mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 13.05.2024 : 03:30:20

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 5  |  Tema: Sibirski husky
Strani: 1 ... 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 ... 192   Dol
Natisni
Avtor Tema: Sibirski husky  (Prebrano 434322 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
AndrejZ
še malo sramežljiv
**
Spol: Moški
Sporočil: 63


WWW
« Odgovor #135 : petek, 10.06.2005 : 07:05:02 »

Pozdravljeni,

Eno vprašanje ki še ga ni nihče tukaj postavil, in sicer: Kaj dajete vašim Haskijim za jesti. Slišal sem da eni kuhajo prav posebno hrano za njjih. Če je kdo našel kakšen dober recept ga naj napiše.

Lep pozdrav,
Andrej.
Logiran
nebivedu
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 205


« Odgovor #136 : ponedeljek, 01.08.2005 : 11:14:57 »

mi imamo sicer šele 7 tednov starega, ampak je tisto, kar mi, le malo manj začinjeno Če pa ne kuhamo pa dobi brikete. Sicer če je lačen poje mačkom vse iz njihove sklede, tam so pa ponavadi konzerve al pa briketi.

Zanima me kako prepričati mladička, da bi se vedno podelal zunaj. Sedaj se pa podela na vseako zeleno površino v notranjosti hiše. Zaenkrat ima zato v predsobi postavljeno umetno travo, ki jo počasi premikamo proti vratom, čez par dni pa se bo znašla pred vrati - upam da bo to pomagalo.
Logiran
T.M.T
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 577


« Odgovor #137 : ponedeljek, 01.08.2005 : 11:26:36 »

Nebivedu ti imaš šele 7 tednov starega?? Shocked Kje si ga pa kupil/a??A ni to malce premlad?
Logiran
nebivedu
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 205


« Odgovor #138 : ponedeljek, 01.08.2005 : 11:35:09 »

Nebivedu ti imaš šele 7 tednov starega?? Shocked Kje si ga pa kupil/a??A ni to malce premlad?

Ni premlad!!! Dobili smo ga prejšnji teden ko je bil star 6 tednov in je bil lih taprav je da ne pogreša mame in da se še bolj privadi na družino. Dobil smo ga na pohorju. Je čistokrven, vendar je brez rodovnika, ker smo vzeli psa za svojega družinskega člana, ne zato da bo treba to dokazovat na papirjih. Po enem dnevu se je uklopil čisto v družino in izzival domači mački, ter uničil 2 para copat. Zdej že veselo skače naokol in proba zgrist vse kar se mu dovoli.
Logiran
jasminaj
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 506


« Odgovor #139 : ponedeljek, 01.08.2005 : 11:49:43 »

tole z umetno travo je dobra ideja- namesto papirja..samo kako to čistite? se samo spere, pa je ok, ali imate kupljene tako dosti umetne trave Huh
Citat
ne zato da bo treba to dokazovat na papirjih
glede tega se sploh ne strinjam, rorodvnik ni samo papir!!.. no, o tem je vec kje drugje napisano, tako da se en bom tukaj razpisala Roll Eyes
Citat
Ni premlad!!! Dobili smo ga prejšnji teden ko je bil star 6 tednov in je bil lih taprav je da ne pogreša mame in da se še bolj privadi na družino
glede tega se tudi ne strinjam.. pes bi naj bil pri mami vsaj nekje do 8 tedna.. zakaj en vem tocno povedati, sicer pa je o tem tudi bilo ze dosti govora. hotela sem samo povedati, da to niti lsučajno ni prav, da je šel tako hitro od mame Undecided
drugace pa glede lulanja zunaj.. o tem je tudi ze dosti napisanega Roll Eyes Grin Grin ..torej na hitro..full ga pohvali ko bo lulal zunaj, ce lula notri pa rect ne, pa ga takoj odnesti ven an travo.. pocasi bo ze skapiral kje mora lulati Wink
Logiran
nebivedu
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 205


« Odgovor #140 : ponedeljek, 01.08.2005 : 12:16:01 »

tole z umetno travo je dobra ideja- namesto papirja..samo kako to čistite? se samo spere, pa je ok, ali imate kupljene tako dosti umetne trave ???glede tega se sploh ne strinjam, rorodvnik ni samo papir!!.. no, o tem je vec kje drugje napisano, tako da se en bom tukaj razpisala ::)glede tega se tudi ne strinjam.. pes bi naj bil pri mami vsaj nekje do 8 tedna.. zakaj en vem tocno povedati, sicer pa je o tem tudi bilo ze dosti govora. hotela sem samo povedati, da to niti lsučajno ni prav, da je šel tako hitro od mame Undecided
drugace pa glede lulanja zunaj.. o tem je tudi ze dosti napisanega Roll Eyes Grin Grin ..torej na hitro..full ga pohvali ko bo lulal zunaj, ce lula notri pa rect ne, pa ga takoj odnesti ven an travo.. pocasi bo ze skapiral kje mora lulati Wink


Glede rodovnika se mi ne da kregat - imamo psa zato ker ga hočemo imeti in je prav vseeno če ima papir ali ne. Preglede pa vedno opravimo pri veterinarju enake kot za rodovniškega psa(kolki, ....), ker hočemo imet zdravega psa, ki bo z nami letal po naravi. Če pa dobim psa od nekoga, ki se ukvarja s pasjimi vpregami, mu pa lahko zaupam(čeprav smo s psom že opravili prvi orenk pregled pri veterinarju).

Umetno travo operem kar s štrajfixom na vrtu.

Kar se mladosti tiče - najmlajšega pesaka ki sem ga imel sem dobil pri treh tednih, ker ga je mama zavrgla(stara je bila 7 mesecev, ko je prvič imela mladiče), pa s psom ni bilo nič narobe.
Tudi s tem ne bo, se bo pa bolj navezal na novo družino. Drugače pa je čas za odhod psa od mame od 6 do 8 tednov, ko ga mati neha sama hraniti in ko ga začne odganjati od sebe.
Logiran
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #141 : ponedeljek, 01.08.2005 : 12:22:17 »

Nep, ni nujno, da je pes pri mami do 8 tedno. Od šestega tedna naprej lahko kuža mirno zapusti leglo, sem pa brala,da je najboljša starost med sedem in osem tednov, torej kuža ni premlad.
Popravila bi le tisti zadnji stavek, da mama neha sama psičke hranit in jih odganja od sebe. Za privajanje na trdo oziroma pasjo hrano je odgovoren vzreditelj in se mora začeti že precej prej kot pri šestih tednih. Najprej z mlekom, kakšnimi kašicami in tako naprej. Ker mladički bi sesali in sesali, psička jih lahko odganja, ampak če niso naučeni jesti s krožnika jim to čisto nič ne pomaga...
Drugače pa svetujem: čimprej v pasjo šolo. Jeseni se začnejo igralne urice oziroma male pasje šole v večini kinoloških društev za psičke od 3. meseca dalje. Jeseni bo ravno dovolj star...
Logiran
nebivedu
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 205


« Odgovor #142 : ponedeljek, 01.08.2005 : 12:34:39 »

Nep, ni nujno, da je pes pri mami do 8 tedno. Od šestega tedna naprej lahko kuža mirno zapusti leglo, sem pa brala,da je najboljša starost med sedem in osem tednov, torej kuža ni premlad.
Popravila bi le tisti zadnji stavek, da mama neha sama psičke hranit in jih odganja od sebe. Za privajanje na trdo oziroma pasjo hrano je odgovoren vzreditelj in se mora začeti že precej prej kot pri šestih tednih. Najprej z mlekom, kakšnimi kašicami in tako naprej. Ker mladički bi sesali in sesali, psička jih lahko odganja, ampak če niso naučeni jesti s krožnika jim to čisto nič ne pomaga...
Drugače pa svetujem: čimprej v pasjo šolo. Jeseni se začnejo igralne urice oziroma male pasje šole v večini kinoloških društev za psičke od 3. meseca dalje. Jeseni bo ravno dovolj star...

Ta mali pesek že čist sam vse od briketov, mačje hrane(prepodi oba domača mačka in jima poje vse kar je bilo na njunem krožniku), kruhovih cmokov,.... Pa že ko sem ga vzel iz legla je bil navajen samo na brikete.
Ne vem, če ga bom vozil v pasjo šolo, ker sem do sedaj že 2 rotvajlki vzgojil(ena je bila še posebej dobro vzgojena in ko sem bil v vojski, so jo kolegi lahko vozili na sprehod brez štrika, pa tut v življenju je bila samo parkrat na povodcu, ker se mi zdi nesmiselno psa, ki res uboga na vsak ukaz privezat), pa se bom še s tem ukvarjal. Za psa vsaj 3 do 4 ure na dan leto in pol, pa je pes res vzgojen(tok sem potreboval tut za rotvajlko, menim pa da so haskiji bolj inteligentni in bomo rabili manj.
Logiran
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #143 : ponedeljek, 01.08.2005 : 12:38:32 »

Jap, to, da je bil kuža že navajen na brikete je torej znak, da je vzreditelj mladičke pravilno odstavljal. Naletela sem namreč enkrat na vzreditelja, ki je mislil, da bodo kužki kar takoj jedli nenamočene trde brikete pa to ni šlo tako...
Huskyji so res inteligentni, znajo pa biti trmasti. Se sicer ne spoznam nevem kako na šolanje, sem pa imela z obema pasmama izkušnje in je pristop čisto drugačen. Rottweiler je delavna pasma, husky pa je bil ustvarjen za vleko sani. Je pa pri vzgoji vseh psov potrebna doslednost Smiley
Smem vprašati kdo sta mama in oče?
Logiran
nebivedu
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 205


« Odgovor #144 : ponedeljek, 01.08.2005 : 12:45:05 »

Mislim da sta tako rotvajler kot haski delovna psa. Velikih razlik ni, oba sta trmasta in oba sta samosvoja, le da je rotvajler bolj bumbar, ki bo šel skozi zaprta vrata da bo do nečesa prišel, haski si jih bo pa odprl(tole je bolj prispodoba, pa da ne bo kak lastnik rotvajlerja užaljen - nisem mislil da je pes neumen, ker ni, samo da je pojasnjena razlika med psoma)
Kdo sta oče in mati me sploh ni zanimalo, ker bi psa vzel v vsakem primeru, tut če bi bla oče lojz tretji in mama berta enajsta. Dol mi visi za imena prednikov, ker ta pesek ne bo obiskoval prireditev, kjer se taki papirji kažejo, temveč bo užival v naravnih lepotah triglavskega narodnega parka in vseh mogočih in nemogočih neumnostih, ki se jih da ušpičit v naravi(brez da bi kej uničl).

Za učit vsakega psa sta kilski paket albert keksov in vrečka kikirikijev(tistih ki se jih mora lupit, pa da niso slani) najboljši učiteljici.
Logiran
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #145 : ponedeljek, 01.08.2005 : 12:49:25 »

Me je samo tako informativno zanimalo, kdo sta mama in oče oziroma iz katere kombinacije je pes, ker sem že prej prebrala, da nima rodovnika Wink
Jaz pa za učenje preferiram zraven še eno veliko mero potrpežljivosti in veselja do dela (pa sama uporabljam malo drugačne nagrade) Smiley
Logiran
nebivedu
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 205


« Odgovor #146 : ponedeljek, 01.08.2005 : 12:55:56 »

Me je samo tako informativno zanimalo, kdo sta mama in oče oziroma iz katere kombinacije je pes, ker sem že prej prebrala, da nima rodovnika Wink
Jaz pa za učenje preferiram zraven še eno veliko mero potrpežljivosti in veselja do dela (pa sama uporabljam malo drugačne nagrade) Smiley

Aha to si mislila - pasma prednikov ali imena. Oba sta čistokrvna haskija(mislim, da imata celo rodovnik, nisem pa prepričan) - mama je čist bela z par rjavimi ožigi, oče pa črno bel.
Logiran
nebivedu
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 205


« Odgovor #147 : ponedeljek, 01.08.2005 : 12:57:48 »

Ko dobim kabel za povezavo s telefonom, bom pa obesil par slikc od male zveri gor - je uspel uspešno uničit že par stvari.
Logiran
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #148 : ponedeljek, 01.08.2005 : 13:06:14 »

Mislila sem kombinacijo, torej barvo prednikov, imena pa samo tako, ker me pač zanimajo Smiley
Kakšne barve pa je tvoj husky?
Logiran
nebivedu
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 205


« Odgovor #149 : ponedeljek, 01.08.2005 : 13:14:13 »

Je črno bel - pa čist plave očke in okol očk dva črna kolobarja, kot roparji v risankah.
Logiran
Strani: 1 ... 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 ... 192   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 5  |  Tema: Sibirski husky
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines