pridejo vsi brat sem to, kar poskusamo skupaj ali vsak zase povedati sirsi javnosti in mislim, da ga bere kar dovolj ljudi. mojpes.net je tukaj predvsem zato, da sirite informacije vi. Vsak v svojem okolju. Pa ne enoumja, temvec izberete tisto, kar menite, da je prav in da je za vase okolje in "vaš primer" sprejemljivo, ter bo prineslo kaksen konkreten sirsi rezultat. Tisti, ki pa zelijo prinesti kaj zraven nasemu gruntanju "kako do boljse prihodnosti", so pa vedno vabljeni, da svoje povedo in pokazejo. Pa tudi pomagali smo tu in tam ze komu.

Sicer pa, sama sem prepricana, da je mnenje, da se ne da nic, skodljivo. Vi pa vsak zase menite, kakor se vam zdi prav. Trdim, da dejstvo, da ena prijava ne podaljsa ketne vsem psom, ne sme biti razlog, da ne prijavimo naslednjega in ne spodbudimo k prijavam vse, ki se s prekratkimi ketnami srecajo. Torej, ne delamo vse sami, naredimo pa nekaj na tem, da opazijo nepravilnosti tudi drugi in jim pomagamo pri ukrepanju. Tudi oni bodo potem to poceli naprej ... Hecno, sem prepricana, da je bilo veliko ljudi tukaj tako ali drugace kdaj vpleteno v kaksno od marketinskih mrez, ali pa so vas novacili ze dolgo pozabljeni prijatelji, sosolci ... V primeru zasluzka "v oblakih" ni problem siriti mreze, v primeru pomoci nekomu, pa se vecini postavlja neznansko zaprek in se kar naenkrat zdi vse silno nemogoce. Ce vsak pomaga enemu in ta pomaga enemu ... Torej, ne rabimo ne predsednikov, ne vec ljudi na forumu.

Z enim "blank" posvojenim psom ne bo statistika bistveno drugacna, bo pa drugacna z nekaj takimi posvojitvami. Resitev zame zagotovo ni v takih posvojitvah, temvec se je ob ignoranci odgovornih sluzb treba obrniti drugace. Najti resitve, kako prepricati obcine, da bodo porabile se manj denarja, ce bodo striktno izvajale in nadzirale porabo svojega denarja in denarja svojih obcanov. Verjamem, da ni lahko, je pa ena od resitev. Seveda, na dolgi rok, kar pa enim ne ustreza prevec. Zal.
Logiran

pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #218 : sreda, 09.06.2010 : 20:24:24 »

(A kdo tule resno konkretno dela na spremembi zakonodaje? Bi bilo fenomenalno, ampak malo dvomim v to.)

Tudi to se dela.

Konkretnega zavetišča ne poznam in nimam pojma kakšni so tam pogoji in ali delujejo v skladu z zakoni.

Ja, sej, jst sem pa spraševala tiste neposredno vpletene v konkreten primer, pa nisem dobila odgovora, zato si pač ne morem ustvarit drugega mnenja, kot ga imam.
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #219 : sreda, 09.06.2010 : 20:25:36 »

joj, nazgul, vprašanje je bilo že postavljeno in tudi odgovor nanj je že bil. Mislim da na prvih nekaj straneh.
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #220 : sreda, 09.06.2010 : 20:25:46 »



Kljub temu se pa ne morem vržt izključno in samo v to. In pomagam tudi konkretnemu dreveščku, pa čeprav samo tistemu, ki mi ves garjav zjutraj leži na pragu, pa zraven vem, da jih je takih še veliko, pa za vse nimam niti najmanjših šans poskrbet. Ne bodo pa nič na slabšem, če pomagam vsaj temu enemu.


Zala, tudi jaz, vedno. Ampak še enkrat - tukaj živali niso bile ne garjave, ne bolne, ne obnemogle, ampak ravno nasportno:



Iz zavetišča so vse tri (brez plačila česarkoli, z izjemo cepljenja proti steklin) bile posvojene sterilizirane, čipirane, cepljene proti kužnim boleznim in steklini, zdrave, dobro prehranjene, brez zavozlane dlake in čiste.
Vse tri so bile v zavetišču 2-3 mesece. Noben ni grozil z evtanazijo.

Kriterij za posvojitev je bilo, da so združljive z drugimi psi in mačkami. Vodja zavetišča je sam predlagal omenjene tri.

Torej, ne gre ravno enačiti garjavega dreveščka na tvojem pragu, katerega bom tudi sama vedno in povsod, brez izjeme, pobrala in oskrbela, in zgornjega opisa, ne? Wink
Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #221 : sreda, 09.06.2010 : 20:28:34 »

Čudno se mi zdi, da to še nikoli poprej ni dvignilo toliko prahu, če gre očitno za holistično gledano tako zelo živalim kot celoti škodljiv postopek.

Sej ne, da ima sploh veze s čimerkoli (ampak je samo mešanje megle) - Torej, če ne prijaviš tistega ketnarja, mimo katerega si se peljala včeraj, potem pač po istem kopitu ne prijaviš tudi tega, mimo katerega si se peljala danes?
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
Zala_
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.180


« Odgovor #222 : sreda, 09.06.2010 : 20:38:52 »

Zala_, sem odgovorila takrat, pa bom se enkrat: Nisem prava oseba za drustvo, se manj za kakrsnegakoli vodjo, ker zahtevam vse od sebe in povsem enako od vseh drugih. Zal tudi brez drustva lahko delam le z redkimi, jamcim za svoje pocetje, izjave in obljube in se ravnam v smeri svojih postavljenih ciljev. Nisem se sposobna in ne pripravljena kregati zaradi kreganja ali prepricevati zaradi prepricevanja, zato energije nisem pripravljena trositi tam, kjer je uspeh picel ali ga sploh ne bo. Da na zivalovarstveni sceni trenutno ni mogoce delati skupaj, vidim vec kot jasno, zato delam sama ali skupaj s posamezniki tam in tisto, kjer in od cesar pricakujem ucinek in seveda, kjer dosezemo konsenz do zadnje podrobnosti. Se strinjam s tistimi, ki boste rekli, da bi morala narediti vec v imenu visjih ciljev. Zaenkrat je bolje, da se ne spuscam v take projekte.

Že v enem društvu se ne strinjamo vedno 100%, pa to ne pomeni da ne moremo narest ogromno pozitivenga. Da bi imeli totalen konsenz društev (no, vseh posameznikov, ki jih sestavljajo) na nacionalni ravni je pa praktično utopija. Nikoli se ne bo številčna skupina ljudi 100% strinjala pri vsem, kar počnejo, pa zato ne bomo dol zaprli vseh društev, tudi če se kdaj ne strinjamo ali celo skregamo - vseeno furamo zadevo naprej.

Nisem se sposobna in ne pripravljena kregati zaradi kreganja ali prepricevati zaradi prepricevanja, zato energije nisem pripravljena trositi tam, kjer je uspeh picel ali ga sploh ne bo.

Žal je ogromno dela takega. Ampak dokler nas je tako malo za tako ogromno dela, bo šlo tako počasi kot gre. Tudi meni ni v veselje pošiljati prijav in pritožb znova in znova, brez da bi bilo kaj konkretnega bolje. Pri vsem delu, ki ga imam v društvu in z zahtevnim faksom nimam ne znanja časa se konkretno vržt recimo v problematiko čipiranja. Verjamem da je z večino ostalih društvenic enako.

Res, če bi recimo bila vsa aktivnost enega društva samo v to, da se začne izvajat čipiranje psov, bi bilo ogromno storjenega. Za nekaj takega ne rabiš armade ljudi, takoj najdeš nekaj takih, ki se strinjajo s tabo o tem, ko tu dosežeš cilj greš pa potem naprej na naslednji problem. Mi je blazno žal, da se več ljudi konkretno na organiziran način ne spopade s problemi, za katere mislijo in vejo da obstajajo.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.326


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #223 : sreda, 09.06.2010 : 20:55:00 »

Ne govorim o konsenzu o vsem, temvec o konseznu o posamezni kljucni stvari posameznega projekta in podrobnostih. Tezko si namrec predstavljam, da bi na sredi projekta nekdo padel ven s solisticnim nastopom, po moznosti se v nasprotno smer. Vsekakor naredijo drustva izjemno veliko tudi brez mene. Prav toliko, kot bi verjetno lahko z mano. Naredim pa jaz tisti svoj visek sama ali tu in tam s kaksnim posameznikom ali manjso skupino.  Smiley

Za dosect cipiranje sem jaz zase ze ugotovila, da z VURS ne bo resitev samih od sebe, pa tudi s pritiski nanje zlepa ne. Point se bo najbrz moral seliti z ene sluzbe na mnogo sluzb, kar pa bo verjetno zahtevalo armado ljudi.

Ampak dokler nas je tako malo za tako ogromno dela, bo šlo tako počasi kot gre. Tudi meni ni v veselje pošiljati prijav in pritožb znova in znova, brez da bi bilo kaj konkretnega bolje.

Zaradi tega, ker nisem v drustvu, vas ni nic manj.
Tudi meni ni v veselje, vendar sem prepricana, da se splaca vztrajat.
Logiran

Zala_
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.180


« Odgovor #224 : sreda, 09.06.2010 : 21:03:10 »

Ja sej Jana, nič več pa tudi ne. Nas je pa premalo in dodatni člani v že obstoječih društvih in/ali ustanavljanje novih je nujno potrebno. Ker je dela tolk preveč. Društva so sestavljena iz posameznikov, kot si ti. Ne laufajo sama od sebe. In če je posameznikov manj se manj naredi in efekt je manjši.

Mel: upam da se pa ti strinjaš da če pomagaš garjavčku na svojem pragu zato ne bo čist nobenemu ostalemu čisto nič bolje. Torej ne moreš VEDNO ravnat tako, da bodo posledice tudi za gozd.
Logiran
Strani: 1 ... 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 ... 31   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zaščita živali in razno  |  Tema: debata
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines