mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 16.06.2024 : 06:48:09

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: napad psa
Strani: 1 ... 142 143 144 145 146 [147] 148 149 150 151 152 ... 167   Dol
Natisni
Avtor Tema: napad psa  (Prebrano 252899 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #2190 : sreda, 27.02.2013 : 18:40:52 »

Bravo Marko & India!!!
pasma gor dol, situacija gor dol, ženska niti najmanj ne obvladuje obeh psov, tako da nimam besed zanjo!!!
kaj hudiča šeta z obema psoma, če ju ne obvlada  bruham
 jezen
Logiran
takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #2191 : sreda, 27.02.2013 : 18:42:53 »

Ni dvoma, da bodo pristojne inštitucije ukrepale; pes bo po najboljšem scenariju dobil oznako, po najslabšem pa evtanazijo. Zakaj? Ker se je ena gospodična precenila in ker so drugi zatajili pri enostavni dolžnosti vsakega skrbnika psa; svojega psa imej vedno in povsod pod kontrolo! Zaj... so ljudje, naj... bodo psi, oboji.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.328


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #2192 : sreda, 27.02.2013 : 19:12:42 »

Kaj vse je bilo narobe pri odzivu lastnice dogosov, smo več ali manj že nekako ugotovili, tudi nekaj napotkov za ravnanje, če bomo kdaj v podobnih situacijah, smo si izmenjali.
Še več je bilo napisanega okrog spuščenega in privezanih psov, pa tudi o ravnanju očividcev.
Upam, da smo se vsi iz tega nekaj naučili.

Še vedno pa pogrešam en vidik, ki ima temelj v tem času in tem prostoru. Lahko si želimo in lahko vsi delamo vse in še več na tem, da bodo vsi psi že jutri na povodcih in pod absolutno kontrolo svojih lastnikov. Ja, lahko si želimo, moramo pa se ob tem zavedati, da ne bo tako ne jutri, ne drugo leto in ne čez 10 let. Četudi bi bil po Sloveniji na vsak km2 en policaj ali redar, ki bi preverjal, ali so vsi psi pod nadzorom, bo vedno v naši bližini obstajal kakšen pes, ki ne bo pod nadzorom in ki nam bo priletel pred gobec našega psa ali celo v naše noge. Tudi vseh hiš ne bodo lastniki nikoli ogradili. Ne samo do naslednjega leta, temveč nikoli.

Vsekakor so krivde za razne incidente zakonsko potalane psom, ki niso na vrvici oz. pod nadzorom (za domačo ograjo ...). Tudi kazni. Osebne odškodninske tožbe, ali v hujših primerih tudi kazenske ovadbe, pa so običajno 'odprte', rešitev je v rokah pravosodnih organov. Kot je povedala Desa, ni nujno, da je tisto, kar je na daleč jasno, tako tudi rešeno.

Ampak ok, to ni zadeva, ki bi jo želela izpostavljati (ni pa zanemarljiva).
Predvsem bi rada vsem položila na srce, da je lahko kdorkoli med nami kadarkoli vpleten v takle dogodek - lahko po krivdi našega psa ali po krivdi tujega psa. Lahko so vsi lepo na povodcih, lahko je naš brez, lahko pa je brez kakšen drug. S stališča lastnika psa lahko rečem, da mi je najpomembneje poskrbeti, da zmanjšam možnosti za tak dogodek na totalen minimum. Tega ne morem tako, da se sklicujem na dejstvo, da morajo biti vsi psi na povodcih, da ne sme noben pes priletet z dvorišča na cesto, pa tudi ne, da ne sme noben priti nenadoma pred mojega psa ali da ga celo ne sme napast. Vse to vemo, da se ne sme, pa vendar vemo tudi, da se to dogaja in se bo dogajalo tudi v naprej. Na nas, kot odgovornih skrbnikih je, da skrbimo za varnost svojega psa, sebe in svoje okolice.

Posledice majhnih in velikih fajtov niso samo luknje v koži in prazne denarnice. Posledice so tudi psihične. Če imam še tako lepo vzgojenega psa, se lahko zgodi, da se bo nekoč moral braniti. Lahko jih bo malo ali zelo skupil drug pes, pa vendar ne bo za mojega incident minil brez posledic. Mnogokrat so psihične posledice še veliko hujše od fizičnih. Mnogi imate izkušnje s psi, ki so že bili napadeni. Nekateri se spremenijo v prestrašene in posledično nepredvidljive, drugi celo v napadalne do psov določenega izgleda, nekateri celo do vseh psov, le redkim incidenti, v katerih so napadalci ali napadeni, ne pustijo psihičnih posledic. S takim psom se nam ponovno obeta ogromno dela na saniranju posledic napada, pa tudi sprememba načina življenja - s psom ne moremo več na enak način na sprehod, morda ne moremo v mesto, temveč samo tja, kjer je manj možnosti srečanj z drugimi psi ... Seveda, če smo odgovorni do svojega psa, sebe in svoje okolice. Če nismo, posledic ne bomo opazili in odšetali se bomo naslednjemu incidentu naproti. Kot je očitno počela lastnica teh dogosov. Zdaj bo lahko pokazala, koliko odgovornosti še premore. Do sedaj je bila zelo neodgovorna. Štrik ni vse. Je imela oba psa na štriku. Oba njena psa sta jo odnesla brez vidnih poškodb. Dejstvo pa je, da je to vsaj za psa napadalca izkušnja, ki je nihče tukaj ne sme želeti za svojega psa. Iz amaterja v profesionalca ni treba veliko poskusov.

Zato je zame predvsem pomembno, da se začnemo najprej odgovorni lastniki psov zavedati, da nismo in nikoli ne bomo samo sami s svojimi pravicami, temveč tudi del vseh, s pravicami in dolžnostmi vred. Najprej je zaščita nas samih in našega psa. Vzgoja in socializacija psa, vzgoja nas samih, pripomočki, ki jih potrebujemo, znanje o ustreznem ukrepanju, zavedanje svojih sposobnosti in omejitev, ter zavedanje sposobnosti svojega psa in podobno lahko reši predvsem našega psa in nas pred posledicami. Svet ne bo nikoli idealen. S povodci ali brez.
Če so dogodki z elementi nezakonitega ravnanja (pes brez povodca ali celo napad - četudi brez vidnih posledic), pa zahteva od nas prijavo. V vseh primerih. Mobitele imamo več ali manj vsi. Za fotko naredit je dovolj ena roka, če z drugo držimo psa. Klic na 113 ne stane nič. Samo vztrajati je treba. Prvič, drugič, tretjič ...
Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.328


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #2193 : sreda, 27.02.2013 : 19:37:40 »

No, pravkar je bil na Svetu spet prispevek, ki je pokazal, da so tam spuščeni psi stalnica. Kot nadaljevanje zgornjega bi me zanimalo, koliko prijav spuščenih psov je bilo v zadnjih mesecih? Ne sprašujem nikogar med vami, bi pa bil to podatek, ki bi povedal, koliko je ljudem, ki hodijo po tej ulici, do tega, da se obrne kaj na bolje.
Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.328


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #2194 : sreda, 27.02.2013 : 20:09:02 »

http://www.24ur.com/bin/video.php?media_id=61158783&section_id=2&article_id=3944757
Logiran

Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #2195 : sreda, 27.02.2013 : 20:15:52 »

Jana, se popolnoma strinjam z napisanim. In me veseli, da se je danes poudaril nadzor nad psi - povodci in to.
Vsi se strinjamo, da lastnica DA ni in ni znala ukrepat pravilno, je pa dejstvo, da je treba opozorit tudi na sokrivdo druge strani. Ker roko na srce, znajo bit taki psi neznosno zoprni. Imam primere tudi tu, kjer zdaj živim in se dobesedno izogibam določenim mimohodom kakšnih dvorišč, iz katerih ti v psa prileti pes in začne težit do onemoglosti. Ne, ni fino in ne, ne dam roke v ogenj, da bi lahko tudi počilo. Vsak pes je kosmat za ušesi.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #2196 : sreda, 27.02.2013 : 20:32:51 »

Lepo da se pokaže tudi ta plat.
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #2197 : sreda, 27.02.2013 : 20:41:28 »

Jana, odlično napisano!

To, da "pes pač malce zatava z dvorišča, ker je radoveden" pa je za veliko ljudi na žalost še vedno nekaj "povsem normalnega, nič kaj takega" ... Tudi pri nas doma - marsikdo od znancev me vpraša, zakaj psa na (neograjenem) dvorišču "malo ne spustim, saj verjetno ne bi nikamor ušel" butnglavc Khmmmm ... je treba vsakemu posebej razlagat, da je moj pes takoj ob prihodu skozi hišna vrata na povodcu zaradi varnosti njega in  drugih ljudi in živali, nevarnosti ceste, predvsem moje odgovornosti. Pa "slabo slišijo", dokler jih ne soočiš s predstavo psa, ki ti "iz čistega mira" skoči na cesto pred avto, otroški voziček, vate, v drugega psa in z dejstvom, da si v teh primerih odgovoren ti, ti in samo ti kot lastnik psa. Večina tehle mojih sogovornikov se je zdrznila šele ob omembi denarne kazni, sicer zanje "to ni nič kaj takega". Na žalost bo moralo preteči še dosti vode, da bomo postali kot družba bolj odgovorni tudi v tem pogledu.

Logiran

Unikatne tablice in portretki
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #2198 : sreda, 27.02.2013 : 21:12:16 »

Ja, točno to je po mojem mnenju bistveni del celotne težave ...

To, da "pes pač malce zatava z dvorišča, ker je radoveden" pa je za veliko ljudi na žalost še vedno nekaj "povsem normalnega, nič kaj takega" ...

Non stop poslušam (in verjamem, da je vsem to še kako znano), da saj njihov pes nikamor ne gre, je vajen držati se hiše ali pa da pač vedno pride sam domov po nekaj urah, pa da cesta ni tako prometna, da se mora pes razgibat, seveda so sama prostrana polja in travniki naokrog, skoraj kot v prerijah, sploh pa pes nikomur nič noče ... Spuščanje ketnarjev ponoči je pa itak ruralna klasika. Roll Eyes Zadnjič sem se z enim gospodom sigurno 20 minut pregovarjala na to temo po telefonu (če se ne motim, ga je zanimal Fogi), pa mu nikakor, z nobenim še tako tehtnim argumentom nisem prišla niti slučajno blizu. Trden kot diamant Lips Sealed. Očitno sem tisti dan še posebno dobro spala, ker mi je nekako uspelo ohraniti mirno kri in si izmišljevati vedno nove "pristope", da mu skušam dopovedati, zakaj ni dopustno, da se njegova psica sprehaja sama, ker ji vedno uspe najti luknjo v ograji. Ampak sem seveda jaz obupala pred njim, ki še vedno ni videl nobene težave v tem, še manj mojem nestrinjanju, da bi posvojil Fogija, ki bi psici delal družbo. Edina svetla točka je bila, da je bila sterilizirana.

Logiran
simi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.225


« Odgovor #2199 : sreda, 27.02.2013 : 22:11:10 »

Jana, odlično!
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #2200 : sreda, 27.02.2013 : 23:11:15 »

Ja, res!  <: ]Sploh zadnji odstavek bi moral bit v "ustavi" z rdecim ...
Logiran
bamfel
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.186


WWW
« Odgovor #2201 : sreda, 27.02.2013 : 23:16:56 »

Jana, super napisano


Non stop poslušam (in verjamem, da je vsem to še kako znano), da saj njihov pes nikamor ne gre, je vajen držati se hiše ali pa da pač vedno pride sam domov po nekaj urah


Ja, po drugi strani pa pred njim ni varen noben kolesar, ne moped, ne otroški voziček. Ko podaš prijavo si deležen linča, ker si prvi in edini, ki se je vtaknil v njihovega ljubkega kužka. Angry
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #2202 : četrtek, 28.02.2013 : 01:29:06 »

Ja, saj ... jaz imam doma vsaj "dokaz", ko taki pametnjakoviči pridejo do vrat, pa zagledajo skozi šipo našega junaškega čuvaja, ki histerizira in tiste bele zobe razkazuje, da jim na primeru pokažem, kako "super" bi bilo, če bi tale žival v takem stanju priletela z našega dvorišča direkt pred vsakega otroka, sprehajalca itd., ki gre mimo po cesti. Bi tudi ob bližnjem srečanju še naprej zagovarjali, da "ni nič hudga, če se kuža pač malo potepa"? Lips Sealed butnglavc
Logiran

Unikatne tablice in portretki
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #2203 : četrtek, 28.02.2013 : 01:56:46 »

Jana, odlično napisano!
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.328


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #2204 : četrtek, 28.02.2013 : 02:00:18 »

Ponavadi pomaga pri patronih, ki se jim zdi spuščen pes na cesti ali gmajni nekaj normalnega in vsakdanjega, kakšna zgodbica o odgovornosti in kaznih. Recimo, primer prometne nesreče: Lepo razložiš, da je pač frka, če nabaše avto na psa, vendar zna bit manjša frka za lastnika, če avto povozi samo psa (lastniku se prikaže nekaj detajlov o računih veterinarja, ali celo pasji smrti, če ga ima sicer rad), kot pa, če voznik zavije s ceste v drevo/škarpo (vstavi poljubno) ali na nasprotni pas ravno tedaj, ko bo imel nasproti drug avto. Najbrž ima vsak med nami dovolj domišljije, da prikaže vse najhujše možne zaplete, celo kakšno morebitno smrt voznika ali potnikov v avtomobilu (lahko uporabite tudi motorista ali kolesarja in padec ...). Noben lastnik ne more z gotovostjo pričakovati, da ne bo nobenega očividca, ki bi videl psa in ga prepoznal, še posebej, če je stalni sprehajalec. Zavarovalnice sicer krijejo marsikaj, ne pa vedno in vse, in pogosto zahtevajo od krivcev tudi kakšne povrnitve stroškov. Da ne govorimo o morebitnih odškodninskih tožbah v primerih poškodb, lahko celo iztoženih rentah v primerih invalidnosti (pri kakšnem kolesarju ali motoristu je to še hitreje mogoče), kar lahko vse gre v breme lastnika psa. Na koncu se navrže še, da so pri njihovi hiši sigurno bogati in imajo dovolj denarja, da lahko v vsakem trenutku krijejo vso škodo (seveda v tisočih €), ki bi jo na cesti ali drugje povzročil njihov pes. Večkrat preverjeno, da tale recept najbolj pomaga. Veliko bolj, kot metanje členov zakonov ali slik psa s spremljajočim obvestilom in grožnjami prijav v kaslce, vpitje na sosede, vlačenje psa s svojega dvorišča nazaj domov in podobno. Malo bi bilo za pobrskat po sodni praksi, pa bi se našel tudi kakšen primer, ki bi se ga lahko zraven navrglo za še nekoliko bolj plastičen prikaz. Smiley
Logiran

Strani: 1 ... 142 143 144 145 146 [147] 148 149 150 151 152 ... 167   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: napad psa
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines