mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 06.06.2024 : 14:58:18

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Rodovniški ali nerodovniški?  |  Tema: nerodovniški mladički?
Strani: 1 ... 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 ... 68   Dol
Natisni
Avtor Tema: nerodovniški mladički?  (Prebrano 177103 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.326


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #150 : petek, 29.07.2005 : 15:29:04 »

Aja, spet pozabila (sorry, sem danes cist v tole temo padla, ker mi je mal1 mal oblezal v zelodcu Cheesy Wink).

Moje zaupanje v t.i. rodovnike dolgoletnih organizacij ni brezpogojno, torej berite zadnji stavek v mojem prejsnjem sporocilu z dodatkom: Brez tega, da sam poskrbis za preverjanje rodovnika, ti tudi FCI, AKC, JŽF... ne koristi. Ce mislis, da si z rodovnikom boga za jajca potegnil in imas doma prvaka, ki je tocno to, kar pise na papirju, te lahko tako misljenje zelo udari po glavi.
Spomnimo se na prodajalce iz Celja, Mislinje, nase turiste, ki pogosto obiskujejo Yugo, pa tudi nekatere avtohtone slovenske vzreditelje. Torej, moj point: malo je pa ze treba vedeti, kaj z rodovnikom pocet in komu se ga sploh splaca placat.
Logiran

altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #151 : petek, 29.07.2005 : 15:33:16 »

Jok brate, ker ne verjamem v postenost posameznika. Ko govorimo o organizacijah z nekajdesetletnimi ali celo stoletnimi staži, je pa malce drugacna pesem.
če mi en italjan pari psico z dvema samcema pa potem pač kakor oceni, prijavi registrarju (ENCI) mladiče z različnimi očeti, brez genskih testov, je men vseeno, če je rodovnik priznan s strani stoletne FCI. Kvečjem bi se, če bi bil paranoično pošten, vedno držal čimdlje STRAN od stoletnih registrarjev a'la FCI in "podrejene" organizacije, oz. kako naj rečem..."organizacije v sestavi" heh.
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #152 : petek, 29.07.2005 : 15:34:46 »

heheh, sva se časovno  zadela jana, istočasno isti point Smiley
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #153 : petek, 29.07.2005 : 15:36:57 »

res je danes v iber vroče. cucki crknj3eno ležijo v temnih, betzonsko tlakovanih delih hiše, meni se pa na netu kisajo možgani....pripomba ki jo je dala jana mal1, drži za celo slovenijo danes (mislim da mamo vsi pasjo vročino, ne?)
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.326


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #154 : petek, 29.07.2005 : 15:48:14 »

alti, ok, sem posplosila. Lahko bi rekla tudi takole:

Dober in zaupanja vreden vzreditelj - pozitivna celostna podoba cloveka. Vzreditelj, ki ima pozitiven odnos do svojih in tujih psov, kateremu niso odvec obojestranska vprasanja in odgovori, ki ima zadeve porihtane "pred, v in za hiso", ki ve o pasmi povedati vsaj osnove..., ki se cez 2 meseca vsaj za silo spomni, kam je prodal mladice in ki mu ni tezko urihtati papirje,... No, nekaj takega v grobem. Pa recimo, da kot kupec, ki ve, kaj kupuje vseeno (torej potencialno ok lastnik na dolgi rok) malo preveris prednike (kje, koliko, kdaj, kdo...). Vsi pa delamo napake. Ce jih priznamo, so to samo se pol-napake Smiley

Kaj je na drugi strani?
Vzreditelj, ki ima svoje pse v pesjakih v lastnem dreku, ki samo sprasuje, kdaj bo denar, ki te prepricuje, da ima najboljse, najlepse, da je sam najboljsi, edini..., ki muti z dokumenti, imeni..., ki ze naslednji dan ne ve, kje so mladici, ali pa sloh ne ve, kaksna imena jim je dal..., ki ustima papirje zato, ker je tako vec keša... Pri takem skorajda niti rodovnikov ni treba preverjat, saj je veliko moznosti, da tisto, kar pise na njih, ni pravo.

Kaj je na tretji strani?
Nasi prijatelji iz Celja, Mislinje, turisti v Yugi...

Kaj je na cetrti strani?
Steparji nerodovniskih mladicev.

Za kaksen nakup se bo kdo odlocil, je pa njegova stvar.
Logiran

Dunja
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.306


« Odgovor #155 : petek, 29.07.2005 : 16:05:27 »

Dunja-ti si mi cvetka Wink govoril sem pač o nekem ovčarju (recimo francoski)pri katerem ni  zaželjen ukrivljen rep èez hrbet.Je pa lepo ,da si šla pogledat standard NO.
Mall

Pač o NEKEM ovčarju, khhmm - lol.
Francoskem ovčarju? Misliš mogoče briard-a (Berger de Brie). Pri njih je namreč zaželjeno, da imajo zavihan rep. Cheesy Grin Grin Grin
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.326


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #156 : petek, 29.07.2005 : 16:18:37 »

No, no, Dunja, pa ne smes bit prestroga s poznavalcem Wink Sicer pa taka znanja pridejo sele kasneje. Najprej je treba osvojiti dejstvo, da je kar nekaj tipov ovcarjev Cheesy. Hehe, eni celo repov nimajo.
Logiran

simi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.225


« Odgovor #157 : petek, 29.07.2005 : 16:37:21 »

No, no, Dunja, pa ne smes bit prestroga s poznavalcem Wink Sicer pa taka znanja pridejo sele kasneje. Najprej je treba osvojiti dejstvo, da je kar nekaj tipov ovcarjev Cheesy. Hehe, eni celo repov nimajo.

Pa ne nemških brez repov. Ali se tudi to že dogaja   Shocked Cheesy Cheesy

Kaj pa če ima Mal prav in je misli da ima košat siv rep kot hasky in ga je zamenjal za sivega NO-ja, saj mogoče pa fant samo ne zna napisat kaj točno je videl Wink
Logiran
Dunja
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.306


« Odgovor #158 : petek, 29.07.2005 : 16:46:49 »

Ja, pa to ni res, no! Shocked
 Grin Grin Grin
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #159 : petek, 29.07.2005 : 17:11:59 »

res je vroče, zdej že teme menjam...
Logiran
mal1
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 153


« Odgovor #160 : petek, 29.07.2005 : 18:25:26 »

Punce a ni mal prevroče,res se morte mal ohladit.
Dunja-simi-jana-poglejte si standard briarda,ups pa res rep morajo imeti kot huskyji ,oz. malamuti da bo lažje;D Grin Grin mogoče pa doma nimate psa tiste pasme kar mislite da je Grin Grin
Jana-pa mi ti postrezi s podatki,da vseh 25000,rodovniških živi bolje od vseh150000 nerodovniških oz.preberi kaj je napisala Sonja
Beli ovčar-če ne razumete pointa Cry- med drugim sem govoril o kanadskem ovčarju.OK, da bo bolj razumljivo-meni so všeč modri dobermani(veste to je podobna barva kot weimaranec)in z njim bi rad šel na razstavo ,še več rad bi imel leglo modrih dobijev.Zakaj  mislite da jih je tako malo?
Ste pa prav luštni ko se božate med seboj Grin Grin
Mall

p.s.-uvodnik Hočevarja v reviji moj pes  je tudi zanimiv.


Logiran
dogue de bordeaux
rad pišem
****
Sporočil: 481


« Odgovor #161 : petek, 29.07.2005 : 18:31:18 »

mal1 stevilcno gledano zagotovo zivi bolje vec mesancev. ampak procentualno je pa zagotovo obratno.
Logiran
mal1
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 153


« Odgovor #162 : petek, 29.07.2005 : 18:32:29 »

Hočevar je to zelo milo napisal(saj veste,da se nebi povečala naklada kinologu) Grin
Hm,kaj mislite koliko elite je na tem forumu Grin Grin
Mall
Logiran
Dunja
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.306


« Odgovor #163 : petek, 29.07.2005 : 18:37:12 »

Punce a ni mal prevroèe,res se morte mal ohladit.
Dunja-simi-jana-poglejte si standard briarda,ups pa res rep morajo imeti kot huskyji ,oz. malamuti da bo lažje;D Grin Grin mogoèe pa doma nimate psa tiste pasme kar mislite da je Grin Grin

mal1, to, da je imel "ovčar" iz tvoje zgodbe rep kot husky, je bila tvoja opazka. Ker torej (dokazano) nimaš pojma o pasmah, lahko zaključimo, da tudi ne veš, kako mora izgledati rep od husky-a. Wink
 Grin Grin Grin

Tule v Parizu na srečo ni prav nič vroče, tako, da ....  Cheesy
Logiran
mal1
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 153


« Odgovor #164 : petek, 29.07.2005 : 18:38:33 »

dogue-ja in,poskrbeti je treba za tiste ki slabše živijo.Lahko se jih pa tudi iztrebi in bodo rodovniški psi še dražji.Kar danes berem, bi se rodovniški psi morali prodajati po 10 000EU,da bi bili nekateri zadovoljni,pa še pri tej vsoti bi vihali nos. :PMall
Logiran
Strani: 1 ... 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 ... 68   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Rodovniški ali nerodovniški?  |  Tema: nerodovniški mladički?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines