mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 16.05.2024 : 00:19:55

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Tema: S psom v trgovino
Strani: 1 ... 4 5 6 7 8 [9]   Dol
Natisni
Avtor Tema: S psom v trgovino  (Prebrano 21683 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #120 : četrtek, 21.05.2009 : 09:39:18 »

Mislim ali pač obstaja fobija že na to, da psa vidiš?!
Pomoje da ja. Da je že sama prisotnost v vidnem polju ali istem prostoru dovolj (mora pa verjetno biti dovolj blizu, ne fuul daleč stran). Ampak fobije ne gre za mešat z navadnim privzgojenim/pridobljenim strahom pred psi (ko mama reče otroku - bejž stran, grozen hudoben pes te lahko ugrizne, ali - slaba izkušnja, ko je nekoga dejansko ugriznil pes...).
Morda bi lahko kdo podal bolj natančen in strokoven odgovor.

Meni ne sedejo psi v trgovinah s prehrambenimi in tekstilnimi izdelki, drugje pa me načeloma ne motijo, če so vzgojeni in nemoteči za okolico, ne glede na to, kako veliki in kosmati so.
Ali kdo dejnasko vidi korist od tega, da psa pelje na taka mesta, je pa stvar osebne odločitve. Jaz je ne vidim.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #121 : četrtek, 21.05.2009 : 11:01:54 »

V bankah in na pošti res ni problem, saj imajo po tleh marmor ali kaj podobnega, kar se zlahka opere. Tudi jaz sem že videla da so na pošto prišli s psom, in ni bilo nič narobe.
Korist pa kakor za koga. Meni se zdi zelo fino, če psa vzamem s seboj v center, dobro je glede socializacije, dobro je za navajanje na promet in gnečo pa še za marsikaj drugega. In če že greš v center, je logično, da bi spotoma opravil tudi kakšno malenkost recimo na pošti, pa šel kam na kofe...samo da jaz svoje psice brez nekih hudih ceremonij pustim zunaj. Tudi to, da se naučijo čakati je del vzgoje.
Majhni psi so sicer tudi psi, ampak če so primerno zapakirani res ne vidim vzroka, zahkaj ga ne bi vzel s seboj v lokal: pes v torbi ne razmetava dlake in sline vsenaokrog, se ne zapleta mimoidočim pod noge, ne krade hrane in ne lula po vogalih. Kdor misli, da je to diskriminacija, pa naj zapakira dogo ali kravo v boks in naj jo nosi s seboj.
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #122 : četrtek, 21.05.2009 : 11:07:11 »

pa naj zapakira dogo ali kravo v boks in naj jo nosi s seboj.
Lanabela, kako si pa ti ˝straight fwd˝ Grin Grin
No, branka, pa imaš nasvet za svojo kravico Wink Tongue

Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #123 : četrtek, 21.05.2009 : 11:57:53 »

Majhni psi so sicer tudi psi, ampak če so primerno zapakirani res ne vidim vzroka, zahkaj ga ne bi vzel s seboj v lokal: pes v torbi ne razmetava dlake in sline vsenaokrog, se ne zapleta mimoidočim pod noge, ne krade hrane in ne lula po vogalih.

Hja, videno, ne boš verjela. Lastnica z Yorkijem zbira makarone, pes v torbici in liže stvari na policah. Oprosti, to zame ni sprejemljivo.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #124 : četrtek, 21.05.2009 : 12:13:15 »

Mišljena je torba, ki se zapre. Sicer pa makaroni niso na vago in so v vrečkah. Oprosti, meni se bistveno bolj od poslinjene vrečke gravža solata, ki jo babe (tudi kakšen dedec se najde) jemljejo iz vrečk, jo mečkajo in razpirajo, da bi videli kakšna je notri, potem jo pa lepo zložijo, zapakirajo nazaj v vrečko in dajo nazaj.  Pa porivajo prste v sadje ali paradajze, da bi videli kako trdi so itd, itd.

Če je en nemaren, potem je nemaren, pa naj ima psa s seboj ali pa ne.
Logiran
majas
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #125 : četrtek, 21.05.2009 : 12:20:15 »

Mišljena je torba, ki se zapre. Sicer pa makaroni niso na vago in so v vreèkah. Oprosti, meni se bistveno bolj od poslinjene vreèke gravža solata, ki jo babe (tudi kakšen dedec se najde) jemljejo iz vreèk, jo meèkajo in razpirajo, da bi videli kakšna je notri, potem jo pa lepo zložijo, zapakirajo nazaj v vreèko in dajo nazaj. Pa porivajo prste v sadje ali paradajze, da bi videli kako trdi so itd, itd.

Èe je en nemaren, potem je nemaren, pa naj ima psa s seboj ali pa ne.

podpis Wink
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #126 : četrtek, 21.05.2009 : 12:51:43 »

To se pa strinjam, ja.
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #127 : četrtek, 21.05.2009 : 13:30:02 »


No, branka, pa imaš nasvet za svojo kravico Wink Tongue



Ja, pa res  Tongue

KLIK  Wink
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #128 : četrtek, 21.05.2009 : 14:09:48 »

Ajejejej, kakšni nasveti. Tale je najboljši:

Citat
Pokusaj pogledati psu u oci i nesto mu blago reci, laganim tonom, ako laje, onda nesto kao "Mali, sto se ljutis"... pas se obicno zbuni.. Bojala sam se i ja pa sam tako probala i uspjelo je... pocme mi se umiljavati oko nogu... Naravno, probaj najprije na pitomim psima, za koje ce ti vlasnik reci da su dobri. Ja se vise ne bojim ni onih opasnijih... iako sa zivotinjama nikad ne znas.

A veste, kaj se zgodi pri dobršnem delu psov, če jim pogledaš v oči in zraven piskaš? Pa še trd od groze si ob tem?
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #129 : četrtek, 21.05.2009 : 14:14:09 »

Tisti, ki bo probal, bo hitro ugotovil, čeprav nikakor ne priporočam...

Res bedast nasvet.
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #130 : četrtek, 21.05.2009 : 14:15:43 »

Ajejejej, kakšni nasveti. Tale je najboljši:

A veste, kaj se zgodi pri dobršnem delu psov, če jim pogledaš v oči in zraven piskaš? Pa še trd od groze si ob tem?

Ja, ta je res beden nasvet, sem se režala zraven  Grin

No, sam hotela sem pokazati, da obstaja fobija, ki sem jo omenila, in ni tako zelo redka, kot se komu zdi.   Smiley
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #131 : četrtek, 21.05.2009 : 20:16:38 »

Obstaja,  tudi sama poznam nekaj takih nesrečnikov, vendar niso problematični. Če bi videli psa v banki bi šli ali na najbolj oddaljeno okence ali pa bi počakali zunaj, da se pes umakne. Vsem, ki jih poznam, je žal da se boljijo, celo malce nerodno jim je. Večine psi ne motijo, dokler ostanejo na varni razdalji, ki je od osebe do osebe različna. To razdaljo nekateri uspejo sčasoma zmanjšati, če je pes nezainteresiran in miren (ne prijazen pes, ki bi skakal in se igral). Zanimivo je, da gre večinoma za ljudi, ki v mladosti niso imeli stikov s psi ali pa so jih starši strašili. Fobija je strah brez realnega vzroka. tisti, ki so jih psi pogrizli, se večiunoma  bojijo samega ugriza in ne psa kot takega.
Logiran
ika
odvisnež
*****
Sporočil: 644


« Odgovor #132 : petek, 22.05.2009 : 10:38:43 »

No nekaj takega v blagi obliki ima/je imela moja kolegica. Je vreščala kot nora ko ji je moj papillon skočil v naročje,ko se ji je kakršenkoli pes približal. Po neprestanem druženju z mano in moji psmi ter psmi ostalih prijateljev že razmišla o svojem psu, se pogovarja o psih, so ji všeč, reakcije ob srečanju niso več tako burne in nazadnje, kar še sama ne morem verjeti: AST-i so ji ena izmed najljubših pasem.Wink
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #133 : ponedeljek, 25.05.2009 : 09:27:59 »

Fobije so nekaj drugega kot strah, če se ne motim.
Fobija je strah na ne vem kakšno potenco, človek je nezmožen reagirati, ˝zmrzne˝, se poti, trese, trza in še kaj podobnega.
Takih ljudi pa ni takooo zelo veliko. Če se zdravijo strokovno, imajo točna navodila, kako ukrepati v primeru, da vidijo svoj predmet fobije ali doživijo svojo okoliščino fobije...., morda celo jemljejo zdravila ipd.
Mene je lahko strah, da bom padla z ozke brvi, pa grem vseeno čez. Tisti, ki bi imel fobijo, pa ga ne spraviš čez z nobenim konjem, pa še kakšne fizične zgoraj opisane znake bi razvil ob soočenju z dejstvom, da mora prečkati tako brv.
Gre za hipotetični primer, ki prikazuje razliko, da ne bo pomote, nikakor ne trdim, da obstaja fobija pred ozkimi brvmi Smiley, morda pa tudi, ne vem.
Odrasli ljudje lahko in znamo nadzorovati strah in ga v konkretnih okoliščinah popolnoma samoumevno premagamo, ljudje s fobijami pa to storijo le stežka.
Logiran
Zala_
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.180


« Odgovor #134 : ponedeljek, 25.05.2009 : 17:26:29 »

Fobija je iracionalen strah, za katerega človek ve, da je prevelik. Na primer fobija pred pajki, zaprtimi prostori, vodo,... - razumsko človek ve, da ga predmet/žival/situacija ne ogroža, pa mu vseeno vzbudi veliko nelagodje. Ja, se da z ustrezno terapijo zdravit Smiley

Je pa to res nekaj drugega kot strah, kot je kocka napisala - nekdo s ''pesofobijo'' Grin se bo počutil ZELO nelagodno, občutil paniko, velik strah,... če bo v bližini psa, pa četudi je kuža socializiran, prijazen. Nekdo, ki ga je strah, se bo pa na primer bal da ga ne bi pes ugriznil, ne bo pa to ena iracionalna reakcija oziroma panika.
Logiran
Strani: 1 ... 4 5 6 7 8 [9]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Tema: S psom v trgovino
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines