mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 01.06.2024 : 06:09:13

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zaščita živali in razno  |  Tema: Vrnitev v okolje ali evtanazija
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 22   Dol
Natisni
Avtor Tema: Vrnitev v okolje ali evtanazija  (Prebrano 66156 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #60 : četrtek, 29.07.2010 : 22:55:20 »

Točno zaradi tega. Imajo prostor, pa nočejo. Ali res rabimo taka zavetišča? Pritisk javnega mnenja, da imajo živali pravico do druge možnosti in če imajo prostor in možnost, potem ni razloga, da se jim v žilo potisne t61. Ker tudi zakon to daje kot opcijo in ne kot pravico. Je treba ZZZiv brat v duhu zaščite živali, pa bo mogoče kaj bolj jasno.



še eno vprašanje iz tega stališča...( res bi rada razumela pa nekako ne razumem)
da se razumemo ... imam rada živali Wink Smiley

žival pride v zavetišče...30 dni zakonsko... potem t61...pa recimo, da imajo proste kapacitete... še 2 meseca...pa se življenska doba tej živali še podaljša za dva meseca... še vedno je nihče ne posvoji.
Potem pa pride poletje..in ...bum.... "100 " novih...ki imajo po zakonu spet 30 dni.
Kaj potem pa ja t61 za unega ,ki je že čez rok? verjetno potem morajo naredit prostor novim... če so zavetišče
.... v čem je smisel.... meni je to samo eno podaljševanje in podaljševanje.. a na koncu...

Pozabljaš elemet sreče in naključja.

Sreča  je to da se najde posvojitelj tudi za takega, ki misliš , da ga nihče ne bo maral. Naklučje je pa naklučje Wink Smiley
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #61 : četrtek, 29.07.2010 : 23:06:02 »

Pa dejstva, da mati narava z mački in avti in podobnimi zadevami nima kaj dosti.
Točno tako tukaj ima  zgolj človek na eni strani...
Tisti ,ki se ne zaveda ,da je mačka hišna žival in ne divjad.

Ko sem živela pri starših smo vedno imeli mačke.  notranje( stara mat sploh siamke- napaljena nanje Roll Eyes)
Naš evnuh je živel 14 let.... pa je hodil po vrtu...itak.. ..on je bil pač tak... da je bil lahko na vrtu, ko je bil kdo zunaj drugače je bil čisto srečen notri.   Pa sedaj ga imajo tudi- notranjo..
Nobenega nikoli ni avto povozil , pa je v bližini kar precej prometna cesta..
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #62 : četrtek, 29.07.2010 : 23:07:24 »

Če nihče drug ne vpraša, bom vprašala jaz, ker me zanima že dlje časa, ampak nisem imela j*** vprašati iz enostavnega razloga, da se ne usuje nepotreben plaz napada in tudi iz razloga, da me je malo sram vprašati. Ampak ok, ta tema je kot nalašč. Pa še en manjši uvod v vprašanje: slednje ni zlonamerno, nima namena kazati s prstom v nobeno smer in nimam ne namena ne volje manipulirati z odgovorom.
Zanima me, če ima reševanje mačjih mladičev (dudarjev in malo manj dudarjev) konkreten smisel v luči splošne mačje problematike oziroma, bolj po kmetavzarsko vprašano: v vsej poplavi letošnjih objavljenih mačjih legel, za katere je potrebna oskrba (nisem jih štela, razumem pa da gre vsaj za desetine muc) - dejansko obstaja možnost najti jim posvojitelje? Vsem? In če se vsem tem malčkom ne najde posvojiteljev, kaj bo z njimi? Se bodo prišteli leglom, ki se še morajo skotiti? Kako? Se bodo kasneje evtanazirali? Spustili? Razumem, da se posvojitelji iščejo naprej in naprej, ampak nekje obstaja neka meja, ko se tudi posvojitve ustavijo iz enostavnega razloga, da je skotenih mačk najbrž več kot primernih posvojiteljev. Čisto resno sprašujem, ker mi ni jasno, kaj in kje je cilj. Pa štekam tisti prvi, primarni cilj rešiti življenje v tem trenutku, da ne bo nepotrebnih čudnih pogledov. Hvala za pojasnilo, v vsakem primeru.
Preden oddam - vidim da damayanti sprašuje podobno Smiley
Logiran
Vixen
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.804


« Odgovor #63 : četrtek, 29.07.2010 : 23:11:06 »

Jaz bi rekla, da prav vsak od teh dudarjev šteje in pomaga k rešitvi, če je le nekje zaveden v evidenci - torej, če se ve, da jih je bilo v tej in tej občini toliko in toliko. Ne glede na to, ali potem najde dom, pogine ali pa je evtanaziran.

Če se motim, naj me kdo popravi.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.326


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #64 : četrtek, 29.07.2010 : 23:15:47 »

Jaz vem, kam cilja damayanti z "naravo". Zadeva je bila (predvsem vcasih) precej jasna, zdaj pa tudi v vzreji ni vec tako, kot je bilo. Ok, ne bi o tem, razumem pa, kaj zelis povedat. Povsem. In se strinjam. Avti tukaj nimajo zveze, ker je to zunanji faktor in ne naravni. Pred avti jih zelimo vsi zavarovat z odgovornim lastnistvom. Pred naravo jih lahko le z zdravili ali kaksnimi se bolj drasticnimi posegi. Na sreco se, predvsem v tej sceni, ki se gre "prezivetje vseh", reprodukcija preprecuje, kar ne morem reci, da se dogaja v vzreji. Je pa podoben oz. kar vec ali manj isti stos.

Pri zavetiskih evtanazijah se ze ves cas vlece en prav poseben sindrom: ignoriraj tiste, ki jih izvajajo redno na lastno iniciativo, obsojaj tiste, ki izvedejo tu in tam kaksno na iniciativo "visje sile" (agresija, bolezen, odlok inspektorja ...). Res ne razumem in ne verjamem, da bom to kdaj razumela. Kot ne morem razumeti, da je fajn sodelovati (blank posvajati) z zavetiscem, ki evtanazira, ki ga zelis zasiti in je prakticno prazno, ne sodelujes pa s tistim, ki je cez in cez polno in ki je v kurcu financno in fizicno. Tudi to se namrec dogaja, oz. tudi taksne izjave lahko beremo tukaj. Da ti bo okrog zavetisc in podpore se kaj bolj jasno. V vecini je tukaj prevladalo tudi mnenje (ne vem, kje sem bila jaz ta cas, ko se je to zgodilo, in mi je zal, ker me ocitno ni bilo dovolj blizu), da je bolje imeti v stanovanju po vseh luknjah, kistah in omarah v nedogled nepregledno stevilo neevidentiranih mack, samo da so zive. Jaz namrec nikakor ne zagovarjam skladiscenja mack, ne glede na namen.

Ne morem pa zahtevat naj jih na lastne stroške financirajo naprej, če se sami ne odločijo za to.

Seveda ne mores zahtevati, da nekdo tujega macka oskrbuje na svoje stroske, lahko jih pa seveda na tvoje, ce to zelis. Prepricana sem, da nobeno zavetisce ne bo imelo nic proti, ce bos zelela pokriti stroske oskrbe nad 30 dni.

damayanti, nekaj dilem okrog T61 lahko razresis v temi http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,37038.0.html (ce se ti da brat). Nekje na sredini je cela studija (jebat ga, pac pisem veliko) tega problema. Morda lahko potem kaksno debato udariva Smiley

Glede dudarjev pa naj kdo drug pove, kaj misli. Jaz vem, da sem na tocki, ko mi je jasno, da je vse totalno zastekalo.

Vixen je medtem napisala nadvse izvrsten odgovor glede dudarjev. Ga podpisem.
Logiran

pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #65 : četrtek, 29.07.2010 : 23:20:19 »

žival pride v zavetišče...30 dni zakonsko... potem t61...pa recimo, da imajo proste kapacitete... še 2 meseca...pa se življenska doba tej živali še podaljša za dva meseca... še vedno je nihče ne posvoji.
Potem pa pride poletje..in ...bum.... "100 " novih...ki imajo po zakonu spet 30 dni.
Kaj potem pa ja t61 za unega ,ki je že čez rok? verjetno potem morajo naredit prostor novim... če so zavetišče
.... v čem je smisel.... meni je to samo eno podaljševanje in podaljševanje.. a na koncu...

Sem skoraj prepričana, da ne razumem, kaj hočeš vprašat. Ker če odgovorim na to, kar zdaj razumem iz tvojega pisanja je, lahko postavim samo vprašanje - zakaj pa potem 30 dni? Zakaj pa potem sploh zadrževat žival toliko časa v zavetišču? Potem bi lahko imeli tako kot po nekaterih ameriških državah, kjer ima lastnik 48 ur, da najde svojo žival (ali pa je v tem času posvojena), potem pa t61. Pa pusti zakonsko oviro, ker je spremenljiva. Kje je tista meja, ko rečeš živali - imela si dovolj časa, da te nekdo opazi, nihče te ne mara, zato t61 v žilo? Zame je meja tam, ko zaseda prostor pomoči potrebnim oziroma s svojo prisotnostjo povzroča neugodno življenjsko okolje za druge živali.

Tole napisano je gledano striktno razumsko, brez čustev (čeprav me boli, ker sem pisala "kdaj živali rečeš", ker imam Čipsa pred očmi)
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #66 : četrtek, 29.07.2010 : 23:28:24 »

Jaz bi rekla, da prav vsak od teh dudarjev šteje in pomaga k rešitvi, če je le nekje zaveden v evidenci - torej, če se ve, da jih je bilo v tej in tej občini toliko in toliko. Ne glede na to, ali potem najde dom, pogine ali pa je evtanaziran.
Če se motim, naj me kdo popravi.
Kaj pa tisti (morda večina), ki niso evidentirani? Ker mene zanimajo predvsem tile, namreč mački, ki niso last posamezne občine, ki ne spadajo pod posamezno zavetišče - mački, ki z vidika evidence ne obstajajo, vendar se jih rešuje. Mački, ki jih ima nekdo zaprte v kopalnici, magari v boksu po nekaj dni ali tudi tednov, dokler jim ne najde ustrezne namestitve. Ne vem no, nisem etolog, še manj felinolog, ampak mislim da nekaj malega o osnovnih potrebah mačk vem in zato me bega povezava skupinskega reševanja s kvalitetnim življenjem takega tropa mačk in se vračam k prvotnemu vprašanju. V čem je fora? Obstaja dejansko možnost tako velikemu številu mačk zagotoviti mačke vredno življenje?
Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #67 : četrtek, 29.07.2010 : 23:42:22 »

To se pa ukinja na temle forumu. Ne bi imela pa tudi jst nič proti kaki razlagi.
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #68 : petek, 30.07.2010 : 00:00:07 »

Sem skoraj prepričana, da ne razumem, kaj hočeš vprašat. Ker če odgovorim na to, kar zdaj razumem iz tvojega pisanja je, lahko postavim samo vprašanje - zakaj pa potem 30 dni? Zakaj pa potem sploh zadrževat žival toliko časa v zavetišču? Potem bi lahko imeli tako kot po nekaterih ameriških državah, kjer ima lastnik 48 ur, da najde svojo žival (ali pa je v tem času posvojena), potem pa t61. Pa pusti zakonsko oviro, ker je spremenljiva. Kje je tista meja, ko rečeš živali - imela si dovolj časa, da te nekdo opazi, nihče te ne mara, zato t61 v žilo? Zame je meja tam, ko zaseda prostor pomoči potrebnim oziroma s svojo prisotnostjo povzroča neugodno življenjsko okolje za druge živali.

Tole napisano je gledano striktno razumsko, brez čustev (čeprav me boli, ker sem pisala "kdaj živali rečeš", ker imam Čipsa pred očmi)

Si razumela Wink
Točno to zavetišče je....tako ga jaz razumem.
čeprav mi ni to da je zgolj 30 dni rok( o amerikancih ne bi)pa tudi če se rok podaljša... če se žival ne odda...t61
  "cant save them all " žalostno, kruto ...

( in za danes  zaključujem,..... upam, da mi bo un vip ključek deloval, da bom lahko spremljala tole debato, bi res rada tudi jaz slišala odgovore na zadnje moksino vprašanje Smiley)
Logiran
Tecka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.256


« Odgovor #69 : petek, 30.07.2010 : 00:11:45 »

Ali je zavetišče ob sprejemu živali dolžno dat kakšno potrdilo, da si jo oddal? Sama ga recimo ob oddaji prostoživečega, ki je bil samo še za t61 nisem dobila, torej sklepam da ne. Torej še vedno obstaja možnost, da (predvsem)mački na področjih nekaterih zavetišč ne bodo evidentirani. Samo tako na glas razmišljam...
Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #70 : petek, 30.07.2010 : 00:16:54 »

Jst sem razumela, da sprašuješ zakaj podaljševati (v čem je smisel) čez zakonski rok, tudi če imaš možnosti, ker nekoč (vedno) pridejo novi, ki jih je treba oskrbet in jim zagotovit mesto. Jst pravim zato, ker mogoče rabi žival več kot 30 dni (čeprav je zakonsko trajanje "spremenljivo", vseeno omenjam), da pride fizično in psihično k sebi, zato ker se bo pa vendarle v podaljšanem času mogoče našel posvojitelj. Ta podaljšan čas je pač riziko - lahko traja 14 dni, pa si samemu sebi samo podaljšal agonijo in otežil odločitev za t61, lahko pa traja nekaj mesecev in vsaj za pse ni vrag, da se za večino v tem času najde primeren posvojitelj. Torej, če imaš žival v zavetišču samo zato, ker ti zakon ne pusti, da ji pošlješ smrt po žilah, potem je vseeno, če jo evtanaziraš takoj (seveda z nekim rokom, da jo ima lastnik čas najti).
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #71 : petek, 30.07.2010 : 00:21:30 »

Moj prejšnji post je namenjem damayanti.

Ali je zavetišče ob sprejemu živali dolžno dat kakšno potrdilo, da si jo oddal? Sama ga recimo ob oddaji prostoživečega, ki je bil samo še za t61 nisem dobila, torej sklepam da ne. Torej še vedno obstaja možnost, da (predvsem)mački na področjih nekaterih zavetišč ne bodo evidentirani. Samo tako na glas razmišljam...

Zavetišče mora vodit neko knjigo sprejemov/dnevnik dogajanj v zavetišču. Nad vsebino imajo pregled vet. inšp. Torej maček mora bit evidentiran, opravičena pa mora biti tudi poraba t61. Pod opravičena pomeni seveda, da zavetišče vodi zaloge - koliko so tega dobili, koliko porabili, koliko odpis.

Znotraj tega pa se da... Saj veš. Tako kot v vsaki firmi...
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.326


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #72 : petek, 30.07.2010 : 00:22:01 »

Hm ..., meni je bolj logicno, da moras dat v zavetiscu ti izjavo, kje si nasel macka, torej "kritje", da spada v neko zavetisce oz. pod stroske neke obcine. Lahko si naredis svoj izvod in prosis/zahtevas ob sprejemu za podpis. Verjetno lahko tudi preveris, ali je macek v evidenci, preko informacij javnega znacaja. Upam, da ne delajo kje tako, da brez papirjev jemljejo macke in jih oskrbujejo ali evtanazirajo na obcinske stroske. Da bi kdo delal to za svoj denar, ne verjamem. Ce pa kaksna obcina take zadeve (brez papirjev) placuje, najbrz tudi ne ve, ali so bile zivali najdene na njihovem obmocju ali ne in jih je na to pac treba opozoriti.
Logiran

Tecka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.256


« Odgovor #73 : petek, 30.07.2010 : 00:29:38 »

Ne vem, se bi mi zdelo za čisto logično, da bi mi podpisali potrdilo o sprejemu mačka. Pa dokaži, da si jim ga oddal, če izgine. T61 ni ravno edini način s katerim se da žival "frderbat" Undecided
Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #74 : petek, 30.07.2010 : 00:39:39 »

To je "logično" samo, če sumiš, da zavetišče ne dela tako kot bi moralo po zakonu. Slikaj mačka, imej zapisane vse podatke, prosi za kopijo izjave zavetišču, da si in kje si našla mačka, bodi pripravljena pričat, pošiljaj VURSu.
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 22   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zaščita živali in razno  |  Tema: Vrnitev v okolje ali evtanazija
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines