mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 06.05.2024 : 07:50:03

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: kraški ovčar - čvek
Strani: 1 ... 47 48 49 50 51 [52] 53 54 55 56 57 ... 198   Dol
Natisni
Avtor Tema: kraški ovčar - čvek  (Prebrano 262398 krat)
0 članov in 3 gostov pregleduje to temo.
Tripikice
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 316


« Odgovor #765 : sreda, 01.02.2006 : 11:47:20 »

Hlebi, dobrodošel v "klubu" zaljubljenih v kraševce (če še nisi zaljubljen v nje, še boš! Cheesy Grin)! Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy In čestitke ob novi pridobitvi! Cheesy Cheesy Cheesy

Žal ti konkretno ne morem pomagati, ker je naša Duka reagirala na novo okolje povsem drugače - že prvi dan je s tem, da ga je pošteno nahrulila, našemu mačku pokazala kdo bo od sedaj naprej "gazda" v hiši Shocked Tongue Grin, potem je ovohala stanovanje, se dala vsem pobožati, se najedla, prvič polulala v stanovanju Cool in zadovoljno od utrujenosti "zaajala" Smiley Smiley Smiley.

Se pa pridružujem mnenju ostalih, očitno je Kal zelo previden "fantič", daj mu čas, da se privadi, saj je šele tretji dan pri tebi, v tem obdobju pa pazi, da se mu kaj ne zameri. Daj mu vedeti, kje je njegov prostor v hiši in to ležišče naj bo njegovo svetišče Smiley Smiley Smiley.

Mogoče bi v prihodnosti pomagalo tudi to: ko je Duka bila stara nekje tri, štiri mesece, smo šli z njo že v šolo socializacije, ki jo je z navdušenjem sprejela, saj se je tam srečala z drugimi kužki, s katerimi se je vedno znova dodobra naigrala. Tam se je srečevala s psi različnih starosti in značajev in se tako ob igri "naučila" komuniciranja z njimi. Mislim, da je ta "šola" zelo pomagala pri njenem duševnem razvoju. Moram povedati, da do danes (kmalu bo stara 1 leto) še ni imela slabe izkušnje z nobenim psom in ne človekom, nekako zna vedno dobro "zvoziti" iz vsake situacije. Tako dolgo se prilizuje, da si je na koncu še s tako jeznoritim psom prijateljica. Grin Grin Grin No, zavedam se, da sva imeli tudi srečo, nekaj pa je sigurno tudi rezultat šole socializacije.

Hlebi, naj te malo potolažim s tem, da smo vsi imeli prve dni takšne in drugačne težavice. Ne skrbi, uživaj v družbi naj-psa na svetu. Cheesy Smiley
Bi nam hotel izdati, kje si "dobil" Kala? Wink Smiley

Logiran
hlebi
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 80


« Odgovor #766 : sreda, 01.02.2006 : 14:24:30 »

Najlepša hvala za vse oddgovore, Kal že lepo napreduje in je vedno bolj korajžen.
Kala sem dobil v Slovenskih konjicah pri gospodu Bauman Vinkotu, gospoda sicer prej nisem poznal vendar sm ob obisku pri njem dobil kar dober filing. Vsekakor pa se zavedam posebnosti in lastnosti pasme tako da sem prilagodil vzgojo temu.  Vsekakor tudi razmišljam o šoli vendar na Postojnskem od koder prihajam trenutno zaradi zime mislim, da ni teh aktivnosti.
Kar se pa tiče zaljubljenosti v pasmo pa ta obstaja že od otroških dni. Cheesy

Lep dan se naprej!
Uroš
Logiran
Suzana
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 393


WWW
« Odgovor #767 : sreda, 01.02.2006 : 14:36:43 »

Jaz tudi do sedaj nisem slišala nič slabega o vzreditelju Baumanu. Sicer ga osebno ne poznam.
Jaz imam slabe izkušnje s Šibinim vzrediteljem, psi so bili čez dan sami zaprti v majhnem zagrajenem prostoru za hišo, ponoči pa jih je dal k mamici. Oni so bili v stiku s psi toliko kolikor je bilo nujno za hranjenje in čiščenje prostora.

Jaz bi rekla temu, da je bila Šiba bolj previdna, nezaupljiva kot plašna. Sicer nas se je že prvi dan lepo navadila, z drugimi dražljaji smo imeli v začetku malo probleme. Pa se je potem tudi to uredilo.

Me veseli, da s Kalom lepo napredujeta. Vso srečo.
Logiran
Kraški
novinec
*
Sporočil: 40


« Odgovor #768 : sreda, 01.02.2006 : 16:32:04 »

Uroš pozdravljen,
živim blizu ,vmes je le Javornik.Upam da bosta s Kalom hitro vzpostavila pravi kontakt.Spomladi pa se le odloči in pridi kdaj na vadbišče KD Postojna.
Vabljena. Smiley
Logiran
otalež36
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 120


WWW
« Odgovor #769 : sobota, 04.02.2006 : 13:21:00 »

Prejel sem zadnjo številko revije kinolog. V njej je zelo lepo predstavljena vzrejna razstava Nemških ovčarjev. O taki predstavitvi našega Kraševca v reviji Kinolog lahko mi zaenkrat le sanjamo. Verjetno je to povezano tudi s financami, zato predlagam naslednje;
Vsi, ki vzrejamo  Kraševca bi morali prispevati sredstva za tako objavo, koliko sredstev bi bilo potrebnih pa je treba še izračunati.To bi bila lepa promocija za Kraševca in našo vzrejo.

Kaj pa mislite o tem vi ?
Logiran
Suzana
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 393


WWW
« Odgovor #770 : sobota, 04.02.2006 : 14:22:59 »

Kdo oz. iz katerega fonda se financira revija Kinolog? Nisem še nikjer zasledila, da bi bilo potrebno objave člankov plačevat. Če je tako, morajo biti taka pravila vidna.
Objkave člankov ni potrebno plačat revijam, ki so na veliko višjem nivoju in jih bere veliko večja populacija ljudi (npr. Gea...).
Ko se pa že toliko ugotavljamo koliko naredi KZS, ministrstva, država za našo pasmo ter kako je to v tujini, se mi zdi plačevanje prispevka iz razstave KO v reviji Kinolog višek vsega.

Kako pa je v primeru, če želi nekdo predstaviti svojo vzrejo, psarno...ne vem.

Verjamem pa, da za vsem stoji denar, čeprav proti vsem pravilom. V kolikor pa ni v ozadju denar ali pa vsaj posledično denar, je pa večja naklonjenost neki drugi pasmi pred ostalimi, kar je pa še hujše.
Jaz sem proti dajanju denarja, če želimo, da je nek društven dogodek objavljen, še najmanj pa reviji Kinolog, ker delamo npr. tu na forumu večjo promocijo pasmi, kot pa v tej reviji.

Toliko o mojem mnenju, lahko pa vzreditelji zbirate denar in plačujete za take članke, če mislite, da bo to promoviralo vzrejo.

Otalež36 pa brez zamere, povedala sem pač samo svoje mnenje.

Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.305


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #771 : sobota, 04.02.2006 : 14:31:35 »

Ne bom komentirala objav clankov v Kinologu, vas pa povabim ponovno, da dodate kaj na mojpes.netu. 3000 obiskovalcev dnevno ni zanemarljiva stevilka. Ze res, da je nekaj "povratnikov", pa vendar...
Zal je za predstavitev vzrediteljev potrebno imeti ustrezen paket, za vse ostale clanke, prispevke, fotografije pa nikoli ni bilo, ni in ne bo problemov.

Kot sem obljubila, je fotka s povezavo na Brankino predstavitev od vceraj na 2. najbolj obiskani podstrani mojpes.neta. Cakam pa se nekoga med vami, da se ojunaci za kratek opis in se kaj fokt za v galerijo Smiley.

Rubrika pasme
Logiran

Suzana
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 393


WWW
« Odgovor #772 : sobota, 04.02.2006 : 14:43:46 »

Bramky, Otalež, Kraški, vi ste dolgoletni vzreditelji, dva sta tudi sodnika za zunanjost kraševcev, prosim, da kdo od vas nekaj napiše ali pa vsi skupaj nekaj sestavite. Ne smemo zamudit take priložnosti, midve z EBranko pa bova poskrbele za fotke.
Imate znanje, izkušnje, da napišete tak opis in značilnosti pasme, zato vas še enkrat PROSIM!
Logiran
Suzana
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 393


WWW
« Odgovor #773 : sobota, 04.02.2006 : 15:33:34 »


 
Verjamem pa, da za vsem stoji denar, čeprav proti vsem pravilom. V kolikor pa ni v ozadju denar ali pa vsaj posledično denar, je pa večja naklonjenost neki drugi pasmi pred ostalimi, kar je pa še hujše.



Pozabila sem dodat možnost, da je bila taka predstavitev vzrejne razstave NO objavljena za to, ker se je klub potrudil in napisal tak člane+fotke , in da bi bilo objavljeno isto, če bi se tako potrudili mi ali pa kak drug pasemski klub.
Upam, da je tako.
Logiran
otalež36
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 120


WWW
« Odgovor #774 : sobota, 04.02.2006 : 17:54:53 »

To sem napisal zato, da se na tem forumu nekaj premakne in, da delujemo v prid pasmi z novimi predlogi. Jaz sem vesel vsakega predloga od vas. Več ljudi več ve in jaz se tega pravila držim.Meni se je zdela ta predstavitev N.O. tapravo in želel bi si isto za našega Kraševca.Poglejte si to osrednjo pasjo revijo v SLO. in videli boste kako "ogromno"gradiva je o našem Kraševcu.To je vendar edina priznana slo. pasma. Kinološka zveza bi v šoli za tako početje zaslužila čisto enico. MORDA TO NI RES?.
Logiran
Suzana
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 393


WWW
« Odgovor #775 : sobota, 04.02.2006 : 18:25:04 »

Ja Otalež je tako. Bomo mi tudi poslali članek in fotke vseh psov naše naslednje specialne ali pa vzrejne razstave kinologu, pa bomo videli kaj bo objavljeno.

Zdaj pa bi še enkrat prosila, da ti Otalež, Bramky, tudi Kraški napišete opis pasme za ta forum. Vi imate ogromno znanja in izkušenj, zato menim da ste primerni za napisat kaj takega. Midve z EBranko bova poiskale nekaj dobrih fotk, tudi ti Otalež lahko pošlješ še kakšno, tam pri vas se sigurno vsak dan zgodi kaj zanimivega.
Logiran
EBRANKA
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 304


« Odgovor #776 : sobota, 04.02.2006 : 20:42:47 »

Jana  Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy ne najdem besed, ki bi opisale moje nadusenje nad tvojo odlocitvijo, da na straneh mojpes.neta tako podpres krasevca Smiley Smiley Smiley Smiley Smiley Smiley S Siboinimo sva zbrali ze kar veliko slik krasevcev, tako da jih bova z veseljem nalozili. Tako velik obisk pa nam tudi da vedeti, da ljubitelje psov nasa edina priznana pasma zelo zanima, tako da je potrebno res se vec delati na promociji.

Otalez, se stinjam s tvojo pobudo, da stopimo skupaj in kaj naredimo za objavo pasme.. samo res pa moramo kar vztrajati, da morajo biti take objave najmanj brezplacne saj moramo spomniti tudi KZS, da je promocija nase edine priznane avtohtone pasme nasa skupna odgovornost.

S Siboinimiko, Kraskim in mojo sestro smo se ze dogovarjali, da se malo bolj aktiviramo na podrocju promocije krasevca. Sestra je nekaj idej celo spravila na papir (lastnih in iz foruma oz. nasih pogovor z raznimi lastniki KO), tako, da je poskusala nadgraditi promocijo, ki jo drustvo ze izvaja in jo dati v obliko neke strategije oz. nacrta. Osnutek zapiskov lahko posljemo vsem zainteresiranim v drustvu, tako da dobimo nazaj se kaksne predloge, potem pa moramo te nacrte le konkretizirati, tako da si razdelimo naloge. Sestra je ze kontaktirala dve reviji o psih in pri eni ze dobila zelo dober odziv in veliko pripravljenost za sodelovanje. Do skupscine drustva ki bo baje februarja, lahko te predloge se prediskutiramo, potem pa jih tam tudi predstavimo.

No, prioriteta je pa sedaj seveda mojpes.net  ... me s Siboinimiko lahko posljeva slikce, ki sva jih ze do sedaj zbrali, prvi, ki to bere (Otalez, Kraski ali Bramki) pa naj napise opis pasme Smiley Smiley Smiley     
Logiran
otalež36
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 120


WWW
« Odgovor #777 : sobota, 04.02.2006 : 21:40:44 »

Punci ustregel sem vama. Prosim brez šinfanja!
Logiran
EBRANKA
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 304


« Odgovor #778 : sobota, 04.02.2006 : 21:54:55 »

Otalez super Cheesy Cheesy Cheesy Smiley Smiley Smiley, to pa je od besed k dejanju. Vidis kako hitro se sedaj vse odvija! Upam, da si poslal se kaksne slikce z ranca. Jaz pa tudi klicem Siboinimko, da se dogovoriva, kater slikce bi se poslali za v galerijo... bi bilo super, da dodamo se nekaj razlicnih samckov, da ljudje vidijo, kaj so to cisto pravi krasevski machoti Smiley Cheesy Cheesy Cheesy
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.305


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #779 : sobota, 04.02.2006 : 22:53:29 »

 Smiley Wink, od besed k dejanjem - kratek opis je na portalu, prav tako je malo "korigirano" vabilo k branju med pasmami, pa se na prvi strani portala je objava med novostmi, pa tudi fotke so v galeriji. Upam, da se bo cim vec uporabnikov ustavilo ob branju in fotkah.

Ko boste imeli se kaj za objavo, se pa vsekakor priporocam Wink

otalež36, se enkrat hvala Smiley
Logiran

Strani: 1 ... 47 48 49 50 51 [52] 53 54 55 56 57 ... 198   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: kraški ovčar - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines