mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 22.05.2024 : 13:28:03

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: Nemški bokser - čvek
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 ... 90   Dol
Natisni
Avtor Tema: Nemški bokser - čvek  (Prebrano 176002 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
lorry
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 603


« Odgovor #75 : torek, 04.09.2007 : 11:13:30 »

Ne bom te napadla, rekla bom samo tole... mislim, da je zelo sebično, da psom kupiramo dele telesa samo zato, ker je nam tako všeč. Da se ljudje dajo sami "rezat" je to njihova odločitev, ko damo psa "rezat" je to naša odločitev in ne pasja. Mislim, da nima smisla, da pes prenaša bolečino, ker je to nam všeč.  Undecided
Logiran
lorry
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 603


« Odgovor #76 : torek, 04.09.2007 : 11:16:32 »

Aja...doberman je še vedno doberman. Isti karakter, samo na videz je drugačen. Drugače je pa velika napaka, da se odločamo za neko pasmo samo na osnovi videza. Mislim, da je najbolj važen karakter, kaj nam odgovarja in kaj si lahko "privoščimo" (ne mislim finančno), šele nato videz. Za moj okus je bokser popolen....tako po karakterju kot po videzu. Ne gelde na to ali je kupiran ali ne. Mislim, da se noramo samo navaditi na naraven videz, nič drugega.
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #77 : torek, 04.09.2007 : 11:20:02 »

evilson - samo ljudje, ki so se odločili za takšen korak, se odločajo samo, pes pa se ne more sam odločit.

Se pa podpišem pod lorry, da je karakter tisti, ki je pomemben in ne to ali ima rep ali ne.
Logiran
evilson
še malo sramežljiv
**
Spol: Moški
Sporočil: 62


« Odgovor #78 : torek, 04.09.2007 : 11:38:16 »

Se strinjam, pomemben je karakter, pa boxer bo se vedno boxer in doberman se vedno doberman (glede karakterja!) Po videzu pa nista vec 'taprava', vsaj doberman ne. Meni je bil doberman vedno zelo všeč (tako po videzu kot po karakterju), samo se sedaj nebi odločil za njega, če pes nebi imel kupiranih ušes in repa.

lorry...
Glede odločitve psa...res je, da se veliko posameznikov in družin odloča za psa po videzu, kar pa vedno ni prav, ker se prej ne pozanimajo kakšen je pes po karakterju in potem jim pes dela takšne in drugačne probleme.
Naj pa še nekaj povem... Če se bo meni naprimer zelo dopadel karakter Jazbečarja, si ga kljub temu nebom nikoli kupil, ker pač mi enostavno ni lep.

Za boxerja sem se odločil, ker mi je bil vedno lep pes, pa še karakter ima tapravi in seveda, zelo dobro se je vključil v naš družino. Mislim, se je vključila Wink

No, kot pa sem že omenil v drugi temi, bo pa moj naslednji pes Dogo Canario (izredno lep pes in karakter njegov mi je všeč, ne bo glih 'družinski pes')

Lp,
Matej
Logiran
rem
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.248


« Odgovor #79 : torek, 04.09.2007 : 14:42:50 »

Vsak naj si izbere psa, ki mu je všeč, tako po karakterju pasmi in značaju.
Moja ljubezen so bokserji in bodo vedno bokserji.
V moji mladosti je bilo kar nekaj bokserjev - vsi so bili kupirani, ker je bil takrat takšen standard.
Meni so bili vedno všeč in so mi še danes.
Če bom imela priliko bo naš tretji kupiranih ušes in repa, če pa ne, bo mogoče imel tudi rep - čeprav malo verjetno.

Logiran
sallys
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 422


« Odgovor #80 : sreda, 05.09.2007 : 08:57:40 »

Midva z Borutom sva bila vedno ZA kupiranje. Tudi ko sva iskala Sallynega "moža"- priznam v ožji izbor so prišli kupiranci. V najinih glavah je bilo to tako. Roll Eyes

Potem so prišli- mali knedeljčki- nemočni- želeli so si samo jesti in spati in stiskati k mami. In peti dan je že skoraj prišla veterinarka, jaz naj bi Sally in sebe odpeljala ven in ji pustila, da bi s škarjami rezala in ji zaupala da bi še pravilno to naredila! Shocked
Sally so namreč rep preveč kupirali in je boga res čisto brez njega!! Sad Sredstva za kuminiciranje, uravnavanja ravnotežja, tudi zastrupitev lahko pride...) NI ŠANS da bi obstajala možnost da zamočim pri tamalih!
Bila sem presenečena- repi sploh niso bili napačni- ljubko so mahali z njimi, si pomagali pri dvigovanju, hoji, poskokih, vijuganju...Seveda mali rep zraste v velikega!
A zame ni lepšega zvoka ko pokličem Napolija in od daleč slišim- TUP,TUP;TUP po tleh .

In priznam: Ne, da ima Napoli en rep preveč, ampak ima Sally enega premalo!

           http://www.moj-album.com/slike/2381789/jfyxoX1wDFlcWhEV.v.jpg

Logiran
evilson
še malo sramežljiv
**
Spol: Moški
Sporočil: 62


« Odgovor #81 : sreda, 05.09.2007 : 10:47:40 »

http://www.attentionauchien.com/images/races/images/boxer-02.jpg

Primerjajte!
Logiran
lorry
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 603


« Odgovor #82 : sreda, 05.09.2007 : 11:24:18 »

Kaj naj primerjamo? Napi je  Cheesy!
Sally...kot sem rekla....samo navaditi se je treba in pol spoznaš, da je bokser vseeno bokser.  Cheesy
Logiran
lorry
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 603


« Odgovor #83 : sreda, 05.09.2007 : 11:28:28 »

Sem prehitro kliknila...
Meni osebno je bokser z nekupiranimi uhlji veliko lepši. Ima tako nagajiv izraz. Sploh, ko te pogleda..."jaz nisem kriv".  Cheesy
Repki...ja, nisem se jih še popolnoma navadila. Priznam. Ampak vseeno sem vesela, da se pojavlja vedno več repatih bokserjev.
Ko smo pred 13imi leti kupovali bokserja, sem si zaželela tigrastega samca s kupiranimi uhlji. Naletelo je tako, da sem se zaljubila v rumeno samičko z nekupiranimi uhlji. Čeprav mi je bil na začetku bokser z uhlji "hecen", sem se navadila in kmalu mi je takšna bučka bila veliko bolj prijetna in simpatična. Tako kot paše bokserjevemu karakterju.  Cheesy
Logiran
rem
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.248


« Odgovor #84 : sreda, 05.09.2007 : 14:41:16 »

,


In priznam: Ne, da ima Napoli en rep preveč, ampak ima Sally enega premalo!

           http://www.moj-album.com/slike/2381789/jfyxoX1wDFlcWhEV.v.jpg



Nobeden nima ničesar preveč, niti premalo. Oba sta "fejst", ker sta bokserja in sta takšna kot jima je bilo namenjeno. To,da ima Sally prekratko odrezan rep je pa kar značilnost, ker repe režejo tudi nepozavalci tega posega.
Logiran
sallys
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 422


« Odgovor #85 : sreda, 05.09.2007 : 19:47:48 »

evilson...daj tvojega kužona gor, pa bova primerjala... Wink Kiss

Citat
No, kot pa sem že omenil v drugi temi, bo pa moj naslednji pes Dogo Canario (izredno lep pes in karakter njegov mi je všeč, ne bo glih 'družinski pes')

Lp,
Matej
Kako misliš, da ne bo družinski pes?

V knjigi: Pasja govorica, piše avtor o dveh bokserjih enemu kupiranemu in drugemu ne ( oba samčka). Opazoval ju je pri komuniciranju z drugimi psi. Zanimivo je to, da pes ki ni bil kupiran pri navezovanju stikov ni imel težav saj je z repom in padajočimi ušesi izražal prijateljsko gesto. Medtem ko je pri kupiranem bokserju isti pes potreboval veliko več časa in previdnosti predno "ga je prebral". Iz zapisanega lahko sklepamo, da kupiranje vpliva na še kaj drugega kot samo pasji izgled. S kupiranjem posegamo v njegovo zmožnost komuniciranja. Cool



Logiran
tadeja_n
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 506


« Odgovor #86 : sreda, 05.09.2007 : 20:05:43 »

A ni blo to v knjigi govorite po pasje? Smiley
Logiran
Klaus
rad prihajam sem
*
Spol: Moški
Sporočil: 1.036


« Odgovor #87 : sreda, 05.09.2007 : 20:09:21 »

tudi jaz sem opazil, da zenska z manjsim oprsjem tezje komunicira z okolico kot tista , ki je obdarjena.Iz tega bi sklepal, da je oprsje izjemno pomembno za komuniciranje......tisti, ki ima daljsega ...kaj pa ce bokserja sploh nista imela tezav s sporazumevanjem, ampak je imel tezave oni drugi?
Logiran
tadeja_n
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 506


« Odgovor #88 : sreda, 05.09.2007 : 20:21:33 »

Glede na to, da je napisal super knjigo, ki ima kar nekaj koristnih stvari not, nevem zakaj bi imel on težave? je že res opazoval psa ane..tisti, ki imate kupirane pse se itak ne boste strinjali.
Logiran
Klaus
rad prihajam sem
*
Spol: Moški
Sporočil: 1.036


« Odgovor #89 : sreda, 05.09.2007 : 20:36:24 »

nisem mislil avtorja, ampak psa. Lahko pa bi tudi avtor imel tezave, tudi to je mozno.
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 ... 90   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: Nemški bokser - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines