mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 24.05.2024 : 01:41:23

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Rodovniški ali nerodovniški?  |  Tema: nerodovniški mladički?
Strani: 1 ... 51 52 53 54 55 [56] 57 58 59 60 61 ... 68   Dol
Natisni
Avtor Tema: nerodovniški mladički?  (Prebrano 176716 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
manchyka
novinec
*
Sporočil: 40


« Odgovor #825 : ponedeljek, 25.08.2008 : 16:11:58 »

Ups, oprosti Jana sram
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.323


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #826 : ponedeljek, 25.08.2008 : 16:19:27 »

Hm ..., ni kaj oproscati, saj ne berem samo jaz tegale, o preprodajalcih pa se na javnem delu zaradi slabih izkusenj s kupci ne menimo.
Se vedno velja, da je slaba reklama najboljsa reklama. Zal.

Torej, nadaljujemo o nerodovniskih mladicih - Zakaj pariti nerodovniskega psa/psico?
Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.323


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #827 : nedelja, 28.09.2008 : 21:29:54 »

Melly_kobra ima zacasno onemogocenje pisanja, njena zadnja sporocila pa so izbrisana.
Logiran

kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #828 : nedelja, 28.09.2008 : 21:39:27 »

Ja, sej je boljse tako. V tem casu pa lahko malo razmislja o bontonu, pa pravopisu, predvsem pa si lahko kaj prebere o preprodajalcih, pa stepanju (kar sem ji ze svetovala), da se bo malo izobrazila in ne bo kozlarij pisala, da se jim se krave smejijo. Grin  Upam, da se bo na hladnem malo ohladila. Roll Eyes Roll Eyes
Logiran

sessa
rad pišem
****
Sporočil: 447


« Odgovor #829 : torek, 23.12.2008 : 14:16:05 »

Meni je prav hudo pri srcu, ko vidim, da problem ni v tem, da ljudje niso ozaveščeni glede rodovnikov in preprodajalcev, ampak je problem v tem, da NOCEJO  vedeti. Ne zanima jih kaj je njihov kužek pretrpel, glavno je, da je poceni. Zakaj za vraga to ni kaznivo?
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #830 : četrtek, 19.02.2009 : 09:59:02 »

Khm, naši sosedje so kupili shitzuja - cesarkega psa, kot ga imenujejo. Imajo ga dober teden. Ker se mi je zdelo kako so ga kupili, jih povprašam po rodovniku. Ja starši so rodovniški, dobim odgovor. Samo njihov pa nima rodovnika, ker je tak pes ful cenejši Huh.
Vse to sem v treh minutah izvedela včeraj, pred veterinarsko kliniko. In zakaj ste pri vetu, jih vprašam. Ma pes se fuuuul nonstop praska.
A dej no Roll Eyes Undecided...
Ja, šparat je treba, očitno so dovolj bogati, da lahko poceni kupujejo Angry Tongue
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #831 : četrtek, 19.02.2009 : 10:48:13 »

Ojoj, a "cesarsko" varianto imajo? Nisem vedela, da se jih da dobit tudi pri nas. "Imperial shih tzu" je pogruntavščina ameriških pasjih farm in gre za pritlikave mešance, podobne shih tzujem. Izmislili so si, da so na kitajskem dvoru čislali zelo majhne pse, ki so jih lahko posadili v skodelico za čaj (tea-cup size). Ti psi imajo seveda milijon zdravstvenih težav, da o videzu sploh ne govorimo, saj shih tzuju niso podobni niti na daleč.

Se bodo lahko okrog hvalili, da imajo cesarskega psa, doma bodo pa zelje in krompir tolkli, ker bodo ves denar pustili pri veterinarju. Ampak glavno, da smo nekaj posebnega. Ker zdravega in tipičnega shih tzuja je pa ja dolgočasno imet....  Lips Sealed
Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #832 : četrtek, 19.02.2009 : 10:55:42 »

Meni je zadnjič prijateljica rekla, da bi imela psa. In jo vprašam katero pasmo. Mi reče: kraljevskega shih-tzuja  Shocked A? Ji seveda rečem, da prvič slišim in reče: ja, odtipkaj v Google pa boš videla. Mladički so takooo cortkani. Jaz si seveda nisem mogla pomagat in sem dejansko to odtipkala in izvedela le, da so bili dvorni psi, od tam "kraljevski".  Roll Eyes
Logiran
vis in nox
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.797


« Odgovor #833 : četrtek, 19.02.2009 : 11:00:05 »

Tako malo mimo. V naši okolici tudi sprehajajo dva psa od katerih, pravijo, je eden pekinezer (z rodovnikom), drugi (ki se je meni zdel tudi pekinezer, samo veliko manjši), pa naj bi bil cesarski pes in baje tudi z rodovnikom. Glede na to, da ta starejši gospod zna zelo dobro razlagat o vseh tibetanskih pasmah, sem mislila, da je to to!

Kaj pa vi pravite-je pri nas kak cesarski pes ali ne?
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #834 : četrtek, 19.02.2009 : 11:07:37 »

Kalsang, itak da gre samo za to, da izhajajo iz cesarskega dvora in da tile sosedje nimajo pojma o vseh teh podrobnostih, ki si jih opisala ti (nimam pojam tudi jaz Smiley)... Tako so tudi svojemu otroku predstavili pasmo, da je pač malo bolj zanimiva. In otrok to veselo razlaga pač naprej, kaj pa on ve.

Mi je pa ful zanimivo, da mi je to, da je bil pes poceni, povedala tako kot ene vrste ˝dragocen˝ namig, ki bi ga bilo morda vredno upoštevati... Angry
Ji nisem razlagala naprej cele štorije o rodovniških in nerodovniških psih, če bi me vprašala prej bi ji že, je sedaj itak prepozno.
Ko bo mjavkala o tem, koliko stane vet, ji bom pa razložila.
No, vsekakor ji ne privoščim bolanega psa, saj je to neprijetno in drago, ampak šteparstvo mi je pa mimo in takih dragocenih nasvetov o poceni nakupih pa res ne bi sprejemala od nekoga, ki špara na tak način.
Khm, je pa kužek sicer lušten, vendar kaže tendenco da bi postal glasen, pa še ful ga pohvalijo (se jim dobro zdi) kadar laja, češ, poglej kakšen dec si že, si se že naučil lajat, priden...

Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #835 : četrtek, 19.02.2009 : 11:11:29 »

Kocka, mi je čisto jasno.

Vis in Nox, cesarski pes ni pasma, zato ne more biti rodovniški. Kot sem rekla, "imperial shih tzu" je pogruntavščina ameriških šteparjev, ki prekupčujejo z nerodovniškimi psi.  Standard FCI ne piše o nobenih cesarskih ali pritlikavih variantah.

Je pa res, da sta pekinčan in shih tzu pasmi, ki sta nastali na kitajskem cesarskem dvoru (med njimi sta še kitajski tempeljski pes (zelo redka pasma) in mops). Izven kitajskega dvora teh pasem ni bilo, lahko jih je imel samo cesar, nihče drug. Na zahod je prišlo nekaj podarjenih primerkov. Še sreča, da se je to zgodilo, ker teh pasem danes ne bi bilo več. Namreč, med kitajsko revolucijo so požgali dvor in pobili vse pse, ki so jih tam našli. Po revoluciji pa je bilo prepovedano imeti te pse, ker so veljali za fevdalistični simbol.

Prej ali slej se bodo pri nas pojavili "cesarski shih tzuji" - se pravi mini, mini psi mešanci, podobni shih tzujem. To je pač še nezapolnjena tržna niša, internet pa je poln ameriških neumnostih o teh psih. Možno je tudi, da preprodajalci že prodajajo svoje mešance kot cesarske pse, da si naredijo reklamo. Kupci pa nasedejo, samo da bi imeli psa, ki bi bil nekaj posebnega.

Ampak vsak, ki bolje pozna te pasme, takšnim oznakam ne naseda, saj se dobro zaveda zgodovine pasme. Tako na primer je izvorna država današnje pasme shih tzu Anglija, ker so na začetku 20. stoletja tam pasmo postavili na noge, ko so iz Kitajske pripeljali nekaj psov in ko so revolucionarji pobili vse pse na cesarskem dvoru v Pekingu.

Kdor se hvali s cesarskim psom, pa se teh dejstev ne zaveda in je nasedel lažem preprodajalca.
Logiran
tina.g
rad pišem
****
Sporočil: 456


« Odgovor #836 : četrtek, 19.02.2009 : 21:24:42 »

Ljudje so res neumni, ko želijo prišparat nekaj evrov na živem bitju. Soseda je imala šhih tzuja (ne vem če je bil rodovniški), pa ga je pri 10 letih morala uspavati zaradi težav s srcem. In si omisli 2 nerodovniška mladiča, da si bosta za družbo.

Ženska je samska, polna denarja, z dobro službo, pa je vseeno hotela malo prišparat in pa seveda imeti psa ZDAJ TAKOJ. In kaj se je zgodilo? En kužek je v roku 14 dni poginil zaradi povečanega srca, drug pa je daleč od tipičnega pripadnika. Sama mi je naštela nekaj napak, ker se jaz na to psamo res ne spoznam.

Žalostna zgodba, ampak tako je, ko ljudje živa bitja kopujejo na vrat na nos. Nov avto sigurno ni kupila na enak način.
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #837 : četrtek, 19.02.2009 : 22:00:12 »

No, tale cesarski pesek ima vneta ušeska in takega so že dobili od ˝vzrediteljev˝, je rekel veterinar Angry Huh
Logiran
king-roy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.907


« Odgovor #838 : sobota, 21.02.2009 : 00:55:43 »

Danes sem jaz cartala enega pekinezerja,ki mu je na nosu pisalo,da ni rodovniški. Meni ti kvazi pekinezerji bolj na tibetanske španjele vlečejo.

Moram povedati, da je za kužka res lepo poskrbljeno in ga imajo zelo radi.
Baje so ga sorodniki kupili hčerki za rojstni dan, rodovnika nima,ker so jim povedali,da je bil peti v leglu  Lips Sealed in šolali ga tudi niso,ker jim je vzreditelj povedal,da se pekinezerja ne da šolati, ker so zelo trmasti in neubogljivi  Shocked

Jaz nisem mogla verjeti svojim ušesom  Undecided
Logiran
tina.g
rad pišem
****
Sporočil: 456


« Odgovor #839 : sobota, 21.02.2009 : 15:03:44 »

Citat
....in šolali ga tudi niso,ker jim je vzreditelj povedal,da se pekinezerja ne da šolati, ker so zelo trmasti in neubogljivi 

No, mi smo imeli v jesenskem tečaju eno pekinezerko, ki je delala poslušnost kot šus! Smo se vsi prav čudili, ker roko na srce, se res redko kateri lastnik pritlikavih psov odloči za klasičen tečaj v poslušnosti. Z vodnico sta si bili pisani na kožo in sta tudi uspešno opravili izpit A.

Zaradi stereotipov, ki jih je opisala King Roy, pa so vsi kvazi "pekinezerji" kar sem jih kdaj srečala (rodovniških v moji okolici ni) nevzgojeni, neubogljivi in celo popadljivi.
Logiran
Strani: 1 ... 51 52 53 54 55 [56] 57 58 59 60 61 ... 68   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Rodovniški ali nerodovniški?  |  Tema: nerodovniški mladički?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines