mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 29.05.2024 : 06:58:59

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Ajša/Mama, vrnjena v nov dom
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 ... 69   Dol
Natisni
Avtor Tema: Ajša/Mama, vrnjena v nov dom  (Prebrano 193301 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #90 : sobota, 21.01.2012 : 22:49:10 »

Zmenjeno. Hvala!  Kiss
Fifi1 bo tole bral kasneje, je rekel, da si zasluži en moški pogovor s frendi (in pivom).... Grin Grin Wink
Logiran
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #91 : nedelja, 22.01.2012 : 00:28:06 »

Al smo se narobe razumeli, koliko naj bi dobivala?

tle bo hakeljc Smiley mogoče zadevo lahko hitro rešimo, da se Fifiju ne bo preveč kolcalo na pivu.

kolikor sem jaz zastopila Fifija, pride polna skleda s kupom cca 800 gramov.
20kil / 800 gramov = 25 dni.
hrana je menda bosch, nisem pa točno našla katera naj bi bila, ker na spletni strani nimajo nobenega 20kilskega pakiranja.
priporočila za druge boscheve brikete so za psa kilaže od 20-30 kil nekaj čez 300 gramov dnevno.
torej ji mi dajemo skoraj trikratno priporočeno količino.

če bi hoteli, da se bejba še malo izpopolni, bi bilo verjetno smiselno to, da ji dajemo normalno količino (se pravi cca 300g za takega psa verjetno) ampak hrano za mladiče recimo.

z eksaktnimi vedami je hudič - ni tam polnih skled s kupčkom  Grin Grin

kake bolj umazane podrobnosti bo pa še Fifi povedal.
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #92 : nedelja, 22.01.2012 : 00:50:04 »

800 g? Wauuuu, pa to je za tri dni ali pa za ogromnega napolitanskega mastifa Wink Ni čudno, da ji je ostajalo Smiley
No, me pa veseli, da lastnica očitno ne zavrača vaše pomoči in je psico peljala malo ven.

Boshova 20 kilska pakiranja dobavljajo v glavnem vzrediteljem, tudi sama sem imela že tako, so pa to enaki briketi kot v 15 kg žakljih, ki se jih da nabaviti v redni prodaji. Recimo, na mojem lanskem žaklju "Adult Lamm&Reis" je navedena dnevna količina za 20 kg - 255 g; 25 kg - 305 g; 30 kg - 350 g itd. 55 kilski pes naj bi dobil 550 g!
Bo Smetka povedala, koliko je Ajša težka, vidva pa stehtajta brikete, pa bosta takoj videla, koliko jih bi v resnici moralo biti Smiley
Logiran

Unikatne tablice in portretki
Fifi1
odvisnež
*****
Sporočil: 884


WWW
« Odgovor #93 : nedelja, 22.01.2012 : 02:10:38 »

Smetka, meni si v telefonskem pogovoru rekla, da naj ji dam hrane toliko, kolikor jo spravim v tisto posodo, ki sem ji jo kupil in to s kupčkom. Takoj po hranjenju sem te klical in rekel, da sem ji na svojo pest dal "samo" okoli 500 gramov. Rekla si, da je psica direktno po sterilizaciji in da je še vedno presuha. Meni se zdi toliko hrane preveč, toliko ne pojem niti sam, pa imam 82 kg. Moje mnenje je, da psica ne more pojesti toliko, niti ji ta hrana ne tekne. Poje kvečjemu 50 do 100 gramov hrane, medtem, ko posušene goveje vampe požre takoj, z velikim apetitom. In tolikoko hrane potemtakem (20 kg) ni za dva meseca, ampak po zgoraj navedenih količinah za 23 dni in pol. Če sem naredil kaj narobe se opravičujem, ampak v zgoraj izrečene besede jamčim s Fifi, ki mi pomeni vse na svetu.
Logiran
_lori
midi
****
Spol: Ženska
Sporočil: 331



« Odgovor #94 : nedelja, 22.01.2012 : 12:53:13 »

Hehe, torej lahko paketke, ki mi jih je pripravil Fifi, v katerih je cca. 800 gramov prerazporedim po cca. 300 gramov in tako iz štirih obrokov dobim 10 obrokov s kupčkom?  Smiley
Logiran
Fifi1
odvisnež
*****
Sporočil: 884


WWW
« Odgovor #95 : nedelja, 22.01.2012 : 13:10:14 »

Hehe, torej lahko paketke, ki mi jih je pripravil Fifi, v katerih je cca. 800 gramov prerazporedim po cca. 300 gramov in tako iz štirih obrokov dobim 10 obrokov s kupčkom?  Smiley

To bo potrdila Smetka, ampak meni je bilo rečeno, ko sem jo vprašal, koliko hrane naj ji dajemo, da po dekagramih sicer ne ve, ampak da pa je to gotovo posoda, ki jo ima, s kupčkom.
Logiran
Fifi1
odvisnež
*****
Sporočil: 884


WWW
« Odgovor #96 : nedelja, 22.01.2012 : 13:15:15 »

Citat: Smetka , Četrtek, 19.01.2012 : 14:56:12
Ne vem, kolk je to dkg, ampak sem ti napisala - to posodo, ki jo ima zdaj, s kupčkom.

A ni to veliko?  Shocked Jaz dam Fifi pol manj, pa je še vedno tretjino več, kot priporočajo na žaklju... A delam kaj narobe?   sram


Takole sem jaz opozoril na preveliko količino hrane nekaj strani nazaj. Sedaj pa res nič več ne vem.  predaja
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #97 : nedelja, 22.01.2012 : 13:31:53 »

 Grin Grin Grin 800 g je fuuul prevec. Moja Spela poje manj hrane na dan.  Wink

Najbrz je bilo misljeno pokrito dno posode + kupcek, ne polna posoda s kupckom. Wink

Precej zabavno. Grin Napisi katera hrana je, ampak "na uc" bi morala dobivat okorg 300 g.
Logiran
Fifi1
odvisnež
*****
Sporočil: 884


WWW
« Odgovor #98 : nedelja, 22.01.2012 : 13:48:56 »

Maja jaz to vem in tudi Polono sem poklical in ji rekel, da je pri polni posodi količina hrane enaka 800 gramov in da se mi zdi to preveč. Ni preveč zabavno, ker sem na to opozarjal že dovolj zgodaj, še preden sem začel deliti hrano zanjo po štiri take doze trem osebam.

Oglejte si drugo in tretjo stran, kjer sem opozarjal na neverjetno količino hrane. Meni sedajle ni prav dosti zabavno, ker izpadem največji idiot na svetu, kljub temu, da sem večkrat povdaril, da je toliko hrane odločno preveč.
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #99 : nedelja, 22.01.2012 : 14:15:13 »

Fifi, mislim, da nihče ne misli nič slabega o tebi, res ljubezen Konec koncev brez tvojega prizadevanja ne bi bilo ne Ajšine nove koče in ne organiziranja vsakodnevne hrane in mislim, da se tega vsi dobro zavedamo!
Do nesporazumov pa lahko zmeraj pride, saj smo samo ljudje. Zdaj se bosta zmenila za pravo količino in bo vse OK Smiley Oprosti, če sem te s čudenjem užalila, ma ni bilo mišljemo tako Smiley

In kot je že _lori rekla, bodo pač tisti, ki si jim že razdelil hrano, razdelili količino na več obrokov, takih, kot jih bo Smetka po novem priporočila, pa bo za vse prav Smiley Glavno je, da je psička sita in da vam lastniki ne grenijo vsakodnevnega hranjenja s kakim upiranjem. Še najlepše pa bi bilo, če bi se oni kmalu toliko spametovali, da bi začeli svojim psom kupovati boljšo hrano in spremenili svoj odnos do njih. Saj vem, verjetno sem preveč naivna, toda upanje nas drži pokonci Wink
Logiran

Unikatne tablice in portretki
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #100 : nedelja, 22.01.2012 : 14:23:54 »

Mogoče je tolioko rabila v času med dojenjem in po mladičih - toliko da pride k sebi.
Je pa dejstvo, da so priporočene Smetkine porcije res xxl - za pese, ki morajo pridobiti na teži, ne pa za tiste kastrate, ki normalno težo že imajo (btw, Štrumf in Silver dobita približno tretjino priporočene doze, pa bi oba lahko takole čisto malo shujšala).
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #101 : nedelja, 22.01.2012 : 14:37:43 »

Tem, ki si že dal hrano naj si vsak doma pretehta po 300 g in je problem rešen. 

Vas pa občudujem, ki ji pomagate in boste žrtvovali svoj čas in pot do tja Kiss
Da bi se le lastniki naučila kaj od tega!
Logiran
No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #102 : nedelja, 22.01.2012 : 15:04:24 »

Meni sedajle ni prav dosti zabavno, ker izpadem največji idiot na svetu, kljub temu, da sem večkrat povdaril, da je toliko hrane odločno preveč.

Če te kaj tolaži, zame ne izpadeš največji idiot na svetu, pa tudi kdo drug iz te zgodbe ne  Smiley (no, razen lastnikov mogoče  Angry ). Nesporazum pač, nič več in nič manj. Imajo pač zdaj ljudje doma hrane za večkrat, s čimer pa tudi ni nič narobe.  Wink

Rajši mi povej, glede na to, da imaš ti najboljši pregled, če zdaj je dovolj ljudi za vsakodnevno hranjenje in če ne, kateri dan je še nezaseden. Se mi ena mini možnost svetlika na obzorju.  Smiley
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #103 : nedelja, 22.01.2012 : 15:09:51 »

Mogoče je tolioko rabila v času med dojenjem in po mladičih - toliko da pride k sebi.

Res je, govorila sem o tem, da je psica po devetih mladičih in da smo jo dobili čisto shirano; pri nas je pojedla (nisem tehtala) ogromno (če je tvoja porcija 800g, je bila naša vsaj kg na dan in je pojedla vse), suha je še zmeraj.
Nič nisi izpadel kot idiot, je pa očitno, da ne bo več jedla toliko, če pušča hrano in še prepričana sem, da dobiva "pomije". Smisel tega nadzora in futranja je v tem, da vem, da ne bo več dobivala za jest, ko ne bo nikogar tja. Če bo hrana ostajala, ji jo pač pustite in ne daste nove... Nič hudega, če si dal hrane več, jo bomo dostavili pač takrat, ko jo bo dejansko zmanjkalo.
Lastniki se ne bodo ničesar naučili. Se niso v zadnjih 4-ih letih, kolikor se jaz z njimi ubadam, pa se tudi vnaprej ne bodo. Še vedno obstaja možnost prepovedi posedovanja, ki se ji zaenkrat izogibam, ker je vseeno za poskusit, če bo s tremi urejenimi psi + nadzorom (dokler bo šlo izvajat ga) zneslo. V nasprotnem primeru bom tam vsak teden pobirala nove pse, pa ne vem, če je smiselno. Ni pa niti smiselno zrihtat jih in lačne pustit, pa tudi ne brikete štet.. naj poje, kolikor hoče; če noče, jo futrajo - ni neumna, da bi stradala...
V glavnem, upam, da ni slabe volje po nepotrebnem.
Logiran

luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #104 : nedelja, 22.01.2012 : 15:20:36 »

Nobenega problema: dobljene paketke bomo zmanjšali in dali po 300g. Če ne poje vsega, in je posodica še 2/3 polna, se hrano pusti. Pa porabili bomo tisto, kar je dosedaj ostajalo in smo nosili nazaj.
A je to kratek povezetk vsega dogovrejenga?

 veselje veselje
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 ... 69   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Ajša/Mama, vrnjena v nov dom
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines