mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 21.05.2024 : 00:19:01

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Australka Zvezdica vas pozdravlja
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12   Dol
Natisni
Avtor Tema: Australka Zvezdica vas pozdravlja  (Prebrano 36368 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
AlenkaEka
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 100


« Odgovor #90 : torek, 18.11.2008 : 13:11:26 »

Notranji kokošnjak je bil včasih "štalinka" (pojma nimam, kako se to reče po slovensko) za pujsa v hlevu in je velik cca 2m x 1,5m in visok 1,5m, ampak tu tako in tako samo spijo. Palco imam namontirano po diagonali cca 1,8m. Se vse naguzijo gor. Račke spijo pa na tleh, na senu. Zunaj pa je večja zadeva, je pa cca 6m x 2,5m, visoko pa tudi 2,5m. In tu kraljuje 12 kur, en petelin, tri račke in racak. Za spat res ne rabijo veliko prostora, saj se rade stisnejo, zunaj pa je fajn, da imajo dostop do travce (ki pa po njihovi paši ni več krasna angleška travca). Ampak, če boš imela samo dve, ni panike, saj več, kot jesti ne morejo. Ti pa znata razkopat kakšno lepo rožico.
Pa pazi, da boš dobila res kure nesnice. Jaz sem se že fino nasankala, ko sem kupila v zadrugi krasne male rumene piščančke, jih čuvala, cartala, spravla gor v svoji spalnici v škatli, ki pa so zrasli v bele kure, pasma belih kokoši za rejo za meso. Pa ni panike, sem rekla, pač ne bodo nesle jajc. Ja, malo morgen. Te kure so blazno požrešne, požle so vse, kar so vidle, so nenormalno agresivne, napadale so mi moje boge rjave kokoške, požle sproti njihova jajca , ne moreš verjet. Dve sta mi poginili od prenažrtja, ostale sem potem dala sosedi in so na žalost končale na njenem krožniku. Sem pa še dolgo imela slabo vest in bila jezna nase zaradi nevednosti. Moje živali namreč umirajo od starosti in to je to. Sicer nas ljudje tu okrog malo čudno gledajo, pa so se zdaj počasi že navadili.
Ti moram pa povedat še to, da čeprav so samo kure, znajo biti blazno zanimive. Vsaka ima svoj karakter in so prav lušne v sporazumevanju. Najboljši pa je naš Ivan (petelin), ko se razjezi na svoje babe in jih nažene spat, ali pa nažene kakšno zalutalo nazaj v jato. Pa pokliče jih na pojedino, ko prinesem kakšen priboljšek. Ful pazi nanje.
Ja, saj vem, da sem malo čudna, ampak uživam, ko jih opazujem in se večkrat tudi od srca nasmejem.
Drugače pa še to: vsaka kokoška skoraj vsak dan znese eno jajce. Edino pozimi bolj bogo nesejo. Sicer malo pomaga, če jim daješ toplo vodo za piti, ampak vseeno je jajc manj. Menda zaradi mraza. Kar pa pri vas ni problem, a ne. Tko, da od dveh kokošk bi res kar morala imeti povprečno 10 jajc na teden.
Se opravičujem, ker sem bila dolga, ampak glede svojih živali se brez problema razpišem.
Lep pozdrav!
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #91 : torek, 18.11.2008 : 16:57:32 »

Kako te je lepo brati Smiley
Logiran

kaalen
rad pišem
****
Sporočil: 254


« Odgovor #92 : nedelja, 01.02.2009 : 03:35:57 »

Hej hej... jaz ze kar neki casa nisem nic napisala. No s hiso zaenkrat ni se nic... bo treba se sparat. Sva se pa kljub velikemu strahu pogumno podala v iskanje novega stanovanja in glej ga zlomka. Tokrat sploh ni bilo tezko - nasla sva cudovite lastnike s cudovito hiso. Odkrito sem jima povedala da imava muco in da je to glavni razlog, da se seliva. Pa sta nova najemodajalca brez kakrsnegakoli problema dala dovoljenje Smiley

Um um... in ker je hisa velika in ma velik vrt sva ze zacela s hobi projektom izdelave mega catmaxa (bo doma narejen ker so malo dragi). Tako nekako je napol postavljen, pa sva vmes odkrila termite in morava sedaj pocakat da pride ena firma pogledat kaj je s temi termiti, da ne bodo hise pojedli. Je pa na vrtu tak strik za perilo obesat in jaz gor navezem flexija in zvezdico na oprsnici in se super obnese, ker gre lahko skoraj kamorkoli na vrtu in se obenem ne zaplete. 5m bo treba zamenjat za 8 meterskega pa bo.  Roll Eyes
Logiran
kaalen
rad pišem
****
Sporočil: 254


« Odgovor #93 : četrtek, 12.02.2009 : 01:08:20 »

Hmm... tamle med skalcami je prov zihr kksn gecko skrit....
http://lh5.ggpht.com/_Kw-dZngTrCA/SZLmVcjR4RI/AAAAAAAABh4/B8ZZ97G4Sk8/s800/HPIM3945.JPG
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #94 : četrtek, 12.02.2009 : 08:40:57 »

Mmmm, spominja me na marmorni kolač, lepotka Wink
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #95 : četrtek, 12.02.2009 : 10:45:30 »

Ful je lepa  Kiss
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #96 : četrtek, 12.02.2009 : 11:04:27 »

Mmmm, spominja me na marmorni kolač, lepotka Wink

 Grin Grin - Hah, mene tudi! Pa kar sveti se, lepotička.
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
oaza88
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.748


WWW
« Odgovor #97 : četrtek, 12.02.2009 : 12:28:47 »

ej punce punce, pomlad prihaja, vam pa takle hodi po glavi, sami slatkiši pa tole... Huh
Drgač pa - res KRASNA mačkica je tole! Cheesy Kiss
Logiran
Pmaxi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.656


« Odgovor #98 : četrtek, 12.02.2009 : 12:30:10 »

off the topic - kaj pa vidva pravzaprav delata v avstraliji? Sta imela že oba službe predhodno zagotovljene al sta jih iskala, ko sta prišla tja? je težko dobit delo?
Če se ti ljubi, malo napiši. Saj veš babji firbec itd.
Logiran
Pmaxi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.656


« Odgovor #99 : četrtek, 12.02.2009 : 12:30:53 »

ej punce punce, pomlad prihaja, vam pa takle hodi po glavi, sami slatkiši pa tole... Huh
Drgač pa - res KRASNA mačkica je tole! Cheesy Kiss
ja oaza, se obremenjuješ s kilogrami? Ja povej, pa ti bomo kakšno dobro dieto predpisali  Wink
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #100 : četrtek, 12.02.2009 : 14:34:26 »

off the topic - kaj pa vidva pravzaprav delata v avstraliji? Sta imela že oba službe predhodno zagotovljene al sta jih iskala, ko sta prišla tja? je težko dobit delo?
Če se ti ljubi, malo napiši. Saj veš babji firbec itd.

Mene enako zanima, imam nekje daleč v mislih, tudi jaz nekoč tja odditi. Prosim, povej nama kaj več  Smiley Wink Hvala, pa lep pozdrav v daljno in lepo Avstralijo  Kiss
Logiran
oaza88
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.748


WWW
« Odgovor #101 : četrtek, 12.02.2009 : 14:38:01 »

ja oaza, se obremenjuješ s kilogrami? Ja povej, pa ti bomo kakšno dobro dieto predpisali Wink
Grin  Grin   Cheesy
Pmaxi, ni potrebe, že tko me tadomači zmerjajo z anoreksično... Tongue
Sori avstralka Zvezdica ka ti smetimo temo, ampak tole sem pa enostavno morala komentirat!   Wink
Logiran
arika
novinec
*
Sporočil: 15


« Odgovor #102 : četrtek, 12.02.2009 : 15:38:11 »

Zvezdici avstralsko podnebje očitno paše, ker je res lepotička Smiley.

Sicer ima pa kaalen svoj blog, ki ga redno berem, ker ne samo da se jim ves čas nekaj dogaja, še napisano je zelo dobro. Ne vem, če smem prilimat link, ampak če v google vpišete kaalen down under, boste takoj na njeni strani.
Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #103 : četrtek, 12.02.2009 : 17:48:19 »

Hvala za ta info arika Smiley
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #104 : četrtek, 12.02.2009 : 21:14:23 »

Super arika, hvala  Smiley
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Australka Zvezdica vas pozdravlja
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines