mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 06:26:23

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: bernski planšarski pes - čvek
Strani: 1 ... 163 164 165 166 167 [168] 169 170 171 172   Dol
Natisni
Avtor Tema: bernski planšarski pes - čvek  (Prebrano 244911 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #2505 : ponedeljek, 07.01.2008 : 22:04:54 »

sina vem kako je to in upam, da bo kmalu z njim spet vse v redu in da kmalu spet spomladi spet trenirati začneta. A slučajno je tale tvoj berni lani na predstavitvi agiitiya na LJ razstavi nastopal? in potem še na predstavitvi vašega kluba pred BTC-jem?

lp
Logiran
Barča
novinec
*
Sporočil: 11


« Odgovor #2506 : nedelja, 13.01.2008 : 23:02:09 »

hei

Odločamo se za nakup psa in v ožjem izboru je tudi bernski planšarski pes. Imam pa nekaj vprašanj...
Zanima me, kako se bernci ujamejo z drugimi psi? Namreč, fant ima labradorca, ki ga občasno pripelje na obisk in nebi rada da bi se psa zravsala  Undecided Ima rad vodo (čofotanje, namakanje, plavanje)?
Logiran
garfield
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 72


« Odgovor #2507 : sobota, 19.04.2008 : 16:08:21 »

scythe in rožica!!!!

po dolgem času se oglašam z novicami od sestrice  Age!!!!

teta se odloča za paritev, tako da bo naša gospa letos po vsej verjetnosti postala mamica!

na razstavi je dobila odlično oceno in je uvrščena v prvi vzrejni razred, zdaj pa še samo iščemo kandidata, ki bi rad postal očka Cheesy Cheesy Cheesy

zanima me kakšne ocene sta dobila astor in atos, če sta bila na slikanju kolkov!



lp

mateja
Logiran
rožica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 420


« Odgovor #2508 : nedelja, 20.04.2008 : 07:18:23 »

Sicer je tale tema že zamrla, smo bolj aktivni na drugem forumu.

Atos ima izvide kolkov A/A in komolcev 0/0. Sem pa videla sestrico Ago na vzrejnem pregledu. Je prava lepotička. A samec je že izbran?

Drugače pa Astor še ni bil slikan, slikan pa je bil Adis (A/A, 0/0), Ada (A/C, 0/0), Asta (B/B, 0/0) .

Lp, Urša
Logiran
garfield
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 72


« Odgovor #2509 : torek, 22.04.2008 : 16:22:46 »

vidim, da se nič ne dogaja,.....kje se nahajate?

samca še nimajo izbranega, delajo na tem.

vsi imajo lepe ocene kolkov - aga ima B/B, 0/0 (mislim da so adini lastniki malce razočarani nad izvidi)

ti si g. janežiču povedala, da je bila aga na razstavi oz ocenitvi?
pogovarjal se je z teto in je rekel, da mu je ena punca sporočila, da so bili na ocenitvi.
Logiran
rožica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 420


« Odgovor #2510 : sreda, 23.04.2008 : 08:19:32 »

Ne smem delat reklame za druge forume. Poišči na brskalniku, nas hitro najdeš.  Wink

Kdaj pa je bila Aga slikana? Ker je ocena zelo povezana s starostjo  Roll Eyes Vsaj sestri Asti je bilo rečeno, da če bi prej prišla, bi bilo pa A  Shocked Roll Eyes Sicer pa je tudi B stopnja brez displazije  Smiley

Ne, nisem mu jaz povedala. Verjetno je bila Tina, tista, ki je slikala. Pa Aga je bila na vzrejnem pregledu in ne na razstavi  Smiley

Logiran
garfield
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 72


« Odgovor #2511 : četrtek, 24.04.2008 : 11:24:29 »

sem naredila napako - me je že tetka podučila, sama imam mešanko in se na take stvari ne spoznam preveč.

aga je bila slikana pred kakima dvema mesecema.

mislim da je bila tista, ki je slikala ja.
.
.
.
.
.
.
.
in mislim da sem vas našla
Logiran
zokster
novinec
*
Sporočil: 6


« Odgovor #2512 : četrtek, 28.08.2008 : 14:22:08 »

pozdravljeni bernovci! tut mi smo po novem (no...zdej že kr starem) lastniki bernija. naš Hugo je star dobrih 6 mesecev in je res srce od psa. pridn, cartast pa velik.....tak ko pes more bit  Cool

je sicer nerodovniški ampak mi rabmo psa kot družinskega člana in ne kot oza dokazovanje.





presodte pa sami:D


zanima me pa, kdaj se splača dat bernija na preventivno slikanje kolkov za ocenitev rizičnosti displazije. sicer zaenkrat ne kaže kakih težav pri hoji, sam bomo vseen rajši preverl kak je, dokler se da še kej nardit. nimata pa ne mama nitit oče problemov z displazijo.


let the B.P. be with you!
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #2513 : četrtek, 28.08.2008 : 15:16:18 »

je sicer nerodovniški ampak mi rabmo psa kot družinskega člana in ne kot oza dokazovanje.

Dobrodosel zokster!

Zgornji citat je naveden tamle z namenom in pricakujem, da bos prebral vse, kar je o rodovniku napisanega, potem pa pridi nazaj sem napisat se enkrat, da smo debili vsi tisti, ki imamo rodovniske pse. Pravis, da jih nimamo za druzinske clane, temvec za dokazovanje. Tako se namrec bere zgornji citat.

Brez zamere, vendar tule pac ni kr en forum, kjer bi prodajali bucke, temvec imamo stvari postavljene na prava mesta in izjave o rodovniku imajo tocno doloceno mesto in tocno doloceno obliko.
Najmanj, kar si zelimo, je ponovno razlaganje o tem, kdo se komu dokazuje: ali tisti, ki imajo res prave bernce ali tisti, ki si prave bernce samo zelite, v resnici pa imate mesance.

Preberi Nerodovniški, zakaj pa ne? in Zakaj rodovniški psi niso zastonj ..., potem pa zelim s teboj podebatirati o "dokazovanju".

O displaziji, slikanju kolkov in ostalih zadevah okrog pasjih okostij imas rubriko Okostje in muskulatura. Ce zelis vedeti, kaksne kolke so dali pasji starsi tvojemu psu, ga pelji na slikanje zdaj, torej pri starosti pol leta. Vse, kar se bo dogajalo s kolki v prihodnje, se lahko pripise tako dednosti kot vplivom okolja.
Logiran

zokster
novinec
*
Sporočil: 6


« Odgovor #2514 : sobota, 30.08.2008 : 17:49:57 »

se opravičujem...mogoče sem res malo nerodno formuliral post...skratka mišljeno je bilo da z našim mešančkom tako ali tako nismo imeli v planu obiskovanja razstav in podobnih stvari, kjer je rodovnik potreben. drugače pa njegov oče je rodovniški, mama pa ne. smo se pa pred nakupom pozanimali kdo je od njih že vzel psa in malo povprašali tudi pri lastnikih teh psov in so nam vsi zatrdili da so psi brez problemov s kolki ali komolci. nismo namreč opazili oglasa da nekdo prodaja mešane bernčke in na vrat na nos odšli po enega ampak smo se prej prepričali če se gre temu rejcu samo za kupnino ali to dela iz užitka in ljubezni do psov.


skratka odločili smo se za mešančka, raste pa v čudovito in lepo grajeno tele.

zanima pa me še če tudi vaši bernčki spodvijajo tačke ko ležijo. na več fotografijah sem opazil namreč da imajo psi eno ali obe tački v "zapestju" spodviti.
Logiran
ka ty a
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.919


« Odgovor #2515 : torek, 06.01.2009 : 20:23:53 »

V Zonzaniju se nahaja samec bernski planšar star 2 leti najden v Velenju.

http://www4.slikomat.com/09/0106/b3d-1.jpg
Logiran
ka ty a
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.919


« Odgovor #2516 : ponedeljek, 19.01.2009 : 20:28:58 »

V Zonzaniju se nahaja samec bernski planšar star 2 leti najden v Velenju.

http://www4.slikomat.com/09/0106/b3d-1.jpg

Že našel stare ali nove lastnike. Wink
Logiran
dunchy
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 63


« Odgovor #2517 : petek, 27.02.2009 : 18:39:48 »

Oila  Cheesy
Mi mamo Berskega planšarskega psa Dionis-a.
In z njim hodmo na razstave.  Grin
bli smo 2. v BIS-u.
No, je ful pridn in lep.  Cool
Star bo kmal 3 leta, a mu ni videt.
Še zmerej je ful otročji in nagajiv.  Tongue

L.P.
Dunchy
Logiran
Babalu
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.214


« Odgovor #2518 : petek, 27.02.2009 : 18:49:39 »

Zivjo Dionis in tvoji! Lepo te je bilo videt na stopnickah v Bisu, se lepse ko si se lepo predstavil v mojem ringu. Smiley) Zdaj grem pa vase slikce pogledat! Wink

Ziva
Logiran
dunchy
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 63


« Odgovor #2519 : petek, 27.02.2009 : 18:55:07 »

Hvala za čestitke v Celju - Balu.  Grin
Logiran
Strani: 1 ... 163 164 165 166 167 [168] 169 170 171 172   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: bernski planšarski pes - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines