mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 13.05.2024 : 13:11:25

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: belgijski ovčarji - čvek
Strani: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 ... 137   Dol
Natisni
Avtor Tema: belgijski ovčarji - čvek  (Prebrano 297973 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
horr
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 122


« Odgovor #105 : nedelja, 18.05.2003 : 11:55:57 »

Uj,cak to bo pa ze kr lepo za pogledat,... cak kok psov je to.... emm, ja po mojih laicnih izracunih bi jih blo vsaj ene 10 (kar je nemalo), tko d bo prow leop za pogledat in d nav pomote slikat vse skp in na velko obest gaselske in posamezne fotke sm na forum, tko d bo folk vidu, kaj se praw ljubezen do psov (v nasem primeru belgijcev).

Ja no vsaj neki tacga podobnga bo... upam
LP
Logiran
hunden
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 82


« Odgovor #106 : četrtek, 22.05.2003 : 11:09:34 »

Oj!
Jaz sem bolj za obedience in Agility... Wink
Tervisi so ful dobri za tej 2 stvari...hehe
No, z mojim novim Raidyjom sva šele začela...
samo pa kaže na dobro
Logiran
Bambi
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 682


« Odgovor #107 : četrtek, 22.05.2003 : 21:15:40 »

Maja, kot veš midva delava agi, letos bova pa šla še delat izpit. ''Šolala'' (pač učila poslušnost) sem ga sama, saj sem mislila v šolo, pa se mi je potem to malo zamerilo, zdaj bom pa na istem klubu kot delam agility šla še na izpit. Sam zna vse vaje, samo Naprej! se morava še naučit pa malo izpilit te zadeve, saj bolj ali manj redno vadiva na travniku, ne znam pa formalnosti glede tega.
Obedience tudi mene zanima pa sem si ga mislila ogledat na Svetovcu, ampak je bilo tako malo tekmovalcev da sem ga vedno zamudila. Sad

Vse kaže pa da bova šla še na ovčke. Cool Grin Držimo pesti.

Maja, že veš iz kje bo tvoj malinovček?

Horr, v Rožni imate eno psico. Glede tvojih prvih postov pa - hm, malo preveč si zgovoren, to bo to. (al zgovornejše od Urške bilo ni nobene  Wink ).
Logiran
Maja
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 312



« Odgovor #108 : petek, 23.05.2003 : 09:17:16 »

Hoj!

Ej hiter rabim en nasvet, kdaj se pri belgijcih postavijo ušesa pokonci ali je to čisto odvisno od psa?

Pa Hunden zate, kje v Evropi se dobi dobre delovne terverane. Da jaz to še zadnjič malo prečekiram. Ampak delovne v smislu IPO3.

lp

Maja
Logiran
horr
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 122


« Odgovor #109 : petek, 23.05.2003 : 14:33:13 »

Maja: pri belgijcih se usesa postavijo gor zelo zgodaj - ze pri 6-8 tednih (mozne so izjeme).

Ce se motim me popravite Wink,

LP
Logiran
Tara
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 227


« Odgovor #110 : sobota, 24.05.2003 : 19:32:28 »

Bambi, bojim se, da Tara še ne zna poklončka, ker je lastnica še ni naučila (zdej ima dost dela s šolo, zato mogoče med počitnicami).  Roll Eyes Zaenkrat torej znamo samo preval...pa precej ostalih neumnosti, ki se jih pes nauči, ne da bi lastnik to hotel.  Grin Bom pa s sabo prinesla kakšno žogico, sicer manjše sorte, cvili ježka, pa kako cufo (made by Klara). Bo zadoščalo potrebam tvojega hiperaktivneža? Sicer pa še vedno lahko okoli lovi Taro, ker ona uživa v tem.  Grin Aja, pa vode je tam v izobilju in če rad plava, bo fešta (če računaš, da bo kopica labijev in vodoljubna Tara, bo vsekakor mokro).

Se vidimo!

Lp, Klara&Tara (ki težko čaka, da spozna Sambota)
Logiran
horr
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 122


« Odgovor #111 : nedelja, 25.05.2003 : 12:01:50 »

Aja Bambi (tudi za Taro): Rekla si da si Samba naucila poklonca tako, da si se  mu drla ko se je pretegoval. Meni je Jaka (nas instruktor) rekel, da ga lahko naucis tudi tako, da ga -  podobno kot za prostor, primes ta tace in ga das v zeljen polozaj in ga drzis nekaj casa v njem in potem pohvala in nagrada. Po mnogih poskusih ti mogoce ze kj rata Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy. Na zalost se nism imel casa probati. Mogoce danes Cheesy
lp
Logiran
hunden
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 82


« Odgovor #112 : ponedeljek, 26.05.2003 : 09:23:06 »

oj!
Jaz sem že povedala da lahko kadar koli vbistvu ko se piknika tiče... Cheesy Wink

Kar se ušesa Belgijcev tiče ja pa zelo različno kdaj se postavijo čisto pokonci. Moja psica je na primer že imela ušesa pokonci kadar sem jo dobila(8 tednov stara), Raidy jih ima šele zdaj bolj stabilne. Sem pa porajtala da je odvisno kolk jih ima skupaj na glavi ali po velikosti. Tisti Tervuereni ki so imeli ušesa bolj narazen...so bili hitrejši kot pa tisti ko so jih imeli bolj skupaj. Vbistvu se pa ni treba sekirat kdaj in kako ker je najbolj važno kako igleda pes kadar je odrastel(od 2 leta naprej).

Kar se pa delovnih linj tiče...nimam pojma kje se jih dobi. Jaz ne verjamem v delovne linje!!!
lp
Logiran
terry.apbt
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 69


« Odgovor #113 : sreda, 28.05.2003 : 13:49:42 »

Evo mene po dolgem času. Vidim, da je debata kar zaživela. Midve z babo bi se vam tudi kdaj pridružile na sprehodu. Če naju seveda vzamete  Grin. Pa če bom seveda imela čas, ker imam tak glup urnik v službi  Sad.

Bambi, a izpit boš šla delat konec junija. Se mi zdi, da bo pri vas tam okoli 22, 23. če se ne motim. Naši oz. 2 iz našega društva bosta tud pri vas delala izpit, ker jih pri nas na žalost ne bo  Sad. V juniju bom spet kaj na Vrhniki, mogoče že naslednjo sredo, če bodo naši prišli delat na vaš poligon. Prideva tudi midve s Terry malo potrenirat, ker bomo konec junija najbrž tekmovale v Vrtojbi. Izpita pa ne bom delala, ker zaradi službe nimam dovolj časa za trening. Bomo šle B kar v jeseni delat.

Horr in Cerae, ta mali je ful luštkan. Upam, da mi ga bo uspelo kdaj tud v živo videt.

No lep pozdravček vsem, počohajte svoje ta male še v najinem imenu. Terry in Nevenka.
Logiran
Bambi
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 682


« Odgovor #114 : sreda, 28.05.2003 : 14:01:07 »

Hoj, Nevenka!  Cheesy

Midva na izpit ne bova šla junija, ker pravzaprav še nisva začela s poslušnostjo. sram
Z Branko sem sicer zmenjena, ampak zdaj še ni bilo časa, saj sem parkrat prišla sama, torej direkt na trening (če grem s Špelo sem tam ene pol ure prej pa imam čas še za poslušnost). Danes imamo trening oz. naj bi ga imeli, bomo videli če se nebo ne bo spet odprlo, pa bova mogoče danes imela uverturo. Wink

Za piknik sem že povedala - jaz sem tako ali tako ves čas zasedena, tako da se brez problema dobimo kak vikend (je bolj verjetno, da bomo izpitniki in službeniki imeli frej).

Maja, če si 100% za malinovca (in ga ne boš vzela iz ZG ali kje že) ti lahko dam naslov enega vzreditelja iz Danske - mi je poturil listek za prodajo mladičev na svetovcu, za oddajo bojo konec junija in so iz delovne linije.

Lp vsem in čimveč sončka! Cool Smiley
Logiran
Maja
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 312



« Odgovor #115 : petek, 30.05.2003 : 14:37:02 »

Hojla!

No zdaj malo bolj poznam stanje malinovcev v Sloveniji. Vsaj iz delovnih linij. Zanima pa me tudi kdo jih kaj razstavlja. Sama bolj malo hodim po razstavah. A ima kdo od vas kakšen katalog od razstav za to leto. No če se da komu pogledat iz kje so Malinovci, ki jih razstavljajo bom zelo hvaležna.

lp

Maja
Logiran
Bambi
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 682


« Odgovor #116 : petek, 30.05.2003 : 14:40:41 »

Maja, malinovcev na razstavah praktično ni, sta bila pa v Lj letos razstavljena mislim da dva in sicer iz Zagreba.
Kataloga pa nimam, da bi ti pomagala z naslovom, sta bila pa resnično...no, grda.  Tongue
Logiran
Petra
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 786


« Odgovor #117 : petek, 30.05.2003 : 20:41:45 »

Oj
No zdi se mi, da bi bil čas, da nekdo predlaga en datum, če bi res radi piknik izpeljali... Smiley

Jaz predlagam naslednji vikend...zdej pa, da slišimo kako kaj vam odgovarja.
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #118 : nedelja, 01.06.2003 : 19:51:07 »

oj! samo za opozorilo in vabilo:
v petek (mislim, da šestega) bo na Animal Planet ob 16.00 predstavitev belgijskih ovčarjev v oddaji Breed all about it. mislim, da bo vredno ogleda za vse ljubitelje teh pasem!
Logiran
Smetka
mega
***
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #119 : ponedeljek, 09.06.2003 : 00:10:04 »

>:(VSE KI STE DEJAVNI NA FORUMU NAPROŠAM DA PASMO MALINOIS IMENUJETE ISKLJUČNO S TEM IMENOM SAJ IME MALINOVC NIKAKOR NI PRIMERNO ZA TO PASMO .MALINOVC SO GA ZAČELI KLICATI KINOLOGI V KD NAKLO KAR SI NE MOREJO ŠTETI V ČAST SAJ JE SPREMENJENKA IZREDNO BUTASTA.HVALA ZA RAZUMEVANJE PA BREZ ZAMERE.   P.S. VESELI ME KOLIKO LJUBITELJEV B.O. JE PRI NAS. VABIM VAS DA SE VČLANITE V DRUŠTVO PRIJATELJEV BELGIJSKIH OVČARJEV KI JE ČLAN KZS. INTERNETNI NASLOV DRUŠTVA JE DPBO-KLUB.SI.DRUŠTVO JE TRENUTNO USMERJENO PREDVSEM K ŠOLANJU,SAJ IMA KAR NEKAJ ZELO USPEŠNIH TEKMOVALCEV.TU JE ZASTOPAN PREDVSEM MALINOIS.ZA OSTALE TRI PASME JE ŠE DOVOLJ PROSTORA , PRAV TAKO ZA MOREBITNE AGILITAŠE , RAZTAVLJALCE ALI PA ZGOLJ LJUBITELJE PASME.POGLEJTE STRAN NA INTERNETU IN SE ODLOČITE .ZAGOTOVLJENO IMATE POMOČ PRI ŠOLANJU IN PA ENAKOPRAVEN STATUS V DRUŠTVU Z DRUGIMI SEKCIJAMI OZ.DEJAVNOSTMI.VABLJENI
Logiran

Strani: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 ... 137   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: belgijski ovčarji - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines