mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 03:02:08

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: Kastracija
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 29   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kastracija  (Prebrano 105298 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
lester
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 227


« Odgovor #15 : sreda, 03.04.2002 : 09:07:35 »

No, glede na to , da je kar nekaj ljudi, ki imajo težavo obvarovati psičko pred "žigoli" v času gonitve, je bolje , da jo pravočasno  sterilizirajo, kot pa mečejo "mladičke na smetnjake" - iz tega razloga podpiram sterilizacije/kastracije.  
Logiran
Sally
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 846


« Odgovor #16 : sreda, 03.04.2002 : 09:18:27 »

lester,
saj ne le to, ampak po pravici povedano mi je kar nerodno, ko s psicko hodim na sprehode (krajse) s celo trumo pasjih obozevalcev za menoj  Wink Grin Pa kaksno sibo moram imeti s seboj, ker se jih preprosto ne morem resiti, ko so v kriticnem obmocju okoli psicke. Spomnim se pred leti, ko se je brat vracal iz sole. Star je bil okoli 8-9 let in ker je "disal" po nasi psicki, ga je eden od "zigolojev" naskocil, podrl na tla, da je revcek prisel domov ves blaten... Angry Tudi jaz bi svojo psicko dala sterilizirati, ce ne bi imela namena imeti mladickov. Lazje zame, lazje za ostale lastnike nekastriranih psov...
Logiran
spela
gost
« Odgovor #17 : sreda, 03.04.2002 : 09:28:23 »

lester in sally,

se v dolocenih stvareh strinjam z obema.
solanje je psom tudi v zabavo (ob pravem pristopu) kar ne vem ce isto velja za kastracijo. to bi morali vprasat kuzke Grin.

Sicer sama nikoli nisem imela samicke, ampak mislim da bi lastniki le teh morali poskrbeti za te v tistem casu in jih pac takrat ne bi vozili na sprehode tja kamor pridejo tudi drugi psi. In pac tudi malo bolj pazili nanj da ne bi prslo do "nezazeljene nosecnosti"...ampak kot ze receno s samickami sama nimam izkusenj tako da vam ne zelim o tem solit pamet, me pa zanima kaj drugi mislijo o tem.....

vsekakor je pa boljsa sterilizacija kot pa "mladicke na smetnjake"  no, so pa tudi drugi nacini....Wink
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #18 : sreda, 03.04.2002 : 12:49:19 »

Citat
Sicer sama nikoli nisem imela samicke, ampak mislim da bi lastniki le teh morali poskrbeti za te v tistem casu in jih pac takrat ne bi vozili na sprehode tja kamor pridejo tudi drugi psi.


Imam psičko, ki se je pred kratkim gonila. Vozila sem jo z avtomobilom 2 km ali pa še dlje stran od doma. Pa mislite, da je bilo kaj bolje? Psi (tudi trije ali pa štirje naenkrat) so me čakali dan in noč pred blokom. Kar nekajkrat sem morala posredovati med njihovimi pretepi, saj so grizli najmanjšega. Polulan je bil ves blok, sosedje so noreli, psi pa 14 dni sploh niso šli domov. Od vhoda do avtomobila ali garaže so me naskakovali (kadar psičke nisem imela s seboj, drugače so raje njo  Grin), mi popraskali avto, ki sploh ni moj ampak od staršev, ki nimata ravno posluha za Kajine ljubimce. Eden mi je celo zlezel v avto in sem ga komaj zvlekla ven, medtem pa je Kaja osvajala drugega. Na glavni cesti sem vozila rally, da sem se jih znebila, vendar me je najhitrejši lovil vsaj še kilometer daleč. Spet se mi je smejalo pol Trbovelj.

Na sprehod sem šla tako, da sem imela Kajo spuščeno, enega od pritepencev pa na povodcu. Ko je prišel drugi, je poskušal naskočit psico, ta mala grinta na povodcu pa je tulil, kot bi ga iz kože dajala. Seveda sem ga morala spustit, če ne bi ga zadela kap. Potem je bil seveda spet pretep in tako naprej vsaj 14 dni!
Ravno včeraj sva s fantom peljala nazaj domov (spet!) dva majhna cucka, ki sta pred blokom čakala na prijateljičino psičko. Eden od njiju je star 15 let in popolnoma gluh, pa je prišel v pol ure nazaj. Drugega sva odložila pred lastnikovo hišo in se odpeljala, pa mu tudi z avto nisva mogla zbežati, tako, da sva mu ustavila in ga še enkrat naložila in peljala domov. Seveda se jim tudi sanjalo ni, da je pes šel na potep.

Toliko o dogodivščinah s psi, ki imajo lastnike, vendar se ti tudi slučajno ne brigajo zanje.
Logiran

McOven
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 131


« Odgovor #19 : sreda, 03.04.2002 : 12:51:48 »

Bi rekla, da ne moremo psičk v času gonitve kar izolirati, ali ne? Res pa je, da ni lepo, da pride vodnik z gonečo psičko na sprehod na najbolj obljudeno in zaželeno sprehajalno mesto, hkrati pa "benti" nad psi. Tukaj so seveda najbolj problematični kužki, ki imajo "proste sprehode" - ker jih gospodarji sprehajajo tako, da jih le spustijo na prosto in računajo, da se bodo (prej ali slej)tudi vrnili! :-( Jaz se trudim, da svojo psičko v času gonitve peljem na sprehod (ki ga tudi takrat potrebuje!!!) na čimbolj neobljudena mesta - seveda se pa potepuškim fantom tudi tako težko izogneš!
Logiran
lester
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 227


« Odgovor #20 : sreda, 03.04.2002 : 13:06:20 »

Mojo psičko sem v času gonitve peljala bolj po neobljudenih poteh - nekakšne gozdne steze, kjer redko srečaš kakšnega sprehajalca (ali pa se do tja zapeljem kar z avtom ). A, ravno takrat sem naletela na neko žensko, ki je imela nekega lovskega - nevzgojenega. Nadrla me je tako, da je bila groza. No, ne razumem "določenih lastnikov", ki mislijo, da bi morali mi s svoje psičke imeti zaprte en mesec - zato , da bodo imeli oni lahko svoje pse  odvezane skozi celo leto. Potreben je kompromis - tako za samčke kot za samičke....

Drugače je pa kar nekaj ljudi, ki  ne poznajo dovolj  obnašanja svojih psičk v času gonitev, potem so pa začudeni "kako se je to zgodilo" - takšnim bi res svetovala, naj sterilizirajo psičke, oz. včasih tudi kastracijo (če pes zaradi tega neprestano uhaja iz od doma  in je velika možnost , da se zgubi, ga povozi avto, ga kdo ukrade...
Logiran
lester
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 227


« Odgovor #21 : sreda, 03.04.2002 : 13:09:33 »


Citat

vsekakor je pa boljsa sterilizacija kot pa "mladicke na smetnjake"  no, so pa tudi drugi nacini....Wink

Ja, ampak žal se tudi to dogaja! Cry
Logiran
Sinity
gost
« Odgovor #22 : sreda, 03.04.2002 : 22:08:11 »

Jaz sem pa tudi z mojo psičko še nekako v dilemi, ali sterilizacija ali ne. Seveda, če kdo vpraša mojega dragega, je absolutno proti, jaz pa sem nekako za. Ker ne nameravam imeti mladičev, se mi zdi s tega vidika smiselno. Vendar nisem še čisto 100%. Nekako me skrbi karakter, ker je psička že sedaj zelo mirna, scrkljana...ne vem, če je lahko še bolj. Bom videla. lp
Logiran
tanya
gost
« Odgovor #23 : četrtek, 04.04.2002 : 06:35:46 »

Kaja,popolnoma se strinjam s tabo.Ko se psička goni, jo lahko pelješ na konec sveta, a vedno se bo našel kakšen "mačo", ki jo bo (in s tem tudi tebe) nadlegoval. Jaz uporabljam v "kritičnih dnevih" spray in dražeje Dog Stop in so res učinkoviti. Tut na razstavi (vem, da ni dovoljeno,a vseeno-nisem edina) sem bla že z njo v času gonitve. In kar verjeti nisem mogla, da jo nihče ni kaj bolj "obrajtal" kot ponavadi. Očitno Dg Stop učinkuje. Zato ga vsem lastnikom psičk, ki jih ne boste dali sterilizirat, toplo priporočam. Tud v bližini hiše letos nisem opazila nobenega psa.Res pa je ,da jo Pal čuva kot punčico in tut drugače ne dovoli, da bi kdorkoli kaj počel s Piko.Ona je njegova in pika! Grin
lp,Tanya
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #24 : četrtek, 04.04.2002 : 07:39:11 »

Kje se da kupit Dog stop? Jaz imam trenutno doma od Trixie spray, ki naj bi odganjal pse. No, odgnal ni niti enega psa. Spet stran vržen denar, kot že tolikokrat.  Grin

Zakaj pa Pal in Pika nimata mladičkov? misliš, da bi dobili pikaste bordojske doge?  Grin
Logiran

Maksi
gost
« Odgovor #25 : četrtek, 04.04.2002 : 08:26:24 »

Ali mislite da bo kastraciji pes obdrži določen vedenjski vzorec, čeprav ga goneče psice ne zanimajo več.
Recimo da mi bo med treningi še naprej vohljal po tleh -  da mu bo še vedno dišalo, ker si je pač zapomnil ta vonj.

L.P., Sabina
Logiran
spela
gost
« Odgovor #26 : četrtek, 04.04.2002 : 09:09:13 »

Maksi, samo na treningih pa to ni tvoj problem (razen da te kuza takrat ignorira), tle se zmeraj velja da na "poligonih" med treningi naj ne bi smelo biti gonecih psic (saj v nasem KD je bilo vedno tako in ni bilo nobenih problemov) Ker drugace na zalost res ne mores zaustaviti psa. Ce ze drugace ne gre, naj pa lastniki psick saj uporabijo spreje (ce res delujejo?!?!?) Ker res ne morejo pricakovat da zdaj bojo pa vsi psi kastrirani.  :-/
Logiran
Sally
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 846


« Odgovor #27 : četrtek, 04.04.2002 : 10:47:02 »

Za te spray-e sem se pozanimala ze pred kaksnim mesecem (bala sem se, da bi se mi psicka gonila v casu razstave) pri veterinarju in pravi da gre v glavnem za "komercialno foro", oz. kot je kaja napisala "stran vrzen denar"... Obstajajo pa tudi tabletke, ki ciklus gonjenja prikrijejo a so na hormonski bazi, s cimer pa bi nasim psickam le skodili! Sama raje pocakam, da narava opravi svoje, pa cetudi moram zaradi tega preskociti 5 razstav ali mesec pasje sole. Moja psicka in njeno zdravje je na 1. mestu!!!
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #28 : četrtek, 04.04.2002 : 12:32:18 »

Citat
Moja psicka in njeno zdravje je na 1. mestu!!!


Tudi jaz tako mislim. Mogoče bom preiskusila še kakšen spray, tabletk pa ji raje ne bi dajala.

Žal mi je seveda, da nisem psičke dala sterilizirat, ko je bila še mlajša, vendar finančno to ni šlo. Kasneje sem pa preveč odlašala. Zdaj ko je stara 9 let, mi pa nekako ne diši preveč, da bi šla na operacijo. Kaj če bo šlo karkoli narobe...

Definitivno pa gre naslednja takoj ko bo mogoče na sterilizacijo. lp
Logiran

tanya
gost
« Odgovor #29 : petek, 05.04.2002 : 06:38:19 »

Sally!
Pozanimala sem se pri uvozniku in veterinarjih o dog stop-u in so mi zagotovili, da so tabletke narejene na bazi klorofila(ki ga priozvajajo rastline) in je čisto naraven.NE vsebuje nobenih hormonov!Pa tudi ciklus gonjenja ne prikrijejo,ampak že v telesu (zaradi klorofila) spremenijo vonj, ki ga ima psica ob gonitvi. Jaz uporabljam ob gonitvah tako spay kot tudi tabletke in nimam nobenih težav z nadležnimi psi.
Tudi na razstavah sem bila že z njo, ko se je gonila in noben pes (med toliko in toliko sto psov, ki so vedno na razstavah) ni pokazal kakega večjega zanimanja za njo kot običajno.
lp,Tanya
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 29   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: Kastracija
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines