mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 13.05.2024 : 20:11:50

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 5  |  Tema: samojedi - čvek
Strani: 1 ... 40 41 42 43 44 [45] 46 47 48 49 50 ... 129   Dol
Natisni
Avtor Tema: samojedi - čvek  (Prebrano 288804 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #660 : četrtek, 03.11.2005 : 17:18:39 »

pozabila sem še napisat, da lahko ostali predlagate vprašanja ... ne takšna, na katere odgovore se da najti v standardu, pač pa predvsem na temo "življenje s samojedom".
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #661 : četrtek, 03.11.2005 : 18:53:44 »

Kje, a na tvoji strani? Sicer nisem preveč navdušena, mi je že predstavitev pasme vzela preveč časa. Skoraj vse je bilo že napisano, ne enkrat ampak večkrat. Kaj pa če bi naredila intervju s kakšnim drugim poznavalcem, ki bi lahko povedal še kaj novega?
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #662 : četrtek, 03.11.2005 : 18:55:46 »

Na primer?
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #663 : četrtek, 03.11.2005 : 19:41:54 »

True Blue?
Logiran
York
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 143


WWW
« Odgovor #664 : četrtek, 03.11.2005 : 22:01:34 »

Jaz sem danes našega medota temeljito počesala in prvič tudi stehtala. Ima 19 kg, pri 5-ih mesecih! Mislim da je to občutno preveč!  Shocked Kaj mislite ostali? Huh Giblje se sicer zelo veliko (po dva aktivna sprehoda na dan plus norenje po dvorišču) ampak tudi zelo rad je! (no saj to sem že večkrat povedala). Ampak mislim da zdaj ni ravno pametno da ga dajem na kakšno dieto, ker se še razvija. Mu bom pa poskušala zmanjšati obroke....
A mi lahko kdo še pove kako se pravilno meri višina pri psih?

Aja, pa še to moram povedat da je danes prvič dvignil taco ko je lulal Grin in polulal mojega očeta  Wink Ni blo nobenmu nič jasno, za Yorka pa sem skoraj prepričana da sploh ni vedel kaj je naredil....čez par minut je šel pa zopet "po babje" lulat  Wink
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #665 : četrtek, 03.11.2005 : 23:02:47 »

Ja, Lanabela, žal je edina možnost še True Blue, vendar bi rabila nekoga, ki se ukvarja s šolanjem samojedov in ve dosti tudi o vzgoji. Ona pa ve dosti o razstavah, ki mene trenutno ne zanimajo in zato ne nameravam niti vključiti vprašanj v zvezi s tem, ampak izključno o življenju s samojedom, šolanjem, vzgoji.
Časa bi ti dala, kolikor ga potrebuješ. Pa navsezadnje še nimam niti enega vprašanja napisanega, tako da ... bi se vleklo ... Drugače pa - te nočem siliti.
Sem pa našla fotke anatininih mladičkov: http://bluemaco.moj-album.com/album/1320144/ (za vse, ki uživate ob gledanju samekov Smiley).
Logiran
Bela01
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 706


« Odgovor #666 : četrtek, 03.11.2005 : 23:44:15 »

Joj kaki kupčki so to lepi Smiley

No glede gnoja naj še jaz povem. Seveda tudi moji neznansko diši in se takoj želi nadišavit če ma možnost. Tudi mrhovina je imenitna. Zadnjič se mi je glih po svinski koži in loju povaljala. Smrdela je hujš ko dihur. Želodec mi je dvigovalo. Ona pa cela ponosna  Roll Eyes. Glede vitaminov v gnoju. Ma to sem že dosti krat slišala ja, tudi moja tašča mi to včasih reče ko gre Bela svinski gnoj s šajterge jest. No jaz pa bi potem vseeno pol rabla razlago, ja kakšni vitamini pa so te v sladkarijah. A pol pa Beli vsakodnevno cuker pade  Roll Eyes. Ker ona bi umrla za sladkarije.   Cool
Je pa ona tudi skoraj vse. Zelo rada ima sadje, sicer ne vso vendar kar precej vrst. Zanimivo je da ima zelo rada višnje, češnje pa ne. Od zelenjave je nora na kislo zelje in kislo repo, za silo poje tudi korenček. Medtem ko malo pokuhanega korenčka ali pa malo pokuhano sveže zelje (to dam jabolžčnim polžem jest) pa takoj zmaže. Z roke pa je tak al tak vse. Če bi ji tisto dal v skledo se pa niti dotaknila ne bi. Ampak z roke, še bolše iz ust je pa najbolše. Wink
No zelo rada ima tudi orehe, lešnike, mandle, arašide. V glavnem ko veverca. Mesek ima najraje piščančji, puranji, tudi svinjino, govedino pa ne preveč. Ribo za rezervo (seveda če je iz roke oz. da skupaj je mo je pa tudi zelo dobra). No ampak ni ga čez sladkarije. Ona je pravi cukerdetektor. Pred mescem dni ji je dala od sosede hčerka en košček čokolade in zdaj ko jo vidi (tudi po teden dni ne vmes) jo gre takoj fehtat in glavo v torbo da preveri stanje če slučajno ne laže  Grin

Glede merjenje višine: ne vem sicer če jo merim pravilno ampak jaz jo merim takrat ko normalno stoji (sproščeno) in to pri sprednjih tacah do konca ramen. Zaj pa če je prav pa ne vem. Bi prosla tudi jaz za namig.
Logiran
jmarkoos
novinec
*
Sporočil: 34


« Odgovor #667 : petek, 04.11.2005 : 09:27:13 »

Pozdravljeni,

no če psi sežejo po gnoju, je zato, ker jim pač zadiši kot hrana. Krave,konji,ovce,...imajo popolnoma drugačno prebavo kot psi - zato tudi jejo čez cel dan, odrasel pes pa načeloma samo enkrat dnevno.
Prav zato v domačem gnoju ostaja še veliko hranilnih snovi - saj prav zato se ga tudi daje na njive  Wink pasjega pa ne!Mislim, da kaj veliko škodvati psu ne more - seveda razen smrdenja in naše predstave o "gnoju" Shocked - Mladi psi, če jih tega ne naučimo, še svojega ali od drugih psov kdaj pojejo - vendar se jih da prav dobro naučiti, da tega ne počnejo, ampak ko so še mladiči!!
No, da bo dosti o "smrdeči" temi  Roll Eyes tukaj en lep pozdrav tudi od naše Tai :
http://img133.imageshack.us/img133/7099/10005629sf.jpg


[slika spremenjena v povezavo; Drejči]
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #668 : petek, 04.11.2005 : 11:18:46 »

Tako. Jaz sem se odločila, da namesto intervjuja izdelam nekakšno mini raziskavo z lastniki samojedov, in sicer v obliki anonimne ankete. tukaj bi prosila vse vas, da jo izpolnite in mi jo pošljete na mail (seveda po objavi vprašanj) in anketo posredujete vsem lastnikom samojedov, ki jih poznate, pa na forumu ne sodelujejo.

mimogrede, jmarkoos, lepa psička! je tudi bolj volkec Wink
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #669 : petek, 04.11.2005 : 12:12:57 »

Prosim, da odgovore pošljete na samoyedsammy@yahoo.com ali pa tukaj po ZS. Še enkrat - če poznate koga, ki ima samojeda, bi lepo prosila, da jim posredujete vprašanja. Hvala!

1. Zakaj ste se odločili za pasmo samojed?
2. Koliko samojedov imate?
3. Koliko so stari?
4. Kakšna je njihova teža in višina?
5. Kolikokrat na dan jih hranite?
6. S čim jih hranite? Napišite, prosim, tudi znamko briketov, če je to pretežno briketirana hrana.
7. Kako skrbite za njihovo zobno higieno? A jim ščetkate zobe? Kako pogosto?
9. Kako skrbite za njihovo nego? Kako pogosto jih krtačite, češete? S kakšnimi glavniki, krtačami?
10. Menite, da je nega samojedov zahtevna? Zakaj ja / zakaj ne?
11. A se strinjate s tem, da veljajo samojedi za neprimerne za šolanje? Zakaj ne?
12. A ste psa šolali? Napišite, katero šolo/tečaj ste končali (mala šola, osnovno šolanje - ISP A, B/bh itd).
13. Naj kaj mora biti lastnik samojeda pri vzgoji še posebej pozoren?
14. Kaj je največja napaka, ki jo naredijo neizkušeni lastniki samojedov?
15. S čim imate v zvezi z vzgojo največ problemov?
16. S čim se da vaše samojede najbolj motivirati (s priboljški - kakšnimi ali z igračami - kakšnimi, drugo - kaj)?
17. Ali se vaši samojedi radi igrajo - kako?
18. Kako skrbite za njihovo fizično aktivnost? Kako pogosto in koliko časa na dan?
19. Kje spijo vaši samojedi?
20. Menite, da so bolj primerni za življenje z lastnikom, torej notri, ali zunaj (recimo v pesjaku)? Ne glede na to, kje dejansko imate vaše samojede.
21. Kaj vam je na vaših samojedih najbolj všeč- po značaju?
22. Kaj vam je na vaših samojedih najbolj všeč - po zunanjosti?
23. Za kakšne ljudi so primerni samojedi oz. kakšni so samojedovi idealni lastniki?
24. S kakšnimi težavami se lahko spopada lastnik samojeda?
25. Menite, da so samojedi pretežno zdravi psi?
26. Imajo vaši samojedi kakšne zdravstvene težave (bolezni, alergije itd.) - kakšne?
27. Kako vas vaši samojedi najbolj razveselijo?
28. Največja neumnost, ki so jo naredili vaši samojedi.
29. Dogodek, ki ga ne boste nikoli pozabili.
30. Če bi kupovali psa, bi si še enkrat omislili samojeda?
Logiran
York
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 143


WWW
« Odgovor #670 : petek, 04.11.2005 : 14:32:55 »

Ej Sammy, a to velja za vse na forumu prisotne al samo za Lanabelo?
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #671 : petek, 04.11.2005 : 14:34:45 »

Za vse lastnike samojedov. Smiley
Logiran
York
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 143


WWW
« Odgovor #672 : petek, 04.11.2005 : 15:12:40 »

Mislim da je večina vprašanj za začetnike (mislim da nas je tukaj veliko takih) neprimernih, oziroma bomo nanje težko objektivno odgovorili... Mislim da bi morala npr. Lanabeli in TrueBlue zastaviti različna vprašanja kot meni, Ajči, Mat..., Marku, Beli01,.... ker imamo psa šele kratek čas (še celo mladička) ali pa vsi samo po enega psa in to prvič samojeda. To je samo moje skromno mnenje no... Roll Eyes
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #673 : petek, 04.11.2005 : 15:18:54 »

York, pravilnih in nepravilnih odgovorov ni! Napiši tisto, kar ti misliš. Seveda pričakujem tudi subjektivne odgovore.
Logiran
puppy ares
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 77


« Odgovor #674 : petek, 04.11.2005 : 15:29:21 »

evo, jaz sem že... men se pa zdi zanimiv vprašalnik Grin Grin
Logiran
Strani: 1 ... 40 41 42 43 44 [45] 46 47 48 49 50 ... 129   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 5  |  Tema: samojedi - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines