mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 06.06.2024 : 16:36:57

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Rodovniški ali nerodovniški?  |  Tema: nerodovniški mladički?
Strani: 1 ... 12 13 14 15 16 [17] 18 19 20 21 22 ... 68   Dol
Natisni
Avtor Tema: nerodovniški mladički?  (Prebrano 177109 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #240 : torek, 16.08.2005 : 08:54:47 »

Yo, kako pa mislis, da jaz sprehajam pse? Bagi samo podnevi (nek se vidi razkos), Dona ko se zacne mraciti, Kajo pa obvezno ponoci! Cheesy A ti ne? lp

Ja, sej  Roll Eyes Zato pa sem non-stop zunaj  Grin
Logiran
sebi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 310


« Odgovor #241 : torek, 16.08.2005 : 09:07:43 »

Citat
Se moj piskercek.
Mislim, da nekaj zadnjih postov lepo predstavlja naso balkansko miselnost; rodovniski, mesanci, azilanti... in spet metki iz ene in druge strani, kako so nekateri boljsi od drugih.
Veste, kaj je zame odgovoren lastnik zivali, v tem primeru psa? Tisti, ki si psa neglede na poreklo izbere glede na svoj okus, pricakovanja, karakter psa in njegove potrebe ter glede na svoje zmoznosti. Tako je sobivanje lahko krasno, drugace pa je res le postavljanje pred ostalimi ali pa zloraba zivali. Pika. Aja, pa lepo vas prosim, nehajte ze bluziti o azilantih kot o nemogocih psih in po drugi strani o psih, ki bodo posvojitelju za nov dom do konca zivljenja hvalezni. Predvsem psi, izbrani zaradi tega drugega razloga bodo namrec kaj hitro potegnili ta kratko. Njihovi novi lastniki pa tudi. Psi ne poznajo hvaleznosti v taki obliki kot mi, upam, da se tega zavedate? In azilanti "delujejo" popolnoma po enakem principu kot vsak drug pes. In kljub opevani hvaleznosti potrebujejo od prvega momenta, ko pridejo v nov dom, jasno postavljena pravila in vzgojo.
Imela sem tako mesanca kot rodovniske pse. Zdaj imam doma azilantko (ja, ni se crknila, ceprav je bila ob prihodu v in iz azila v katastrofalnem stanju), ki sem jo posvojila zato, ker gre za psa tipa bull, taki pa so mi vsec, zato, ker sem si takega psa zelela, zato, ker mi je bil njen karakter vsec in zato, ker verjamem, da zanjo lahko financno dovolj dobro skrbim in da imam tudi dovolj znanja za posedovanje taksnega psa. Zelo verjetno bom iz legla PGP-jev, ki ga trenutno "gor spravljam" obdrzala enega od mladicev. Seveda je leglo rodovnisko, mladici so tipicni predstavniki svoje pasme. Zakaj bi/bom mladica obdrzala? Iz istih razlogov kot sem si izbrala mojo azilantko.
Upam, da zdaj kdo ne pricakuje, da se bom s PGP-jem postavljala, azilantko pa vodila ven le ponoci, da ne bo kdo videl, da imam tudi cucka, ki je en klinc vreden?
Ce tako gledate na pse, bi bilo edino prav, da se posvetite tistim, ta plisastim. Predvsem pa se zavedajte, da tu ne gre za to, kateri od psov je boljsi, ampak za to, da z nakupom taksnega ali drugacnega psa podprete dolocen nacin vzreje. In tu je problem.

BRAVO YO! Se podpišem pod tole! Jaz zato tudi mojo Žižo vozim ven samo ponoči. Na treninge pa hodiva z vrečko na glavi (obedve)!

LP
S
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #242 : torek, 16.08.2005 : 09:35:51 »

a ne bi blo pol lažje za te vaše pse, da jih nekam v eno temno kraško jamo daste. gibanja bodo mel dost čez cel dan, ne samo ponoči, pa še videt se jih ne bo dalo zarad večne teme...namest človeške, jim  bi pa pol po ene dveh letih, rekli da so pasje ribice  Grin Grin Grin

Logiran
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #243 : četrtek, 18.08.2005 : 10:44:53 »

http://www.vipchihuahua.com/index.htm#photos Shocked
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #244 : sobota, 20.08.2005 : 12:20:12 »

Kaj naj človek k temu se sploh rece  Lips Sealed
Logiran
Tara04
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 481


« Odgovor #245 : sobota, 20.08.2005 : 13:37:47 »

KATASTROFA!!!!!!!!! Shocked
Logiran
babyjazz
odvisnež
*****
Sporočil: 694


« Odgovor #246 : sobota, 20.08.2005 : 13:49:54 »

nekako isto kot tisti cirkus z shit-tzuji.  "na zalogi"vse leto
Logiran
Ory
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.750


« Odgovor #247 : sobota, 20.08.2005 : 13:55:30 »

Gospe in gospodje, tega je v ZDA neverjetno veliko (pa verjetno v Evropi tudi). Takšnih in podobnih internetnih strani je ogromno. Predvsem Chihuahue in ostali majhni kužki so prav nesramno popularni (zahvala gre Paris Hilton in podobnim damicam  Sad), zaradi katerih se je vzreja malčkov razvila v pravo industrijo. Cene temu seveda sledijo. Zraven paše še ves ostali balast........ lepotilni saloni, butiki in toplice za vse male hišne "ljubimce"  Grin Roll Eyes.

lp
Logiran
babyjazz
odvisnež
*****
Sporočil: 694


« Odgovor #248 : sobota, 20.08.2005 : 14:03:36 »

in lobotomija za lastnike
Logiran
n3wfka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 343


« Odgovor #249 : sobota, 20.08.2005 : 14:10:11 »

Nekoč sem našla spletno stran z nekimi zelo majhnimi kodri (tea poodle ali nekaj takega). Ker me je zanimalo, kakšna je pravzaprav razlika med temi kodri in navadnimi pritlikavimi kodri, sem jim napisala e-mail. Nazaj sem dobila eno samo veliko reklamo z vsemi mogočimi ponudbami, da če me nakup zanima, mi ga pošljejo tudi po pošti...  Angry  Lips Sealed

Lp
Logiran
dogue de bordeaux
rad pišem
****
Sporočil: 481


« Odgovor #250 : sobota, 20.08.2005 : 14:32:03 »

To, da ti ga posljejo po posto je vrjetno enako kot, ce gres na potovanje z letalom z psom in ti ga posljejo zraven po "letalski posti".
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #251 : sobota, 20.08.2005 : 14:51:23 »

ne vem kaj ma to z nerodovniškimi. pa tut ne vem kaj ma število psov s tem, kako je za pse poskrbljeno. En jih ma lahko 50 čivav, pa ima vse pošlihtano, en pa enega nemškega ovčarja, pa v dreku na ketni leži privezan.
Logiran
dogue de bordeaux
rad pišem
****
Sporočil: 481


« Odgovor #252 : sobota, 20.08.2005 : 15:25:07 »

Tu se mislim, da govori o pasjih tovarnah, kjer imajo tudi po tisoc zanemarjenih psov v malih kletkah in so nacrtno zanemarjeni.
Logiran
Matic.
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 165


« Odgovor #253 : sobota, 20.08.2005 : 15:28:32 »

Nekoč sem našla spletno stran z nekimi zelo majhnimi kodri (tea poodle ali nekaj takega). Ker me je zanimalo, kakšna je pravzaprav razlika med temi kodri in navadnimi pritlikavimi kodri, sem jim napisala e-mail. Nazaj sem dobila eno samo veliko reklamo z vsemi mogočimi ponudbami, da če me nakup zanima, mi ga pošljejo tudi po pošti... Angry Lips Sealed

Lp

Je bil mogoče toy poodle?
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #254 : sobota, 20.08.2005 : 16:29:43 »

Tu se mislim, da govori o pasjih tovarnah, kjer imajo tudi po tisoc zanemarjenih psov v malih kletkah in so nacrtno zanemarjeni.
meni se ta gornji link glih ne zdi link na eno od tovrstnih ustnov, zato ne razumem kaj tu dela in zakaj zgražanje
Logiran
Strani: 1 ... 12 13 14 15 16 [17] 18 19 20 21 22 ... 68   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Rodovniški ali nerodovniški?  |  Tema: nerodovniški mladički?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines