mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 15.05.2024 : 08:00:41

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 8  |  Tema: Zlati prinasalci
Strani: 1 ... 46 47 48 49 50 [51] 52 53 54 55 56 ... 63   Dol
Natisni
Avtor Tema: Zlati prinasalci  (Prebrano 199317 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
evangelina
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 172


« Odgovor #750 : torek, 10.08.2004 : 09:24:48 »

Ninci hvala za slikce. drgač sva se pa čist prov razumele glede slikc.
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #751 : torek, 10.08.2004 : 09:43:34 »

Iz prebranega od Sirtaki lahko razberem, da taki upsi sploh niso nevarni (za mladice mislim)!  Huh

Me zanima isto kot ninci (zadnje sporocilo)!

Lp, Ursa
Logiran
evangelina
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 172


« Odgovor #752 : torek, 10.08.2004 : 10:12:08 »

ninci je moj bart pretemen?
Logiran
ninci
gost
« Odgovor #753 : torek, 10.08.2004 : 10:15:02 »

ninci je moj bart pretemen?

Pretemen za?? Misliš glede na standard?

Glede na standard ne. Dokler ni mahagonijeve barve in nima preveč belih lis po telesu ustreza standardu. Standard si lahko prebreš na: **

LP nina
Logiran
evangelina
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 172


« Odgovor #754 : torek, 10.08.2004 : 10:19:33 »

mal sm ga primerjala s Smartom zato se mi je rahlo zazdelo.
Logiran
DODO
gost
« Odgovor #755 : torek, 10.08.2004 : 10:49:05 »

Oj,
a je kdo od vas z goldijem že naredil vzrejni pregled. Mi bi ga namreč z Dodo septembra naredili, pa nikakor noče v vodo in me zanima, če lahko kljub temu, da psica ne plava in tudi aportiranje ji še ne gre brezhibno naredi vzrejni pregled. Sicer je-na razstavi-odlično ocenjena, ni plašna in je vsaj po moji oceni tipična predstavnica svoje pasme.

Lp
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #756 : torek, 10.08.2004 : 10:56:19 »

DODO!

Ste poskusili z igracko? Za navajanje na vodo mislim? Ali pa da greste vi notri ni jo potem klicete? Kaj sploh ne gre v vodo ali si le ne upa zaplavati? Moja (ne ZP) si je strasno zelela v vodo, pa sem jo potem kar odnesla in je splavala - sem par postov nazaj (ce se prav spomnem) ze vse napisala!

Za prinasanje se lahko obrnete na pasjo solo! Pa malo poglete pod temo vzgoja (ce se niste)! Wink

Lp, Ursa
Logiran
DODO
gost
« Odgovor #757 : torek, 10.08.2004 : 11:03:31 »

V vodo gre le do trebuha, zaplavat pa noče ne ne igračko, ne s hrano... Verjetno bomo res ker tako nardili, da jo bomo odnesli noter.
Logiran
evangelina
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 172


« Odgovor #758 : torek, 10.08.2004 : 11:04:48 »

Tudi moj bart je včasih zelo rad plaval, potem pa kar na lepem ni in ni hotel več v vodo!!!pa nimam pojma zakaj.
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #759 : torek, 10.08.2004 : 11:09:46 »

DODO!

Se pravi ima vodo rada! Pazite, da je ne boste prestrasili! Kaj pa ce bi poskusili s katerim drugim psom, ki plava? Ali pa ce jo nesete na drugo stran ne prevec pretocne reke (da je ne bi odneslo) in jo klicete k sebi - mogoce bi/bo uspelo!

Ce ste iz Lj, greste lahko na probo v Iski vintgar (ali pa kam drugam)!

Lp, Ursa
Logiran
ninci
gost
« Odgovor #760 : torek, 10.08.2004 : 12:41:31 »

Mislim, da ti bo Sirtaki vedela največ povedati o tem. Mislim pa da vseeno dobi vzrejno dovoljenje, a z slabšo vzrejno oceno.

Linch imamo tudi mi enega neplavalca, pa smo poiskusili če bi zaplaval z Smartom pa ne gre pa smo ga poiskusili nesti v vodo pa setako opira da.... je nemogoče. Tako da... pač gre v vodo ampak samo do trebuha Wink

LP nina
Logiran
DODO
gost
« Odgovor #761 : torek, 10.08.2004 : 12:56:35 »

V bistvu mi vzrejna ocena sploh ni pomembna. Radi bi imeli le eno leglo, ker vem, kakšno veselje (in delo) je opazovati mladičke kako odraščajo. Zdi se mi da če je psica sicer zdrava in tipična predstavnica svoje pasme bi bilo prav da vzrejno dovoljenje dobi, ker so goldni v bistvu v glavnem le še družinski in ne več tako lovski psi. Strah me je le, da tam ne bo hotela niti igračke s kopnega prinest, ko bo videla toliko drugih pesjanov. No, šli bomo, pa ker bo bo.

Lp
Logiran
evangelina
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 172


« Odgovor #762 : torek, 10.08.2004 : 13:47:51 »

eno vprašanje- moj bart je zelo, zelo, zelo močan in me zanima ali bi najmočnejši povodec Fleksi zdržal njegovo silovito moč?se ga da kominirat s haltijem?
Logiran
ninci
gost
« Odgovor #763 : torek, 10.08.2004 : 15:24:13 »

Fleksi bi zdržal, jaz ga občasno uporabljam. Občasno pa kratko špago. In brez problema se ga kombinira z haltijem ;)Aja pa kupi fleksi, ki zdrži tam okoli 50kg, je bolj ziher.  Wink

LP nina
Logiran
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #764 : torek, 10.08.2004 : 15:55:04 »


Najprej Dodo:
NE, ne in še enkrat ne. Če goldi na vzrejnem pregledu ne zaplava pač ne dobi vzrejnega dovoljena. Jebiga, to je še vedno pes, ki mora imeti prirojeno ljubezen do vode tako kot do prinašanja.
Sej načeloma jo imajo vsi, le eni imajo slabe izkušnje s to mokroto ali pa sploh niso imeli prilike še plavati. To je pa izključno krivda lastnika sorry.
Začnita trenirati plavanje zdaj, pa boš videl da kmalu ne bo hotela več iz vode  Grin
Btw tvoji razlogi za imeti leglo so popolnoma napačni. Škoda, mi je že vnaprej zelo žal za tvoje mladiče kake rejce bodo imeli.

Ninci+Linchaich:
Pri inbreedingu živali telesne/mentalne anomalije kot pri "človeškemu incestu" niso riziko, zaradi katerega je tako parjenje tvegano. Tako parjenje je tvegano zato, ker se lahko potencirajo negativne lastnosti prednikov (ne samo očeta in mame), torej vse morebitne dedne bolezni in telesne značilnosti.

Torej če sta bila oče in mama pod standardom v višini ali pa je bilo več prednikov na spodnji meji standarda, potem je seveda možno da bodo potomci takega ups parjenja zelo majhni.

Jaz še vedno zagovarjam možnost  da je bila sukl ornk naplahtana glede starosti mladiča, ko jo je vzela.
To nikakor ni posledica inbreedinga.

Logiran
Strani: 1 ... 46 47 48 49 50 [51] 52 53 54 55 56 ... 63   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 8  |  Tema: Zlati prinasalci
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines