mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 23.05.2024 : 16:09:25

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Rodovniški ali nerodovniški?  |  Tema: nerodovniški mladički?
Strani: 1 ... 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23 ... 68   Dol
Natisni
Avtor Tema: nerodovniški mladički?  (Prebrano 176681 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
dogue de bordeaux
rad pišem
****
Sporočil: 481


« Odgovor #255 : sobota, 20.08.2005 : 16:39:52 »

newfka je govorila o drugi strani a ne?
Logiran
Matic.
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 165


« Odgovor #256 : sobota, 20.08.2005 : 16:57:58 »

Zgražanje pa zato, ker vsi "šimfamo" čez nerodovniška legla, po drugi strani pa na nek način podpiramo take "pasje tovarne". saj mladiči so tu zdravi in vse (če je vse po pravilih), vendar ne moremo zanemariti ravnanja s samicami v tej "psarni". Tudi, če bi hoteli lepo skrbeti zanje...takemu številu psov se pač ne moreš posvetiti tako, kot bi se mogoče 3 ali 4, kot jih ima povprečen vzreditelj. In iz tega lahko sklepamo, da lastniki zanemarjajo te psice.  Shocked
Po drugi strani pa se gre za odnos, saj je jasno videti, da jim je vseeno kam gredo mladički, le da se jih čim več proda. Pravemu vzreditelju pa ni vseeno komu bo dal mladička!  Undecided
Logiran
Tara04
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 481


« Odgovor #257 : sobota, 20.08.2005 : 17:52:20 »

Jaz se ne spoznam dosti na čivave ampak te se mi zdijo grozne! ena škili druga je neka čudna, meni zgledajo kot spake, pa zamerte kolikor hočete!
Seveda niso mladički krivi za to, oni so samo žrtve človeške mentalne zaostalosti in to je prava tovarna psov! Angry Angry Cry
Logiran
Joni
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 799


« Odgovor #258 : sobota, 20.08.2005 : 18:43:35 »

Tara04, slike so samo čudno resize-ane, zato imajo take čudne glave. Si opazila, da je celotna slika čudno zožana?



Logiran
Tara04
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 481


« Odgovor #259 : sobota, 20.08.2005 : 19:25:35 »

Meni se ne zdijo prau nič zožane in tudi če bi bile še vedno niso normalni.
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #260 : sobota, 20.08.2005 : 22:14:59 »

zgodbica enega avstralca, al je mogoče avstralka (bral sem en super forum, pa ne bi znal po nicknamu določit) ki je imel v svojem času 50 čivav. Odpreš bokse v iztek. Krdelo čivav začne noro preiskovat sosednje, (branje časopisa). Potem tekajo gor in dol za kako cunjo ali žogo, medtem ko si jo lastnika podajata. Za prekrvavitev mnogo bolje kot sprehodki. Ko se jih pregleda za zajedalce in ko se jih grooma, dobijo že svoj del božanja in mečkanja. Nekaj čivavic je vedno v hiši, tako da v tednu dni vsi pridejo na vrsto. Psi so navajeni na to da so v hiši in izven nje. Nobenih dopustov. Otroci nobenih počitnic. Ko je eden na razstavi, je drugi še bolj obremenjen,  itd, itd.

Njegov (njen?) point je bil v tem, da ni važno kolk jih maš, samo da si jih zmožen vzdreževat zdrave.

Za cene kot pa gori prodajajo tele pse (kakršni koli zgledajo -mogoče so pa te grde čivave, tiste prave, pa vaše FCI napačne, heh) pa mislim da ma komot še koga zaposlenega. Oz da familija pomaga.

res, ne vidim pointa...raj nej nekdo najde oglas od kakega puppy milla. Sam oni žal ne oglašujejo. Imajo krog trgovin kamor dostavljajo in nimajo potrebe met web pageta..
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #261 : nedelja, 21.08.2005 : 13:16:28 »

Cockadoodle. Grin Grin Grin Cockapoo. Grin Grin Grin Poznate oddajo The tonight show with Jay Leno? Ena od damic z mini pesjancki je bila gostja. Grin Ajoj! Placala 8000 USD za tiny-tea-cup-pomeranca in potem ugotovila, da so jo nategnil...lol
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Marjetka
odvisnež
*****
Sporočil: 540


« Odgovor #262 : nedelja, 21.08.2005 : 13:26:54 »

Mi smo pa vceraj srecali ene s cistokrvnim mladickom novofundlandca, ki se niso ugotovili, da so jih nategnil. Mali je bil v faco zelo podoben pomerancu.  Grin
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #263 : nedelja, 21.08.2005 : 13:31:01 »

Zdaj sem se spomnila na eno bivšo sošolko, pri kateri so imeli doma kao sibirskega huskyja. Pa sem tega huskyja jaz enkrat vidla - je bil rjavo/belo/siv, glava od koker španjela, plečna nekje 40 cm. Smiley
Logiran
Tara04
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 481


« Odgovor #264 : nedelja, 21.08.2005 : 16:26:15 »

To mi pa res ni jasno kako lahko zamenjaš novofundlandca s pomerancem, saj je pomeranec majhen pes z lisičkasto glavo, novofundlandec pa pravi medvedek Grin Grin
No saj obe so gozdne živali, mogoče zato Grin Grin
Logiran
Tara04
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 481


« Odgovor #265 : nedelja, 21.08.2005 : 16:28:14 »

aja, Marjetka to ni letelo na tebe ampak na lastnike!!!
Logiran
marko006
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 285


« Odgovor #266 : nedelja, 21.08.2005 : 20:34:15 »

 Grin Grin Grin Grin ajoooj,  Grin Grin Grin marsikatera bi bila pa pripravljena plačati $ 8000 in več, pa je vseeno nihče ne nategne Grin Grin Grin - pa moj brat je hotel kupit dalmatinca in je domov pripeljal lokomotivo  Grin Grin Grin, - ja pa kako to, saj ima lokomotiva ja nižje nastavljene uhlje  Grin Grin Grin Grin Grin
Logiran
mojčica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 321


« Odgovor #267 : ponedeljek, 26.09.2005 : 19:05:46 »

Oxy, jaz sem na tvoji strani!

 Nekateri tukaj si res preveč upajo in so ful nesramni. Rodovnik je itak čist brez zveze!!! A ste slišal vsi "kao" ljubitelni psov k obožujete rodovniške pse,  na tem forumu!

Rodovnik je en bulll shit!! Nj ga majo tisti k hočejo svoje pse furat na razstave in se hvalt pred sosedi!!

Punca nima dost dnarja vi jo pa tle neki zajebavate namest da bi ji pomagal uresničit njene želje,sanje. Prepričana sem da bi za mladičke dobro poskrbela, NI DVOMA!Pa tudi dom bi našli saj bi bili čistokrvni.

Oxy naj odgovorim še na tvoje vprašanje:

Doma sem imela mešanko ki je imela mladičke.Obdržala sem eno psičko vendar se z materjo nista dobro razumeli zato smo jo oddali.
Mislim da bo boljše da psičke ne obdržiš po možnosti bo mati zelo ljubosumna na svojo hčerko.
Poleg tega pa je z dvema kužkoma veliko dela.
Veliko uspeha v šoli.
Logiran
nadja
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 894


« Odgovor #268 : ponedeljek, 26.09.2005 : 19:52:11 »

Mojčica, kaj ko bi se pozanimala v čem je bistvo rodovnika.

Če nekdo nima dovolj denarja za nakup psa pa naj z nakupom še malo počaka in ta čas nabere dovolj denarja. Če tega denarja ni zmožen zbrati, ali bo zmožen plačati kasnejše veterinarske stroške, stroške opreme, prehrane in šolanja?

lp
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #269 : ponedeljek, 26.09.2005 : 20:34:35 »

A vzreja mesancev, ups, cistokrvnih psov brez rodovnika, je torej rezervirana za revni del prebivalstva? Vsi, ki se zavzemamo za rodovniške pse, smo pa hohštaplerji?
Zakaj potem svoje sociale ne odfurate do konca in "cistokrvne" mladice svojih nerodovniskih psic ne dajete zastonj tem revnim ljudem, ce se vam tako smilijo? Joj kako bodo veseli in vi dobri samaritani boste uresnicili njihove sanje. Konec koncev prisparate (baje) na ceni mladica, ni vam treba placati za oceno zunanjosti, za vzrejno dovoljenje, slikanje kolkov in se kaj bi se naslo, kar mora placati lastnik rodovniskega psa, ce zeli vzrejati.
Mojčica, znasla si se med kinologi, ki so to z vso duso in srcem, zato ne pricakuj prevec pozitivnega odziva na svoje nerodovnisko prepricanje. Kako je z nerodovniskimi legli in vsem kar je s tem povezano, sem ti pa ze napisala v ZS in se ne mislim ponavljati. Sicer pa je vse napisano v temah, za katere sem ti dala link.
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
Strani: 1 ... 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23 ... 68   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Rodovniški ali nerodovniški?  |  Tema: nerodovniški mladički?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines