mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 20.05.2024 : 11:42:05

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani
Strani: 1 ... 127 128 129 130 131 [132] 133 134 135 136 137 ... 303   Dol
Natisni
Avtor Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani  (Prebrano 636507 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
Klavdija
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 868


« Odgovor #1965 : sobota, 13.02.2010 : 01:58:34 »

http://www.dnevnik.si/debate/pisma_bralcev/1042337250

Pa kje ta živi, na Marsu Angry . Sem šla prav gledat datum, pa je današnji....

Pa saj to ni res.......... sama imam občutek, da ljudje nekako raje preslišijo TO kar se je dogajalo tem psom. Nekako jim je po moje lažje. Saj vem, da je to kar se jim je dogajalo strašno, niti za "čez usta ni za spustit"..ampak ne moremo se sprenevedat, kot da se ni zgodilo. ZGODILO SE JE. Ja Gospa Vida....se je.
Logiran
Klavdija
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 868


« Odgovor #1966 : sobota, 13.02.2010 : 02:01:14 »

Imaš prav. Bomo počakali na jutri.

sessa..ampak jaz sem mislila, da bi tale internetna varianta peticije bila bolj dobesedna. Odstop Špeličke, odstop Pogačnika al kaj je že... In anvest kar se je psom dogajalo - poročilo obdukcije. Taka spletna peticija zaokroži po celem svetu , naj ljudje zvejo....
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #1967 : sobota, 13.02.2010 : 02:03:34 »

Malo OT, pa vseeno - VČŠ ima ali odličnega trenerja za nastopanje v javnosti in pisca besedila, ali pa ima že po naravi prirojen odličen dar govora in podajanja vsebine in se na nastope vsebinsko zelo dobro pripravi. Njeni odgovori so vsebinsko tako povezani, da je za znort. In verjamem, da lahko s samo vsebino prepriča marsikoga jezen butnglavc , ki posluša samo njo in nima ustvarjene večinske slike in kronologije dogodka.
Na srečo pa jo mimika obraza oz. celotna govorica telesa izdajata, da je živčna kot strela. In upam, da tudi to vidi širša množica in da prepoznajo, da nekaj smrdi do neba.
Ja veš, eni oralno dobro operirajo samo ko ne govorijo...In valjda je živčna ko jezik za govor uporablja kot za to za kar je res usposobljena.
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #1968 : sobota, 13.02.2010 : 02:11:07 »

Pozanimala sem se na Kinološki zvezi, ker se pač ne zastopim na vzrejo in detajle v zvezi le-te. Včeraj sem poslala tole vprašanje:

Zelo hitro sem dobila odgovor od g. Vidica, ki se je strinjal, da ga lahko objavim na forumu:

Torej, sploh ni čudno, da sta Atos in Atlas prišla na svet, če sta se Knight in Joy na vzrejnem pregledu spodobno obnašala, lastnica pa pozabila omenit incidente iz preteklosti.

Zdaj pa bi bilo dobro, da vrtanje po tem prevzame nekdo izmed vas rejcev, ker jaz zares nimam dovolj podlage, da bi vedela kako in kaj.

V vsakem primeru bi bilo - vsaj po mojem mnenju - NUJNO spremenit obstoječo prakso in obvezno preverjat tudi register nevarnih psov, pred izdajo vzrejnih dovoljenj. Imam prav ali je pa moja blond logika kje kiksnila?  Huh


No, btw. Bokser je delovna pasma pa poznam primer ki je bil na vzrejnem pred pričami, ko so strloplahem psu toliko časa dajali možnost da je ob zelooooo oddaljenem poku  ob motnjah lastnika končno preslišal pištolo. Potem pa je na specijalki v mimohodu skočil na mojo psico. In imel najmanj dve legli.
Tko da....vidic kar naj bluzi.
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #1969 : sobota, 13.02.2010 : 02:20:30 »

Bistvena zadeva za naso prihodnost in obstoj so vrednote, zato se naj Pahor spelje nekam, ko pravi, da je tole minorni problem. S tremi pikami tam, kjer bi moral biti mozak, lahko ugotovi vsak cepec, da se prave razseznosti tega, kar smo doziveli do sedaj, se niti niso pokazale, oz. smo sele na zacetku. Prepricana sem, da se bomo sele zdaj zaceli cuditi vsemu

Štos je v tem da v eninormalni državi je to minoren problem. Ker se ne vleče 4 leta, ker se po takem dogodku kot je bil danes naredi v 3 urah obdukcija, preiskave, v 24 urah genski testi, ker Meglič dobi hišo na Oražmovi pred 4 leti in pol Barsos centra, ker ....

Pri nas pa je v bistvu to GLAVNI PROBLEM. Krizo bomo tako ali drugače preživeli. Ampak odkriti to sprego ki nas tunka pod vodo cel čas obenem pa je totalno dekadentna....madona počutim se kot da sem sred francoske revolucije in madonca da ta država res rabi eno novo. pa da gremo v drugo republiko, ker prva je samo podaljšek stare. Janša govori o 40 letih podlage. In ma prav. Z dodatkom da jih je vse treba zamenjat ker ima tudi opozicija kaj pri vsem tem . Mogoče pa po 20 letih tista prva ideja DEMOSa o lustraciji niti ne zveni tako slabo. Prepovedat vsem politikom delovanje v točno takem času kot so bili na funkcijah. Se pravi v najboljšem primeru za vedno.
Logiran
katjuska
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 90



« Odgovor #1970 : sobota, 13.02.2010 : 02:23:41 »

http://www.dnevnik.si/debate/pisma_bralcev/1042337250

Pa kje ta živi, na Marsu Angry . Sem šla prav gledat datum, pa je današnji....


Ne pozabit, da vse zgodbe še zdaleč ne poznamo, še ogromno sumljivih okoliščin je. Ne pravim, da ni gnusno, če je človek to res počel, pravim samo, da pa obstaja tudi, morda majhna, pa vendar, verjetnost, da je v resnici zver kdo drug, ne ta človek. Samo to pravim, da se ne čudit takim komentarjem in jih morda tudi ne obsojat na prvo žogo, ker lahko da so doktorja ljudje v resnici poznali kot takega, kot ga opisujejo.

Ne vem, samo razmišljam, ne me linčat - ampak ... zgodba bi bila lahko tudi zelo prikladna. Človek z identitetno težavo, lastnik tropa živali, ki jih ne more obvladovati, že vseskozi dokazane težave z njimi ... Ker, Šterman je zdaj sicer res na TV rekel, da je šlo za spolno zlorabo, ampak to je rekel zdaj, prej, ko je bil v komisiji, o tem ni govoril. Kako in kdaj pa je to zvedel oziroma opazil? Ena možnost je, da je zloraba obstajala že prej in je bil tiho, kar ga postavlja v čudno luč. Druga možnost je, da so zdaj po netu krožile še kakšne druge slike ne le trupla, ampak tudi psov, in je sklepal na podlagi tega, ne vem, če ni celo rekel tega. Če je res ta druga možnost, potem odprtih anusov itd prej ni moglo biti, ali kako? Kako da od tolikih komisij nihče že prej ni videl tega, če bi obstajalo, bi verjetno kdo kaj opazil? Vsaj tale fant na praksi iz Gmajnic, na katerega je Atlas ali Atos pustil vtis, katerega blog je zgoraj nekje - verjetno bi kdo od takih, tudi nevpletenih, že prej kaj opazil in rekel? Toliko ljudi je videlo te pse, da je zelo čudno, da bi spregledali odprte anuse...

Še precej vprašanj in veliko neusklajenega je. Od tega, zakaj ni bilo preiskovalnega sodnika (btw pogreb Baričeviča je bil nekam prekmalu, če se je sumilo, da gre za kaznivo dejanje, ne?), do vseh ljudi v hiši, do čudnih zgodb o dveh rešilcih in gospodinjski pomočnici, ki je klicala, potem je pa skrivnostno ni bilo več in je klical sosed ... Koliko časa ni bilo Senice in Kresalove na spregled? In Policija je sklicala tiskovko točno isti dan, ko sta onadva prišla z oddiha in nasploh vse se "razplete" tisti dan?

Skratka, zdi se mi, da mogoče vseeno obstaja neka verjetnost, da zdravnik morda le ni bil posiljevalec psov, ampak slab in neodgovoren lastnik. Kar ga ne opravičuje, nikakor. Morda pa v bolj razumljivo luč postavlja takšne kometarje kot je ta na linku. Pa prosim ne me linčat, ker to možnost omenjam :-) Ne pravim, da drži, pravim samo, da obstaja možnost.

Ker če se je res zgodila kakšna drugačna svinjarija, potem je zelo zelo prikladno, da gnoj zvrneš na mrtvega človeka, ki se ne more braniti.



Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #1971 : sobota, 13.02.2010 : 02:29:42 »

No, ampak dejstvo je da so ga psi napadli nagega, z dildom in slučajno so tej isti psi imeli poškodbe. Malo preveliko naključje pomojem.
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #1972 : sobota, 13.02.2010 : 02:31:33 »

"Podatkov, da bi bili psi zlorabljeni ali zadrogirani, ni, saj policija tega ni posebej naročila."[/b] Popolno poročilo obdukcije psov bo znano danes, direktorica Vursa Vida Čadonič Špelič pa zagotavlja, da v njem ne bo nič prikritega.
Sej vem da je rekel že pokojnik Pušu da preveč gleda Discovery in ameriške filme itn sigurno sem jaz v tej zgodbi še bolj, ker res gledam. Ampak a ni fora obdukcije v eni kompletni preiskavi neglede na to a policija naroči al ne. Vse teste se naredi ko gre za en tak crime sceno. Od toksikologije do nevemčesa.
Aja ok, ko popizdi en bik in ga šicne prvi sosed ki je lovec pač ne delajo obdukcije ker je vzrok smrti znan...al pa jo mogoče da ugotovijo če je morda nore gobe žrl in zato podrl ograjo, se zaletel v avto in pohodil dva otroka in babico.

Tu je bila obdukcija sigurno odrejena z namenom nekaj iskat. In to izgovarjanje da nso delali kompletne, je taka buča, da ne morem verjet. ja takle mamo ane...
Logiran
katjuska
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 90



« Odgovor #1973 : sobota, 13.02.2010 : 02:35:35 »

No, ampak dejstvo je da so ga psi napadli nagega, z dildom in slučajno so tej isti psi imeli poškodbe. Malo preveliko naključje pomojem.

Dejstvo je tudi, da poškodb ni prej opazil nihče, ali pa o tem vsaj ni nihče ničesar rekel. Pa toliko ljudi se je ukvarjalo z njimi. Komisija, v kateri je bil tudi Šterman, recimo. Pa napadena inštruktorica pa dve komisiji prej, pa Gmajnice, pa verjetno še kdo.
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #1974 : sobota, 13.02.2010 : 02:38:19 »


Ne pozabit, da vse zgodbe še zdaleč ne poznamo, še ogromno sumljivih okoliščin je. Ne pravim, da ni gnusno, če je človek to res počel, pravim samo, da pa obstaja tudi, morda majhna, pa vendar, verjetnost, da je v resnici zver kdo drug, ne ta človek. Samo to pravim, da se ne čudit takim komentarjem in jih morda tudi ne obsojat na prvo žogo, ker lahko da so doktorja ljudje v resnici poznali kot takega, kot ga opisujejo.
V sobotni prilogi Dela je enkrat pisalo o psihoprofilu Avstrijcev ki je nam blizu. Ker si raje ob takih zadevah damo plašnice, rečemo, "pa sej ni res", "pa ziher je kej drugega", "mediji pretiravajo" ne morem verjet"

In to je pisalo ob primeru Fritzl. Bil je super soseded, krasen zgleden človek. Al pa poglejmo Ptujčana..še otroci so govoril nene, naš ata ni to delal, potem so jih pa zlomili ker so se bali. In ne ti men da je blo neki drugega. Splezaj z drevesa in se lepo sooči s tem da takle mamo.

Včeraj sem slišal eno foro da so pse prostituirali. In si mislim, ma kaka buča, pa sej bi koga pojedli. Pa dobim odgovor da sem glup al pa naiven, ker je mel tip dostop do sedativov. Ja madona sem se res neumnega počutil. In fora je da sem plašnice ob pojasnilu snel ker je info prišel od osebe ki je orenk v establishmentu. Zdej je sam vprašanje dveh stvari: al je tolk sherlock da si je namislil, al pa je res vedel cel cajt in molčal.
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #1975 : sobota, 13.02.2010 : 02:43:43 »

Kakšna bi bila torej po tvojem razlaga, Katjuska?

Sej konec koncev lahko rečemo da poškodb prej ni bilo, zdaj pa je dejstvo da so bile. In to je pomoje dovolj.

Mi je pa dalo mislit tudi tole kar je napisal Altervita, glede na to da obstajajo celo spletne strani kjer si folk izmenjuje izkušnje, ta scena mi nekako deluje tako, da imajo bolnikci tega tipa kontakte in druženja z ostalimi bolnikci. Upam, da se bo kdaj razvedelo vse, če je še kaj. Na koncu se pri vsaki taki aferi pojavi še nekdo, pa še nekdo..ki ima še kako žgečkljivo podrobnost. Koliko je tresnična je pa drugo, ampak mene ne čudi nič več.
Logiran
katjuska
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 90



« Odgovor #1976 : sobota, 13.02.2010 : 02:49:12 »

V sobotni prilogi Dela je enkrat pisalo o psihoprofilu Avstrijcev ki je nam blizu. Ker si raje ob takih zadevah damo plašnice, rečemo, "pa sej ni res", "pa ziher je kej drugega", "mediji pretiravajo" ne morem verjet"

In to je pisalo ob primeru Fritzl. Bil je super soseded, krasen zgleden človek. Al pa poglejmo Ptujčana..še otroci so govoril nene, naš ata ni to delal, potem so jih pa zlomili ker so se bali. In ne ti men da je blo neki drugega. Splezaj z drevesa in se lepo sooči s tem da takle mamo.

Včeraj sem slišal eno foro da so pse prostituirali. In si mislim, ma kaka buča, pa sej bi koga pojedli. Pa dobim odgovor da sem glup al pa naiven, ker je mel tip dostop do sedativov. Ja madona sem se res neumnega počutil. In fora je da sem plašnice ob pojasnilu snel ker je info prišel od osebe ki je orenk v establishmentu. Zdej je sam vprašanje dveh stvari: al je tolk sherlock da si je namislil, al pa je res vedel cel cajt in molčal.

Ne, si ne nadevam plašnice v stilu pa saj to ni res, to se ni moglo zgoditi, pa ne zdravnik, pa itd. Nikakor. Jaz se komot soočim s tem, da je bil ta konkretni človek lahko zver. Ampak ta zadeva smrdi še precej bolj.

Če je res bil on tisti, potem so morali biti psi poškodovani že prej - in nihče od teh, ki so bili v stiku z njimi, ni tega opazil prej? Če je temu tako, potem si mnogi kar sami nadeli plašnice in molčali, kar je spet svinjarija.
Sploh pa, kaj sta delala tam dva rešilca? Zakaj niso poklicali preiskovalnega sodnika, ja, kao ni šlo za kaznivo dejanje, a policija je naročila (dvakrat), naj bodo pozorni na zlorabo, kaj pa je zloraba drugega kot kaznivo dejanje? Dokazov v hiši tako ni nihče zaščitil... Ma kjer koli jo že primeš, ta zadeva smrdi do neba - pa ne samo po posiljevanju psov, kar je že samo po sebi dovolj grozno.
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #1977 : sobota, 13.02.2010 : 02:53:36 »

Točno tko Deso, samo pri takih fintah ko pol vsak nekaj malo ve, sem jaz vseeno previden, ker eni se zarad neke "bližine" lahko deklarirajo kot verodostojen vir da zakrijejo svojo globoko vkoreninjeno opravljivost, eni pa morda recimo "procurijo" kaj kar so si domišljali in v situaciji potrdili...al pa so dejansko začitili da jih vest peče, ker so spregledovali simptome al pa jih imeli za neresnične, potem pa jih udari po glavi. Meni osevno se dvom pojavlja zgolj zarad tega ker si v eni kavarniški debati ne predstavljam enega inteligentnega človeka ki ima ambicije, da bi ven vrgel takole zadevo ki je niti požar ni ven vrgel (pasja prostitucija). Sam to me še matra. Al naklada, predvideva, al pa ma resne infote.
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #1978 : sobota, 13.02.2010 : 02:55:37 »

A ni zabavna tista slika z vsemi vezami in poznanstvi? Slovenija je tako majhna, da s(m)o vsi ko ena družina Grin
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #1979 : sobota, 13.02.2010 : 02:59:48 »

U jebenti Grin

To, da ljudje pripisujejo psu človeške lastnosti, ni redkost. Vanje projicirajo svoja čustva, svoje ocene in nagnjenja. Spomnimo se zgodbe o zvesti Lassie, ki se je navkljub vsem težavam vrnila domov, in zgodbic o pametnem Rexu, ki vedno najde "pravega" zlikovca. Zato lahko verjamemo, da imajo psi nekatera človeška čustva in človeško pamet, a gotovo so trenutki in okoliščine, ko vsak pes misli "s svojo glavo" po pasje.



http://www.dnevnik.si/debate/pisma_bralcev/1042337250
Logiran
Strani: 1 ... 127 128 129 130 131 [132] 133 134 135 136 137 ... 303   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines