mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 05.05.2024 : 23:16:21

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: kraški ovčar - čvek
Strani: 1 ... 54 55 56 57 58 [59] 60 61 62 63 64 ... 198   Dol
Natisni
Avtor Tema: kraški ovčar - čvek  (Prebrano 262376 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
evrosad
rad pišem
****
Sporočil: 283


« Odgovor #870 : ponedeljek, 27.02.2006 : 23:03:51 »

Blumina, tale tvoja avstralska ovčarka je pa s Kraševci skrižana. Le dobro si jo poglej, boš našla tudi železno sivo dlako... Pol se pa ne čudim, če se skoraj vsako noč in dan po hrbtu valja.    Shocked
Logiran
Blumina
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 186


« Odgovor #871 : torek, 28.02.2006 : 09:45:48 »

Le dobro si jo poglej, boš našla tudi železno sivo dlako... Pol se pa ne čudim, če se skoraj vsako noč in dan po hrbtu valja.    Shocked

 Grin Grin Grin Grin Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy

Uzivajte se naprej in radi jih imejte
Blumina
Logiran
otalež36
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 120


WWW
« Odgovor #872 : torek, 28.02.2006 : 15:41:21 »

Rad bi samo spomnil,da se približuje zadnji rok prijave za CACIB VRTOJBA 2006. Upam, da bo veliko prijavljenih naših Kraševcev ,kar bi bila dobra promocija pasme.Sam se s psičkama razstave ne morem udeležiti, saj bosta obe samički na porodniški.Bom pa z veseljem pogledal ocenjevanje in se veselil ob uspehih naših Kraševcev.
Na forumu vidim kar nekaj novih piscev, zelo sem vesel tega saj vidim, da  imajo naši Kraševci veliko pristašev. Cheesy
Logiran
Tripikice
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 316


« Odgovor #873 : sreda, 01.03.2006 : 10:05:30 »

Kdaj pa bo CACIB Vrtojba? Roll Eyes Kje pa je sploh Vrtojba? sram Smiley Smiley Smiley
Logiran
spuppisf
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 237


« Odgovor #874 : sreda, 01.03.2006 : 11:12:16 »

Kdaj pa bo CACIB Vrtojba? Roll Eyes Kje pa je sploh Vrtojba? sram Smiley Smiley Smiley

Vrtojba je malo mestece na meji z Italijo (Nova Gorica). Datum je pa v začetku aprila.

Logiran
bolha2
odvisnež
*****
Sporočil: 871


« Odgovor #875 : sreda, 01.03.2006 : 11:27:54 »

Razstava bo 8. in 9. 4. 2006 in zadnji rok prijave je 14.3.2006. Moraš it pa skoraj do mejnega prehoda in zaviti na eno parkirišče tovornjakov in je tam cesta, ki te pripelje do dvorane. Midve s kolegico sve šle lansko leto in sve zgrešile, zato sve mogle prekršek delat pred mejnim prehodom in avto obračat čez dva pasa, da sve potem zavile na bencinsko in vprašale za pot sram
Lp
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #876 : sreda, 01.03.2006 : 11:37:38 »

Ja, samo letos ni vec v tisti dvorani Hit, ampak v dvorani osnovne sole, ce dobro pogledate prijavnico, kje pa je Osnovna sola pa zal nobeden ne ve tocno.
Logiran
evrosad
rad pišem
****
Sporočil: 283


« Odgovor #877 : sreda, 01.03.2006 : 22:06:18 »

Zdaj pa še to... Shocked
Logiran
otalež36
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 120


WWW
« Odgovor #878 : sreda, 01.03.2006 : 22:30:33 »

Dvorana je v vasi Vrtojba, blizu cerkve. Do nje pa lahko pridete mimo dvorane HIT in nato desno v Vrtojbo, to je če greste iz avtoceste.Sicer pa bo kot vedno označeno, samo, da pridete v vas. Smiley
Logiran
Tripikice
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 316


« Odgovor #879 : četrtek, 02.03.2006 : 11:33:59 »

Hvala za poduk iz geografije Wink, je pa to vsekakor predaleč za naju z Duko, ker se nobena od naju ne mara voziti. Huh Bova počakali kar na specialko v MB. Cheesy Grin

Povejte mi, na koliko časa se gonijo vaše kraševke? Naša Duka je pravkar v tem obdobju, s tem da se je predhodno gonila v septembru. Je to "normalno"? Roll Eyes
Logiran
otalež36
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 120


WWW
« Odgovor #880 : četrtek, 02.03.2006 : 17:42:58 »

Ponavadi se psičke gonijo na vsakih šest mesecev in kot vidim je tvoja Duka pri gonitvi kar točna.So pa možna tudi odstopanja in nekatere samičke se gonijo na štiri mesece, ali pa gonitev celo izpustijo. Pri netočnih gonitvah pa je treba biti pozoren, saj so lahko vzrok hormonske motnje ali obolenje rodil.
Da pa se psička ne bi nekontrolirano sparila ,je potrebno nanjo paziti tri tedne. Smiley
Logiran
Tripikice
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 316


« Odgovor #881 : petek, 03.03.2006 : 10:12:46 »

Ponavadi se psičke gonijo na vsakih šest mesecev in kot vidim je tvoja Duka pri gonitvi kar točna.So pa možna tudi odstopanja in nekatere samičke se gonijo na štiri mesece, ali pa gonitev celo izpustijo. Pri netočnih gonitvah pa je treba biti pozoren, saj so lahko vzrok hormonske motnje ali obolenje rodil.
Da pa se psička ne bi nekontrolirano sparila ,je potrebno nanjo paziti tri tedne. Smiley

Hvala Otalež. Smiley Kako pa ugotoviš hormonske motnje? Kakšni so znaki? No, mislim, da jih naša Duka nima, bi se pa rada prepričala. Smiley Bi še pa to vprašala, če lahko: opažam, da je Duka (saj verjetno vse psičke) sedaj zelo občutljiva, nežna, drugače se pogosto zaradi razigranosti ne da niti pobožati, sedaj bi božanje "poslušala" dve uri skupaj..., pa me zanima, če ima mogoče v tem času tudi kakšne bolečine?

Jo pa pazimo, še kako Grin! Pri prejšnji gonitvi sem bila celo en teden z njo doma Shocked sram, ko pa imamo v soseščini tako vztrajnega (prekrasnega Wink) zlatega prinašalca, ki dežura pri ograji in kopa luknje, Duka je bila seveda nad njim navdušena (že od malega je "mahnjena" na zlate prinašalce Roll Eyes), v hišo je nočem zapirati, tako da mi drugo ni preostalo, da sem z njo ostala doma in "sva" pomivali okna. Wink Grin Grin

Logiran
EBRANKA
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 304


« Odgovor #882 : petek, 03.03.2006 : 11:35:14 »

Huu Tripikice, ti nič ne zavidam, mi smo namreč ravno pred kratkim zaključili s Čajkino veselico...  Cheesy no, v bistvu je veselica čisto preblaga beseda za Čajkino gonitev. Že itak je nora na pse (obeh spolov), sedaj ko je imela svoje dneve, je bila pa prav obsedena Wink.. no, pa še tu so bile nianse, ker je ob enem jazbečarju Jasperju vsakič ko ga je videla, ponorela, kot kakšna najstica, ki bi na ulici zagledala kakšnega super zvezdnika. Enkrat smo se zapletli v klobčič, ker sem mislila, da je morda najbolje, če pesjančka dvignem v naročje, pa ni bilo nič od tega, samo en tak klovnovski padec sem uprizorila, ravno prav da se je Čajka malo zmedla in sva hitro odbrzeli v hišo. Pa prav zabavno je bilo opazovati, kako se približujejo najbolj "nevarni" dnevi... v vasi je namreč tradicija, da gledajo na majhne pse kot na mačke, tako da veselo vandrajo naokoli. No, na začetku gonitve so se prikazovali kot kakšne vrane le ob robu parcele in so naju spremljali na varni razdalji, potem so bili pa vsak dan bližje, do valentinovega, ko so bili vsi ravno najbolj zmešani. Če sem hotela takrat peljati Čajko ven, sem morala pesjane dobesedno odnesti domov, preden sem šla na sprehod, pa so se revčki prav tresli od zaljubljenosti. Za enega majhnega peska so mi rekli, da ga imajo spuščenega, ker jim ponoči lovi lisice okoli kmetije Roll Eyes Roll Eyes
Logiran
Tripikice
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 316


« Odgovor #883 : petek, 03.03.2006 : 15:14:25 »

Huu Tripikice, ti nič ne zavidam, mi smo namreč ravno pred kratkim zaključili s Čajkino veselico...  Cheesy no, v bistvu je veselica čisto preblaga beseda za Čajkino gonitev. Že itak je nora na pse (obeh spolov), sedaj ko je imela svoje dneve, je bila pa prav obsedena Wink.. no, pa še tu so bile nianse, ker je ob enem jazbečarju Jasperju vsakič ko ga je videla, ponorela, kot kakšna najstica, ki bi na ulici zagledala kakšnega super zvezdnika. Enkrat smo se zapletli v klobčič, ker sem mislila, da je morda najbolje, če pesjančka dvignem v naročje, pa ni bilo nič od tega, samo en tak klovnovski padec sem uprizorila, ravno prav da se je Čajka malo zmedla in sva hitro odbrzeli v hišo. Pa prav zabavno je bilo opazovati, kako se približujejo najbolj "nevarni" dnevi... v vasi je namreč tradicija, da gledajo na majhne pse kot na mačke, tako da veselo vandrajo naokoli. No, na začetku gonitve so se prikazovali kot kakšne vrane le ob robu parcele in so naju spremljali na varni razdalji, potem so bili pa vsak dan bližje, do valentinovega, ko so bili vsi ravno najbolj zmešani. Če sem hotela takrat peljati Čajko ven, sem morala pesjane dobesedno odnesti domov, preden sem šla na sprehod, pa so se revčki prav tresli od zaljubljenosti. Za enega majhnega peska so mi rekli, da ga imajo spuščenega, ker jim ponoči lovi lisice okoli kmetije Roll Eyes Roll Eyes

Oj! A je to isti jazbečar, ki si ga že pri prejšnji gonitvi nosila njegovi lastnici domov? Grin Grin Grin Še dobro, da so vaju oblegali majhni psi, naj bi postopalo naokrog kaki pasji mačoti, si ga še pregnati ne upaš kar samo tako. Shocked Grin Grin   Srečnica, da sta se že rešili! Roll Eyes Huh  Ampak, nič pa nisi napisala, če je šlo tokrat za res, če bodo mladički? Smiley

A niso zanimive te naše kraševke v tej svoji "vročekrvnosti"? Naša Duka rine rit pod nos vsakega psa, prava vulgarnica je Shocked Angry, tako da se bolj kot osvajalcev bojim nje, da mi pobegne k sosedovemu berncu. On jo sicer lepo gleda Kiss, nima pa glih neke "sile", naša pesa pa je vsa "nora" ko ga vidi! Shocked Angry Grin Grin Grin Grize ograjo, išče luknjo kje bi se izmuznila, skače, cvili, tuli... prava obsedenka je, vendar to počne vedno, ne samo zdaj ob gonitvi, tako da mislim, da je to bolj povezano z željo po družbi in igri. Roll Eyes Smiley

Za enega majhnega peska so mi rekli, da ga imajo spuščenega, ker jim ponoči lovi lisice okoli kmetije Roll Eyes Roll Eyes

Hja, pa krade kuram jajca... Cheesy Grin Grin Grin Grin Samo pogled, če nima slučajno lepe sveleče dlake? Cheesy
Logiran
otalež36
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 120


WWW
« Odgovor #884 : petek, 03.03.2006 : 17:00:22 »

Se oproščam, ker bom malo prekinil temo o ginekoloških problemih naših kraševk.
Spomnil sem se na zelo lepo nadaljevanko ,mislim,da Hrvaške televizije v kateri nastopa naš Kraški ovčar. Nadaljevanka se je imenovala"JELENKO". To je bilo še v bivši YUGI in spominjamo se je le nekoliko starejši ljubitelji Kraševcev.Utrnila se mi je misel, da bi bilo dobro, če bi naša televizija to nadaljevanko ponovno predvajala in omogočila ogled tudi mlajši generaciji.Z veseljem bi nadaljevanko ponovno pogledal tudi sam,da ne govorim o odlični promociji pasme  Cheesy
Kaj menite o tem predlogu ?  Wink
Logiran
Strani: 1 ... 54 55 56 57 58 [59] 60 61 62 63 64 ... 198   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: kraški ovčar - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines