piškotki | prijava | informacije - pomoč | cenik za uporabnike | naročilnice | cenik za oglaševalce | splošni pogoji
Domov
mojpes.net
Domov
o psih pasme vzreditelji oglasi za pse galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 14.12.2019 : 15:26:20

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zaščita živali in razno  |  Kajin kotiček - pravila objavljanja  |  Tema: Nujno preberite vsi, ki imate email predal!
Strani: 1 ... 4 5 6 7 8 [9]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Nujno preberite vsi, ki imate email predal!  (Prebrano 37406 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Yo
živim tukaj

Spol: Ženska
Sporočil: 4.582

« Odgovor #120 : torek, 23.03.2010 : 21:28:54 »

Ja, Yo, meni bi ga v tej situaciji tudi.

No, potem se pa vsi štekamo, zakaj je pač tako, kot je. In zakaj pač nekateri nekih "približkov in cincanj" ne toleriramo.
Pa jaz jih imam malo, so nekateri, ki imajo živali bistveno več, s tem tudi več takih "super izkušenj".
Logiran
moksa
tukaj sem doma
**

Sporočil: 2.249

« Odgovor #121 : torek, 23.03.2010 : 22:12:50 »

Poglejte, lahko me vsi skupaj križate, lahko pa pravilno berete moje poste. Wink

To, kar se zdaj dogaja, je ravno point mojega prvega posta v tej temi. Na forumu ne vidiš človeka, s katerim se pogovarjaš, ne vidiš ga v oči in ne čutiš energije, s katero nekaj pove. In potem odgovarjaš nekje iz svojega "sveta" ven. Moja prva dva posta je vsak razumel drugače, veliko ni imelo nikakršne povezave s tem, kar sem imela jaz v mislih.
Če bi vsi skupaj sedeli za mizo, bi se pogovarjali čisto drugače, v to sem prepričana.

Jaz pravim samo, da bodimo prijazni, kolikor se le da. Smiley
Point je lahko - z druge strani gledano - tudi ta, da preko foruma prav tako ne moreš videti vseh neželjenih in temu primerno "oskrbovanih" mladičev, ki končajo pod avtom, mučeni, na ketnah, pa gnojnih maternic, pa navideznih brejosti z vsemi možnimi posledicami in še za stran ali dve takega gostega tiska bi se našlo. In potem pride do neprijazne komunikacije s strani tistih, ki to bolj ali manj vsakodnevno znova in znova podoživljajo. Štala, ne?
Se strinjam, za mizo in vsemi mimikami in barvami glasov bi zadeva mogoče bila drugačna, ampak vse tukaj našteto in vse našteto v predhodnih postih so DEJSTVA, ki so posledica tudi nestiriliziranih psic.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator

Sporočil: 33.410

Sijejo zvezdice na nebu ...

« Odgovor #122 : sreda, 24.03.2010 : 00:48:21 »

O nasi pomanjkljivi prijaznosti si napisala v temo, kjer jaz res v intervalih popizdevam na polno vsakokrat, ko dobim nekaj 100 mailov zaporedoma s prosnjami za pomoc za iste pse, za katere sem popizdevala ze lansko, pa predlansko, pa se kaksno leto prej. Lahko ti naslednjic vse taksne maile preposljem, seveda s prosnjo, da preveris, kaj je z zivalmi iz maila, ali v resnici se potrebujejo pomoc ali gre za nateg. Pa s prosnjo, da v kolikor je nateg, prav vse in vsakogar, za katerega bos nasla v tistih nekaj 100 mailih kontakte, zelo prijazno opozoris, da gre za nateg, s katerim folk nateguje drug drugega ze leta in leta. Po kompletnem delu in ko bos dobila nazaj nekaj 10 nazgravznih obtozb z vsemogocimi pointi o svojem grozljivem delovanju in nepripravljenosti pomagati zivalim, bos zagotovo se vedno vsa nasmejana in bos komaj cakala, da te kdo prosi za pomoc ali nasvet in bos imela se obilico energije osvescati, pisati znova in znova povsem identicne stavke (obicajno zato, ker se bralcu pac ne da klikniti na sosednjo temo, se manj brati), v zameno pa bos obtozena fasistoidnosti, nacistoidnosti, nerazumevanja do pasjih potreb po seksu in podobne stose.
Pa srecno!
Logiran

Tak
nekaj malega že vem

Sporočil: 100

« Odgovor #123 : sreda, 24.03.2010 : 08:40:33 »

...bos zagotovo se vedno vsa nasmejana in bos komaj cakala, da te kdo prosi za pomoc ali nasvet ...
Joj, ne Jana, tako daleč pa še nisem! In ti čisto nič ne zavidam. In če si preverila vse tiste pse, wau, kapo dol. Jaz sem kakšno leto nazaj samo enega in potem poslala vsem naslovom s tistega maila sporočilo, da je za tistega psa že poskrbljeno. Lej, žal mi je, da si dobila toliko negativnih reakcij. Ampak nekje se mora nehati, ne? Če ne se bomo ljudje samo še pobili med seboj...
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator

« Odgovor #124 : sreda, 24.03.2010 : 11:15:43 »

Hehe, saj se ne bomo pobili Smiley
Jaz jih pac dam na hladno (beri: v arhiv). Ko imam slab dan, pa mal pošizim, pa je spet vse ok Wink
Logiran

pridna
midi
**

Sporočil: 2.933

« Odgovor #125 : sreda, 24.03.2010 : 22:49:38 »

Poglejte, lahko me vsi skupaj križate, lahko pa pravilno berete moje poste. Wink

To, kar se zdaj dogaja, je ravno point mojega prvega posta v tej temi. Na forumu ne vidiš človeka, s katerim se pogovarjaš, ne vidiš ga v oči in ne čutiš energije, s katero nekaj pove. In potem odgovarjaš nekje iz svojega "sveta" ven. Moja prva dva posta je vsak razumel drugače, veliko ni imelo nikakršne povezave s tem, kar sem imela jaz v mislih.
Če bi vsi skupaj sedeli za mizo, bi se pogovarjali čisto drugače, v to sem prepričana.

Jaz pravim samo, da bodimo prijazni, kolikor se le da. Smiley

1. naceloma me ne zanima toliko, kaj menis ti osebno in kaksno je tvoje prepricanje, ampak kako se s tvojim stavkom o psihi sterilizirane psice poistovetijo tisoci bralcev tega foruma

2. Sem prijazna, kolikor se le da. Pogosto daleč presegam svoje meje, dostikrat sem celo bolj prijazna, kot sem si zamislila, da sem lahko  Smiley

Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
Jana
Jana Pahovnik
administrator

« Odgovor #126 : petek, 02.04.2010 : 22:27:31 »

Spet so prisibali bernci naokrog Tongue
Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator

« Odgovor #127 : sreda, 08.06.2011 : 22:06:03 »

Nekaj različnih histerij trenutno poteka okrog, pa bi rada tukaj prosila vsaj mojpes.netove uporabnike, naj ne nasedajo, oz. naj ne pošiljajo naprej raznih prošenj o nujnosti "reševanja" psov iz zavetišča Turk. Dokler se je vse odvijalo predvsem na FB, se nisem vtikala, ker pa danes že ves dan iz najrazličnejših naslovov dobivam na mail tole:

Ojla ,

imam ful veliko prošnjo zate - bi lahko tole malo razposlali naokrog, psički nimajo več veliko časa, iščejo pa samo začasni dom, od koder bi se lahko posvajali naprej, torej:

V ZAVETIŠČU TURK (NM) IMAJO HUDE TEŽAVE:

Dejstvo je, da je 30 kužkov preveč in bodo (vse po zakonu!) uspavali... Iščejo se začasni oskrbniki, ki bi bili pripravljeni vzeti v oskrbo kakšnega psa. Poskušali bi jih oddati naprej, tako kot vse druge.
Društvo http://www.dzzz-nm.si/si/dom/ bi prispevalo po svoji moči.
Prosim, posredujte to naprej...

Za več info, pišite na: info@dzzz-nm.si

Slike kužkov, ki nujno iščejo nov dom: http://zavetisce-turk.blogspot.com/
KONTAKT: http://www.zavetisce-turk.si/zacetna.php?3

Prosim, delite naprej. Morda se najde kdo, ki bi lahko kakemu psičku zagotovil (začasen) dom. Naj imajo vsaj možnost!

Najlepša hvala in lep pozdrav,
xy

si bom dovolila vse skupaj objaviti skupaj s prošnjo.
Lepo, lepo prosim, da tega nikomur več ne pošiljate, če ste dobili na mail, temveč zaprosite tistega, ki vam je tako pošto poslal, NAJ TAKOJ NEHA!

Razlaga:

Začelo se je 24. 5. 2011 takole:

V ZAVETIŠČU TURK (NM) IMAJO HUDE TEŽAVE:

Dejstvo je, da je 30 kužkov preveč in bodo (vse po zakonu!) uspavali... Iščejo se začasni oskrbniki, ki bi bili pripravljeni vzeti v oskrbo kakšnega psa. Poskušali bi jih oddati naprej, tako kot vse druge.
Društvo http://www.dzzz-nm.si/si/dom/ bi prispevalo po svoji moči. Prosim, posredujte to naprej... naj bo FB tudi koristen.

KER se zavetišču ne gre za posvojitve in jim ni mar za živali sploh pa ne nočejo dajat živali v začasne domove, raje za dodatne informacije pokličite TANJO NA ŠTEVILKO *** *** *** , ki je predstavnica društva in vam bo vse razložila.

DRUŠTVO: info@dzzz-nm.si

Slike kužkov, ki nujno iščejo nov dom pa si lahko ogledate tukaj: http://zavetisce-turk.blogspot.com/
24. maj 2011 ob 17:54

vir: KLIK (FB)

Nadaljevanje 25. 5. 2011

Torej, gospa Tatjana je ful prijazna in je rekla, da če ima kdo kakršnokoli vprašanje, da jo naj pokliče (*** *** *** ). Z začasnim domom je tako.. ČE bi kdo vzel kužka v začasni dom, naj tega NE razlaga v azilu Turk. Kuža, ki g kdo vzame začasno ali stalno, se mora izpisati iz azila in se na nekoga prepisati, torej ime, priimek, emšo. Kar pomeni, da če hočem jaz vzet psa začasno, grem tja in podpišem papir, kot da sem ga POSVOJILA ZA STALNO. In ne razlagam tam njim nič. Psa imam doma in mu iščem dom.. psa v azil več ne morem vrniti. Tatjana je rekla, da če se ga res ne bi dalo posvojit oz. če bi začsni skrbnik imel res kakšne težave in psa več ne bi mogel imet, da mu bo društvo probalo najti nov dom, v najslabem primeru bodo plačali nekemu drugemu azilu, da ga sprejmejo. Plačati morejo azilu zato, ker je od trenutka, ko da odpeljemo iz azila, lastniški pes in ne več občinski. Hmm.. kaj še. Ko svojega začasnika daš v posvojitev v stalni dom, je najbolje, da napišeš na list pogodbo in se oba podpišeta.. In spremenit se mora v registru, kdo je njegov lastnik. Am, vprašala sem glede tega, katere pse se bo najprej uspavalo.. in mi je rekla da najvrjetneje te, ki so od začetka not, torej od psa ki je najdlje v azilu naprej bodo šli. Časa imamo še MOGOČE ta teden in mogoče še naslednji.. potem bodo uspavali :/ Lastniku azila ni v interesu, da se jih čimveč posvoji.. TAKO DA DELITE IN POMAGAJTE. Predvsem pa povejte to o začasnem posvajanju!!! In Tatjana se zahvaljuje vsem vam, ki na kakršnikoli način pomagate rešit te pse. Za več informacij.. POKLIČITE TATJANO!
25. maj 2011 ob 13:50

In očitno nekakšen "popravek" 26. 5. 2011:

ZAPIS ga. TATJANE - DZZŽ NOVO MESTO:
*V zavetišču na Zajčjem vrhu (to je pri Novem mestu) se nahaja veliko kužkov, tako kot po vseh drugih v Sloveniji. Vsi vemo, da je zakonskih 30 dni, kolikor plača občina, veliko premalo, da bi se našel nov skrbnik. Mladi kužki gredo prej v posvojitve, malo starejši ostajajo. Takih z dolgo "ležalno" dobo je nekje do 30. Ker pričakujejo v zavetišču večjo skupino novih prišlekov, morajo narediti prostor za le te. Vemo kaj to pomeni, a ne?
Društvo za zaščito živali NM (ni lastnik zavetišča!) zato poziva vse prijatelje živali, da pomagajo.
Kako?
1. postanite skrbnik novega kužka zdaj! Izmed psov v tem zavetišču si boste sigurno našli sorodno dušo, ki vam bo neizmerno hvaležna. Navežite kontakt z lastnikom zavetišča (Turk 040 609 240), dogovorite se za obisk in po plačilu prispevka boste kužka lahko odpeljali s seboj.
2. Če si psa ne morete privoščiti, vendar bi ga lahko čuvali nekaj časa, ga morate ravno tako priti iskat v zavetišče. Kuža mora ven in v register se mora vnesti ime in priimek novega lastnika. Torej vse tako, kot pri točki 1, razen tega, da smo s tem dejanjem kupili kužku dodatne tedne ali celo mesece. Potem se namreč začne intenzivno iskanje novega pravega lastnika. Začasni lastnik mora biti pripravljen skrbeti za kužka kar nekaj časa, saj nikoli ne moremo predvideti, kdaj bomo našli primernega človeka za to živalco.
In stroški - društvo bo prispevalo nekaj za hrano, kakšno sterilizacijo ali kaj podobnega. Veliko ne, ker nimamo. Lahko pa poskusimo nabrati kakšne prispevke in s tem poplačati stroške tem začasnim skrbnikom. Posebej kake veterinarske storitve.
Vsem, ki pomagate in se zanimate za stvar, se zahvaljujem. Živalce vam bodo še bolj hvaležne, če se bomo podali v to s premislekom. Vzeti žival k sebi pomeni odgovornost, skrb, stroške pa tudi obilo veselja, pozitivne energije in ogromno spremembo v našem življenju. Spremembo na bolje, seveda. Za vse dodatne informacije sem dosegljiva na mail info@dzzz-nm.si, nekateri med vami pa poznajo tudi mojo telefonsko številko.
Srečno in lep pozdrav!
Tatjana*
26. maj ob 8:56

Članek z izjavami odgovornih, tudi Turka, 26.5.2011 - http://www.slovenskenovice.si/clanek/154603

Članek z izjavami odgovornih, tudi Turka, 4. 6. 2011 - http://www.zurnal24.si/dolenjska/vurs-narocil-odlov-psov-215355/clanek
Turk: Ne bo usmrtitev
Zaradi navodila o odlovu v Žabjaku ne bo treba usmrtiti nobenega psa, ki je zdaj v zavetišču, nam je zatrdil Turk. "Veterinarjem sem povedal, da psov po enem mesecu ne bomo peljali na evtanazijo. V zavetišču skrbimo za to, da živali dobijo nov dom, ne pa za to, da jih bomo usmrtili," je sklenil Turk.

Po mojem mnenju je šlo za "napihnjeno", samoiniciativno in predvsem z lastnikom zavetišča Turk neusklajeno aktivnost novomeškega društva za zaščito zivali, ki je grožnjo z evtanazijo in poziv k stalnim in začasnim posvojitvam objavljalo po facebooku, s čimer se je začela cela histerija. Le-ta se kljub temu, da je precej psov že posvojenih in v novih domovih, in kljub temu, da je bila že tudi objava v medijih, da psi NE bodo evtanazirani (torej o tem, da psi "nimajo več časa", ni kaj veliko za opletat - še več, ta floskula očitno še vedno služi za čustveno izsiljevanje), še kar naprej izvaja po internetu, predvsem pa po FB in mailih. Namreč, g. Turk o tej akciji prve dni očitno ni vedel popolnoma nič, še več, aktivistke iz novomeškega društva so objavljale pozive, naj mu morebitni začasni posvojitelji nikakor ne povedo, da ne gre za trajno posvojitev, temveč za "reševanje" psov iz zavetišča - naj ga ogoljufajo. Zame je to povsem nedopustno. Z zavetiščem je potrebno delovati usklajeno ali pa sploh ne. In psov je po vseh desetih slovenskih zavetiščih preveč ...

Torej, na http://zavetisce-turk.blogspot.com/ so njihovi psi za posvojitev in v kolikor je kdo pripravljen kakšnega psa trajno posvojiti, se je potrebno oglasiti pri g. Turku in se z njim dogovarjati. Kot velja za vsako drugo zavetišče. Moje mnenje je, da društvo lahko pomaga pri oglaševanju, ne pa pri oddajanju psov in lažnem predstavljanju situacije, še manj z javnimi pozivi h goljufivim posvojitvam. Tudi zaradi takih akcij je slovenska živalovarstvena scena tam, kjer je.
Logiran

kocka
živim tukaj

Sporočil: 8.261

« Odgovor #128 : četrtek, 09.06.2011 : 07:35:44 »

Tile pozivi s slikami psov visijo tudi na oglasni deski trgovine za male živali v Quland**i v Kamniku Huh
In tako verjetno še kje po Sloveniji. Sem šla namreč prav prebrat, ker sem imela čas.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator

« Odgovor #129 : četrtek, 09.06.2011 : 07:49:09 »

Najbrž takle. Tale je z 28. 5. 2011. S plakati ni nič narobe in so super pomoč zavetišču, vendar če so na njih korektni podatki in se tako, kot se nalimajo, tudi odstranijo, ko niso več aktualni.
Logiran

Itlam
rad prihajam sem
*

Sporočil: 1.209

« Odgovor #130 : četrtek, 09.06.2011 : 20:08:14 »

Joj, jaz pa grem še to na forum naprej delit  Lips Sealed .
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator

« Odgovor #131 : četrtek, 23.06.2011 : 09:47:03 »

Očitno je čas, da je spet prišla okrog "zgodba" o bolni deklici Rachel. Prosim, ne pošiljajte naprej, če jo dobite na mail!

Preberite KLIK.
Logiran

jst
odvisnež

Sporočil: 786

« Odgovor #132 : sobota, 09.07.2011 : 15:17:03 »

Očitno je čas, da je spet prišla okrog "zgodba" o bolni deklici Rachel. Prosim, ne pošiljajte naprej, če jo dobite na mail!

Preberite KLIK.

Pa tega je vse polno. Jaz sem enkrat kontaktirala gospo, katere polno ime, telefonska številka, delovno mesto in email naslov so bili (na podoben način kot v tem mailu) navedeni v podobnem mailu (če se prav spomnim, je bila podpisana zaposlena v neki državni ustanovi, ne spomnim pa se več, ali je šlo za bolnišnico ali kaj drugega). Šlo je za REALNO osebo - ki pa o pismu, pod katerim naj bi bila podpisana, seveda ni vedela nič. In se mi je zahvalila za obvestilo, da je nekdo očitno zlorabil njeno ime.

In podobno je tudi pri nekem "zdravilu" oziroma prehranskem dopolnilu. Oglaševan (od uporabnika na nekem forumu) kot dodatek, ki ga predpisujejo bolnikom z rakom na eni od slovenskih klinik. Seveda sem preverila na tej kliniki. Dodatka niti ne uporabljajo, kaj šele, da bi ga predpisovali.
Logiran
Cats
živim tukaj

Sporočil: 8.843

« Odgovor #133 : torek, 12.07.2011 : 14:21:23 »

Pa smo spet tam:

http://www.viva.si/Novice/7480/Pomagajmo-ku%C5%BEkom
Logiran
luna7
midi

Sporočil: 8.840

« Odgovor #134 : torek, 12.07.2011 : 14:25:08 »

Pa je kdo že kaj napisal tejle Vivi, da ga se**?
Logiran
Strani: 1 ... 4 5 6 7 8 [9]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zaščita živali in razno  |  Kajin kotiček - pravila objavljanja  |  Tema: Nujno preberite vsi, ki imate email predal!
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | vzreditelji | oglasi za pse | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | splošni pogoji

2000-2019 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.