mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 16.06.2024 : 08:42:26

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  srečne PASJE zgodbe  |  Tema: Lexi (ex Nexa;)) in Kina
Strani: 1 ... 18 19 20 21 22 [23] 24 25 26 27 28 ... 51   Dol
Natisni
Avtor Tema: Lexi (ex Nexa;)) in Kina  (Prebrano 130573 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Žužka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.104


WWW
« Odgovor #330 : ponedeljek, 14.05.2012 : 23:51:05 »

Jeeej, danes sem se prav spomnila nanjo, ko sem zagledala coban povoj s srčki. Cheesy Sem skoraj naročila enega za vas. Tongue
Logiran
riry
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.052


« Odgovor #331 : torek, 15.05.2012 : 13:03:49 »

Hehe Cheesy, pol bi nas šele čudno gledali sosedje Grin.

Mi smo že zelo v formi...za izvajanje lumparij jezen Wink
Logiran
Kejt
midi
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 501


WWW
« Odgovor #332 : torek, 15.05.2012 : 13:18:55 »

 

Tudi ušesa so že čisto taprava   Evil
Logiran
Žužka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.104


WWW
« Odgovor #333 : torek, 15.05.2012 : 13:45:26 »

Tako je treba Lexi, vse neumnosti za nazaj je treba nadoknadit! Tongue
Kako se prav vidi kdaj jim malo odleže ane. Kiss
Logiran
Iska
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.129


WWW
« Odgovor #334 : torek, 15.05.2012 : 14:45:09 »

Pogled je pa - nisem bla jst 
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #335 : torek, 15.05.2012 : 15:06:23 »

Iii, Lexi, super izgledaš  Cheesy  ljubezen le tako naprej, super da se rana dobro celi, sem res ful vesela za vas.  Smiley Se mi zdi da se pozna tudi to, kolikor je pes star, mlajši je-prej se rana zaceli, starejši je- kasneje se zaceli. Tako kot pri človeku.  Smiley

Jaz bi ti isto predlagala, kot je pred časom meni kocka, in sicer kroglice iz arnike (homeopatsko zdravilo), po katerih se zadeve res še hitreje zacelijo.  Wink Jaz sem bila ful zadovoljna in mu jih še vedno dam občasno.  Smiley
Logiran
riry
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.052


« Odgovor #336 : četrtek, 17.05.2012 : 20:12:30 »

Eko, rešeni rambo povoja...ampak kaj, ko je sedaj na lustru Tongue...ima sicer pižamico, ma si ji jo je ratalo odpet, tko da smo rekli "ziher je ziher"....zdej fura emo trenutek, sedi in zre v prazno, čista depresija Grin. Si je pa res lepo krožno razparala kožo, varjanta podvezica Roll Eyes. Tista luknjica je še odprta, je tudi doktor rekel, da se bo malo dlje celila (se mora pač sama zabrazgotinit). Heh, najbrž smo se mu zdeli ful panični "starši" - jst pač s psico v naročju (ker če ne bi jo mogla vlečt za sabo, pa nisem hotla šivov obremenjevat....pa še se je totalno tresla bogica in pocvilkovala, kar do sedaj še nikoli ni Sad), pa ful vprašanj okoli une luknje sva imela (pač, če naj jo preden gremo ven kaj zaščitimo, da ne pride kaka umazanija not itd... Roll Eyes)...

Branka, prosim, povej mi kaj več o teh tabletkah. To se po novem dobi v lekarnah, ne? Kar rečem homeopatske kroglice od arnike? Kako se to dozira? Nekje sem nekoč prebrala, da so doze iste za vsakršno velikost - torej ena kuglica? Ali je kaj od teže odvisno? Se lahko predozira? Za začetek bo dovolj Tongue Wink. Sej bi si šla sama kaj prebrskat, ma že ki si bolj na tekočem in frišna s temi zadevami Wink. Ful hvala za vsakršno informacijo Smiley
Logiran
Žužka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.104


WWW
« Odgovor #337 : četrtek, 17.05.2012 : 21:52:18 »

Imate na sumu na kaj bi se lahko napičila? Glede na obliko rane?  Huh
Logiran
riry
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.052


« Odgovor #338 : četrtek, 17.05.2012 : 22:23:08 »

Pojma nimam...sej pravim, če bi takoj vidla rano, bi preverila unih par kvadratnih centimetrov okrog Roll Eyes. Sem pa danes slišala tragično zgodbo, da si je en whippet, ko je nesrečno ulovil palico v letu, le-to zapičil v goltanec in izkrvavel, dokler so prišli do kake pomoči Sad. Tako da res raje mečite svojim psom žogice, frizbije...mislim, da je bila celo na tem (al je bil kater drug?) forumu govora o podobni (brez tragičnega konca na srečo) nesreči, ko je palica šla skozi spodnjo čeljust...
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #339 : petek, 18.05.2012 : 09:02:41 »

Sem ti najprej hotela pisat na ZS, pa sem se premislila, ker mislim, da bodo te informacije koristile še komu. Tudi meni so drugi pomagali in svetovali, zlate punce na forumu, tako da delim njihove nasvete naprej.  Smiley

Na tej strani lahko poiščeš lekarne, ki izdajajo homeopatska zdravila, dodaj kljukico pred "Lekarna izdaja homeopatska zdravila"

http://www.lzs.si/Mre%C5%BEalekarn/Iskalnik/tabid/80/language/en-US/Default.aspx

Ne dobi se v vseh lekarnah, ker vse ne prodajajo homeopatskih zdravil, zato pa zgoraj na linu najdeš, katera ti je najbližje. Ja, rečeš kar homeopatske kroglice iz arnike, tako sem jaz rekla, in je takoj vedela, za kaj gre. Točno ime pa je "Arnica montana C6". To je majhna "steklenička" v kateri je enih 1000 kroglic po moje. Zraven boš dobila tudi list papirja z navodili. Meni so svetovali, da mu dam 5 kroglic pol ure pred obrokom, ne dajaj ji skupaj s hrano. (sicer ti bo to pisalo tudi v navodilih, tudi kje jih shranjuješ, itd) Mislim da ji daš tudi ti 5 kroglic, lahko pa še vprašaš v lekarni. Ji pa daš kar direktno v gobček, ker to so res majhne kroglice, zelo dobrega sladkega okusa, (komot tudi ti probaš kakšno  Smiley) Bučko jih je zelo rad užival. Prav čakal je, da mu jih dam.  Smiley

Če te še kaj zanima, pa vprašaj.  Smiley

Lexi pa pošiljam  Kiss od bivšega sotrpina z lustrom.  Tongue

Se bo tudi na luster navadila čez čas, boš videla, (no, upam, da ga ne bo potrebovala nositi tako dolgo, kot Buči), je pa bolje da sedaj vsi skupaj malo potrpite, in pazite na šive.

Logiran
riry
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.052


« Odgovor #340 : petek, 18.05.2012 : 10:10:59 »

Aha, tnx. Hehe, sem ti drugače misla tudi jaz pisat na zs, pa sem iz itstih razlogov kot jih ti navajaš, kar tu povprašala Wink. Pa ji dam direkt v gobček ali pod jezik? Sem včeraj šla vseeno mal firbcat o tem in sem ugotovila, da je to cela znanost Shocked. Lekarn s to "dejavnostjo" pa vidim je malo morje, kul Afro. Aja, pa drugače to imajo zaposlene osebe z zahtevanim znanjem o tem? Da mi ne bo kaka xy kaj malo po svoje natvezila Lips Sealed. Bom potem še sem podala njena navodila - namreč me skrbi samo zaradi teže psa, čeprav sem prebrala, da dajejo to tudi dojenčkom, tko da bi se najbrž taka minimalna doza uporabila tudi na Lexi. Sporočim Smiley.
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #341 : petek, 18.05.2012 : 10:54:15 »

Joooj, lexi, kaj jaz to berem!?  Shocked Shocked Miška zlata, pozdravi se čim hitreje!  Kiss Kiss Kiss
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #342 : petek, 18.05.2012 : 14:14:17 »

Jaz sem dajala direkt v gobec, jih je vedno pojedel. Ja, to ti mora prodat prav usposobljena farmacevtka, jaz sem prej poklicala v lekarno, in mi je gospa prav povedala, kdaj naj pridem iskat, da bo ta farmacevtka tam. Druga ti ne sme prodat. Ti jo vprašaj glede tega, koliko kroglic ji daš glede na njeno težo.
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #343 : petek, 18.05.2012 : 15:22:48 »

Homeopatske kroglice se praviloma dajejo pod jezik minimalno 15 minut pred obrokom, najbolje še več. Point je, da se čim bolj nepomešano z drugimi stvarmi resorbirajo direkt skozi sluznico, pomoje Smiley Ampak glede na to, da je pes ipak pes in da pod jezik mogoče ne bo šlo, je tudi v gobček v redu - saj je pri Bučku delovalo tudi tako Wink
Logiran
riry
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.052


« Odgovor #344 : sobota, 19.05.2012 : 15:59:40 »

Sporočam, da smo kroglice dobili. Včeraj popoldne ni šlo skozi, ker ni bilo "ta prave" zraven - zelo v redu, da se držijo tega  Smiley. Jemljemo 5 kroglic (haha, kroglic Grin, nekaj picimici zrnc Roll Eyes) 3x na dan. Je sicer rekla naj jih pes poliže z roke, ma so tako majhne, da je kar frčalo okrog Cheesy, tako da jih bom kar direkt v gobček dala. To je pa to zaenkrat. Lexi je vedno bolj polna energije, vsi psi jo zanimajo (ponavadi ni tako zavzeta k vleki h kar enim psom, ki so npr. 100 m stran  Tongue), sprehodi so pač še vedno omejeni, ampak še malo pa bo bolje Cheesy. Mene je edino pikico sram sram Tongue, ko greva ven, ker ima pač roza body oblečen, ker v trgovini, kjer imajo te reči zelo poceni, ni bilo drugega jezen. Ne vem kaj mamice pol kupijo ubogim svojim fantkom? Huh Hehe, v glavnem, moramo biti jako zabavni z oblečenim psom sredi poletja Wink .
Logiran
Strani: 1 ... 18 19 20 21 22 [23] 24 25 26 27 28 ... 51   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  srečne PASJE zgodbe  |  Tema: Lexi (ex Nexa;)) in Kina
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines