mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 17.05.2024 : 15:56:16

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani
Strani: 1 ... 148 149 150 151 152 [153] 154 155 156 157 158 ... 303   Dol
Natisni
Avtor Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani  (Prebrano 635821 krat)
0 članov in 9 gostov pregleduje to temo.
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.316


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #2280 : ponedeljek, 15.02.2010 : 16:22:10 »

kaja, vse je treba "dostaviti" na DZZZ Ljubljana.
Logiran

Matejcha
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 99


« Odgovor #2281 : ponedeljek, 15.02.2010 : 16:28:36 »

Peticija je bila poslana odgovorni osebi za trgovine Mr. Pet (ga. Nina Bratun), ki bo odločila, če se lahko podpisuje v vseh njihovih poslovalnicah.

Odgovor sporočim.
Logiran
Matejcha
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 99


« Odgovor #2282 : ponedeljek, 15.02.2010 : 16:29:07 »

Upsi, lapsus. Ga. Nina Bratina.
Logiran
Penny
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 302


WWW
« Odgovor #2283 : ponedeljek, 15.02.2010 : 16:34:43 »

http://www.zurnal24.si/slovenija/niso-bili-v-registru-nevarnih-160131

Baričevičevi trije bulmastifi niso bili v evidenci nevarnih psov, ki jo vodi veterinarska uprava.
Logiran
Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #2284 : ponedeljek, 15.02.2010 : 16:45:57 »

Je to sploh mogoče?  Lips Sealed
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #2285 : ponedeljek, 15.02.2010 : 17:10:29 »

Ne morem verjet. Nic, ampak res popolnoma nic v tem primeru ni tako kot bi moralo bit. Se tiste stvari, ki so najbolj evidentne, ne.  Lips Sealed
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.316


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #2286 : ponedeljek, 15.02.2010 : 17:46:56 »

NI DOVOLJ, DA SMO PSOM VRNILI IMENA!
Za osmislitev njihove tragične usode je potrebno več.


Zato nas zanimajo odgovori na vprašanja odgovornim v "primeru Baričevič" do razjasnitve vseh okoliščin.

Katarina Kesal, ministrica za notranje zadeve, Oddaja 24ur na POP TV, dne 12.02.2010:
"Če kakšna institucija deluje neodvisno in profesionalno, potem je to policija. Ljudje ji lahko popolnoma zaupajo in zagotavljam vam, da – v okviru svojih pristojnosti – ne bom pustila, da se kar koli pomete pod preprogo. Policija je nedvoumno pojasnila, da postopek od prvega dne vodi profesionalno in neodvisno, zato je tudi prva ugotovila možnost zlorabe psov in na to večkrat posebej opozorila veterinarske inšpektorje in patologe," še poudarja Kresalova.
http://24ur.com/novice/slovenija/ne-poznamo-se-vseh-dejstev.html#video 

NI DOVOLJ!

Prosimo novinarje, da povprašajo odgovorne namesto vseh nas:

okoliščina št. 1: Zakaj v preiskavo nista bila vključena preiskovalni sodnik in javno tožilstvo? 

Vprašanja Katarini Kresal, odgovorni za strokovno in pošteno delo policije.

   1. Ali je ob dogodku s smrtnim izidom in sočasnim sumom na kaznivo dejanje potrebno obvestiti javno tožilstvo, kdo mora to storiti in kdaj?
   2. Čemu je namenjeno zavarovanje kraja dogodka?
   3. Kdo lahko vstopa na preiskovano območje?

In konkretno:

   1. Kdo (ime in priimek, položaj) je bil na kraju dogodka dolžan presoditi o obveščanju ali neobveščanju javnega tožilstva?
   2. Kdo, če je do takega obvestila prišlo, (ime in priimek, položaj), je obvestil javno tožilstvo (koga, ime in priimek, položaj) o sumu na kaznivo dejanje in kdaj?
   3. Kdo (ime in priimek, položaj) je dovolil nepooblaščenim osebam (imena in priimki, položaji) vstop v zaprto območje (ulico)?
   4. Kdo (ime in priimek, položaj) je dovolil nepooblaščenim osebam (imena in priimki, položaji) vstop na in v preiskovano območje (stanovanjsko hišo)?

Logiran

CAPKA
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 72


« Odgovor #2287 : ponedeljek, 15.02.2010 : 18:08:54 »

Glede peticije ne razumem zakaj se niso društva že takoj v začetku skupaj zmenila kakšno peticijo se bo podpisovalo. Zdaj bomo tisti, ki smo prvo peticijo že raznosili povsod, kjer se je dalo, izpadli neresni, če jo gremo spreminjati.

Matejcha, Zootic v BTCju že ima peticijo, je bilo napisano nekaj strani nazaj. Danes so mi po telefonu sporočili, da se bo lahko pri njih zbiralo podpise. Prav tako sem danes dobila telefon gospe Nine Bratina, da se z njo pomenim o zbiranju podpisov v Mr.Petu.

V katerih trgovinah v Ljubljani se lahko zbira podpise je bilo napisano že par strani nazaj.
Se opravièujem za neumesten komentar... Peticijo je možno podpisati tudi v naslednjih ZOO makretih:

Zoo Market Preis (Tržnica BTC)
Tukano (BTC)


Pri naslednjih se bomo pa v ponedeljek še s poslovodjami zmenili. Peticije sicer že imajo, samo še poslovodje jih morajo odobriti (kar verjamem, da bodo, saj smo vsi na isti strani - na strani živali):

Zootic (City Park)
Mr.Pet (BTC)
Aler (BTC)


Lep pozdrav!
V Alerju so danes prošnjo zavrnil, ker se s tem ne želijo ukvarjati. Z Mr.Petom se pa še dogovarjamo. Ostali našteti so peticijo brez problema sprejeli tako, da se jo lahko tudi pri njih podpiše. Poleg njih smo pa danes odnesli še v Zoo market Žako in trgovina Kibuba na Koseški tržnici.

Torej poleg trgovin, ki jih je naštela Jana, lahko peticijo podpišete še v:

Zoo Market Preis (Tržnica BTC)
Tukano (BTC)
Zootic (CityPark)
Zoo trgovina Žako (tržnica Koseze)
Trgovina Kibuba (tržnica Koseze)


Lep pozdrav!
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.316


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #2288 : ponedeljek, 15.02.2010 : 18:14:03 »

Super, Capka, bom dala tole gor, za naprej bi pa res prosila, ce mi posljete na mail iz preprostega razloga - tukaj lahko spregledam, pa kaj ne bo objavljeno.
Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.316


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #2289 : ponedeljek, 15.02.2010 : 18:20:53 »

Tale link bom samo odlozila tukaj, vi pa se lahko malo poigrate z dokumentom Smiley

Glede na to, da je objavljeno, da psi niso bili vpisani v register nevarnih psov, v clanku je naveden tudi odgovor VURS, ce se ne motim, je tule en zanimiv dokument: Odgovor na javno pismo "Poziv MKGP k uporabi vseh pravnih sredstev za zaščito javnega interesa in k reviziji celotnega postopka v zadevi z vrnitvijo nevarnih bulmastifov njihovemu lastniku" Janeza Ribiča, poslanca Državnega zbora RS

KLIK

Sam, da ne izgubim linka Wink
Logiran

Matejcha
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 99


« Odgovor #2290 : ponedeljek, 15.02.2010 : 18:36:11 »

Jaz sem mislila nesti v Koper, ampak sem po telefonu v ZOOTICu izvedela, da se je potrebno dogovoriti z upravo. Ker sem na nekajintrideseti strani videla, da dogovarjanja z Zooticom že tečejo, sem mislila počakati na odgovor.
Bom pa kar zdaj poklicala in se pozanimala, da ne bom samo čakala na druge, pa sporočim odgovor.
CAPKA, sem to videla ja. Klicala sem jih, ker so me iz KP napotili, da naj povprašam v LJ, kjer so povedali, da še ni nič odobreno. Rekli so, da bojo kar mene poklicali kako bo šlo, da potem zvem še za KP.
Oprosti, nisem ti hotela "skakati v zelje" oz. jemati zaslug, samo drugam sem še hotela spravit peticijo.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.316


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #2291 : ponedeljek, 15.02.2010 : 18:37:12 »

Pravkar prejeto:

Številka: 091-34/2010_11
Datum: 15. 2. 2010

SPOROČILO ZA JAVNOST

Danes popoldne smo prejeli pisno obvestilo iz Nacionalnega veterinarskega inštituta, Enote za diagnostiko kužnih in drugih bolezni živali, Laboratorija za patologijo in TSE, da za pripravo strokovnega mnenja glede možnosti spolne zlorabe bulmastifov, ki so bili last Saše Baričeviča, potrebujejo še policijski zapisnik o dejstvih, ugotovljenih na kraju dogodka, za katerega so že zaprosili Sektor kriminalistične policije, PU Ljubljana. Opraviti in analizirati morajo še dodatne histološke preiskave, ki so že v teku.

Mnenje bodo pripravili, ko bodo dobili vse ustrezne informacije. Strokovno mnenje bodo poslali na VURS in na Sektor kriminalistične policije, Policijska uprava Ljubljana. Takrat bomo o tem obvestili javnost.

Veterinarska uprava Republike Slovenije
Logiran

CAPKA
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 72


« Odgovor #2292 : ponedeljek, 15.02.2010 : 18:40:17 »

Super, Capka, bom dala tole gor, za naprej bi pa res prosila, ce mi posljete na mail iz preprostega razloga - tukaj lahko spregledam, pa kaj ne bo objavljeno.
Ni problema. Je bila pa v naštete trgovine odnešena še prva peticija, saj smo se angažirali že takoj naslednji dan po objavi. Upam, da taki podpisi še vedno štejejo.

Lp
Logiran
Matejcha
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 99


« Odgovor #2293 : ponedeljek, 15.02.2010 : 18:43:03 »

jaz ne vidim problema, če sta dve peticiji (pa imam dnevne izkušnje z raznoraznimi peticijami),ki nimata čisto enakega besedila.
Vsak naj podpisše tisto, v katero verjame. Torej, če so nekateri podpisali prvo verzijo, so se z njo popolnoma strinjali.
Kar pomeni,da je to to. Kdor želi lahko podpiš eše drugo pa še tretjo pa katero koli.
Ni bistveno, če je kje točka več ali manj, bistveno pa je, da ni v več peticijah nasprotujočih si zahtev!
Menda, da štejejo.
Logiran
CAPKA
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 72


« Odgovor #2294 : ponedeljek, 15.02.2010 : 18:57:06 »

Hvala.  Smiley

Bi pa objavila samo še nekaj. Takoj po nesrečnem dogodku z bullmastiffi, ko so poslanci imeli ideje o zakonih, ki bi prepovedali določene pasme je bilo z naše strani poslan e-mail na vse možne naslove, ki se jih je dalo dobiti na internetu (poslancem, kinologom, vurs, itd.) z obrazložitvijo o nesmiselnosti in neučinkovitosti takih zakonov skupaj s primeri držav, kjer so take zakone že opustili. Danes smo dobili odgovor iz Sektorja za zdravstveno varstvo in zaščito živali:

Spoštovani,

zahvaljujemo se vam za vaše izraženo mnenje in pripombe, ki jih bomo upoštevali v
največji možni meri. Trenutna razprava med pripravljalci zakonodaje ne poteka v smeri prepovedi nevarnih pasem,
temveč v smeri vpeljave statusa "potencialno nevarnih psov", za posedovanje katerih bodo morali lastniki izpolnjevati dodatne pogoje.   

V postopku sprejemanja zakonodaje bo osnutek
predloga javno objavljen in na voljo za predloge in mnenja zainteresirane javnosti.

Prijazen pozdrav,

Urša Kos

dr. Urška Kos, dr. vet.med.
višji svetovalec
Sektor za zdravstveno varstvo in zaščito živali
Veterinarska uprava RS


Lep pozdrav!
Logiran
Strani: 1 ... 148 149 150 151 152 [153] 154 155 156 157 158 ... 303   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines