mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 01.06.2024 : 07:03:42

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zaščita živali in razno  |  Tema: Vrnitev v okolje ali evtanazija
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 22   Dol
Natisni
Avtor Tema: Vrnitev v okolje ali evtanazija  (Prebrano 66159 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
king-roy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.907


« Odgovor #45 : četrtek, 29.07.2010 : 22:15:09 »

Jaz mačka s ceste ne bom pobirala zato,da bo čez mesec dni v skrinji (po črki zakona).
Prav tako ne morem zahtevat od pristojnega zavetišča, da po 30.dnevu živali financira iz lastnega žepa.
Prostorskih težav nimajo, ker pač koristijo možnosti,ki jim jo zakon dopušča in zato tudi prostovoljcev ne potrebujejo.

Zame ostaja vse po starem s to razliko,da mačke pač ne bom oglaševala tukaj.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.326


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #46 : četrtek, 29.07.2010 : 22:21:20 »

helena, a lahko pocakas, ali se ti kam mudi?
Torej, pomurski macki - verjetno ima epona kaksen pregled, kateri so bili in kaj je bilo na stvari glede njih. Ce je ona pozabila ali nima nikjer nobenega drustvenega zapisa, imas najbrz povsem tocen pregled ti. Torej, se bom pomenila z njo in verjetno tudi s tabo.
Za ostale se bova zmenili. Vendar ne zdajle in ne ta trenutek. Ce pa zelis z glavo cez zid, pa nimam problema. Arhiv imas odprt, moderator si ..., ves pa sama, od kod vse so macki, ki so v temah Macje hise. Macja hisa pa ni zavetisce, prostovoljci pa seveda lahko tako kot drugje delujejo v dogovoru s katerimkoli zavetiscem.

Kot vidim, ti je jasno, kaksna bodo pravila, torej lahko razmisljas o tem, kako omejit zadevo, kako jo spravit na kup in v red ... Kako se organizirat, da se zadeve postavijo tja, kamor je treba. Poznas tudi zakonodajo. Prepricana sem, da poznas tudi v detajle moja stalisca. Ti imas cas za razmislek, jaz pa cas za sestavo pravil. Dokler jih ne bo, ne gre z moje strani nobena tema nikamor. Ko pravila bodo, bom pregledala vsako obstojeco temo posebej in se o njej dogovorila.

king-roy, lahko pa macka posvojis in ostane pri tebi.
Ne razumem delanja razlike med enim in drugim zavetiscem, razen v tem, da eni pospravijo v skrinjo samoiniciativno, drugi pa so k temu prisiljeni. Oz. skorajda razumem. Eden je ze usran, ker to pac pocne in se ga tolerira z ignoranco, drugi se ni usran, bo pa, ko bo moral pospraviti macke v skrinjo, ker bo sicer crknil ali pa mu bo skrinjo za 50% mackov odredil nekdo drug.
Pa, nima veze. Ni danes dan, ko bi imela namen kogarkoli v karkoli prepricevati. Res ne.
Logiran

pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #47 : četrtek, 29.07.2010 : 22:22:17 »

Jaz mačka s ceste ne bom pobirala zato,da bo čez mesec dni v skrinji (po črki zakona).
Prav tako ne morem zahtevat od pristojnega zavetišča, da po 30.dnevu živali financira iz lastnega žepa.
Prostorskih težav nimajo, ker pač koristijo možnosti,ki jim jo zakon dopušča in zato tudi prostovoljcev ne potrebujejo.

Zame ostaja vse po starem s to razliko,da mačke pač ne bom oglaševala tukaj.

Lahko ga pa posvojiš in zganjaš vik in krik okoli tega, da ima prostor, pa neče... Jst bi že, če se drugače ne bi mogla zmenit.
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #48 : četrtek, 29.07.2010 : 22:24:04 »

Nisem, dej me pokliči drug teden po sredi in me spomni, ok?

Bom, ker ga naj bi peljala na naslednji pregled naslednji vikend. Da vsaj vemo, kje smo.
Logiran
helena
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.295


WWW
« Odgovor #49 : četrtek, 29.07.2010 : 22:27:36 »

Če nima noben nič proti, bi naše nezavetiške začeli v arhiv spravljat, ok?
Pomurci pa so itak bivši ciganski lastniški, za katere pa res ne vem od kod, zakaj in točno kdo je njihov lastnik, tako, da so tud zreli za arhiv po novih pravilih. Bo tako ok?
Tisti, ki so v dogovoru z zavetiščem ostanejo.
S čim pa moramo dokazovati dogovor z zavetiščem?
Se mi ne mudi, vem pa, kaj bi ti želela in kaj zahtevaš in se bom po tem v celoti ravnala. Dokler ne bomo zavetišče, bo pač tako.
Z epono nimava nobenih dogovorov, bilo je v smislu, tu maš mačke in to je to. Lani jih je bilo skoraj sto.
Si verjetno že opazila, da dogovor z zavetiščem vpisujemo v nove teme, če se le spomnimo.
Meni je ok, oz. mi je vseeno. Tvoj je forum in tvoja so pravila.
Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #50 : četrtek, 29.07.2010 : 22:30:39 »

Hm, ja, Jana, sva pisali skupaj.  Smiley Naj povem še, kako jst sodelujem z Gmajnicami, ker je že ravno Hektor objavljen (pa ni prvi). Oni zrihtajo vse, ga dajo meni na začasno, posvojitelje iščemo oboji. Ker se z njihovimi pogoji oddaje ne strinjam, imam pa kot namestitelj pravico pred naključnim klicateljem mačka posvojit, naredim točno to - če najdejo posvojitelja prej kot jst (kar pač ni težko), ga posvojim in oddajam preko društva.

Kadar gre za mačke, ki jih najditelji najdejo, pa jih zavetišče noče sprejet (ne vem zakaj jst nimam nikoli težav pri sprejemu), zahtevam od najditelja pisno izjavo z vsemi podatki in da je pripravljen pričat, da tega in tega dne mačka v takem in takem stanju niso želeli sprejeti.

Pa še bi se našel kak način "sodelovanja" ali sodelovanja z zavetiščem...
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.326


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #51 : četrtek, 29.07.2010 : 22:35:10 »

helena, verjetno se zavedas, da je objava tukaj javna objava, torej preverljiva zadeva. Saj menda ne mislis resno, da bom preverjala kaksne papirje imas. Pa upam, da ne mislis, da ne bo kdo kdaj preveril, kar je javno napisano. Kdorkoli. Tudi zavetisce, za katerega bos navedla sodelovanje v zvezi z nekim mackom.

Hecno, kako nekateri povdarjate, da je to moj forum. Res je, vendar bi pricakovala, da boste tisti, ki si resnicno zelite resitev za macke, to izpustili. Predvsem zato, ker bi morali sami vedeti, da vecno polne bajte mack in vecno jambranje pac ne vodijo k resitvam.
Logiran

king-roy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.907


« Odgovor #52 : četrtek, 29.07.2010 : 22:37:08 »

Lahko ga pa posvojiš in zganjaš vik in krik okoli tega, da ima prostor, pa neče... Jst bi že, če se drugače ne bi mogla zmenit.

Ne razumem, zakaj zganjat vik in krik?
Mačke se sprejema, oskrbuje 30 dni in potem skrinja. Zakonsko gledano je zavetišče krito.
Ne morem pa zahtevat naj jih na lastne stroške financirajo naprej, če se sami ne odločijo za to.
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #53 : četrtek, 29.07.2010 : 22:39:07 »

 Huh
Logiran
helena
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.295


WWW
« Odgovor #54 : četrtek, 29.07.2010 : 22:40:22 »

Nič ne mislim, zato pa vprašam, kar me zanima. Da mi bo jasno in da se bomo ravnali po pravilih.
Logiran
king-roy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.907


« Odgovor #55 : četrtek, 29.07.2010 : 22:41:31 »

king-roy, lahko pa macka posvojis in ostane pri tebi.

Imam svojih več kot dovolj.
Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #56 : četrtek, 29.07.2010 : 22:43:01 »

Ne razumem, zakaj zganjat vik in krik?
Mačke se sprejema, oskrbuje 30 dni in potem skrinja. Zakonsko gledano je zavetišče krito.
Ne morem pa zahtevat naj jih na lastne stroške financirajo naprej, če se sami ne odločijo za to.

Točno zaradi tega. Imajo prostor, pa nočejo. Ali res rabimo taka zavetišča? Pritisk javnega mnenja, da imajo živali pravico do druge možnosti in če imajo prostor in možnost, potem ni razloga, da se jim v žilo potisne t61. Ker tudi zakon to daje kot opcijo in ne kot pravico. Je treba ZZZiv brat v duhu zaščite živali, pa bo mogoče kaj bolj jasno.

Sploh pa, če tako dela, dvomim, da je to edina stvar, ki ne deluje tako kot bi morala.
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #57 : četrtek, 29.07.2010 : 22:44:29 »

Jana
Z vsemi vprašanji ,ki se mi zastavljajo, sploh nisem nikjer pomislila, da bi bila ti za kar koli odgovorna. Wink Smiley


Sedaj zakaj sem pa jaz zastavljala ta vprašanja .. je pa širše.
Res pa ,da sem jih zastavljala na podlagi tem na forumu. In pa povod zakaj sem jih zastavila  so bili pa mogoče uni mački, v tisti temi, ki naj bi- pa potem niso svetili, pa je bil baje cel kraval zakaj evtanazija zaradi mokrosporije. Pa nasplošno glede tele evtanazije je vedno en kup razburjanja...

Ne vem no ..očitno jaz preveč kruto gledam na tole vse skup...
Nisem ne prostovoljka, ne nameščam, ne rešujem...skratka jaz sem en XY... za nekatere snob z rodovniškimi cucki, in brez moralne vesti za uboge živali.

Gledam pa iz drugačnega stališča.
narava( kot sama) je kruta mati....in v naravi po naravnih procesih preživijo najmočnejši  zdravi primerki.

Jasno mi je vse človeški poseg v naravo trala tralalai...
ampak če se posega v naravo... je treba posegat z glavo... ne samo s  čustvi.
Vsaj jaz tako gledam na te stvari...

Ni mi pa fer.. recimo to... da tamle eno zavetišče  mora dat evtanazirat...ostali pa ne...
Jaz razumem zavetišče kot institucijo v pomoč naravi/  ker se sama ne more kontrolirat...
( pustimo sedaj zakaj ...ker tukaj so  še  primerki neandartalcev ,ki  nimajo odnosa do drugih bitij)
In potem to izpade kot uni tam so zapor..in morilci ali pa šinteraj...ostali so pa dobrotniki in rešitelji.

Ja tud meni fajn  pomislit ,da določeni morajo umret ker jih je preveč ali ker niso zdravi...
Iz tega razloga , ne nameščam, ne pobiram... če najdem... peljem /kličem pristojne za to
...ker kot sem napisala ... jaz to prostovoljstvo/ in ves point rešiteljstva  vidim pod istimi pogoji kot v zavetišču.
Pomoč s srcem ja ... ampak pomoč mora biti tudi z glavo.
 
Rada bi pa samo izvedela od tistih, ki so proti vsaki evatanaziji? Ali imajo za vsako žival za 100% stalen dom?
In za tiste, ki nimajo....  kaj je zgornja meja ...oz kaj je zgornja številka?

Saj pravim... moje razmišljanje...
Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #58 : četrtek, 29.07.2010 : 22:48:03 »

Gledam pa iz drugačnega stališča.
narava( kot sama) je kruta mati....in v naravi po naravnih procesih preživijo najmočnejši  zdravi primerki.

Pozabljaš elemet sreče in naključja.
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
Vixen
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.804


« Odgovor #59 : četrtek, 29.07.2010 : 22:49:20 »

Pozabljaš elemet sreče in naključja.
Pa dejstva, da mati narava z mački in avti in podobnimi zadevami nima kaj dosti.
Logiran
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 22   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zaščita živali in razno  |  Tema: Vrnitev v okolje ali evtanazija
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines