mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 16.06.2024 : 05:26:11

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Razočarana do konca nad ljudmi...mišek mali
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8   Dol
Natisni
Avtor Tema: Razočarana do konca nad ljudmi...mišek mali  (Prebrano 68327 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #90 : ponedeljek, 15.01.2007 : 21:51:26 »

Pa zraven še odnos do vseh ostalih živali...
Logiran

eva.r
novinec
*
Sporočil: 26


« Odgovor #91 : četrtek, 18.01.2007 : 09:35:16 »

No z učiteljico sem se dogovorila da bo moja hči predstavila to tematiko v pogovornem krogu Smiley nekaj je že
Logiran
prijatelj
novinec
*
Sporočil: 14


« Odgovor #92 : torek, 13.02.2007 : 15:07:09 »

Grozljiva zgodba....in ravno zaradi takih in tej podobnih zgodb sem se včlanila v Društvo za zaščito živali, sem se prijavila na forum in naredila bom vse kar je v moji moči, da preprečim tako do skrajnosti kruto ravnanje z živalmi. Trenutno je moja velika bolečina  ignorantsko in neobčutljivo ravnanje z psi v pesjakih (jaz bi jim rekla kletke). Namreč v Ihanu kjer živim komaj nekaj let je večina psov zunaj v pesjakih. Ne vem če si lahko predstavljate kako kruto in brezčutno je lahko zanemarjen pes v pesjaku. Dokler so mladički jih ljudje še malo pogledajo, ker so luštkani potem pa ko odrastejo so pozabljeni "od Boga in ljudi". Srce parajoče tuljenje, lajež,zavijanje vse to v smislu klicanja gospodarjev, ki se ne zmenijo zanje. Mesce in leta preživijo v svojih smrdečih kletkah in se nihče ne zmeni zanje. Vse kar dobijo je hrana in voda pa še to se mi včasih zdi, da bi bilo bolje če ne bi dobivali in bi se njihovo mučenje prej nehalo.Hodim po vasi (v sosednjih vaseh je podobna zgodba) in se počutim tako nemočno v tem trpljenju in Vas prosim, da mi pomagate, mi svetujete....Pripravljena sem veliko narediti samo ne vem čisto dobro kaj bi bilo najbolj učinkovito in kako bi v ta krog pritegnila čimvečje število teh breskrbnih in nečutečih lastnikov. Na svoje najbližje sosede sem že malo pritisnila....je zelo težko.
Verjamem, da ljudje niso slabi samo ne vedo, da delajo narobe, ker jim nihče tega ne pove in tudi, če jim jim ne pove v jeziku katerega razumejo.
Moram poudariti, da niso vsi tako brezskrbni nekateri lepo skrbijo za svoje kužke ampak bojim se da so v manjšini. PROSIM POMAGAJTE MI.       
Logiran
delavec@amis.net
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.444


« Odgovor #93 : sreda, 14.02.2007 : 21:06:22 »

Jaz v svojem okolju poskušam ljudi osvestiti in jim povem, da so časi verigarjev že zdavnaj mimo, da je žival živo bitje z vsemi občutki in čutili, da smo zanjo dolžni po vesti in po zakonu odgovorno skrbeti, saj je odvisna od nas. Na čimbolj nevsiljiv način načnem tovrstno temo v smislu kako jaz ravnam in skrbim za moje živali in sem jim s svojim ravnanjem za vzgled. Nekaterih se to ne prime, takim odločno povem, da so kazni za zanemarjanje živali in da če se takoj situacija ne bo spemenila jih bom prijavila. Vsak dan hodim mimo in opazujem, moram reči, da se je stanje v glavnem izboljšalo. Prijavo sem morala podati samo dvakrat.
Preberi zakon o zaščiti živali, da boš seznanjena s tem, v katerem primeru pristojne službe smatrajo zanemarjanje živali.
Vključi se v društvo za zaščito živali , kjer se boš še bolj seznanila z vsem kar te zanima. Pomagaš lahko na različne načine.
Vesela sem , da ti ni vseeno, več ko nas je in bo takšnih, bolje bo za živali.
Lep pozdrav, Janad 
Logiran
prijatelj
novinec
*
Sporočil: 14


« Odgovor #94 : četrtek, 15.02.2007 : 15:35:27 »

Hvala za odgovor in podporo. Sem že članica društva in tudi zakon poznam. Težko je ljudem razložiti določene stvari, ker jih ne želijo razumeti. Predvsem jih je preveč, da bi jim vsem lahko osebno povedala. Zato sem se odločila za drugačno pot. Napisala bom tisto kar vem in kar je napačno in to objavila v vseh teh lokalnih glasilih, ker jih ljudje preberejo. Imam še druge ideje kako pomagati  in podpora vseh enkomislečih mi bo vedno zelo dobrodošla. Vsak nasvet, izkušnja ali ideja večajo mojo samozavest in prepričanje, da pravilno ravnam in da je moja dolžnost, da pomagam bitjem ki si sama ne morejo.
Se slišimo!!!
Logiran
drobtinica
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.477


« Odgovor #95 : petek, 25.05.2007 : 06:26:47 »

Bom napisala kr tule, upam da ne bo narobe.
Odgovor ustvarjalcev oddaje Piramida na moje vprašanje, kdaj nameravajo kot temo v oddajo uvrstiti tudi napade ljudi na živali, konkretneje pse in mačke.

Njihov odgovor:
Pozdravljena ga. Irma!
 
Zahvaljujemo se vam za čestitke in tudi za temo katero ste nam predlagali. Zavedamo se, da je to kar ste napisali resnica, ki se na žalost dogaja še večkrat kot problem katerga smo obravnavali v predprejšnji oddaji. Temo, o napadu človeka na živali imamo namen uvrstiti v eno od naših prihodnjih oddaj, če ne v tej sezoni pa zagotovo jeseni.
 
Še enkrat hvala in lep pozdrav!
 
ekipa Piramide
Logiran
takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #96 : petek, 25.05.2007 : 07:57:51 »

 Cheesy Cheesy če bodo le držali besedo!
Logiran
sunshyne
novinec
*
Sporočil: 2


« Odgovor #97 : sobota, 07.07.2007 : 10:43:23 »

Imam kar solze v očeh ko vidim česa so zmožni nekateri ljudje Cry.Nobena žival si tega ne zasluži definitivno si to zasluži človek ki je storil takšno dejanje.Pes je človekov najboljši prijatelj in samo pogled na tega kužka mi povzroči bolečino v srcu!Mišek mali takoj bi te vzela domov bi videl kaj pomeni ljubezen do živali ;)drži se!
Logiran
borderska ovčarka
otrok do 14 let
*
Sporočil: 1


« Odgovor #98 : nedelja, 29.07.2007 : 15:56:01 »

kako lahko kaj takega nardijo taki ljubki žival Cry Cry
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #99 : nedelja, 29.07.2007 : 17:38:01 »

Imam kar solze v očeh ko vidim česa so zmožni nekateri ljudje Cry.Nobena žival si tega ne zasluži definitivno si to zasluži človek ki je storil takšno dejanje.Pes je človekov najboljši prijatelj in samo pogled na tega kužka mi povzroči bolečino v srcu!Mišek mali takoj bi te vzela domov bi videl kaj pomeni ljubezen do živali ;)drži se!
Mišek mali zasluženo uživa svoje novo življenje Kiss

nočem biti nesramna, ampak me zanima koliko solz bi imela v očeh, če bi videla posnetke odiranja živali (popolnoma živih še PO odiranju) za krzno.
Jana, upam da nisem preveč off topic, ampak tisti posnetki mi ne grejo in ne grejo iz glave Cry
 Angry Angry
Logiran
DejanX
novinec
*
Sporočil: 16


« Odgovor #100 : nedelja, 09.09.2007 : 17:02:31 »

Mater da jim vijim tem voznikom tupim, tudi mojega je nekaj časa nazaj podrl avto mama ga je hotela peljat ven in ga ni pravi čas prijela ker še ni bil tako ubogljen ter je letel proti cesti in ga je zadel avto, psa je kotalo vsaj enih 10 metrov po cesti ko se je nehal kotalit je skočil na noge od panike odletel neznano kam in se čez prb. 5 minut vrnil nazaj na naše dvorišče z krvavim gobčkom sm mu ga previdno oskrbel razkužil ter ga peljal na pregled k bližjem živinozdravniku, lastnik avtomobila je seveda odpeljal naprej... mislim wtf... če lih bi jaz plačal kazen bi vsaj ustavil lahko če že druga ne...
Logiran
DejanX
novinec
*
Sporočil: 16


« Odgovor #101 : nedelja, 09.09.2007 : 17:06:12 »

No vglavnem Spark je sedaj že lep čas kot nov razigran in še vedno se ne boji ceste Smiley
Logiran
kaja
Moderator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #102 : nedelja, 09.09.2007 : 17:47:02 »

Bodi vesel, da ni ustavil in poklical policije. Kazen bi placal ti, ker psa nisi imel pod nadzorom. lp
Logiran

Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #103 : nedelja, 09.09.2007 : 18:24:18 »

Ja, pa morebitno škodo na avtomobilu bi tudi. Ampak zelo verjetno bi plačal tudi šofer zaradi prehitre vožnje, pa še čisto trezen mogoče ni bil. zato jih pa večina raje odpelje naprej.
Logiran
DejanX
novinec
*
Sporočil: 16


« Odgovor #104 : nedelja, 09.09.2007 : 23:22:15 »

Vem da bi plačal ja, ampak raje dnar kot pa dober prijatelj Smiley
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Razočarana do konca nad ljudmi...mišek mali
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines