mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 08:54:51

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: bernski planšarski pes - čvek
Strani: 1 ... 164 165 166 167 168 [169] 170 171 172   Dol
Natisni
Avtor Tema: bernski planšarski pes - čvek  (Prebrano 244917 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
dunchy
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 63


« Odgovor #2520 : sobota, 28.02.2009 : 19:04:29 »

Kako si se pa ti odrezal v Celju , Balu ?  Smiley
Logiran
dunchy
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 63


« Odgovor #2521 : sreda, 11.03.2009 : 14:28:18 »

A mi lahko kdo pove, koko se lahko k temu opisu doda še kakšno slikico.  Huh
Kot jo imajo drugi !?  Grin
Ker mi piše, da so slike žal prevelike.  Cry
Pa nevem, kako jih pomajšat.

L.p
Dunja
Logiran
dunchy
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 63


« Odgovor #2522 : ponedeljek, 23.03.2009 : 13:29:52 »

Sem že ugotovila.
 Ena slikica našega Dionisa. A ni lep ?

Logiran
ka ty a
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.919


« Odgovor #2523 : torek, 07.04.2009 : 19:36:27 »

Zelo je lep! Bernčki so mi ful všeč Cheesy
Logiran
WildAngel
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 754


« Odgovor #2524 : nedelja, 19.04.2009 : 19:32:11 »

Vprašanje za lastnike berncev - koliko so samičke nagnjene k inkontinenci v primeu sterilizacije?
Logiran
dunchy
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 63


« Odgovor #2525 : torek, 05.05.2009 : 10:50:45 »

Na Cac Maribor smo zaključili šampionat  Ch-Slo.
 Grin Grin
Logiran
Gapy
novinec
*
Sporočil: 1


« Odgovor #2526 : petek, 19.06.2009 : 18:47:40 »

Mi pa bomo tudi kupili bernskega planšarja, pa me zanima, ko sem bral tukaj na forumu o njih, da niso primerni da jih zapremo v pasjo uto,.

Pa me zanima ali resno ni druge verjante, kot da je vzunaj v kuči, saj bo samo dopoldne sama, pa še to ne vedno, samo 2x na teden, drugače pa  bo oče z njo vedno, skoraj vsak dan šel v gore na  Stol (najvišji vrh v karavankah) tako kot je z prejšno zlato prinašalko.

Tako da, ne bo v kuči cel dan, kakšne 4 ure, pa ponoči, drugače pa vzunaj, na vrtu.

Kaj svetujete?

LP,
Hvala


P.s  zanima me še kako  z nakupom, na bolhi sem gledal oglese, kupil bi psico,    cene pa okrog 200 - 300€            je dobro?   ali naj kje drugje še pogledam ?


LP
G
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #2527 : nedelja, 21.06.2009 : 10:10:36 »

Gapy, po mailu si spraseval se sledece:

Citat
Zdravo, Že nekaj časa čakam na odgovor, ki sem ga pred kratkim postal na forumu, pa še nobn ni odgovoril, zato te lepo prosim, če mi poskušaš odgovoriti na ta vprašanja:


Te lahko kaj vprašam glede bernca, ki ga načrtujem kupiti v roku 10dni?

Slišal sem da imajo razne bolezni, pa me zanima, če je mogoče kupiti zdravega brez rodovnika?  Mogoče poznaš kakega ki prodaja take bernce?

Kupil bi samičko  100%

Prej smo imeli zlato prinešalko a je žal priminula, pičila jo je kača pri 2letih Sad(( Žalostno ja,..

Je mogoče da bernec ne živi z mano v stanovanju, ampak je vzunaj v pasji uti (zelo velika, v njej manjša utica za pozimi)   imamo pa zelo veliiiik vrt, in vse ograjeno. Notri bo samo ponoči, pa kdaj dopoldne.

Ali je pes narejen, da gre vsakdan v hribe ?  Oče hodi vsak dan na Stol (najvišji vrh v karavankah)  Od doma do tja pa nazaj je približno  5 ur hoje,  je zelo strmo, je kaj narobe če pes hodi tja 3x na teden? Med vikendom pa gremo v gore, različne, ali je ta pasma bolj lena, in ni za v hribe, kot je bila npr naša zlata prinešalka, ko je prišla po hitri, 5urni hoji    čisto nič zmatrana, vmes pa je še 100x letela gor pa dol po prepadih

To bo vse kar me zanima Wink))))

Hvala lepa že vnaprej!

Greva po vrsti:

- O berncih ne vem veliko specificnega, v glavnem pa vecina zadev velja enako kot za ostale pse velikih pasem.
- Ja, res jih tare kup bolezni, kar ti lahko pojasni vsak odgovoren vzreditelj, katerih pa na bolhi ne bos nasel, sploh pa se tukaj ne moremo in ne bomo pogovarjali o nakupu bernca brez rodovnika, ker taki ne obstajajo, temvec sprasujes za nakup mesanca, za katerega ti ne more nihce povedati, kaksne bolezni vse se ga lahko lotijo, saj ni nadzorovane vzreje, kot se zahteva za bernske plansarske pse. Kaj pomeni nakup psa z in kaj brez rodovnika, si preberi v clanku Zakaj rodovniški psi niso zastonj .... Zagotovo ti ne bom dala nikakrsnega podatke o tem, kdo prodaja mladice mesance, ki bodo morda zrasli v pse, podobne berncem, za vzreditelje bernskih plansarskih psov z rodovnikom pa se obrni na KZS.
- Bernc lahko zivi tudi zunaj v pesjaku, vendar je tudi ta pasma, kot vse ostale, namenjena za zivljenje z gospodarjem, torej naj bi imeli psa zato, da smo cim vec skupaj z njim. Ce gre za obcasno zapiranje v pesjak, bo pes ze pocakal, ce pa gre za "odlozit ga", ko se ga navelicamo, je zgresena ze misel o nakupu. Ne vem, sicer, ali govoris o uti in verigi, ali o uti in pesjaku. Bernc na verigi vsekakor odpade, prav tako ni ravno dobro, da je bernka spuscena na sicer ograjenem vrtu, ko nas ni doma.
- Noben pes ni za nic narejen, temvec ga vzgojimo mi, lastniki in skrbniki. Tudi bernc bo z veseljem hodil v hribe, vendar ne do prvega rojstnega dne ali se nekaj dlje, saj mlademu psu tezkih pasem ni za obremenjevati kolkov s hojo navzgor in navzdol. S tem se je treba sprijazniti ob nakupu katerekoli pasme. Pa tudi potem je kar prvic ne bo mogoce vleci na dolgo turo.

Kaj bolj posebnega o boleznih berncev ter moznosti za hribolaznistvo pa ti bo najbrz napisal kdo z izkusnjami. Malo bo pac treba pocakati.
Logiran

catjusa
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 532


« Odgovor #2528 : nedelja, 21.06.2009 : 12:45:25 »

o nakupu bernija brez rodovnika je jana VELIIKO povedala, predvsem pa si preberi članek Cheesy OBVEZNO!

No naš berni ima pesjak (dimnzij ne vem je pa velik) in je notri ponoči. Ker je vedno nekdo doma čez dan ni nikoli sama in se ukvarjamo z njo veliko. Je pa pri nas že 7 let Cheesy Seveda ima pesjak pokrit, še dodatno zaprt, kočo izolirano in pozimi je v hiši na toplem (ko temperature padejo ponoči po 5 stopinj obvezno, občajno še prej.

Do dvojega 1. let ni hodila v hribe ali po stopnicah itd... kolki so bili pred kratkim slikani in so odlični Cheesy sicer pa hodi vsaj 1x na teden v hribe in v tem zelo uživa. Res pa je, da poleti kakšen izlet v hribe preskočimo, saj je prevroče ali pa se odpravimo zeloooo zgodaj zjutraj, da je čimprej doma Cheesy

Vsekakor je pa berni pes tako kot vsak drug... preberi forum, se naučiš veliko novega in KORISTINEGA
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #2529 : nedelja, 21.06.2009 : 21:54:59 »

Bernci v hribih izredno uživajo, vendar je po mojih izkušnjah potrebno paziti, da ga preveč ne štrapaciramo, sploh do starosti enega leta.
Prav tako jaz berncu ne bi nikoli omejevala vstopa v hišo (tako kot smo to storili mi Undecided), ker se mi zdi po karakterju pes, ki mu izredno ustreza, da lahko živi v tesnem kontaktu z lastnikom. Če pa ima poleg tega na voljo še ograjen vrt, pa še toliko bolje.
Ne kupuj brez rodovnika!
Logiran
snuppy
novinec
*
Sporočil: 4


« Odgovor #2530 : ponedeljek, 06.07.2009 : 18:52:18 »

Dober dan

Sem lastnica bernske planšarke in me zanime če mi zna kdo povedat pri kateri starosti lahko damo psičko sterilizirat?
Ali jo lahko damo že pri šestih mesecih ali je prezgodaj?
Kaj mi vi svetujete??

Lp
Logiran
alexx
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.911


« Odgovor #2531 : ponedeljek, 06.07.2009 : 18:59:03 »

Čimprej (če je ne mislite parit).  Wink
Skratka - pri 6 mesecih ni prezgodaj.

(je pa to samo moje mnenje... lahko počakaš še na druga)
Logiran
snuppy
novinec
*
Sporočil: 4


« Odgovor #2532 : nedelja, 12.07.2009 : 14:08:43 »

hvala za odgovor
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #2533 : petek, 12.03.2010 : 16:12:43 »

Zanima me, kako je kaj pogosta kolčna displazija pri Berncih. Hvala.
Logiran
ren
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 198


« Odgovor #2534 : petek, 12.03.2010 : 20:10:55 »

Mislim, da je bilo nekaj napisano v temi Naši Bernčki potrebujejo našo pomoč.
Logiran
Strani: 1 ... 164 165 166 167 168 [169] 170 171 172   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: bernski planšarski pes - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines