mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 16:10:07

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 7  |  Tema: Irski seter - čvek
Strani: 1 ... 17 18 19 20 21 [22] 23 24 25 26 27 ... 60   Dol
Natisni
Avtor Tema: Irski seter - čvek  (Prebrano 187965 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #315 : sobota, 08.09.2007 : 09:28:33 »

Definicija pojma ptičar

Danes zjutraj sva se sprehajala po standardni poti ob potočku. Guvernanta se je še zbujala in občudovala meglice, ki so se dvigale izza koruznih njiv in se vile iz gozda, Minček se je pa odločil, da je danes primeren čas za trening stiškega mnogoboja. Ob enem skoku v vodo sta izza grmovja planili dve veliki ptici - sivi čaplji. Služabnica ju je občudovala in hkrati klela, ker ni imela fotoaparata, Mini se je pa skril v varno zavetje bližnje koruze. Ko je ugotovil, da je varno, je prišel domov, a treninga je bilo konec. Ugotovili pa smo, kaj pomeni ptičar: to je pes, ki se boji ptičev.

Lp Neža in Minimalček
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
efica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 456


« Odgovor #316 : sobota, 08.09.2007 : 12:05:29 »

Uf, če je pa to definicija za ptičarja, potem imam pa tudi jaz enega doma Grin
Logiran
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #317 : četrtek, 04.10.2007 : 17:49:50 »

Minipiknik

Tudi midva z Minijem sva se udelezila nedeljskega piknika v Varpolju. Nazarensko sva uzivala v prelepem kraju in dobri druzbi. Mincek je navezal mnogo novih znanstev, spoznal je pa novo prijateljico Ave, nad katero je navdusen in upa, da jo bo kmalu spet videl.



Prisli smo ze zgodaj, da smo dorekli vse podrobnosti.



Spoznali smo se s cirneki in Ancko. Sklep: Ko bom velik, bom Ancka.



Najbudnejše sem spremljal licitacije.



No, imel sem tudi pet minut odmora, no.



In zato nisem dobil mini možička z brki in nogami, ki so mi ga pred nosom spleli Igor in gosti.

(vse slike, za katere se je trudil Mirč, smo sunili v galeriji)

Kako sem pa osvojil Gosta st. 3 alias Potomca st. 1 ter kako so me neuspesno ucili ukaz 'mrtev', pa ob priliki.

Vaš vdani, Mini Malac
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
ARIEB
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.110


« Odgovor #318 : četrtek, 11.10.2007 : 17:50:41 »

Iiii, šele sedaj vidim, kako zabavne teme vodite v vašem čveku Wink Pa nove športne discipline, pa opisi... Ja, Agnes, ni kaj, prav zabavno!
Potem pa še zagledam znam, črn in kosmat obraz, ki vodi tako lepo komunikacijo z možakarjem. Ma samo poglej to debato:
http://www.mojpes.net/galerija/displayimage.php?album=900&pos=68
Logiran
pinkpanter
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 175


« Odgovor #319 : petek, 12.10.2007 : 08:15:16 »

Od kar hodim na sprehode z Mikijem mi je največji problem 1. dobiti njegovo pozornost in 2. izraziti pohvalo.
Trenutno skušam Mikija naučiti (utrditi) odpoklica (ki drugače včasih deluje, včasih pa ne), vendar imam problem v tem, ker mislim, da mu samo moja ustna pohvala nič ne pomeni oz. jo raje ne bi uporabljala, ker vzame to kot "zdaj sem pa prost in lahko grem".
Če pojasnim na primeru:
Se sprehajava na 8m povodcu, nakar ga pokličem "Miki sem!", nakar on pristopica (se mu vidi, da raje ne bi) do mene, gre z desne strani okoli mene na levo in bi kar spet nadaljeval naprej po cesti. Nakar ga prekinem (ustavim s povodcem ki ga skrajšam) in dam ukaz "Sedi". Če v tistem trenutku vsa navdušena začnem "Priden Miki" in ga pobožam in počoham, se kar dvigne in hoče oditi. Mislim, da to ni prav. Če je "sedi" je pač "sedi" tudi če te čoham. Zato sem poskusila to nadomestiti s priboljškom (nekakšnimi mesnimi trakci, ki jih ima drugače zelo rad). Ko se vsede rečem "Priden Miki" in mu ponudim trakec v roki. Nakar ga gospod prime v gobček in položi na tla in priboljšek ni več zanimiv! Gledal bo predse, vstran, če me bo pogledal bo to samo za desetinko sekunde nato pa spet vstran. Kot bi hotel reči "če te ne gledam v oči, mi ni treba nič delat". Tudi če počepnem na njegovo višino, umika oči. Nazadnje obupam, greva naprej, priboljšek pa ostane pozabljen na tleh.

Kakšna ideja, kaj delam narobe in kako naj ravnam? Hvala!
Logiran
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #320 : petek, 12.10.2007 : 13:03:03 »

V vsakem primeru se moraš zavedati, da si TI tista, ki mora zmagati v vsaki vaji oz. če povem drugače, pes mora v končni fazi narediti tako, kot želiš TI in ne, kot se njemu zazdi. Kar pomeni, da moraš vztrajati pri povelju, dokler ga ne izvrši in potem končati. Če popustiš, bo naslednjič samo še slabše, ker je pes že ne vem kolikič zmagal in ve, da boš tako ali tako enkrat popustila in mu ne bo treba delati.

Sama bi razmišljala v naslednji smeri: najprej ugotovi, katere priboljške ima najraje in bi zanje naredil vse. Če ni preveč ješč, razmisli, kaj od ostalega mu predstavlja hud žur in bi za to naredil vse. Delaj majhne vaje: npr. ena vaja je sem (ko pride do tebe, ful pohvali in se poigraj ali daj nagrado). Druga vaja je iz sedenja pred teboj poleg in nato sedi. Dovolj je na začetku, da samo rit prisloni na tla, pa je že pohvala. Sčasoma podaljšuješ čas med usedanjem in pohvalo. Poslušnost mu mora biti vedno in povsod zabavna, da bo rad ubogal in z veseljem hodil k tebi in poslušal tvoje ukaze, ne sme mu biti muka. Predlagam, da se vsak dan gresta šolo med 5 in 10 min. Čeprav je malo, se bo poznalo. Predvsem pa utrjuj svoj odnos z njim preko igre, česanja, crkljanja ... Nočem te prestrašiti, dela je še precej, a naj bo ta obema v veselje in zabavo. Zavedaj se, da je pa šola kot vrtiljak, enkrat smo super ubogljivi, drugič pa čisto na dnu. Šolanje je proces, ki traja vse pasje življenje; tudi če že dosežeš neko stopnjo poslušnosti, jo moraš utrjevati in nadgrajevati.

Arieb, res je, z mojim piščetom res ni nikoli dolgčas, prava mala šema je. Še posebej všeč mi je njegov karakter: vesel, prijazen, podredljiv, nezamerljiv, včasih celo poslušen  Cheesy.

Lp Neža
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #321 : sreda, 17.10.2007 : 14:54:35 »

Kot je že Agnes napisala, vaje loči med sabo. Zakaj za vraga bi moral pes, ki ga ne veseli prihajat k tebi, za nagrado, ker je prišu še sedet.  Roll Eyes
Pohvala je pa itak konec vaje.

Ne prehitevaj z dodajanjem novih sestavin. Šele ko bo 50x veselo pritekel k tebi dodaj sedi. Hrani iz roke tako, da bo moral vedno kaj naredit prej.

V končni fazi, mu lahko tudi pustiš, da pride in gre takoj spet naprej, saj tako ne bo prihajal z muko k tebi, rekoč, uffa, zdaj bom moral pa sedet dolgras, ampak mu bo spotoma in mu ne bo težko. Sej nimaš ovčarja Wink
Logiran
pinkpanter
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 175


« Odgovor #322 : sreda, 24.10.2007 : 12:01:00 »

hihihi- oki. Kar ste napisali drži. Tudi jaz ne bi hodila k nekomu, če mi je dolgčas sedet in vem, da bom morala sedet....
Cheesy Cheesy Cheesy Se bom poboljšala Wink
Logiran
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #323 : ponedeljek, 29.10.2007 : 21:26:09 »

Angseter, dobro si to napisala (ovčarji press Wink).

Pinpanter, priiiiiiiiiiiiiiiidna. Kar tako naprej, pa poročaj o napredku.

Lp Neža
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #324 : sreda, 31.10.2007 : 19:10:33 »

BOROVNICA JE NAŠA

http://ginny.pasji.net/gallery/albums/userpics/25/normal_31-10-07_174.jpg

Mi trije smo najboljši par

Danes smo izkoristili tistih nekaj sončnih žarkov, ki so se zmotili in pokukali izza oblakov, in obiskali Borovnico. Raziskovali smo lokalne travnike, videli smo čaplje (pa te so res kot vegeta, povsod jih je polno) in se natekali za nekaj časa naprej in nazaj.

http://ginny.pasji.net/gallery/albums/userpics/25/normal_31-10-07_108.jpg

Ker smo bili že tam, smo tekli še malo. In še malo.

http://ginny.pasji.net/gallery/albums/userpics/25/normal_31-10-07_112.jpg

Mini in Žini sta imela svoj žur, Valjar si je pa o vsem tem mislil svoje:

http://ginny.pasji.net/gallery/albums/userpics/25/normal_31-10-07_118.jpg

Kaj si je ubogi domorodec Valjar mislil šele, ko je videl irsko šemo zganjati norčije:

http://ginny.pasji.net/gallery/albums/userpics/25/normal_31-10-07_107.jpg

Zakaj pa Irci ne marajo Škotov, je zdaj jasno:

http://ginny.pasji.net/gallery/albums/userpics/25/normal_31-10-07_159.jpg

(Avtorica vseh slik je Nadja Žlender.)

Lp Neža
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #325 : ponedeljek, 05.11.2007 : 20:23:25 »

Joj kako je Valček zrasu!  Shocked

Kaj pa je to dogajanje na zadnji sliki?!? Roll Eyes Tongue
Logiran
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #326 : torek, 06.11.2007 : 08:26:51 »

Joj kako je Valček zrasu! Shocked

Valjar je velik. In lep. Pa priden.

Kaj pa je to dogajanje na zadnji sliki?!? Roll Eyes Tongue

Hm, ja tkolele se je Valjar spravil dopovedovati Miniju, da je tepec. In da je Valjar skorajda car.

Sicer je pa Mini od srede dalje koconogi rdeči kenguru, ki živi v samo Borovnici (borovniški endemit Smiley). Upam, da je jasno, počemu je zamenjal vrsto.

Lp N.
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #327 : sobota, 17.11.2007 : 19:24:01 »

Človeška primitivnost in zloba

Minija peljem na sprehod in srečava nekaj človečkov. Eden med njimi (gospod je bil star okrog 50 let) spusti / vrže rokavico na tla pred psa, Mini jo pobere in začne z njo bezljat naokrog. Takoj sem privlekla priboljšek, da bi ga dobila nazaj, pes priteče. Grem poprat rokavico, da bi jo tipu vrnila. Dobila sem rafal psovk (od tega, da nimam sto pik, da sem zadeta, pijana in nora), komajda sem se umaknila njegovi klofuti, pes je dobil pa brco v rebra. Nekaj ljudi je stalo okrog, pa se nihče niti slučajno potrudil ni, da bi tipu kaj rekel. Slišala sem, da me bo počakal nekje in pretepel, da mi bo ustrelil psa in porezal gume na avtu. Fino, ne?

Lp Neža
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
nutella
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.808


« Odgovor #328 : sobota, 17.11.2007 : 20:01:06 »

Uou, si pa naletela na en poseben primerek primitivnosti. Shocked A je Minček v redu?
Logiran
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #329 : sobota, 17.11.2007 : 21:35:13 »

Uou, si pa naletela na en poseben primerek primitivnosti. Shocked A je Minček v redu?

Ma ja, očitno bil res pod vplivom opojnih substanc (beri nažgan ko klada). Minček je presran (že tako ali tako popolnoma opravičuje svoj nadimek Hrabroslav Prestrašen). Upam, da bo kmalu pozabil. Jaz pa razp***** do amena.

Lp Neža
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
Strani: 1 ... 17 18 19 20 21 [22] 23 24 25 26 27 ... 60   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 7  |  Tema: Irski seter - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines