mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 04.06.2024 : 03:05:10

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: Vnetje analnih vrečk
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 12   Dol
Natisni
Avtor Tema: Vnetje analnih vrečk  (Prebrano 57543 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Chris
gost
« Odgovor #30 : petek, 23.04.2004 : 22:54:27 »

Sem prebral tole vse. MISKA, kako se je razpletlo? Ker Ari se je na enak način grizel in praskal (se še), no bolh smo ugotovili da nima, Frontline itak ni pomagal, padla je sumnja na hrano.... Veterinar je potem ugotovil, da ima polne analne vrečkice, kar lahko med drugim povzroči tudi simptome podobne manjši alergiji (praskanje, grizenje) in mu jih spraznil. To je bilo pred 4 dnevi. Danes se je spet začel voziti po ritki in gristi nad repkom.... Pa komaj 13 tednov je star. Smo mu že poskušali spraznit na način, ki ga je opisala Jasna, vendar ni bilo nič, oz. nam ni uspelo Huh.
Da nima slučajno premočne hrane - briketov? Ali naj raje čakam tako dolgo, da se mu bodo pač same enkrat spraznile? Opažam tudi, da nekateri hranite z dvema vrstama briketov, zakaj to? Ne vem Roll Eyes
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #31 : sobota, 24.04.2004 : 09:42:39 »

Chris, od lanskega poletja kaja nima vec tezav z vnetji. Edini razlog za to, ki ga najdem je, da smo skoraj ukinili brikete (dobi jih le, ce res ni casa pripraviti kaj drugega) in zaceli sami pripravljati hrano. Blato je dvakrat bolj trdo kot je bilo po briketih in ocitno zelo dobro prazni vrecke. Se najboljse je, ce jev obroku tudi surovo goveje meso. Pred enim tednom sem jo imela pri veterinarju in ji je poskusal spraznit vrecke. Ven je spravil le dve malo vecji kapljici, vcasih je dvakrat ali trikrat zamenjal gazo preden jih je ocistil. Tokrat tudi smrdelo ni nic. lp
Logiran

Chris
gost
« Odgovor #32 : sobota, 24.04.2004 : 17:00:10 »

Kaja samo ne vem, če je dobro zdaj kar presedlat na naravno, ko je pa še mladiček? Drugače pa seveda, kuharski recepti dobrodošli!!! Smiley
lp
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #33 : sobota, 24.04.2004 : 21:20:42 »

Nasa Bagi ze od desetega tedna, ko je prisla k hisi preizkusa moje specialitete, pa se nic ne pritozuje. Wink Sicer ima se vedno en obrok briketov, to pa iz cisto preprostega razloga: Ales pravi, da je visek njegovih kuharskih sposobnosti jutranji mlecni obrok (pogrejes mleko v mikrovalovki in vanj streses tri zlice rizolinota), za kaj vec pa je potrebno pocakat mene! Roll Eyes
Saj niso potrebne zelo velike spremembe. Tudi mi smo od zacetka Kaji dajali recimo surovo meso le enkrat na teden, ostale dni pa brikete ali kuhano hrano. Tudi avtorica te teme (sado) je ob istem casu zacela dajati svojemu psu surovo meso in tudi on ni imel vec tezav. No, ravno danes se je spet zacel vozit po riti, vendar verjetno zato, ker je imel drisko in se mu je kaj prilepilo na kosmato zadnjico.  Wink Bomo videli cez nekaj dni kaj bo nastalo iz tega. lp
Logiran

TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #34 : ponedeljek, 26.04.2004 : 12:36:20 »

Tudi Buba se je ene dva tedna veselo vozila po riti oziroma delala kroge, pa še to samo v levo  Wink in samo v dnevni, kjer je tapison na tleh (zunaj na asfaltu se nikoli ne drsa). Malo naju je že skrbelo, kaj je in najprej sva pomislila na zajedalce- čas je bil ravno, da dobi novo porcijo Pratela, tako da smo to potem izključili, drsala se je pa še vedno. Šli smo v Mestni Log, da bi ji izpraznili analne vrečke, vendar je veterinar ugotovil, da so čisto OK. Dal nam je eno kremo, ker ima rahlo vnetje kože na riti. Drsa se manj, pa še zato, ker ji vsakič prepoveva. Prišla sva do zaključka, da s tem hoče izsilit pozornost ali pa da mora nujno ven (ker to najreje dela zjutraj in zvečer). Ker če to ni to, potem pa res ne vem več, kaj naj bi bilo narobe  sram
Lp,
Tina
Logiran
Chris
gost
« Odgovor #35 : torek, 04.05.2004 : 03:33:07 »

Mi lahko prosim tukaj kdo natančno opiše praznenje analnih vrečk. lp
Logiran
Chris
gost
« Odgovor #36 : četrtek, 20.01.2005 : 18:00:25 »

Hehe, tole je pa že stara tema. Sedaj že znamo sami praznit analne vrečke, če se pojavi kakšna potreba. Hrano že kakšne 3 mesece je doma pripravljeno, ker briketov ne mara več. Iztrebek ni nič trši kot pri briketih, celo mehkejši, samo fora je v tem, da se 2x bolj napenja da kaj iz sebe spravi, kot pa takrat ko je jedel brikete. Takrat se je samo postavil in je kar padlo iz njega. No in naj povem, da s praskanjem zaradi tega ni nič boljše. Še kar ga vse srbi. Celo danes sem mu dvignil rep, ker si je kar naprej nekaj tam okrog šaril in videl, da ima vse pogriženo - rdeče.
Seveda sem mu takoj poskusil spraznit analne vrečke, vem pa so pritekle dve kapljice malce gostejše bele tekočine, podobne spermi Lips Sealed. Na zadnje ko je še jedel brikete je ven priteklo kar precej rjave smrdeče tekočine. Ta bela pa skoraj nima nobenega vonja. Boli ga nič. Seveda sem takoj zagnal paniko, da ima vnete, gnojne, klical veterinarja, ki mi je rekel, da ni nujno da ima vnete.
Je morda kdo imel podobno izkušnjo, da ve zakaj se gre???
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #37 : četrtek, 20.01.2005 : 18:08:57 »

chris, ce bos hotel, da ima Ari trse iztrebke bo potrebno dodajati tudi surovo meso in ne samo kuhanega! Cool
Takrat ko je imela Kaja najhujse vnetje in ji je veterinar stisnil vrecke je ven pritekel samo belo zelen gnoj. Preberi kaj sem napisala par postov nizje. No, mi od takrat (poleti 2003) se nismo imeli nobenih tezav! lp
Logiran

Chris
gost
« Odgovor #38 : četrtek, 20.01.2005 : 18:45:25 »

Kaja, saj sem prebral. Koliko pa je bilo količinsko tega gnoja. Ker to ni bilo nič zeleno, ampak belo, kot slina le da še bolj belo, količinsko pa precej manj kot takrat ko je bila tekočina rjava in smrdeča. Jo je bolelo?, se je grizla po riti?
Kar se pa hrane tiče, surovega mesa res ne dobiva, dobi pa včasih kakšno govejo porozno kost, ki se drobi, tako da jo lahko poje in ravno včeraj jo je.
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #39 : četrtek, 20.01.2005 : 21:30:45 »

Ja gnoja je bilo kar precej, tako priblizno dvakrat polna gaza. Takrat jo je precej bolelo, pa ves cas se je lizala (grizla nikoli)! Lahko pa da ni bil gnoj ampak sluz, ki se naredi, ce gre za vnetje crevesja. Ponavadi se vidi to na iztrebku! To je vse cesar se spomnim! lp
Logiran

kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #40 : četrtek, 20.01.2005 : 21:32:43 »

Moram popravit...Lahko pa, da pri Ariju ni bil gnoj iz vreck, ampak sluz, ki se naredi, ce gre za vnetje crevesja. lp
Logiran

Chris
gost
« Odgovor #41 : petek, 21.01.2005 : 01:03:54 »

Moram popravit...Lahko pa, da pri Ariju ni bil gnoj iz vreck, ampak sluz, ki se naredi, ce gre za vnetje crevesja. lp


Hmmm, ja to bi bilo pa možno, vem da sluz na iztrebku pomeni vnetje črevesja, ampak jaz sem mu stisnil analne vrečke, pritekla pa je sluz. Ampak tega je bilo maaalooo. Boli ga ne. Je pa pred parimi dnevi imel zelo redek iztrebek (ne driska) in bilo je tudi nekaj sluza gor. Od česa bi pa imel vnetje črevesja Huh Huh Z bolj naravno hrano kot ga hranim, ga pa že res ne bi mogel hranit. Morda preveč dobi za jest Huh
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #42 : petek, 21.01.2005 : 01:16:48 »

Mi lahko prosim tukaj kdo natančno opiše praznenje analnih vrečk. lp
Mislim, da j epredčasom Jasna zelo plastično opisala zadevo. Vsaj sam, od njenega opisa naprej, znam to naredit  Cheesy

Ampak nadaljevanje (ki seveda pride z "leti izkušenj")...Pri "domači"- barf ali kuhano- hrani, je potrebno večkrat prazniti analne vrečke. Je pač mehka "kaka". Pri razmočeni briketirani- enako, morda manj. Pri kombinaciji briketi+voda*minimum; parkrat na leto.
glede na to da imam pet bokserjev, od tega dve na surovem, mislim, da teorija zdrži.


smrdi pa ko šus, ko špricne ven............blllllllljakkkkkkhhhhhh. Tongue Roll Eyes

 Cool Cool
Logiran
Chris
gost
« Odgovor #43 : petek, 21.01.2005 : 12:46:51 »

Sem dolžan še eno pojasnilo, kar se situacije tiče.
Očitno lahko samo potrdim tezo, ki jo je povedala Kaja, da sveža, posebej zanj doma pripravljena hrana, onemogoča hitro polnjenje analnih vrečk. In ne samo, da mora biti ravno surovo meso, tudi kuhano ali rahlo zakrknjeno povsem učinkuje.
Nazadnje sem mu praznil vrečke pred 2ma mesecema, pred prehodom na svežo hrano, danes takoj zjutraj je veterinar po pregledu potrdil, da vrečke nikakor niso vnete, celo povsem prazne so. Ko je jedel še brikete so se mu redno polnile vsak mesec. Mogoče ima pri tem, da so prazne tudi kaj starost vmes, ker je star 12 mesecev in morda starost in razvitost vpliva na to, da se vrečke bolje praznijo, morda.
Ko je jedel brikete, je samo pokleknil in je iztrebek kar padel od njega, čeprav je bil kompakten. Brez, da bi se predhodno kaj napenjal. Sedaj pa se predhodno napenja, da kaj iz sebe spravi in najbrž tudi to pripomore k boljšemu praznjenju analnih vrečk, čeprav iztrebek ni vedno tako trd kot pri briketih.
Kaj sem včeraj stisnil? Črevesno sluz sigurno ne. Nima pa vnetega črevesja, ker včeraj pozno zvečer je bil iztrebek trd, brez kakršnega koli znaka sluzi.
Smo pa ugotovili tudi vzrok praskanja iz griženja. Govedina. Tako da sedaj bomo raje pripravljali perutnino.

Lp
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #44 : petek, 21.01.2005 : 13:31:30 »

Chris, mogoce je pri altijevih psih drugace! Jaz govorim konkretno za Kajo, ker le ona je samo doma pripravljeno hrano. Recimo Don je (spet) briketas, pa v 5 letih nismo se nikoli praznili vreck. Tudi Bagi in Vini nista se nikoli imeli tezav, pa jesta mesano hrano.

Sicer je pa mozno tudi to, da je pes postal bolj samozavesten in si "upa" svoj vonj puscati povsod naokrog! Veterinar mi je rekel, da imajo z analnimi vreckami tezave bolj podrejeni psi, ki se bojijo izzivati s svojim vonjem! lp
Logiran

Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 12   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: Vnetje analnih vrečk
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines