mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 23.05.2024 : 22:42:12

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Rodovniški ali nerodovniški?  |  Tema: nerodovniški mladički?
Strani: 1 ... 31 32 33 34 35 [36] 37 38 39 40 41 ... 68   Dol
Natisni
Avtor Tema: nerodovniški mladički?  (Prebrano 176703 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
mojčica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 321


« Odgovor #525 : ponedeljek, 28.11.2005 : 21:09:52 »

Govoris iz izkusenj?

NE Smiley Sem že omenila 1. in zadnje leglo nerodoniških kužkov.

citat:Aha, torej podarila jih ne bos, ker hoces, da jih bodoci lastniki cenijo. Oz. bo to, da bodo za psa placali in ga ne bodo dobili zastonj v bistvu nekaksno potrdilo, da bodo za psa dobro skrbeli in da ne bo jedel npr. ostankov od kosila. Sem prav zastopila?
Torej bos ves denar, ki ga bos dobila s prodajo mladicev, podarila v dobrodelne namene, recimo kaksnemu drustvu, kajne. Konec koncev legla ne bos imela zaradi denarja in je torej edina smiselna stvar, da ga podaris?

Ali rodovniške pse podarjajo? Ne
Dajo denar v dobrodelne namene? Ne
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #526 : ponedeljek, 28.11.2005 : 21:10:25 »

Ha, ha ha, si pa naivna Mojčica. Boš prodala lastnikom, ki ne bodo želei pariti. Pa ne me basat. Ja kako jih boš pa nadzirala. Daj no daj. Celo če  boš katerega uspela prepričati da bo podpisal pogodbo...kako za vraga boš pa komu razložila, naj ne vzreja nerodovniških mladičev? zakaj jih pa on ne bi smel, če jih lahko ti? boš vzdrževala stike z novimi lastniki...boš ja, če bodo oni to hoteli. če ne pa ne, ko je pes enkrat oddan je oddan. In pogodbe... če niso overovljene pri notarju so itak neveljavne. Celo če imaš overjene pogodbe, jih je v praksi silno težko uveljaviti. Če bi psa skrajno zanemarjal ali pretepal in bi ti to lahko dokazala še mogoče, če bi pa paril brez tvojega dovoljenja...ja kaj bi pa naredila? vzela k sebi psico z vsemi mladički ali kaj? Če ti je ne bi hotel dati prostovoljno prav gotovo ne. Mogoče bi ti jo uspelo odkupiti za krepko ceno.
Logiran
galy
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 150


« Odgovor #527 : ponedeljek, 28.11.2005 : 21:16:00 »

Nekaj sporočil sem že sedaj dobila od ljudi ki si želijo zp-je. Tudi znanci se zanimajo za mladičke.
hm, definiraj »nekaj«. Trije, pet, sedem? Koliko od tega bo vzelo mladiča neglede na letni čas, razne družinske krize,… Zanimanje ni isto kot nakup.
Lastnike bom vprašala, če želijo v bodočnosti mladičke..preprosto. Tisti ki se sedaj zanimajo ne želijo mladičkov ker je s tem ogromno dela.
hm, očitno sem čudna, ampak – kaj res tako zaupaš ljudem?

Še nekaj o »naknadnih rodovnikih« (beri celotno stran)

ps: mala šola vstavljanja citatov: tekst vstavimo v
Koda:
[quote][/quote]
Npr:
Koda:
[quote]in mojčica je rekla…[/quote]
in dobimo
Citat
in mojčica je rekla…
Logiran
babyjazz
odvisnež
*****
Sporočil: 694


« Odgovor #528 : ponedeljek, 28.11.2005 : 21:17:08 »

vidim, da te denar žuli.
ti povem,da če se boš lotila mladičev zaradi denarja boš na koncu precej v minisu. tako kot večina RESNIH vzrediteljev!
Logiran
5rca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 687


WWW
« Odgovor #529 : ponedeljek, 28.11.2005 : 21:18:32 »

Kje bo našla primernega samca? Preprosto... Pogledala bo, kako samec nosi rep...  Roll Eyes

Pravis, da imas ze nekaj kupcev... Kaj ce si premislijo? Kaj ce bos imela mladickov vec, kot bos imela kucev? Zanasanje na to, da imas ze sedaj nekaj stikov s potencialnimi kupci, je popolnoma nesmislno.

Vprasala jih bos, ce hocejo mladicke... Jaz jih trenutno nocem imeti (psicko dobim cez priblizno 14 dni)...
Mogoce se bom vseeno odlocila za mladicke v prihodnosti. Verjeti ljudem takole na besedo, je naivno, da bolj naivno ne more biti. Tudi mene zanima, zakaj bo lahko tvoja psicka imela mladicke, njeni mladicki pa ne... In zakaj sploh mladicke?

Ne vem, kako lahko primerjas prodajo rodovniskih psov z tvojimi...
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #530 : ponedeljek, 28.11.2005 : 21:19:58 »

 Roll Eyes pa smo spet na zacetku.
prekrasna psica s prekrasnim repom (hja, vsak mesancek je posvoje prekrasen in neponovljivo lep), se krasnejsi predniki  Cool kao, neizmerna sreca z vestnimi novi lastniki, ki se pred vasimi vrati vijejo v nepregledni koloni in ponizno cakajo na zarek upanja, da bodo morda oni lahko bili tisti redki izbranci, ki jim bo dano imeti mladica vase krasotice. Saj pri vas je kot v nebesih  Grin  Grin

Baje si obiskovala veterino... no, vsaj tako si napisala. Od cloveka, ki je obiskoval solo te vrste, vsekakor ne bi pricakovala toliko neumnosti, se najmanj pa toliko neznanja.
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
babyjazz
odvisnež
*****
Sporočil: 694


« Odgovor #531 : ponedeljek, 28.11.2005 : 21:22:34 »

veterino je obiskovala. o groza, da nam dela tako sramoto!
jst se grem zakopat pa z betonom čez zalit
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #532 : ponedeljek, 28.11.2005 : 21:23:30 »

In še vedno ne vemo, zakaj bi Mojčica sploh parila psičko...
Logiran
babyjazz
odvisnež
*****
Sporočil: 694


« Odgovor #533 : ponedeljek, 28.11.2005 : 21:25:08 »

zato ker je njena  mešanka lepa, pa kupci mladičev kampirajo pred vrati pa še dnar ji bo prineslo.
Logiran
babyjazz
odvisnež
*****
Sporočil: 694


« Odgovor #534 : ponedeljek, 28.11.2005 : 21:29:27 »

in jaz se trudim in delam z strankami in šolsko mularijo in jim dopovedujem kje kupovati psa in jim delim printe.
pol mi pa en pri na forum in začne s takimi.
klofuta!
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #535 : ponedeljek, 28.11.2005 : 21:38:57 »

ne, psica je res lahko zelo lepa in z odličnim značajem. tudi nič posebno groznega se po vsej verjetnosti ne bo zgodilo, če bo parila. mladičkov ne bo težko prodati, nerodovniški gredo v denar hitreje kot rodovniški (zanimivo - ne samo zaradi cene). tistih, ki se sedaj zanimajo za mladičke sicer ne bo nikjer več ko bodo mladički za oddat, a za zlatkote se kupci vedno najdejo. Pač nasedejo pravljicam o tem, kako ti psi že poslušni pridejo na svet. zaslužek pa, če bo vse narejeno približno tako kot je treba ne bo rav velik, če sploh bo. Tudi ni nič večja verjetnost da bo z mladiči kaj narobe, še posebej, če bosta imela oba starša res slikane kolke in komolce (zaenkrat za rodovniške ni potrebno drugega) Je pa iluzorno pričakovati, da bo imela kakršen koli nadzor nad mladički. V trenutku ko je mladič prodan je samo od dobre volje kupca odvisno ali se bo držal dogovora ali ne. In če bo v leglu nekaj psic garantiram, da bo vsaj en novi lastnik vzrejal. In ti vnučki zanesljivo ne bodo več tako lepi in zdravi kot stari starši. in vsaka generacija bo slabša. Zanesljivo.
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #536 : ponedeljek, 28.11.2005 : 21:43:33 »

Seveda je pa takih vzreditelje rodovniških psov ki gredo parit v drugo državo, se trudijo za izboljšanje pasme malo in samo ti štejejo k dobrobit pasme (ne pa vsi tisti ki parijo pse z rodovnikom).

Rodovnik ponekod tudi ponaredijo in ti lahko enakega psa prodajo z rodovnikom ali brez.

Veèinarejcev rodovniškihi psov ne spremlja nadaljnih rodov.

Zgleda delam temo zelo vroèo in upam da ne delam preveè preglavic.
ne...sej je čisto fajn da se vsake tolk kak veleum najde, ki nam ene in iste floskule trosi. po drugi strani bi jih blo pa treba prepovedat.

pa dejmo: za dobrobit pasme skrbijo vsi ki vzrejajo rodovniške, pa če to hočejo al pa ne, ker za to skrbi vzrejna komisija, ki psu odobri al pa zavrne vzrejno dovoljenje. Samo parjenje v tujini tud pod razno ne zagotavlja napredka v pasmi.

Rodovniki: Pajade. rodovnike ponarejajo kvečjem preprodajalci. resni vzreditelji ki parijo pod nadzorom kinološke organizacije (npr. KZS) so izven tega. Namreč ne tako kot pri tebi, ki ne boš nobenemu rabila odgovarjat za parjenje svoje nerodovniške psice ki ima bojda nek strašen rodovnik za seboj, pa nič papirčkov, moramo ostali spuščat v hišo neke gospe in gospode, ki se jim reče vzrejni referenti. prvič ko so mladiči stari par dni in potem ko so tetovirani. potem šele dobijo rodovnike.

in to da ima psica dobro nošen rep...ja pa to je za poscat, kake traparije eni pišejo.

Resnično predlagam administratorju, da zavoljo duševnega zdravja forumovcev in ostalih bralcev, take osebke v bodoče izloča iz foruma. Če ne smemo objavljat brez staršev legel in mešancev prodajat, potem naj bodo pravila striktna tudi tu. Kakršnakoli advokatura ali celo napovedovanje lastnih nerodovniških ali mešanih legel, naj se prepove razen za primerke kot so npr vzreditelji vlečnih psov in podobnih, kjer so križanja izvedena v smislu izboljšanja uporabnosti potomcev. Tako bo marsikdo raje gor rasel na nekih pozitivnih pogledih na vzrejo. Sam sem svoje dobil najprej iz knjig. če bi začel prvo kinološko znanje nabirat na forumih, bi me morda neizkušenega, kak tak post še kam v kako drugo smer odpeljal in bi bil danes enak moron, kot so tile modeli a'la "mojcica", ki bi parili zavoljo 300.000 sit in lepo nošenih repov.

 In konc koncev, je tole kot piše v predzadnjem postu že postal njen poligon za dobit enake butlje, ki bi pri njej ZPja. Kakega ZPja pa lubaduša, če niti za tvojo ne moreš vedet kaj je zaena pasma, saj nima rodovnika.

res za bruhat, kaj moramo tule prebirat.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #537 : ponedeljek, 28.11.2005 : 21:58:41 »

Govoris iz izkusenj?

NE Smiley Sem že omenila 1. in zadnje leglo nerodoniških kužkov.


Aha, torej ne poznas niti enega rodovniskega rejca, v redu. Se pravi si si tisto o ne-sledenju rodov in z rodovnikom ali brez izmislila. V redu, hvala za pojasnilo.

Citat
Ali rodovniške pse podarjajo? Ne
Dajo denar v dobrodelne namene? Ne

In kaj ima to veze s tvojim leglom? Ali bos ti imela rodovnisko leglo? Ne. Ali ga bos imela zaradi denarja (kot po tvojem dosti vzrediteljev rodovniskih legel)? Ne. Torej bos denar podarila, saj mladicev tvoja psicka ne bo imela zaradi denarja, temvec zaradi tega, ker ima lepo nosen, pardon, ZELO lepo nosen rep. Pa se lovski nagon zapovrh. Madonis.

PS: Ma kaj res ne ves niti za en primer podarjenega rodovniskega psa?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #538 : ponedeljek, 28.11.2005 : 21:59:51 »

In še vedno ne vemo, zakaj bi Mojčica sploh parila psičko...

Kako da ne? Zato ker lepo nosi rep, pardon ZELO lepo nosi rep. Ti pa tut ne razumes. Roll Eyes
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #539 : ponedeljek, 28.11.2005 : 22:04:22 »

Ce so predniki psice, res tisti, ki jih je navedla, potem je slabo ze narejeno: nestabilen znacaj, nagnjenost k HD in ED.
Bo dovolj za dobro popotnico in zacetek nove linije zlatkotov?

Toliko o zdravih nerodovniskih mladickih ge. mojcice.
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
Strani: 1 ... 31 32 33 34 35 [36] 37 38 39 40 41 ... 68   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Rodovniški ali nerodovniški?  |  Tema: nerodovniški mladički?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines