mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 04.06.2024 : 22:57:29

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Samo - nedolžni beli oblaček, leteča veverica Ščurk & Co.
Strani: 1 ... 321 322 323 324 325 [326] 327 328 329 330 331 ... 366   Dol
Natisni
Avtor Tema: Samo - nedolžni beli oblaček, leteča veverica Ščurk & Co.  (Prebrano 771151 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #4875 : sreda, 03.09.2014 : 19:46:04 »

No, sej, tako nekako je to pri nas, ja. Milijonkrat poves, pol pa ti oni povejo tocno to, kar njim ti tupis v glavo ko ena budala, kot da so toplo vodo odkrili in jim tega nikoli niti zdalec nisi omenil ... Eh, ti nasi starsi.  ljubezen

Sicer pa - kdaj ves, da si najeb... kar se neta tice. Nova zgodba.

V daljno sibirijo prispe paket. V njem je nov Modem, ki bi moral zamenjati Nadposast Modem in delovati. Ja pa ja de. Seveda ene komponente ni. Najprej se stanovalci stare hise v Sibiriji po telefonu dajejo s Stricki s Tehnicne pomoci.

"Gospa v kovinsko luknjo morate vtaknit kabel."
"gospod, ne morem, kabel je premajhen, da bi ga lahko vtaknila v to luknjo."
"Gospa, tisti kabel, ki je na tanki rumeni zici s plavim vticem na koncu vtaknite v kovinsko luknjo."
"Ja, gospod, razumem, tega ne morem narediti."
"Ne, ne, gospa, bo slo v kovinsko luknjo, brez skrbi."
"Ne, gospod, ne bo slo, ker je luknja velika 1,5cm krat 1cm, vtic od kabla pa 0,5cm krat 0,5cm."
"Gospa, v kovinsko luknjo ga morate vtaknit."
"Razumem kaj mi govorite gospod, ne morem ga tja vtaknit."
"Gospa, dajva vse luknje pomvrsti na modemu pogledat. Najprej imate to, potem to, potem to, potem kovinski vtic in na koncu elektricni vtic."
"Ja, tocno to imam, samo ni kovinskega vtica, ampak je kovinska luknja, globoka kake tri centimetre."
"No, v to luknjo korate vklopit kabel, gospa."
"Gospod, to ne gre, jaz imam en mini vtic in ogromno luknjo. Ne morem kabla notri vtaknit."
"Cakajte, gospa, a ne morete kabla tja notri vtaknit?"
V glavi sama sebi zavpijem "Pa kaj ti jaz govorim ze petnajst minut, jebe...." in si recem "Dihaj!"
"Ne, gospod, ne morem kabla tja notri vtaknit."
"Aja, pa a ste pogledali v skatlo, ce je tam se kak del modema?"
V glavi se mi odvija odgovor:"Ne, totalno butasta sem in mi ni prislo na misel. Pa kaj je s tem clovekom narobe?!? Ok, diham."
"Ja, gospod, seveda sem pogledala. Se skatlo sem celo razstavila, da bi hilo ja za ziher."
"Ojej, potem vam pa tega dela ocitno nismo zraven poslali."
V glavi:"A ne ga srat!"
"Ja, ocitno res ne gospod."
"Samo trenutek gospa, bom sprozil teren."
"Ja, lepo prosim, dajte."
"Prosim pocakajte malo na liniji."
"Seveda ni problema." V glavi dodatek:"Ker itak nimam boljsega dela, a ne?"
"Gospa, ste se tu?"
V glavi:"ne, odlozila sem."
"Ja, seveda gospod."
"Glejte gospa, sem sprozil teren. Vas bo nekdo poklical in se bosta zmenila kdaj lahko pride do vas."
"Super, hvala gospod, lahko noc."
"Hvala vam, lahko noc."

Ne, ne, ni se konec zgodbe ...

Ko se ""zjutraj" stanovalci stare hise prebudijo imajo 5neodgovorjenih klicev. Tri iz neznane stevilke in dva od mame. Hkrati nas pricakata se dva smsja od mame s sledeco vsebino
"Serviser te isce, poklici ga prosim. Je v MS in hodi okoli hise."

"Glej, tole mi je poslal: pocakam lahko se 15 minut, potem imam planirane terenske posege se naprej. Opremo dostavimo preko poste jutri."

Meni seveda poci film. Ce smo zmenjeni, da me poklice in se zmeniva za uro, potem pac nima kaj hodit okoli hise in upat, da bom slucajno doma in budna. Ga poklicem in mu razlozim, da ni bilo tako dogovorjeno in da naj mi pove kdaj pride.
"Joj, se opravicujem, saj vem, pridem cez 15 minut."
"Ok, zmenjeno."

Pride Serviser v staro hiso. Boji se psov, zato se jih zapre na varno. V modem vklopi manjkajoci del in poskusimo, ce stvar dela. In ... ... ... ... NE DELA! Oziroma dela tako kot je delal ta star modem.

"Joj, to je pa, cudno, gospa."
"Ja, vem , to vam jaz ze leto in pol dopovedujem."
"A ze leto in pol ne dela?"
"Jp ..."
"Cakite, bom poklical kolega."

...

"A zdej dela?"
"Ne, ne dela."
"Hmmm."
Kolegu v telefon:"WTF se dogaja, tega se nisem dozivel?"
V moji glavi:"No, ko pa serviser nekaj takega izjavi, je pa res hudo."
"Gospa, mi tega ne moremo odpravit, bom jutri zjutraj ob osmih prisel s kolegom in z drugim modelom modema in upam, da bo delalo."
V glavi:"Fak, sredi noci."
"Odlicno, upam, da boste jutri res zrihtali, ker tole pa ze ni vec smesno."
"Se bomo potrudili, gospa, se opravicujemo."
"Nasvidenje, se vidimo jutri."
"Nasvidenje."

Se nadaljuje ...
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #4876 : sreda, 03.09.2014 : 19:51:25 »

Moske mere.  pevka
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
SinM
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.250


WWW
« Odgovor #4877 : sreda, 03.09.2014 : 20:02:19 »

Jao, jao, jao...
Tehnična služba rules, ja.  Afro
Čakamo nadaljevanje in ne dvomimo - spjoh - da bo še zabavno.
 
Samotova, žal boš najbrž še "dihala".  trmoglavka Kiss Kiss
Logiran
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #4878 : sreda, 03.09.2014 : 20:14:34 »

Đinksova, tudi meni jutri pridejo serviserji ob pol osmih. Sicer ne za modem, ampak mogoče ti bo kaj lažje Wink
Logiran
čarka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.288


WWW
« Odgovor #4879 : sreda, 03.09.2014 : 20:42:03 »

Jaz bi pa ob takih urah raje doma serviserje sprejemala kot v službi bila  Tongue Grin

NoJinx, moje sožalje  Kiss, ker ko serviser reče, to je pa res čudno, mora pa biti res hudo, ker zlepa ne priznajo  Angry
Logiran
Mačja
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.086


WWW
« Odgovor #4880 : sreda, 03.09.2014 : 20:50:00 »

Koga si pol zaprla na varno? Psa pred mojstrom? Evil
A bos zdej kej prej domov prisla? Tuki net dela, ves. Cool
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #4881 : sreda, 03.09.2014 : 21:50:28 »

No Jinx, kolk sem se pa zdaj narežala. Prav polepšala si mi večer s temle opisom, res! Afro
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #4882 : sreda, 03.09.2014 : 23:03:37 »

Đinksova, tudi meni jutri pridejo serviserji ob pol osmih. Sicer ne za modem, ampak mogoče ti bo kaj lažje Wink
Upajmo, da bodo vsaj tvoji znali v tapravo luknjo vtaknit, desci trapasti Tongue

NoJinx, tale ModemoNovela je tu mač zabavna OK, za nas bralce in poslušalce, zate je pa verjetno že takole jezen trmoglavka
Logiran

Unikatne tablice in portretki
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #4883 : sreda, 03.09.2014 : 23:06:52 »

Aja, glede na serviserjevo ljubezen do kuŠkov in dejstvo, da se je bal ČR in NVMP (jao, jao!) ... hehehehe (un tanajbolj žleht smeh) ... joj, da bi tale Rokota srečal Evil - po moje ti v 15 sekundah popravi modem tako, da se nikoli več ne bi pokvaril Evil Grin
Logiran

Unikatne tablice in portretki
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #4884 : sreda, 03.09.2014 : 23:10:28 »

Upajmo, da bodo vsaj tvoji znali v tapravo luknjo vtaknit, desci trapasti Tongue

Ej, če ne bojo, bo gajžla pela, ker jih imam polhn kufr  Evil pustila bom Muša na njih, da jih pomarkira  Evil Evil
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #4885 : sreda, 03.09.2014 : 23:15:08 »

Jao Grin Da mi je videt ta film Grin
(itak bo gvišno Mila vse opisala, se ni za bat) Wink
Logiran

Unikatne tablice in portretki
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #4886 : četrtek, 04.09.2014 : 06:17:31 »

Hahaha, jaz najrajš vidim, ko kakšni mojstri kaj pri nas brkljajo, pa se mi zdi, da neki ni tko, kot mora bit. Pol pa pridem zraven in začnem, še bolj blont izgledajoče kot sicer kafetek, zastavljat vprašanja. Taka čist na izi. Najprej si mislijo svoje (baba blont spel se), pol, po enih petih vprašanjih, pa je naredijo tko, da stvar funkcionira (in je predvsem kompatibilna z drugimi stvarmi v okolici), ko skupaj ˝najdemo˝ keč. Najrajš pa imam, ko postavim vprašanje in me odpikajo. In po potrebi isto vprašanje postavim ene petkrat, da nehajo momljat in strokovno latovščino stresat, ampak mi razložijo tko, da vsak zastopi Roll Eyes.
Enkrat so nam moral zabetonirat stopnice iz nule. In prostor je bil ful omejen - ali bi bila vrata pol prenizka, al bi bilo treba nosilni tram od strehe štemat - nič od tega ne pride v poštev. Sem mojstru (pač enemu južnemu delavcu) narisala načrt s popolnoma vsemi merami in mu ga dala. In šla v službo. In prišla domov in CELE štenge točno narobe zabetonirane. Ker blont baba pač ne zna zračunat in narisat in je načrt prilagodil po svoje butnglavc stop. O đizskrajstsuperstar! Pokličemo nadzornega, on pogleda načrt, on pogleda štenge in sam reče - gospa zdej se more tole do konca posušit, pol bomo pa poštemal in na novo zabetoniral cookie cookie cookie. In je isti delovc ponovil vajo, tokrat natanko po načrtu blont babe  piiiilimo dopust.
Logiran
maj
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.664


« Odgovor #4887 : četrtek, 04.09.2014 : 09:04:55 »

... joj, da bi tale Rokota srečal Evil - po moje ti v 15 sekundah popravi modem tako, da se nikoli več ne bi pokvaril Evil Grin

pa še plačal bi serviser, da je lahko delal  Cheesy Grin Evil
Logiran
No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #4888 : četrtek, 04.09.2014 : 16:21:24 »

Zjutraj zvoni telefon.

"Dober dan gospa, ste dom?"
"Ja, seveda." V glavi:"Ne, pozabila sem, da mi net ne dela in sem sla v gozd po gobe."
"Midva sva tukaj."
"Odlicno!"

...

Dva prijazna Serviserja odklopita star modem in zacneta sestavljati novega. Pat* sestavlja nov modem, Mat govori z nekim strickom iz Tehnicne pomoci.

Pat:"Ej, modema ne morem skupaj sestavit."
Mat:"malo ga stresi, pa bo."
Pat strese modem. Ne zgodi se nic.
Mat:"se malo bolj ga stresi."
Pat strese modem, ne zgodi se nic. Nato se mu nad glavo prizge zarnic:"Aha, ga bom malo s sraufencigerjem pobezal!"
Modem se vda in skoci skupaj.
Mat med tem opravi pogovor s stricki s Tehnicne.
In cakamo ...
Mat:"Veste, gospa, tale modem rabi malo dlje, da zacne delat, ene deset minut."
In cakamo ...
Pat.in Mat se sklanjata nad modem, jaz pa samo cakam, da bomzadeva eksplodirala ter bodo iz nje skocili konfeti in klovn na fedru. Zelo mi je zal, da pri roki ni bilo fotoaparata, ker je bil prizor res 1A!
Modem se koncno postavi. Pat prizge televizijo in pove, da imamo narobe nastavljeno razmerje slike in da bo on to zdaj popravil. Mat in jaz cekerava, ce dela net. Pat stisne gumb na pilotu in kodem se resetira.
Mat:"Veste, gospa, zo se zdaj posodablja modem, bo malo trajalo."
In cakamo ...
Patu in Matu rata dolgcas in se zacneta ukvarjati z ojacevalcem signala, za katerega je bilo se vceraj receno, da oni ne vejo kako se to nastavi.
Pat stiska gumb za povezavo na ojacevalcu. Mat pa na modemu. Jaz ju opazujem in jima po nekaj casa razlozim, da to ne bo slo tako, ker ima ojacevalec se vedno nastavljen ta star modem in ga je treba resetirat z gumbom na levi. Seveda me bolj slabo poslusata.
Pat se usede in zacne brati navodila. Mat caka.
Pat:"O, ta stvar ima gumb za reset. drzi ga deset sekund in ko se ugasne power lucka je resetiran."
Mat drzi gumb in ugasnejo vse lucke razen power.
Jaz:"A res pise, da mora power ugasnit?"
Pat, ne da bi se enkrat pogledal navodila:"Ja, ja, res."
Mat:"Ja, ne vem, tole ne dela ..."
Ta cas se nazaj postavi modem. In se dogaja isto kot pri prejsnjih dveh modemih. Mat ponovno resetira modem. Pa imamo se deset skupnih minut ...
Nad ojacevalcem sta Pat in Mat ta cas obupala, ker power lucka noce ugasnit.
Modem se postavi nazaj in vse dela. Pat se loti slike na televiziji:"Saj to je 16:9 ekran, ne?"
Mat:"Pa kaj ti je, to je 4:3!"
Pat:"A si siguren?"
Mat:"Ja, a ne vidis, da je se ta star skatlast televizor?"
Pat:"Aja, saj res, samo slika mora biti 16:9, da ne bodo vsi obrazi razpotegnjeni!"
Jaz ta cas panicno osvezujem https strani in cakam, da bodo padle dol.
Pat zrihta sliko na tvju in je zelo ponosen nase.
Mat mi razlozi, da bo zdaj zdaj sprememba grafike menija programov in da bo ful lepse in bolj barvito in z vec slikicami.
"Ja, super, slikice so vedno fajn!" V glavi:"Al kaj nej recem?" In se vedno cekiram https strani, ki se kar delajo.
Pat:"A zdaj dela?"
Jaz:"Ja, trenutno dela."
Pat Matu:"Daj hitro gospe papir za podpisat dokler dela!"
Smeh. V glavi:"A so tovrstne sale zdaj dober ali slab znak?"
Podpisem papir, Pat in Mat odpujsata proti avtu.
Vse dela. V roke vzamem navodila ojacevalca. Seveda pise, da ugasnejo vse lucke razen power ... S pritiski na tri gumbe povezem ojacevalec z modemom in vse dela.

Koniec! (Upam!)
Logiran
riry
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.052


« Odgovor #4889 : četrtek, 04.09.2014 : 16:28:28 »

 

Huh, madonca, tole je bilo pa napeto Grin.
Držim pesti, da bo res delalo čeprav, priznam, Wink bi bilo zanimivo brati nadaljevanje Tongue
Logiran
Strani: 1 ... 321 322 323 324 325 [326] 327 328 329 330 331 ... 366   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Samo - nedolžni beli oblaček, leteča veverica Ščurk & Co.
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines