mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 18.05.2024 : 00:55:44

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Silver
Strani: 1 ... 42 43 44 45 46 [47] 48 49 50 51 52 ... 65   Dol
Natisni
Avtor Tema: Silver  (Prebrano 180267 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #690 : sreda, 26.09.2012 : 21:36:42 »

 O0Volčica
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #691 : sreda, 26.09.2012 : 23:09:42 »

objem Silverca Carica! A kar "na visoko divjad" si šla

Ampak tale pa zmaga Afro veselje
Logiran

Unikatne tablice in portretki
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #692 : četrtek, 27.09.2012 : 10:15:03 »

Konji jo najbolj mantrajo. Krave je imela včasih rada, zdaj se jih pa boji kot hudič križa, odkar jo je  električni pastir užgal. Še koze so ji sumljive.
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #693 : četrtek, 27.09.2012 : 16:09:41 »

Električni pastir je majka božja Tongue Mojega Roka je silno matral osel, ki je v čredi z enimi ovcami. Skakal je pred njim in mu talal poklončke, bumbar Grin Premično električno ograjo je lastnik ravno postavil, zato se ni bila priklopljena in preden sem ga uspela odgnat od ograje, je imel Roko že skoraj glavo skozi. Valjda se ni zgodilo nič razem mojega teženja Evil
Naslednji dan sva šla spet tam mimo, jaz sem si čevelj zavezovala in nisem niti videla, da je k ograji spet prišel osel - Roko pa direkt do njega. Ograja pa že priklopljena Evil Ajej!

Potem se je v loku izogibal že samo blejanju ovac na 50 m, tudi če jih niti videla še nisva, je bilo zadosti, da je treba vzeti pot pod noge in čimprej od tam Shocked
Logiran

Unikatne tablice in portretki
Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #694 : četrtek, 27.09.2012 : 16:15:30 »

Konji jo najbolj mantrajo.

No, vsaj nekdo, ki razume Xeno. Wink
Logiran
jstm
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 50


WWW
« Odgovor #695 : četrtek, 27.09.2012 : 21:31:23 »

a pa ti srahovi se kdaj kej pozabijo oz omilijo? ker zna bit kr stresno za kuške, sploh če se ne da zbežat iz kake situacije... sprašujem, ker mamo neki podobnega/mal drgač doma...
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #696 : petek, 28.09.2012 : 00:27:09 »

Ja, moj Roko je elektriko "pozabil", vsaj nekako. Sicer ne "pikira" več direktno proti tisti oranžni mreži - premakljiva el. ograja za ovce, ki ga je takrat stresla, ampak nekih hudih obinkov okoli pa tudi ne delava več Wink
Logiran

Unikatne tablice in portretki
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #697 : petek, 28.09.2012 : 09:03:28 »

a pa ti srahovi se kdaj kej pozabijo oz omilijo? ker zna bit kr stresno za kuške, sploh če se ne da zbežat iz kake situacije...

Eni s časom (pa potrpljenjem in vzpodbudo) se, drugi nikoli, ful odvisno od psa (starost, karakter) in situacije ... Pa eni bolj, drugi manj posplošujejo ("nevaren" el. na tem travniku >>vsi pastirji so nevarni vs. na drugem travniku el. pastir ni nevaren).
Logiran
uraa
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.874



« Odgovor #698 : petek, 28.09.2012 : 09:05:44 »

Tudi mojega Flipa je orng stresel el. pastir, pa se jih je en čas grozno bal. Zdaj pa več ne - malo bolj previden je okrog njih, ni pa panike.

Silverca, ti si pa res krasna.  ljubezen
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #699 : petek, 28.09.2012 : 10:45:51 »

Ha, odvisno s čim pes poveže. Silver nič ne ve o nakakšnih čudnih ograjah ki tresejo, ampak tresejo krave. Pa mogoče koze tudi, ker so bile takrat tudi v bližini. Takle strah je za predatorje tipa Silver povsem koristna zadeva.  V bistvu je silno smešno, kako se takrat, ko gremo čez kakšen pašnik Silver naredi majhno in se zrine tako, da je Laki na zunanji strani. Pa gleda stran od krav in upa, da je ne bodo opazile....
Je pa bil tisti pastir res strupeno močan, jo je potem nekaj časa kar malo zanašalo....
Pa res je zanimivo, kako čudne stvari povežejo psi z nenadno bolečino, za katero ne vidijo vzroka. Ko je Laki nadlegovala jezdeca (tudi njo matrajo konji, samo za razliko od Silverce bi ona pasla) jo je (na mojo pobudo) ošvrknil z bičem. Pa punca tega ni povezala s konji ampak s prostorom in časom - torej kadar gremo mimo tistega mesta ob mraku, pride brez povelja na poleg in tako ostane, dokler nismo mimo sumljivega kraja. Daisy se je pa nekaj časa potem, ko jo je električni pastir bala metuljev.
In ja, sčasoma strah mine.
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #700 : petek, 28.09.2012 : 11:09:55 »

No, vsaj nekdo, ki razume Xeno. Wink

Tudi Spela je imela "probleme" s konji ... bi jih ful pasla ... dokler je ni uzgal elektricni pastir. Itak.
Logiran
Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #701 : petek, 28.09.2012 : 11:26:30 »

Tudi Spela je imela "probleme" s konji ... bi jih ful pasla ... dokler je ni uzgal elektricni pastir. Itak.

Xena s pastirjem na srečo nima izkušenj, je pa konje tudi povezala s krajem in sicer našim vadiščem, saj jih je tam največ videla. Tako vedno, ko prideva na vadišče, najprej pogleda okoli, če je kje kakšen in tudi če ga ni (videt, voha najbrž jih), ji moram dati cufo, da jo scota, potem pa lahko živi dalje. Smiley

Logiran
SinM
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.250


WWW
« Odgovor #702 : petek, 28.09.2012 : 11:30:56 »

Xena s pastirjem na srečo nima izkušenj, je pa konje tudi povezala s krajem in sicer našim vadiščem, saj jih je tam največ videla. Tako vedno, ko prideva na vadišče, najprej pogleda okoli, če je kje kakšen in tudi če ga ni (videt, voha najbrž jih), ji moram dati cufo, da jo scota, potem pa lahko živi dalje. Smiley

 Cheesy Cheesy Itak, bojevnica.  Kiss Kiss
Logiran
jstm
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 50


WWW
« Odgovor #703 : sreda, 03.10.2012 : 12:39:40 »

hvala. torej v našem primeru bolj ne kot ja...  sem prestavila svoje vprašanje v marikino temo, da tu ne smetim.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #704 : petek, 05.10.2012 : 11:56:02 »

Ker Štrumf nima svoje aktivne teme, bom napisala kar tukaj: Štrumf vse lepo pozdravlja, ima se super, razume se s konji in gre z njimi tudi na teren, pridno pazi na dojenčico in glede na poslano sliko celo spi vpostelji z lastnico pod isto deko
Logiran
Strani: 1 ... 42 43 44 45 46 [47] 48 49 50 51 52 ... 65   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Silver
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines