mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 07.06.2024 : 13:49:37

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Rodovniški ali nerodovniški?  |  Tema: nerodovniški mladički?
Strani: 1 ... 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 ... 68   Dol
Natisni
Avtor Tema: nerodovniški mladički?  (Prebrano 177148 krat)
0 članov in 3 gostov pregleduje to temo.
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #165 : petek, 29.07.2005 : 18:39:21 »

Kaj govori standard o briardovem repu:

TAIL :
Entire, well furnished, forming a hook at the tip, carried low, not deviated, reaching the point of the hock or beyond it at most 5 cm.
Penalisation : - A little too short, no hook, hair too short,
- Carriage very much exceeding the line of the back,
- Carriage below or under the belly,
- Carriage under the belly when in action.
Disqualification : - Carried on the back in hunting horn or perpendicular (stiff),
- Trace of operation rectifying the tail carriage.

In kaj govori standard o repu aljskega malamuta:

TAIL : Moderately set; follows the line of the spine at the base.  Carried over the back when not working.  It is not a snap tail or curled tight against the back, nor is it short furred like a fox brush.  The Malamute tail is well furred and has the appearance of a waving plume.

hmmm...  Roll Eyes
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
mal1
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 153


« Odgovor #166 : petek, 29.07.2005 : 18:44:33 »

carried on the back-ok
Mall
Logiran
mal1
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 153


« Odgovor #167 : petek, 29.07.2005 : 18:50:11 »

Dunja zakluči se pa lahko marsikaj Grin Grin
Logiran
Dunja
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.306


« Odgovor #168 : petek, 29.07.2005 : 19:02:30 »

pa saj to ni res. Saj ni point v tem kako husky ali briard pravilno nosita rep, poanta je v temu, da si navedel za primer psa, ki je bil najprej nemški ovčar, potem pač ovčar, malo kasneje pa francoski ovčar.

Nisi znal (hotel) imenovati niti pasme, ki si jo dal za primer. Seveda zato, ker si si psa, ki naj bi "dobil nagrado" in kasneje bil celo šampion, izmislil, oz. si stvari malo pomešal med seboj.
Nobeden mi ne bo rekel, da je NO z visoko nošenim, zavitim repom lahko šampion! Tongue

Drugače pa sama dobro vem, kako izlgedata pravilna repa 2 pasem, ki smo ju omenjali.
Logiran
Tara04
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 481


« Odgovor #169 : petek, 29.07.2005 : 19:15:24 »

Mislim da se po bolje godi rodovniškim psom, kot jim mal1 pravi misice. Ker moraš za njega plačat in ti ni biznis da ti crkne po dveh mesecih. Razstave pa so dober način da se lastnik in njegov pes ves dan družita. Raje to, kot pa tisti ki rečejo da imajo psa zase in ga pol puščajo samega doma!
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #170 : petek, 29.07.2005 : 19:25:21 »

carried on the back-ok
Mall

pomeni pri briardu diskvalifikacijo
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
Dunja
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.306


« Odgovor #171 : petek, 29.07.2005 : 19:31:00 »

pomeni pri briardu diskvalifikacijo

Ampak Drejči, pes je bil šampion in psa se lahko NAUČI, DA REP DRŽI DOL (očitno tudi med tekom)...
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #172 : petek, 29.07.2005 : 19:39:27 »

Dunja, a ti si kdaj delala natančno računico?
Logiran
mal1
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 153


« Odgovor #173 : petek, 29.07.2005 : 19:39:35 »

Dunja-sedaj se pa zberi-nočem izdati lastnika(zato mi moraš verjeti na besedo-ni pa nujno)obstaja ovčar konec koncev ni važno kateri,ki je dobil šampionat(blizu Pariza Wink) ,ko sem ga gledal,pri njemu doma sem lastniku omenil,da ima nekoliko visoko postavljen rep,nakar mi je sam priznal,da ve za feler,vendar ga v ringu nosi spuščenega.Hočem povedati ,da tudivsi naslovi,ki jih pes osvoji niso vedno merodajni za kvaliteto in se moraš sam prepričati o njej.Če hodiš po razstavah si pa verjetno tudi že videla rodovniškega psa ki je imel BOB,pa si ti videla kakšen feler.Zato tudi pravim ni vse zlato kar se sveti.V tem primeru pokal v vitrini .Če ni jasno  me pa vprašaj ,da ne bo preveč smeškov tam kamor ne spadajo Grin Grin
Mall
Logiran
mal1
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 153


« Odgovor #174 : petek, 29.07.2005 : 19:42:51 »

Ampak Drejči, pes je bil šampion in psa se lahko NAUČI, DA REP DRŽI DOL (očitno tudi med tekom)...
Jaz sem to videl,ti se pa čudi,če se boš bolje počutila
Mall
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #175 : petek, 29.07.2005 : 19:59:30 »

Nobeden mi ne bo rekel, da je NO z visoko nošenim, zavitim repom lahko šampion! Tongue
zakaj pa ne, če pes iz  "kasaške" pasme,  ki štrpeclja, lahko dobi karkoli in je mladi svetovni (atibox)  prvak pasme. aL PA PES Z EVIDENTNO VSAJENIM SILIKONOM VMUSTNICAH, SVETOVNI PRVAK (atibox BOB)......tu pri tej tituli, je pač fora v tem, da je sodil sodnik  (sodniki)m ki je očitno nepoznavalec.....
Logiran
Dunja
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.306


« Odgovor #176 : petek, 29.07.2005 : 20:08:33 »

Dunja-sedaj se pa zberi-noèem izdati lastnika(zato mi moraš verjeti na besedo-ni pa nujno)obstaja ovèar konec koncev ni važno kateri,ki je dobil šampionat(blizu Pariza Wink) ,ko sem ga gledal,pri njemu doma sem lastniku omenil,da ima nekoliko visoko postavljen rep,nakar mi je sam priznal,da ve za feler,vendar ga v ringu nosi spušèenega.Hoèem povedati ,da tudivsi naslovi,ki jih pes osvoji niso vedno merodajni za kvaliteto in se moraš sam preprièati o njej.Èe hodiš po razstavah si pa verjetno tudi že videla rodovniškega psa ki je imel BOB,pa si ti videla kakšen feler.Zato tudi pravim ni vse zlato kar se sveti.V tem primeru pokal v vitrini .Èe ni jasno  me pa vprašaj ,da ne bo preveè smeškov tam kamor ne spadajo Grin Grin
Mall

Mall, ne bom te več mučila s tem repom, pa če naj bi bil briardov ali beauceronov.
Zgodba sem mi zdi "malo" iz trte zvita, samo to.

Hodim po razstavah in drži več kot pribito, da idealnega psa ni in tako seveda tudi pes, ki ni povsem po standardu, lahko zmaga.
In tudi strinajm se s teboj, da ni vse zlato kar se sveti (če je to sploh aplikabilno za pse).
Ko kupiš psa z rodovnikom (pri preverjenem vzreditelju) imaš v rokah certifikat o poreklu svojega psa in tako veš, da je tisto, za kar si odštel prišparani denar, res pes pasme, ki si jo izbral (zaradi tega ali onega razloga).

Kupovanje zares "kvalitetnega", perspektivnega razstavnega in vzrejnega psa pa ne sodi v tole temo, se mi zdi.
Logiran
Dunja
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.306


« Odgovor #177 : petek, 29.07.2005 : 20:13:06 »

Dunja, a ti si kdaj delala natanèno raèunico?

Raje ne...
Logiran
hipo
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 342


« Odgovor #178 : petek, 29.07.2005 : 21:53:15 »

haha....ja, zadnjič je tudi bil na eni razstavi dalmatinec z rumenimi pikami in pokončnimi ušes missica!! Grin
aja, ne zdaj pa ne vem več, ampak mislim pa da je bil beagle ne dalmatinec Grin

joj mal1, sej se lahko iz koga drugega delaš norca ker tukaj dvomim da te bo kdo resno jemal ob tvojem dokazovanju vsevednosti in poznavanju standarda vseh pasem....
po drugi strani pa trdiš da so nerodovniški psi boljši, ker rodovniške mučimo....al kakorkoli, jaz si nekako tako razlagam..
zgleda pa da nimaš med počitnicami kaj za počet...
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #179 : petek, 29.07.2005 : 21:55:54 »

Dunja, a ti si kdaj delala natančno računico?
Računico za kaj? Glede stroškov pri mladičkih?

Lp Jana
Logiran
Strani: 1 ... 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 ... 68   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Rodovniški ali nerodovniški?  |  Tema: nerodovniški mladički?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines