mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 21.05.2024 : 19:26:29

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani
Strani: 1 ... 184 185 186 187 188 [189] 190 191 192 193 194 ... 303   Dol
Natisni
Avtor Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani  (Prebrano 636874 krat)
0 članov in 5 gostov pregleduje to temo.
Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #2820 : četrtek, 18.02.2010 : 16:16:57 »

Taka zakonodaja itak ne bi pila vode. Čeprav v tej banani republiki je vse mogoče....
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #2821 : četrtek, 18.02.2010 : 16:18:11 »

sej ampak tudi KZS je kratkovidna. Ker pri takih na videz odličnih rešitvah, ki temeljijo na rasizmu, je bila in bo VEDNO ena past (dokazuje zgodovina).
Ko se začne omejevanje po kriterijih rasizma se kriteriji potem širijo in širijo in uidejo izpod kontrole tistih, ki so "ku kluks klan "pravila začeli.
Zakonu o omejevanju števila in teže in višine "navadnih" državljanov bo v primeru, da bo sprejet , v najkrajšem času zagotovo sledila dopolnitev, ki bo črtala eno izjemo, pa drugo , pa vse......
In potem se bodo plazil notri nove omejitve po novih ključih.
In pri tem bodo velike smrdeče ribe seveda še naprej ribarile v kalnem kot so dosedaj. "Nenavadni" lastniki psov, ki so predlagatelji tega umotvora, pa bodo z izjemo redkih velikašev, kmalu sedeli v dreku skupaj z sedaj ožigosanimi "navadnimi " lastniki.
 
Obenem so očitno tile na KZS, katerih glavna gonilna sila so vzreditelji s svojimi zasllužki, zelo nizkega IQja. Kajti prvi ki bodo nov zakon re sobčutili bodo oni in njihov črni proračun. Seštejte pasme pod 40 cm in omejitve. V pes netu so izračunali da od 1 FCI grupe so samo 3 pasme take , na pamet bi rekla da od druge so tudi 2 ali tri , pa tako dalje...,v glavnem zeloooo malo v vseh grupah razen med jazbečarji terierji in  pritlikave pasme. Koliko mladičev bodo prodali v naslednjih letih po uveljavitvi takega zakona?
Pse, ki jih ljudje že imajo bodo že rešili tako ali drugače ( prijava na različne konce, pridobitev stzatusa ali pa nič,saj inšpekcija ne bo nič bolj učinkovita kot dosedaj, se pravi rešitve bo maralo iskati itak samo nekaj posameznikov, ki so v sporu s sosedi) ampak na novo pa psov navadni lastniki ne bodo nabavljali.Kar je sicer po svoje super, saj jih bo manj v napačnih rokah, ampak za vzreditelje pa slabo, saj se ve, da večino pridelka prodajo "navadnim" ljudem.V nemčiji baje prvi dve leti po omejitvah pri posedovanju bulov ni bilo niti enega legla stafordov npr! Si to KZS res želi za pasme nad 40 cm po standardu? ?
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.323


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #2822 : četrtek, 18.02.2010 : 16:23:56 »

Ne gre za afero, ampak za tragedijo, in to tragedijo par excellence, je bil odločen. "Pomembno je, da ravnam kot sicer v političnem življenju in ne pometam stvari pod preprogo, ampak rešujem probleme, tudi če tvegam popularnost.“ Dopustil je možnost, da bo med interpelacijo prišlo na dan tudi kaj, kar doslej ni bilo znano. Pogačnik mu je še enkrat zagotovil, da ni bilo nikakršnih pritiskov, je dodal Pahor.

Glede notranje ministrice Katarine Kresal, ki je včeraj dejala, da bi se moral Pahor v zadevi Baričevič pogosteje oglašati in pojasniti, da "država ne razpada in da nismo vsi skorumpirani“, je premier dejal, da "ministrica opravlja težko delo in razumem, da se nervoza kdaj poveča in se kaj reče pod vplivom čustev“. "Bistveno je, da ministrica uživa mojo podporo, kar lahko brez slehernega dvoma povem.“

Na vprašanje, ali so zaradi vsega tega dogajanja načete vrednote v državi, pa je Pahor ocenil, da ne. "Ravno to, da vlada dela tako transparentno, da ne skriva problemov,  v tem hipu deluje zelo dramatično, a brez tega verjetno ne gre. Slovenija bo na koncu zmagovalka,“ je zaključil Pahor.

http://24ur.com/novice/slovenija/ocitno-nekoga-mocno-motimo.html

So what Cheesy
Logiran

deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #2823 : četrtek, 18.02.2010 : 16:26:06 »



ne morem pomagat, sej vem da ne spada v temo ampak ...
malo predrag bi zagoto bil sposobem tudi peljat psa, od katerag ne bi bil težji 30 kg  Grin Grin
http://www.youtube.com/watch?v=VB2VQXkf0d8
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #2824 : četrtek, 18.02.2010 : 16:27:24 »

Si to KZS res želi za pasme nad 40 cm po standardu? ?

Bi rekla da je odgovor - DA. Neverjetno? Niti ne, če pomislimo, da je govora o tisti KZS, ki se ni opredelila (kljub temu, da so k temu bili pozvani) do hrtov v KG in za čigar spletno stran se dogodek na Oražnovi in vse, kar k njemu spada, sploh ni pripetil. Pa sem se nalašč omejila na samo ta dva nedavna dogodka.
Logiran
sah
novinec
*
Sporočil: 47


« Odgovor #2825 : četrtek, 18.02.2010 : 16:37:39 »

to je že zgodba, saj ne more biti res, pa je.  Čudno kako veliko podporo imajo vsi pri Pahorju, lahko da je bil tud sam poleg. Če bi jaz poročilo sestavljal, bi tudi tako napisal da bi lepo fino zgledal, in nič ne bi bil kriv.
Ne vem več koga nategujejo, čeprav bomo na koncu spet mi nategnjeni. Elita se bo smejala, nas pa bodo jebali z zakoni, ki za njih ne veljajo.
Logiran
sah
novinec
*
Sporočil: 47


« Odgovor #2826 : četrtek, 18.02.2010 : 16:38:30 »

če bi se prvi napad zgodil pri meni doma, bi že verjetno sedel v nekem lepem zaporu, če bi se to dogajalo pri meni doma, pa v umo bolnici.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #2827 : četrtek, 18.02.2010 : 16:40:12 »

Citat
Ko se začne omejevanje po kriterijih rasizma se kriteriji potem širijo in širijo in uidejo izpod kontrole tistih, ki so "ku kluks klan "pravila začeli.

To se lepo vidi pri pasemsko specifičnih zakonih. Najprej ponavadi prepovejo 10 - 12 pasem. učinka ni nobenega, ponavadi je celo kontra (ker prepovedani psi ne izginejo ampak gredo v ilegalo, tako da se nad njimi izgubi vsaka kontrola ali pa si ljudje nabavijo še bolj eksotične in nepreizkušene pasme, ki niso na seznamu, ker so redke in sploh ne vejo, da obstajajo). Potem dodajo še naslednjih 10 - 15 pasem itd itd, dokler nazadnje ne pristanejo pri številki nekje okrog med 80 ali 90. In potem pride do takih nesmislov, da na seznamu nevarnih ali celo prepovedanih pasem pristanejo ne samo v povprečju najbolj prijazne in nenevarne pasme, zgodilo se je čisto konkretno da je bil na seznamu nevarnih pasem špringer španjel, koker španjel pa ne, na nek seznam je prišel celo mops itd, itd.

Citat
Taka zakonodaja itak ne bi pila vode.
No, tisto o 30kg+ prav zagotovo ne. Drugo bi se pa seveda dalo speljati. Sploh če bi se enemu pametnemu posvetilo, da je plečno višino zoprno meriti, pa bi kar povprek za vse enako omejili na dva. Saj za navadno rajo je še to preveč. In ne, inšpektorjem sploh ne bi bilo treba izza stolčka vstati, samo v evidenco bi bilo treba pogladat (tistih, ki niso cepljeni itak ne bodo našli in jih torej ni)
Logiran
Rnata
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 211


WWW
« Odgovor #2828 : četrtek, 18.02.2010 : 16:41:42 »

Imam skenirana dva članka iz Kinologa. Že omenjen mag.Blaža Kavčiča "Kdo je Razkolnikov" in "Sestanek na Veterinarski upravi", Jožeta Vidica. Komu oz. kam pošljem?
Drugače pa, nič bat, ker bodo seveda dovoljene tudi izjeme glede števila psov.  Lips Sealed Lepo boste napisali prošnjo, potem pa bo območni urad VURSa v sodelovanju s KZS preverjal:

(Vidic: Sestanek...)
Citat
-ali gre za stanovanje ali za lastniško stanovanjsko hišo
-velikost stanovanja
-gostoto naseljenosti
-vzgojenost oz. socializiranost psov
-koliko psov lahko peljemo na sprehod brez tveganja zanje in za okolico
-kolikšnemu številu psov se lahko skrbnik posveti, jih hrani, vzgaja, šola, neguje, poskrbi za veterinarske storitve

-Ali se pravilno pišete?
Aja, ne, tega ni notri. Moja napaka oz. zabloda.


Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #2829 : četrtek, 18.02.2010 : 16:45:08 »

A potem bomo tudi pri nas imeli mini-vse? Tiny teacup nevemkaj?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Kapitan_Nemo
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 388


« Odgovor #2830 : četrtek, 18.02.2010 : 16:47:28 »

Za male navadne pasjeljubce je dovolj bonsai - kinologija; za velike nenavadne pasjerejce pa kinologija.
Chorchyp:
Kad sam bio mali,
Svi su mene znali!
Od najhujšga Bosanca do največga kmeta.
"Đe si mali?" so m' Bosanci govoril
in "Kaga je poba?" domačin so mi vpil.
Taglavn sm biv, zmeri!
Ko smo se igral vojake zmer sm biv Rambo, Schwarrzenegger,
Ko smo se pretepal zmer sm biv Bruce Lee
In imel sem svoje super moči.
In zvečer ko je padu mrak,
Se je v črno obleku vsak,
Bli smo ninđe
  Grin
Logiran
Tecka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.256


« Odgovor #2831 : četrtek, 18.02.2010 : 16:48:40 »

To se lepo vidi pri pasemsko specifičnih zakonih. Najprej ponavadi prepovejo 10 - 12 pasem. učinka ni nobenega, ponavadi je celo kontra (ker prepovedani psi ne izginejo ampak gredo v ilegalo, tako da se nad njimi izgubi vsaka kontrola ali pa si ljudje nabavijo še bolj eksotične in nepreizkušene pasme, ki niso na seznamu, ker so redke in sploh ne vejo, da obstajajo). Potem dodajo še naslednjih 10 - 15 pasem itd itd, dokler nazadnje ne pristanejo pri številki nekje okrog med 80 ali 90. In potem pride do takih nesmislov, da na seznamu nevarnih ali celo prepovedanih pasem pristanejo ne samo v povprečju najbolj prijazne in nenevarne pasme, zgodilo se je čisto konkretno da je bil na seznamu nevarnih pasem špringer španjel, koker španjel pa ne, na nek seznam je prišel celo mops itd, itd.
No, tisto o 30kg+ prav zagotovo ne. Drugo bi se pa seveda dalo speljati. Sploh če bi se enemu pametnemu posvetilo, da je plečno višino zoprno meriti, pa bi kar povprek za vse enako omejili na dva. Saj za navadno rajo je še to preveč. In ne, inšpektorjem sploh ne bi bilo treba izza stolčka vstati, samo v evidenco bi bilo treba pogladat (tistih, ki niso cepljeni itak ne bodo našli in jih torej ni)

Aha potemtakem bi znala bit rešitev v tem, da imam psa pač nečipiranega in necepljenega Lips Sealed bruham
Logiran
sah
novinec
*
Sporočil: 47


« Odgovor #2832 : četrtek, 18.02.2010 : 16:49:37 »

taki strokovnjaki bodo odločali, ki se sedaj med seboj ne morejo nič zmenit.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #2833 : četrtek, 18.02.2010 : 16:51:47 »

Citat
Aha potemtakem bi znala bit rešitev v tem, da imam psa pač nečipiranega in necepljenega
ja seveda, če se ne bi ravno komu zamerila in bi te za kazen prijavil. ampak potem se itak lahko narediš neumno in rečeš da ni tvoj. naj dokažejo, če morejo.
Logiran
luncica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 511


« Odgovor #2834 : četrtek, 18.02.2010 : 16:52:50 »

Joj, a bi tem bedakom, ki imajo toliko energije in casa tele veleume ven spravljat, mogoce kdo rekel, naj zacnejo obstojece zakone izvajat. Alo, na teren, od hise do hise, in naj se ne vracajo, dokler ne bodo vsi psi cepljeni in cipirani in dokler ne bodo imeli vsi ketnarji polnih skled in sveze vode in dovolj gibanja. Pa naj ne nabijajo, da jih je premalo, a za nove umotvore jih bo pa dovolj? Pa npr. za pisanje kazni prostovoljkam, ki na lastne stroske pobirajo macke s ceste in jih pedenajo z vseh koncev do oddaje, jih tudi ne zmanjka. Take neumne omejitve (majkemi, da ne bojo izvedeli, koliko tehtam, imajo ze dovolj mojih podatkov - kaj jim bo moj EMSO, mi tudi ni jasno) letijo tako ali tako samo na normalne (ne navadne) skrbnike, na tiste, ki pa bi potrebovali omejitve, pa seveda ne.

Logiran
Strani: 1 ... 184 185 186 187 188 [189] 190 191 192 193 194 ... 303   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines