mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 03.05.2024 : 10:22:48

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Kuhana hrana, Barf, Briketi - plusi in minusi
Strani: 1 ... 11 12 13 14 15 [16] 17 18   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kuhana hrana, Barf, Briketi - plusi in minusi  (Prebrano 53039 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Ajda
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 214


« Odgovor #225 : petek, 26.08.2005 : 13:06:00 »

Nuki jaz sploh ne dvomim, da lahko ti vedno z dobrimi argumenti podpreš svoje mnenje Wink.

DDB pa nekaj trdi, edini argument za njegove trditve je, da on to pač tako dela in da je nekje nekaj prebral, pa se ne more spomnit kje in niti kaj točno je prebral Roll Eyes.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #226 : petek, 26.08.2005 : 13:15:03 »

Eh, smo navajeni hehe. Wink
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #227 : petek, 26.08.2005 : 15:53:06 »

Ne vem, zakaj bi se moralo zgoditi nekaj groznega, če pri psih, ki nimajo težav z alergijo zmešaš dvoje brikete. Včasih je to celo priporočljivo (navajanje na novo hrano) Se mi pa zdi nepraktično. No sama sem že večkrat zmešala kakšne brikete, zadnjič sem imela skupaj zmešane celo tri in to zelo različne kvalitete ( so mi punce prinesle ostanke od svojihpsov, ker jih niso mogli smeli zaradi alergij), pa sem te manjše količine lepo zmešala med tiste ki jih običajno jejo. kaj se je zgodilo? NIČ.

In ko smo še sami pripravljali hrano našim živalim, smo šli lepo enkrat na mesec v klavnico, nakupili vse kar so imeli primernega ( vampe, svinjske želodce, goveje in svinske goltance, nekaj malega pljuč, nekaj malega jeteroboje svinjsko ali goveje), kakšne ritnike, gobce, vime...kar so imeli pač. Pogosto so zraven prišle še kakšne znešene kure, ki smo jih zastonj dobili pri znancih, samo sami smo jih morali spucati, pa še ekološka reja je bila, pa v ribarnici nam je prišparal sardele, ki jih ni mogel prodati in jih je na koncu dneva zanalašč za nas zmrznil. So bile povsem v redu, jaz sem jih tudi jedla, samo prodajati jih ni smel, ker ne sme sam zmrzovati.
Potem smo vse kar je bilo za skuhat skuhali (vsa drobovina, kure in ribe), kar je bilo surovo (goveje meso,vampi, želodci) narezali, odstranili mast in kosti, zmešali ,na hitro ohladili in zmrznili v porcijah. To se je potem dodajalo sveže skuhanim žitaricam in zelenjavi. Strašno veliko skupaj zmešanega, ampak se je odlično obneslo. In nekaj je zanimivo - doslej še niti en naš pes ali mačka ni bil alergičen na kakršno koli hrano.
Logiran
shait
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 92


« Odgovor #228 : sobota, 27.08.2005 : 06:16:39 »

Tudi pri nas sami pripravljamo hrano psu. Imamo podoben sistem kot pri Lanabeli. Pes je tudi mešano meso. Samo pripravljam ga posebej. Jedla pa je tudi že brikete in konzervirano hrano, samo smo opazili da ji po takšni hrani bolj smrdi iz gobca, na splošno ima močnejši vonj. Pa tudi bolj ji izpada dlaka.
Logiran
aljalja
novinec
*
Sporočil: 10


WWW
« Odgovor #229 : sobota, 29.10.2005 : 00:04:27 »

OJLA! Wink

Malo sem brala vaše prerekanje glede hranjenja psov. Mislim, da nobena stvar ni dobra, če v njej pretiravaš. Kaj pa bi bilo, če bi mi vsak dan jedli samo eno vrsto hrane. Bil bi dolgčas in kmalu, bi nas obiskale želodčne težave in še kaj hujšega.  sram

Tudi sama sem dobila vrsto različnih nasvetov glede hranjenja. Najbolj mi je pomagala vzrediteljica, ki mi je spisala navodila za hranjenje psa od 2. meseca dalje. Naredila je zanimive in raznolike jedilnike, tako da bi še sama to brez problemov pojedla. Naj povem še, da je punca doštudirala veterino in, da se verjetno vsaj malo spozna.


Tako, jaz sem ji in ji še vedno zaupam, pa tudi moj pesjan je čisto zadovoljen. Smiley Smiley Smiley
Strinjam pa se tudi z Julto z dne 10.8.05, ki pravi 50:50. Sama dam zjutraj malo briketov, zvečer pa dobi kuhano hrano.  Tongue

Lep pozdrav vsem!

aLja&Teal'c

hov Wink
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #230 : sreda, 02.11.2005 : 20:15:12 »

Tako kot ni treba pretiravati v smeri enolicnosti, ni treba pretiravati v smeri raznolikosti. Da ne bi kdaj slucajno prislo do tega, da bi pes pristal na zabjih krakih-ker bi bil alergicen na vse drugo.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
matejmatej
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 10


« Odgovor #231 : sreda, 02.11.2005 : 20:19:00 »

Mislim da je najbolje mal briketov (kvalitetnih)  pa mal kuhane hrane! Jz kar namešam pa se dobr obnese.   Drgač je pa tudi od psa odvisn kolk je občutljiv pa izbirčen...
Logiran
PetraS
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 88


« Odgovor #232 : sreda, 02.11.2005 : 21:42:37 »

Me lahko kdo popravi..opozori da kaj ni uredu...no jaz kuham namreč takole:
1 kg istovrstnega mesa mesa (ne drobovine, največkrat piščanecali/puran/ali svinjsko stegno/ali govedina za golaž/ali krače) in včasih-enkrat na mesec cca 0,5kg drobovine-vampi, jetra, želodci.
1, 3 kg ribe (oslič/morski pes/sardele)
Meso spečem v roru ribe skuham ali obratno. V loncu kjer kuham ribo/meso tudi eno govejo kost za glodanje.
 v zgornjem delu piskra-na pari naredim:
 vedno: 1.3 kg brokolija, 4 veliki korene, srednja cvetača, srednja pesa
spreminjam: ali bučke ali kumare (3 srednje komade), koleraba nadzemna al podzemna ali blitva ali špinača ali koprive al špargeljne-odvisno kaj raste na vrtu.
V juhi, ki ostane spodaj skuham nato rdeč riž ali polnozrnate makarone, ajdo, čičeriko, sojo,sezam-.
Včasih mu dam zraven mal olivnega olja ali pa česen-1x na 14 dni
To je za 4 obroke.
Zjtraj poje en lca jogurt ali skuto ali actimel in banano ali jabolko (imam srečo pes je navdušen nad sadjem)
Vsak tretji dan (zgolj in samo zaradi raka, za katerim se je zdravil lani in še vedno dobiva 4 miligrame Medrola na dan) mu dam en protektin ali q10 (antioksidant), vsak 4 dan kalcijjev tabletek, vsak 3. dan kapsulo ribjega olja (brez mega 6) in vsak dan pol tableta abc vitamini.
Za enkrat moram rečt, da ima pes lepo dlako, ne spomnim se kdaj je nazadnje bruhal, nima alergij, nima drisk, nima nič kariasa in kri je odlična in kortikoidi za enkrat niso uspeli pustii posledic oz. prpeljali do pomankanja določenih sestavin v krvi in za te dodatke ve tudi njegova dohtorca in pravi, da je glede na krvno sliko vse v najlepšem redu.
Pes čez dan tudi kaj ujame od nas..torej kakšen košče salme, kruha, mesa, sadja, sira...samo čokolade strogo ne.
Finančno je dražje kot neke supermarket konzerve vendar ceneje kot ,,kvalitetna,, hrana iz posebnih trgovin..poleti, ko je vrt polhen celo ceneje...res pa da kupujem meso pod ..,,akcija,, in ga vzamem takrat v večijh količinah...svinjsko stegno brez kosti se dobi tudi po 400 sit/ kg.
če ima kdo kakšno idejo za popestritev kar na dan z njo oz. kakšno ,,tega pa ne,,
Kaj uničimo z zamrzovanjem zelenjave?
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #233 : sreda, 02.11.2005 : 21:52:58 »

Koliko Ca je v kalcijevi tableti (a je samo Ca ali se kaj drugega?) in koliko ribjega olja je v kapsuli? Kaj se prav tableta imenuje abc vitamini ali gre pac za dodatek, ki vsebuje te tri vitamine (in koliko cesa)?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Tia
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 446


« Odgovor #234 : sreda, 02.11.2005 : 22:19:51 »

Tako kot ni treba pretiravati v smeri enolicnosti, ni treba pretiravati v smeri raznolikosti. Da ne bi kdaj slucajno prislo do tega, da bi pes pristal na zabjih krakih-ker bi bil alergicen na vse drugo.


Nanook - a lahko to prosim malo podrobneje razložiš. V kakšnem smislu raznolikost ni ok?
Hvala!
Lp
Logiran
PetraS
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 88


« Odgovor #235 : sreda, 02.11.2005 : 23:36:46 »

ABC vitamini so iz Natural welth točen ime ABC PLUS
Per Tablet: Vitamin A (as Retinyl Acetate; Beta Carotene]) 5000 IU; Vitamin C (as Ascorbic Acid) 60 mg; Vitamin D (as Cholecalciferol) 400 IU; Vitamin E (dl-Alpha Tocopheryl Acetate) 30 IU; Vitamin K (as Phytonadione) 25 mcg; Thiamin (Vitamin B1) (as Thiamine Mononitrate) 1.5 mg; Riboflavin (Vitamin B2) 1.7 mg; Niacin (as Niacinamide) 20 mg; Vitamin B6 (as Pyridoxine Hydrochloride) 2 mg; Folic Acid 400 mcg; Vitamin B12 (as Cyanocobalamin) 6 mcg; Biotin (as D-Biotin) 30 mcg; Pantothenic Acid (as D-Calcium Pantothenate) 10 mg; Calcium (as Dicalcium Phosphate; Calcium Carbonate) 162 mg; Iron (as Ferrous Fumarate) 18 mg; Phosphorus (as Dicalcium Phosphate) 109 mg; Iodine (as Potassium Iodide) 150 mcg; Magnesium (as Magnesium Oxide) 100 mg; Zinc (Zinc Oxide) 15 mg; Selenium (as Sodium Selenate) 20 mcg; Copper (as Cupric Oxide) 2 mg; Manganese (as Manganese Sulfate) 3.5 mg; Chromium (as Chromium Chloride) 65 mcg; Molybdenum (as Sodium Molybdate) 160 mcg; Chloride (as Potassium Chloride) 72 mg; Potassium (as Potassium Chloride) 80 mg; Boron (as Sodium Borate) 150 mcg; Nickel (as Nickel Sulfate) 5 mcg; Tin (as Stannous Chloride) 10 mcg; Silicon (as Sodium Metasilicate; Silicon Dioxide) 2 mg; Vanadium (as Sodium Metavanadate) 10 mcg; Lutein 250 mcg; Cellulose (Plant Origin); Croscarmellose; Vegetable Stearic Acid; Mannitol; Vegetable Magnesium Stearate; Cellulose Coating; Starch; FD&C Yellow No. 6 Lake; Titanium Dioxide Color.

Omega 3-KAPSULA =1000 MG
EPA 180MG
DHA 120MG
VITAMIN E
MAŠČOBE 1G
POLINENASIČENE MAŠČOBE 0,5G

PROTEKTIN 1 kapsula
E-30MG
VITAMIN C 180MG
SELEN  70 qg
CINK 15mg

Q10-BIO QINON
30MG UBIKINONA

CA-TABLETi...doza za 3 tablte (priporočljiv vnos na dan) jaz dam eno na 4 dni
800MG CA
VITAMIN D 7,5 mca; C 30mg, B1 1,4 mg, B2 1,4 mg, B6 2 mg, B12 mcg, Fe 14 mg

V bistvu me najbolj moti železo...ker ga vtikajo povsod
 Huh




Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #236 : četrtek, 03.11.2005 : 09:47:42 »

Koliko pa tehta pesjancek?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
PetraS
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 88


« Odgovor #237 : četrtek, 03.11.2005 : 18:00:28 »

40kg...ni zavaljen, reber pa mu tudi ne moreš prešteti tako na pogled je pa za boksarja velik in močne konstrukcije...no ja lahko bi imel kakšno kg manj.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #238 : sobota, 05.11.2005 : 18:02:17 »

Tako kot ni treba pretiravati v smeri enolicnosti, ni treba pretiravati v smeri raznolikosti. Da ne bi kdaj slucajno prislo do tega, da bi pes pristal na zabjih krakih-ker bi bil alergicen na vse drugo.


Nanook - a lahko to prosim malo podrobneje razložiš. V kakšnem smislu raznolikost ni ok?
Hvala!
Lp

V smislu da psu sfutras ravno vsako vrsto mesa, ki je na trziscu (primer: brancin, postrv, losos, sardele, girice, govedina, svinjina, konjsko meso, puran, piscanec, ovcje meso, kozje meso,...). Ce se omejim samo na meso (tudi ni pametno sfutrati vseh virov OH, npr. riz, psenica, koruza, rz, jecmen, oves, tudi soja, krompir, pa razna zelenjava...).
Dobro si je pustiti nekaj rezerve, za primer, da postane nas pes alergicen (ali pa preobcutljiv).
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #239 : sobota, 05.11.2005 : 18:19:12 »

PetraS, kako natacno te pa zanima kaj bi bilo narobe? Namrec za kolikor toliko tocno ugotavljanje koliko cesa dobi, je nujno treba vedeti tocno tezo hrane (X gramov piscancjih srckov, Y gramov teinte zelenjave (npr. korenja), Z gramov riza...).
Glede na pesjanovo tezo bi (po NRC) moral tvoj pesjan dobiti tam okrog 4500mg Ca (stari NRC) oz. 2000mg Ca (novi NRC), dobrih 3000mg P (stari NRC) oz. 2000mg P (novi NRC), vitamin A kot beta karoten ni kriticen, ker je absorpcija itak 50-60%, presezek vitamina D dolgorocno lahko skodi, poleg tega ga pes tudi sam proizvaja. Zeleza s samimi dodatki tudi ob 100% absorpciji ne dobi prevec (ce sem prav sestela), ne vem kako je ze zelezom iz same hrane.

CoQ10 tudi sama dodajam pesjanu, ki tetha 13kg; dobi 30mg na dan, tako da mu lahko das vec. Enako je z omega 3 v kolikor gre seveda za ti. fish body oil in ne ono drugo iz jeter.
Ce dodajas ribje olje je pametno dodati tudi vitamin E.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Strani: 1 ... 11 12 13 14 15 [16] 17 18   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Kuhana hrana, Barf, Briketi - plusi in minusi
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines