mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 17.05.2024 : 03:38:33

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani
Strani: 1 ... 137 138 139 140 141 [142] 143 144 145 146 147 ... 303   Dol
Natisni
Avtor Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani  (Prebrano 635759 krat)
0 članov in 9 gostov pregleduje to temo.
rem
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.248


« Odgovor #2115 : nedelja, 14.02.2010 : 12:50:10 »

Lahko da gre za golo natolcevanje, ampak leta 2006, ko se je to zgodilo, sem na enem od forumov prebrala nekaj, česar zdaj nikjer ne najdem, namreč da sta se pokojni doktor in Meglič poznala. Ali sta se res ali nista, kdo ve.

Ampak v medijih se danes rado piše, da je g. Meglič "navaden" državljan in "mali človek" - kar pa pravzaprav ni res, če vzamemo, da se "mali človek" najpogosteje ne ukvarja s politiko. Leta 1994 je bil še kot študent izvoljen v tržiški občinski svet kot član Slovenskih krščanskih demokratov (http://www.uradni-list.si/1/content?id=70926), tule pa pišejo, da je bil član podmladka SLS: http://209.85.129.132/search?q=cache:u0lxpfmlS3AJ:www.rtvslo.si/blog/rafael-zupancic-raf/afera-dildogate-igra-naprej/38186+stanislav+megli%C4%8D+SKD&cd=10&hl=sl&ct=clnk&gl=si

Pri stranki SLS ga tudi omenjajo leta 2005:
http://209.85.129.132/search?q=cache:XBof5SXA8_AJ:www.sls.si/bin%3Fbin.svc%3Dobj%26bin.id%3D091D850D-1FD9-05B8-1AC9-1FCD6E541C29+%22stanislav+megli%C4%8D%22+SKD&cd=10&hl=sl&ct=clnk&gl=si kot udeleženca svoje okrogle mize in "dolgoletnega mladinskega delavca in nekdanjega podpredsednika Mladinskega sveta Slovenije za razvoj lokalnih struktur", torej kot člana SLS.

Zora Rotner je policiji ob napadu na Megliča rekla, "da so psi najverjetneje ocenili, da je ogrožena, saj jo je žrtev, Tržičan Stanislav Meglič, pred napadom vprašal za dovoljenje, da bi slikal pse. Psi naj bi se ustrašili za njeno varnost, ker je moški nad njo dvignil roke."
http://209.85.129.132/search?q=cache:Xu-_poRaSZIJ:www.oprostite-prosim.net/novice/crna-kronika/bulmastifi-z-nasilno-preteklostjo.html+stanislav+megli%C4%8D+SLS&cd=39&hl=sl&ct=clnk&gl=si

Poročila o tem dogodku največkrat omenjajo, da je šlo za "naključnega sprehajalca" oziroma da je šel Meglič iz službe.

Človek na naključnem sprehodu ali na poti iz službe ponavadi ne fotografira psov, ki jih lastnica ravno spravlja v prtljažnik. Če izjava Rotnerjeve ne drži in ni imel pri sebi nobenega fotoaparata in je šel mimo, ne da bi kakorkoli dvigoval roke nadnjo, je čudno, kaj točno je izzvalo napad. Če pa drži, potem je zadeva spet nekoliko nenavadna. Zakaj bi nekdo slikal neke neznane pse na poti iz službe. Po drugi strani pa, kaj če izjava drži? Da so psi napadli moškega, ki je dvignil roke nad žensko (v smislu, da je vzel fotoaparat, ne da jo je tepel)?

Zdaj so tudi napadli moškega, v hiši pa je bila po vsej verjetnosti še neka oseba. No, ampak napadli pa so tudi inštruktorico in prej še psičko in en kup drugih psov. Samo na glas razmišljam, nič drugega. Čudi me samo to, da političnega delovanja gospoda Megliča oziroma njegovega članstva v politični stranki skoraj nikjer ne omenjajo.




Določe zadeve so se kar pozabile, ostale v ozadju.
Upam samo,da gre preiskava policije v pravi smeri.
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #2116 : nedelja, 14.02.2010 : 12:51:37 »

Ma saj to vse kar se vleča zdaj ven iz zgodovine ni pomembno (mislim, saj je pomembno), samo če gledaš samo celotno sliko celega dogajanja zadnjih dni je vsem lahko jasno, da zadeva smrdi do neba. Da se je v vrnitev eni treh psov (with all do respect to the dogs, seveda) vmešavala kao politično-kinološko-odvetniška elita, že samo TO JE SKRAJNO ČUDNO, a se vam ne zdi?
Zgodovina se lahko obravnava in prav je da se razišče, ampak to kar se je dogajalo zdaj, pač presega en normalen postopek, ki bi se dogajal ob vračilu psov ˝normalnega in nepriviligiranega˝ lastnika. Vse to ne glede na to, kako so bili psi nevarni per se, ali pačniso bili, ali so bili strigrani, ali niso bili ipd....
Noben ne bo flancal, da ob vseh teh vpletenih nekaj ni gnilo do neba!
Logiran
taddea
novinec
*
Sporočil: 22


« Odgovor #2117 : nedelja, 14.02.2010 : 12:51:55 »

Na sosednjem forumu je ena članica prišla do novega nepojasnjenega vprašanja: dva psa naj bi se zatekla v uto, kjer ju je potem ustrelila policija. Kako pa to, da so vse tri pse prinesli mrtve iz garaže, kar se vidi na posnetku? Tukaj je vedno več nepojasnjenih stvari...
Logiran
Zala_
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.180


« Odgovor #2118 : nedelja, 14.02.2010 : 13:02:14 »

A ste peticijo kam posredovali? Mogoče ne bi bilo slabo poslat veterinarskim klinikam po državi, pasjim salonom, trgovinam za živali,... Ne samo po Ljubljani, ampak po celi državi.
Logiran
saba
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 153


« Odgovor #2119 : nedelja, 14.02.2010 : 13:07:38 »

Na sosednjem forumu je ena članica prišla do novega nepojasnjenega vprašanja: dva psa naj bi se zatekla v uto, kjer ju je potem ustrelila policija. Kako pa to, da so vse tri pse prinesli mrtve iz garaže, kar se vidi na posnetku? Tukaj je vedno več nepojasnjenih stvari...
Na posnetku se lepo vidi, da so prišli "strelci" z ZOO s puškami za uspavanje. Med transportom mrtvega in uspavanega 70kg psa verjetno ni bistvene razlike.
Kaj je bil vzrok smrti posamega psa, pa upam, da bo razvidno iz, spet upam da, v celoti objavljenega veterinarskega poročila.
Logiran
Šakal
novinec
*
Sporočil: 29


WWW
« Odgovor #2120 : nedelja, 14.02.2010 : 13:08:10 »

To sem hotela tudi jaz predlagati ravnokar, da bi bilo treba peticijo razširiti po vsej državi, ne samo v Ljubljani.
Že če bi vsak nekaj primerkov natisnil in nesel recimo v trgovino, kjer kupuje hrano, bi bilo že nekaj storjenega.

Lp

P.s. Glede te diskusije o kao "malem" človeku in o nekakšni samooklicani "eliti" pa je po moje gospod Meglič kot žrtev pokazal več človeške veličine kot vsa t.i. "elita" in tudi njegov način izražanja kaže, da je človek izobražen. KZS in to da ne zavzame nekega stališča do dogajanja - pa me je povsem razočarala. Samo čakajo, da bi se stvar polegla. (Samo ni prav, da bi se kar tako izvlekli iz vse dogovornosti, ki jo dejansko pri tem imajo.)
Logiran
saba
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 153


« Odgovor #2121 : nedelja, 14.02.2010 : 13:12:34 »

A ste peticijo kam posredovali? Mogoče ne bi bilo slabo poslat veterinarskim klinikam po državi, pasjim salonom, trgovinam za živali,... Ne samo po Ljubljani, ampak po celi državi.
To lahko naredi vsak v svojem okraju: sprinta peticijo in jo osebno odnese v najbližjo trgovino, veterinarsko ambulanto, ipd ter se dogovori kdaj jo potem pride iskat. Sledi še pakiranje v kuverto in pošiljanje na objavljen naslov.

Pa še nekaj, če pošiljate peticijo po mejlih: ne prilepite samo linka do mojpes.net! Skopirajte spremno besedilo v mejl, peticijo pa dajte v priponko in v taki obliki razpošiljajte naokrog. Seveda na koncu nalepite tudi link na mojpes, kjer je to objavljeno!
Logiran
saba
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 153


« Odgovor #2122 : nedelja, 14.02.2010 : 13:22:33 »

Katjuška, ne razumem kaj si hotela povedat s svojim prispevkom?Oziroma si razlagam takole: če si se kdaj v preteklosti sprehodil po Oražnovi, si že sumljiv, če si pa ob tem še politično aktiven, si pa že avtomatično kriv ali soudeležen!?

Če razpolagaš s kakšnimi bolj konkretnimi agumenti, v katerih bi se lahko iskalo razloge za napad leta 2006, potem jih objavi. Samega dejstva, da je bil ob napačnem času na napačnem mestu, njegova politična angažiranost pač ne spremeni!
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.316


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #2123 : nedelja, 14.02.2010 : 13:23:21 »

Dajmo takoj razcistiti, da se ne bodo pojavljale kjerkoli objave o tem, da je to peticija foruma mojpes.net (lahko bi bilo, da so jo sestavili uporabniki foruma mojpes.net, nikakor pa, da je to peticija foruma mojpes.net), kot se ze pojavlja, ali celo da je to mojpes.netova peticija, kar NI RES. To NI peticija mojpes.neta!, sem jo pa vceraj podpisala osebno.

Peticija, ki je trenutno objavljena, je peticija ljubiteljev živali, lastnikov in skrbnikov psov in drugih osveščenih državljanov

Lepo prosim, da se vsi, ki sirite kakrsnekoli informacije okrog, drzite tistega, kar PISE in ne tistega, kar si sami izmislite.
Logiran

masyka
novinec
*
Sporočil: 15


« Odgovor #2124 : nedelja, 14.02.2010 : 13:28:36 »

Peticijo boste lahko podpisovali tudi v trgovini Smrček na Malem trgu 5 v Ljubljani.

LP, Maša
Logiran
KARMEN
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 350


« Odgovor #2125 : nedelja, 14.02.2010 : 13:31:03 »

Na sosednjem forumu je ena članica prišla do novega nepojasnjenega vprašanja: dva psa naj bi se zatekla v uto, kjer ju je potem ustrelila policija. Kako pa to, da so vse tri pse prinesli mrtve iz garaže, kar se vidi na posnetku? Tukaj je vedno več nepojasnjenih stvari...

Morda si mislila mene?
Kopiram:
Mene pa moti to, da se kraj nikakor ne ujema. Njega so našli v garaži, ampak saj vendar niso tam ustrelili prvega psa  ? Kako pa so potem ostala dva spravili v uto, ki je najbrž na vrtu, ju uspavali in odnesli, če je iz posnetkov razvidno, da so pse nosili iz garaže? Ali pa sem jaz blond  ?
Pa le še to bi dodala: policijo je menda klical sosed, ki je slišal krike. Kaj pa osebe, ki so bile v njegovi hiši? Ali niso nič slišale?
Najprej so odpeljali eno gospo v rešilca, nato se pojavi en gospod na vratih, nakar pa še ena gospa na oknu, potem nekdo v hiši ugasne luč. Vsi izgledajo dokaj neprizadeti.
Logiran
saba
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 153


« Odgovor #2126 : nedelja, 14.02.2010 : 14:00:13 »

še nekaj, če pošiljate peticijo po mejlih: ne prilepite samo linka do mojpes.net! Skopirajte spremno besedilo v mejl, peticijo pa dajte v priponko in v taki obliki razpošiljajte naokrog. Seveda na koncu nalepite tudi link na mojpes, kjer je to objavljeno!
Hmm, Jana, sem jaz dala napačna ali zavajajoča navodila?
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.316


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #2127 : nedelja, 14.02.2010 : 14:05:49 »

Ne vem, kaj si ti posiljala, oz. kaj si komentirala, jaz sem slucajno opazila tole:

Citat
iona 14.02.2010 00:28:52
Zdravo, vse ljubitelje živali, lastnike in skrbnike psov in vse nas druge osveščene državljane bi rada povabila k podpisu peticije Za pravno, ljudem in živalim prijazno državo. Vsebino je pripravil forum mojpes.net, podrobnosti si lahko ogledate na njihovi strani tukaj: http://www.mojpes.net/modules/pomoc/article.php?storyid=215 Podpisi se zbirajo od 12.02.2010 dalje pa do vključno 28.02.2010. Pod peticijo, ki jo sprintamo tukaj: http://www.mojpes.net/download/peticija12022010.pdf se lahko podpišemo sami, lahko pa zberemo več podpisov. Oba lista peticije OBVEZNO SPNEMO, da so podpisi veljavni. Speto, izpolnjeno in podpisano peticijo lahko do 28.2.1010 pošljemo na naslov: ------ Športno društvo Flipsi Brje pri Koprivi 15 6221 Dutovlje ----- Kako se je peticija sestavljala in še veliko drugega si lahko preberete tudi na forumu mojpes.net Pozdrav! in povejte naprej še drugim

Nimam casa slediti, kaj pocnete in kje objavljate, vsekakor pa v zgornjem citatu boldan del (boldala sem jaz) nikakor ni ok.
Logiran

luncica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 511


« Odgovor #2128 : nedelja, 14.02.2010 : 14:16:50 »

Meni pa nekaj ne gre skupaj. Oziroma marsikaj mi ne gre, ampak nekaj me pa se posebej moti...

Speliceva je razlagala, da je obdukcija psov, ki napadejo, nekaj standardnega, da se to vedno naredi, da se preveri identiteto, vzrok smrti, ce je pes imel steklino ipd., in da se v vsakem primeru naredi popolna obdukcija. Pred stirimi leti so policisti ustrelili Knighta. A pri njemu ni nihce opazil znakov zlorab ali so to lepo zamolcali? So na njem delali obdukcijo?

Pri vsakem napadu je treba tudi zive/prezivele pse testirati na steklino, kolikor vem. Se pravi, da so ostali trije psi (oziroma dva, Atos naj ne bi sodeloval takrat) sli lepo k vetu, kjer so te teste delali. Ampak a vet ne pregleda psa? Verjetno znakov zlorab ni tezko spregledati, sploh glede na objavljeno obdukcijsko porocilo.

In ti psi so bili potem tri leta pod stalnim nadzorom, okoli njih se je sukalo (vsaj tako pravijo) svasta strokovnjakov in "strokovnjakov", veterinarjev, ... In nihce ni nicesar opazil? Ne kupim.

Na koncu me pa moti predvsem to, da sta bila mladica kotena leta 2004, starsa pa se prej... Se pravi, da sta Atos in Atlas bila zlorabljana kar kaksnih pet let, Joy in Knight pa ocitno se dlje. In te pse je B. dobil nazaj? A za to, da so mucitelju vrnili pse, ne bo nihce odgovarjal?

Zdaj mi pa ni jasno, ali je vsa velepomembna ljubljanska elita (menda je to kar pol Ljubljane, hvala nevemkomu, da me ni med njimi) zlorabljala te pse? In ce ne, ali so vsi ti pomembnezi vedeli za to in naredili NIC? Cesa se zdaj bojijo? Da bomo mi (torej raja) izvedeli, da so mucitelju zivali to mirne vesti omogocali, ali da so celo sodelovali pri tem? Se sploh ne morem odlociti, kaj je slabse, v vsakem primeru pa tu ne gre samo za "clovekovo intimo" (za bruhat izraz v tem primeru, posiljevanje psov ni nikakrsna intima), ampak za vecletno mucenje zivali, ki ga je B. (in verjetno se marsikdo) izvajal z zegnom (in morda celo sodelovanjem) tistih, ki so se to tako zelo trudili prikriti. Si ne znam predstavljati, zakaj bi drugace to hoteli prikriti, res ne. In potem si se zastavljam vprasanje, kaj vse se s pomocjo nasih politikov in uradnikov da prikriti? Posilstva? Pedofilijo? Umore? Dvomim, da se konca pri zivalih, ki so za tiste, ki jim vsak mesec dajemo place, itak samo stvari. Ocitno z denarjem in vezami lahko marsikaj naredis pri nas.

Torej pri vsem tem, kdo bo odstopil ali kdo ne bo, bi bilo treba najti se krivca, ki je taksno mucenje (vsaj 4 leta!!!) omogocal/odobraval.

Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #2129 : nedelja, 14.02.2010 : 14:26:58 »

Vrata iz garaze na vrt so bila ocitno odprta, saj sta soseda (verjetno sta stala na svojem vrtu desno od garaze in gledala cez ograjo) izjavila, da sta videla zrtev in psi so pritekli do njiju (oz. do zene) in se vrnili nazaj k zrtvi.

Zanimivo, da potem par let sploh nista vedela, da je imel pokojni pse...
Ma tu očitno vsi po vrsti lažejo, kolikor so dolgi in široki.
Logiran
Strani: 1 ... 137 138 139 140 141 [142] 143 144 145 146 147 ... 303   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines