mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 07:41:06

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Perzijki
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 10   Dol
Natisni
Avtor Tema: Perzijki  (Prebrano 39042 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« : petek, 02.01.2009 : 11:37:03 »

Pika, stara vsaj 15 let.

http://zavetisce.moj-album.com/slike/1601452/QumM97AgW3A91e0R.jpg

Lili, Pikina hči, stara vsaj 12 let.

http://zavetisce.moj-album.com/slike/1601452/mjKR0jJV6H1kWKdp.jpg

Dlaka povrhu izgleda ok, spodaj je vse zvozlano. Zaradi zdravstvene in ostale situacije še ne iščeta novega doma, sta pa na voljo za posvojitev na daljavo. Če bosta iskali nov dom, bo to vsekakor skupen.
Logiran

majas
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #1 : petek, 02.01.2009 : 11:42:01 »

kolikšna je pričakovana življenjska doba pri perzijkah? (nimam pojma o mačkah sram)
Logiran
nyssa
rad pišem
****
Sporočil: 438


« Odgovor #2 : petek, 02.01.2009 : 12:17:06 »

Pika ni dokončala stavka: ''Ti nesramn....'' kaj?  Grin

Sta bili odvzeti?
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #3 : petek, 02.01.2009 : 14:05:34 »

Citat
kolikšna je pričakovana življenjska doba pri perzijkah?

če imajo v redu ledvice 20+let
Logiran
vis in nox
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.797


« Odgovor #4 : petek, 02.01.2009 : 16:10:23 »

Perzijec moževih staršev je dočakal 19 let.
Logiran
king-roy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.907


« Odgovor #5 : petek, 02.01.2009 : 23:28:01 »

Ubogi mucki, upam da bo z njima vse ok in da bosta iskali in tudi našli skupen dom.
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #6 : petek, 02.01.2009 : 23:51:22 »

Mislim, da teh dveh muc nihce ne bo posvajal z namenom razstavljanja ...

Upam, da jima bo zdravj cimrej sluzilo tako kot mora in da bosta kljub starosti nasli krasen skupen dom.
m.
Logiran
Nota
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 53


« Odgovor #7 : sobota, 03.01.2009 : 01:51:19 »

Smetka, če lahko kaj pomagam, me prosim kontaktiraj.
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #8 : sobota, 03.01.2009 : 05:05:16 »

Hvala.
Logiran

Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #9 : ponedeljek, 12.01.2009 : 00:18:38 »

Nota, a starejše perzijke kdaj nehajo žalovat, ko izgubijo dom in začnejo skrbeti zase? Vsaj toliko, da bi jedle in pile same, brez prisilnega hranjenja in infuzij?
Logiran

bonny
rad pišem
****
Sporočil: 440


« Odgovor #10 : ponedeljek, 12.01.2009 : 12:15:18 »

Nota sporoča, da se javi zvečer. Wink

Držita se "oldiki" bogi. Kiss Kiss
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #11 : ponedeljek, 12.01.2009 : 13:15:27 »

..ni bila ravno perzijka, ampak himalajka (pasma, ki so jo uničili in je danes kot take ni več), po karakterju so bile malce "trdnejše" - pri njej je trajalo tri tedne.
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #12 : ponedeljek, 12.01.2009 : 14:00:20 »

Srčici lepi  Kiss Kiss privoščim vama odličen domek  Smiley
Logiran
Nota
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 53


« Odgovor #13 : ponedeljek, 12.01.2009 : 23:28:50 »

Nota, a starejše perzijke kdaj nehajo žalovat, ko izgubijo dom in začnejo skrbeti zase? Vsaj toliko, da bi jedle in pile same, brez prisilnega hranjenja in infuzij?

Odvisno.
Ene so res bolj rahlega karakterja kot druge in če so za nameček bile zelo navezane na svoje bivše lastnike/lastnika, je doba prilagajanja na novo okolje lahko precej dolgo.
Perzijke so precej senzibilne mačke, ki se znajo zelo navezati na človeka in kadar je sobivanje z njim zelo tesno oz. so vse svoje življenje poznale le isto okolje, istega človeka, se lahko ob izgubi le-ga in menjavi okolja ter vsakdanjega ritma, podrejo. Duševna stiska se lahko kaže tudi z apatijo, neješčnostjo, opravljanjem potrebe izven stranišča, hiranjem, padcem imunskega sistema in posledično boleznijo.
Občasno se zgodi, da kakšna mačka spremembe okolja/življenja ne sprejme in jo je najbolje vrniti v znano okolje iz katerega prihaja.
Domnevam, da v tem primeru to ne bo šlo. Morda bi pomagal kakšen predmet (koca, igrača, ležišča) iz prešnjega okolja, enaka hrana, enak ritem hranjenja , nege ... morda kak človek ki ga je občasno srečevala v prejšnjem domu in pozna njegov glas, vonj.
Včasih pomaga tudi, da se ji omogoči čim bolj podobno okolje, kot ga je imela v prejšnejm domu - če je npr. mačka živela v domu, kjer ni bilo drugih živali, je bolje da tudi v naprej živi sama; če je imela prej sama vso pozornost lastnika je tudi za prihodnje bolje, da je v domu, kjer si pozornosti ne bo delila z nikomur ..

Sama imam par takih, ki so že skoraj bolestno navezane name in se je dogajalo, da so v moji odsotnosti prenehale jesti ter postale apatične ... in poznam tako obnašanje. Tekom let sem jim sicer "uspela dopovedati",  da se vedno vrnem, vendar moja prisotnost res ni nikoli daljša kot kak teden. Je pa že pravilo, da se v času moje odsotnosti "usujejo" in kaj zbolijo ... diareja, bruhanje so pri nas taki tipični znaki te 'ločitvene stiske.
Tudi ko sem doma, težko prenesejo ločenost  - npr da sem v zgornji etaži, one pa spodnji ... Zadovoljne in mirne so, kadar me vidijo.

Z veliko potrpežljivosti in pozornosti bo verjetno tole šlo ... Bi znalo pa trajat, ja.
Logiran
Nota
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 53


« Odgovor #14 : ponedeljek, 12.01.2009 : 23:30:46 »

..ni bila ravno perzijka, ampak himalajka (pasma, ki so jo uničili in je danes kot take ni več), po karakterju so bile malce "trdnejše" - pri njej je trajalo tri tedne.

 Himalajka / pointed / colourpoint cats / himalayan cats ... ali kakor koli jih že poimenujemo,  NI PASMA  temveč le ena od barvnih različic širokega spektra barv v katerih se vzrejajo perzijke.
Z besedo Himalajka / pointed / colourpoin / himalayan cats ... označimo/poimenujemo perzijsko mačko ki imajo značilno obarvanost in razporeditev barv na mačjem kožuhu ... Isto kot je npr. činčila le ena izmed izmed barvnih različic perzijk in ne druga pasma

Himalajke so se vzrejale in razstavljale 30+ let nazaj, prav tako kot se tudi danes.
 
Razlika je le v tipu - današnje perzijke se od tistih izpred 30+ let precej razlikujejo, pa naj gre za črne, modre, rdeče, bele ali himalajke.
 
Himalajke torej še zdaleč niso izumrle (se kar precej pojavljajo na razstavah in tudi veliko vzrediteljev se je specializiralo samo na njih).

Tudi star tip (old typ) perzijk ni izumrl. Še vedno se pojavljajo tudi v leglih flat face perzijk, vzreditelji jih pač zaradi veljavnega standarda klasificirajo kot pete in jih načeloma ne jemljejo v vzrejni program.
Obstaja pa v svetu tudi mačja asociacija, v kateri se načrto vzreja in razstavlja star tip (old typ) perzijk vseh barv
Logiran
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 10   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Perzijki
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines