mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 06.05.2024 : 17:03:17

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Rodovniški ali nerodovniški?  |  Tema: nerodovniški mladički?
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 68   Dol
Natisni
Avtor Tema: nerodovniški mladički?  (Prebrano 176101 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #60 : četrtek, 28.07.2005 : 13:52:47 »

K sreči so kanadčani ohranili belega ovčarja,kateri je bil pred kratkim še" mešanec "danes pa že skaklja po naših razstavah kot švicarski ovčar.
Me prav zanima kakšen bi bil odziv forumašev ,če bi pred leti prodajal belega NO (seveda brez rodovnika) Grin Grin


narobe si tol eprovokacijo formuliral.
psi ne bi bili brez rodovnika, imeli bi rodovnik,samo ne od FCI . in to ne od kake čudne organizacije ,pač pa izključno zato, ker FCIpasme še ni priznaval.
To pa je čisto druga zgodba in je samo na videz podobna psom brez rodovnika.
P.S.
taki psi  s kvalitetnimi rodovniki, a pasem,ki jih FCI n epriznava so pogosto celo dražji od običajnih rodovnoških.
pogosto pa tudi kot pasme,ki so jih še zaenkrat manj maličili po razstavah in temeljijo na entuziastih pri vzreji tudi bolj zdravi  in kvalitetni.
Poudarjam-pogosto ,ne pa vedno.
Tipičen primer recimo so tudi razne variante starih buldogov, ameriškoh buldogov ipd,ki so vsi "boljši" in bliže originalu od angleškega buldoga, do nedavnega avstralski ovčarji , kelpiji  pa še bi lahko naštevali....
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #61 : četrtek, 28.07.2005 : 14:34:32 »

simi, pred seboj sem imela izračun Nataše in sem vštela slikanje kolkov, vzrejni pregled psice.
Potemtakem je izračun brezpredmeten in nesmiselno, da vidi na portalu!

3 leta opazujem psarno mopskov zraven mene in dokler sama ne doživim te izkušnje, se ne bom dala prepričati, da je to dober biznis (po domače povedano). Ti si vzela ceno 100.000, kar je nizka cena za rodovniškega mladiča, večina pasem je dražja.
Logiran
Tara04
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 481


« Odgovor #62 : četrtek, 28.07.2005 : 18:09:26 »

andi: res je večina pasem dražjih. recimo moja stane 240.000sit (ponekod tudi več) in še vedno ni zaslužka. Smiley
Logiran
Joni
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 799


« Odgovor #63 : četrtek, 28.07.2005 : 18:15:16 »

Sem mnenja, da so velikokrat v minusu vzreditelji manjših pasem oz. pasem s problematično kotitvijo (buldogi), ki imajo v povprečju majhna legla, medtem ko so vzreditelji večjih pasem z večjimi legli vsaj na pozitivni ničli oz. kaj malega zaslužijo.

Za "svojo" pasmo (papillon) lahko povem, da imajo v povprečju 2-3 mladiče, čeprav legla z enim samim mladičem tudi niso redka. Cena skoka se giblje od 200 EUR dalje, za vrhunskega samca lahko odštejete tudi 500 EUR in več. Če imate leglo z enim samim mladičem, ki ga potem prodate za 1000 EUR in si seštejete vse stroške, ki ste jo s psico, njeno oskrbo, razstavami, paritvijo, veterinarskimi stroški, oskrbo psice med brejavostjo, kotitvijo in po kotitvi, oskrba mladiča imeli... iz biznis stališča ste krepko v minusu.

Medtem ko poznam primer nerodovniškega legla "pritlikavih kodrov", kjer se jim je psica sparila med gonitvijo (srečni očka neznan, sodeč po mladiču, španjelskega porekla), mladiči niso bili cepljeni, psica ni bili deležna nobene posebne nege med brejavostjo - leglo 7 mladičev a 20.000 SIT = 140.000 SIT, od tega odštejmo tistih par jurjev več za hrano mladičev do 7 tednov, ko so zapustili svojo mamo, in imamo 120.000 SIT čistega zaslužka. Čeprav po pravici povedano, se mi zdi tudi 20.000 SIT zasoljena cena za necepljene mešance sumljivega porekla in mi ni nikakor jasno, kako je uspelo tem ljudem vse mladiče prodati.

Lp, Tinkara
Logiran
dogue de bordeaux
rad pišem
****
Sporočil: 481


« Odgovor #64 : četrtek, 28.07.2005 : 18:31:22 »

mislim, da lahko posteno zasluzis, ce imas plemenjaka, ki ga prodas za 800tisoc. pa recimo, da jih je 6 v leglu dobis 4milijone 8sto tisoc- toliko pa niso stroski tudi, ce so na najboljsi hrani.
Logiran
Joni
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 799


« Odgovor #65 : četrtek, 28.07.2005 : 18:57:25 »

Citat
mislim, da lahko posteno zasluzis, ce imas plemenjaka, ki ga prodas za 800tisoc. pa recimo, da jih je 6 v leglu dobis 4milijone 8sto tisoc- toliko pa niso stroski tudi, ce so na najboljsi hrani

O kateri pasmi govoriva?


Lp, Tinkara
Logiran
Primavera
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 600


« Odgovor #66 : četrtek, 28.07.2005 : 19:08:47 »

Pa kaj filozofiras? Napisi, da si prelena, da bi dvignila rit in sla delat. Zato bos parila psico in prodala mladice. Pika.
Preden skocis v luft, da temu ni tako, mi prosim povej, kako bos spravila gor leglo, v kolikor imas financne tezave?

joj, kako komplicirate Wink, folk! saj imajo v Tušu makarone po 89 SIT , cepljeni bodo pa že od novih gospodarjev. Angry a ne?!

ne vem, zakaj si folk omisli psa pa pol še leglo, če se komaj prebija finančno? Imam čuden občutek, da je v ozadju tule želja po zaslužku z nerodovniškimi mladiči (10x 40 jurčkov=400 jurčkov -> kar so 4 plače neke trgovke npr. Pas rečte , da se ne izplača...

To, da pa psica enkrat mora imet leglo, je pa bulšit Angry Angry Angry Angry
Logiran
Joni
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 799


« Odgovor #67 : četrtek, 28.07.2005 : 19:14:04 »

Citat
ne vem, zakaj si folk omisli psa pa pol še leglo, če se komaj prebija finančno? Imam čuden občutek, da je v ozadju tule želja po zaslužku z nerodovniškimi mladiči (10x 40 jurčkov=400 jurčkov -> kar so 4 plače neke trgovke npr. Pas rečte , da se ne izplača...

Ja, jaz tudi ne vem, zakaj so se naši vzreditelji trudili z vsem tem. Imaš prav Primavera, 10x 40.000 je pa res lep zaslužek. Ali pa še boljše, kar v Srbijo po "rodovniško" leglo in jih prodajati po ceni slovenskih rodovniških mladičev.  Roll Eyes


Lp, Tinkara

P.S. Upam, da ste razbrali sarkazem iz zgornjega teksta.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.305


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #68 : četrtek, 28.07.2005 : 19:15:47 »

mislim, da lahko posteno zasluzis, ce imas plemenjaka, ki ga prodas za 800tisoc. pa recimo, da jih je 6 v leglu dobis 4milijone 8sto tisoc- toliko pa niso stroski tudi, ce so na najboljsi hrani.

?? O cem pa ti tukaj govoris?
Plemenjak je odrasel pes, plemenjaki niso 2 meseca stari kuzki. In v leglu s 6 mladici bos tezko nasel enega plemenjaka, ki bi ga lahko prodal za 800k (razen nekaj izjem med pasmami), pa se hraniti ga je treba nekaj casa, na kaksno razstavo peljati, kaksno v redu oceno dobiti, morda celo solati..., da lahko reces, da imas plemenjaka. Ali ti bo kdo zanj placal 800k, je pa drugo vprasanje.

Taka izjava kaze na to, da tudi kaksna druga tvoja izjava nima ravno kaksne teže. Kaksen tekst o tem, kaj plemenjak je, ne bi skodil.
Logiran

Tara04
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 481


« Odgovor #69 : četrtek, 28.07.2005 : 19:32:58 »

Najprej sem mislila da bi naslednjega papillona kupila samca da bi kaj zasluzla z skoki. Pol sem malo razmislila, poračunala in dobila par info. in sem ugotovila da niti če imaš enega samca ne zaslužiš nič. mogoče če jih imaš več ja ampak se vedno kaj najde da te spravi v minus tudi z samcem. Namreč za štiri razstave je kolegica zapravla 100.000 (prevoz, hrana, spanje..) in še ne veš kaj boš potegnil od naslovov. Če lahko za skok vprašaš 300evrov ker več ne moreš ker ni priznanj, je to bolj slab zaslužek čeprav ga pariš 3x na leto.
Logiran
hipo
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 342


« Odgovor #70 : četrtek, 28.07.2005 : 19:43:59 »

eh, pomojem da kdor se zna dobro reklamirat in nakladat folku ki niso na "sceni" lahko z enim plemenjakom kar nekaj zasluži.
Je razlika med tistimi ki se res zavzamejo za pasmo in hodijo tudi na zelo oddaljene razstave, pa med tistimi ki vse to naredijo manj komplicirano-grejo na par razstav v sloveniji in sosednjih državah(da ne zapravijo za prevoz in prenočišča), naredijo 2, 3 šampionate, in to je to.potem pa interesentu za parit ki nima pojma o razstavah in vsem tem rečejo da je pes šampion in so itak vsi veseli in navdušeni...
ok, recimo da takih paritev ni dosti ampak nekaj pa je...
Citat
mislim, da lahko posteno zasluzis, ce imas plemenjaka, ki ga prodas za 800tisoc. pa recimo, da jih je 6 v leglu dobis 4milijone 8sto tisoc- toliko pa niso stroski tudi, ce so na najboljsi hrani.
tole tudi meni ni jasno... Huh
ali pa iščeš način kako največ zaslužit?
Logiran
Vixen
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.804


« Odgovor #71 : četrtek, 28.07.2005 : 19:55:46 »

Hipo, delno imaš prav. Pri bolj pogostih pasmah z enim "vrhunskim" plemenjakom res lahko nekaj zaslužiš. Jaz imam recimo zlatkota z vzrejnim (kolki A/A, nobenih zdravstvenih težav, značaj super), ki je bil enkrat prvak mladih (razstavljala sem ga ene 5x, v Sloveniji, za svojo in njegovo zabavo, vse v razredu mladih). Stavit grem da bi ga lahko vsako leto parkrat pripuščala - nekaj rodovniških in nekaj "čistokrvnih brez rodovnika", pa bi bil keš... No, on ima eno leglo, pa še tega ne bi imel, če me ne bi njegov vzreditelj prosil za to.
Pri manj zastopanih pasmah težje kaj zaslužiš, ker so lastniki psičk veliko bolj izobraženi v zvezi s psi in svojo pasmo; za bolj redke pasme se ljudje ponavadi ne odločajo brez znanja (jih sploh ne poznajo). Zlatkote, Beethovne in 101 dalmatinca pa poznajo vsi...
Dogue de bordeaux, mene tudi zanima, na katero pasmo ciljaš - kateri mladiči se prodajajo po 800 jurjev? Ali pa res ciljaš na prodajo plemenjakov (torej šolanih odraslih psov z nekaj šampionati)?
Logiran
hipo
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 342


« Odgovor #72 : četrtek, 28.07.2005 : 20:06:36 »

ja, res je veliko odvisno od popularnosti pasme, imaš prav.
ker je pač toliko večje število psov in s tem toliko več legel, povpraševanja po parjenju...
čeprav pri dalmatincih ne vem če je taka velika popularnost, nekako se mi zdi da je legel ki jih imajo samo za "zabavo" z svojo psičko bolj malo.
je pa pri zlatih prinašalcih tega kar nekaj več, vsaj kakor predvidevam...
Dogue de bordeaux, če imaš tak namen pomojem ne boš zaslužil nič, ker psa prodat kot vrhunskega plemenjaka za 800k, uf...boš moral precej vložit v njih, hodit ogromno po razstavah in dokazat to da je res vrhunski!in še da jih je res 6...mislim da se ti nebi izšlo že zaradi tega ker 6 psov naenkrat vozit po vseh razstavah je finančno zelo težko!!
ali pa če si res narobe predstavljaš besedo plemenjak...
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #73 : četrtek, 28.07.2005 : 22:32:29 »

hja...pri moji pasmi, ni nič čudnega pri kaki specijalni psarni, kupit tri, štir -mesečno psico za 3000 evrov. Ampak tu gre za res top top mladiča, ki ima tudi rodovnik zadaj kot se šika-včasih še boljši, hehe. Ravno sedaj vem za leglo.
Lahko povem, da sem imel za našo Juto ponudbo za cca. 7000 evrov pri letu in pol, z par močnimi razstavami za seboj v mladinski klasi. No, sam...hehehe: kdo bi pa prodal takega psa konc koncev?  razen kakih velkih psarn kjer jih po traku odprodajajo po leto stare. tak pes na neki stopnji preprosto zgubi ceno (res pa je, da psica postane še večji strošek, heh, če še minus od legel prišteješ) tako da... od ljubiteljskih vzrediteljev se dobre pse odrasle bolj težko dobi, oz je mission impossible.
Logiran
Geri
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.546


« Odgovor #74 : četrtek, 28.07.2005 : 22:53:26 »

No meni pa se zdi da se s samcem redkih pasem da zelooo zaslužiti- s predpostavko da je dober plemenjak in ne karkoli... Poznam samca, ki ga parijo zelo pogosto in prihajajo k njemu ljudje tudi iz Amerike in seveda cele Evrope. Seveda je skočnina 2x takšna kot za povprečnega razstavnega samca. Pri dveh letih je imel že veloko legel za sabo in vedno bolj je "zaželjen".
Samec dobi takoj keš za skok (govorim o malih pasmah kjer ni skok enakovreden ceni mladiča), psico pripelješ k samcu na dom, naslednji skok lahko opravi pes že čez par dni... Psica pa porabi za pot (pri redkih pasmah) veliko, pa potem za leglo in kot je rekla Joni pri papillonih (če nimaš vsaj 10 psic in samca doma) ne moreš zaslužiti. s samcem papillonom z dobrim rodovnikom in vsaj kakšnim razstavnim uspehom pa lahko veliko zaslužiš. Seveda če je res dober in ga veliko reklamiraš.

Lp, Mojca

Logiran
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 68   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Rodovniški ali nerodovniški?  |  Tema: nerodovniški mladički?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines