mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 14.05.2024 : 10:09:51

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: uhajanje urina
Strani: 1 ... 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 18   Dol
Natisni
Avtor Tema: uhajanje urina  (Prebrano 65270 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #165 : nedelja, 03.07.2011 : 13:08:25 »

Heh, moj pudelj je, recimo temu tako, lulal v spanju. Od malega pa do pred nekaj let. Nikoli ko je bil buden, vedno ko je spal. Sem ga opazovala, vedno se mu je takrat sanjalo, ker je cvilil, brundal, brcal ali trzal. Včasih je na ležišču ostal kar konkreten madež, včasih nekaj kapljic.  Vnetje je imel 1x v 12 letih.  Problem je bil v tem, da spi na posteljah in kavčih, ampak nikoli se zaradi tega nisem kaj dosti sekirala, sem pač vzela v zakup, da imam psa, ki pušča,  glavno da ni bolan. Tudi nekateri otroci lulalo v spanju.   Pomagala sem si tako, da sem tam, kjer je ležal, namestila dodatno, zaščitno podlogo. Ni puščal vsak dan, včasih trikrat na teden, potem pol leta nič.
Zanimivo je, da semu je na starost izboljšalo, podloga pri nas ni bila mokra že dve leti.
Torej, pozdravite vnetje, pojdite še na pregled, če se ti bo zdelo, da je kej narobe (urin smrdi), sicer pa se preveč živcirati ne splača, sploh pa ne kaznovati psa, če ti ne markira pri polni zavesti.
Logiran
Milko
novinec
*
Sporočil: 25


WWW
« Odgovor #166 : nedelja, 03.07.2011 : 14:34:02 »

hvala. Saj se ne sekiramo zaradi tega ker je mokro, ampak zaradi tega ZAKAJ je mokro. Drugače je zdrav, živahen kadar je treba,, drugače je navaden lenuhec hahahah. Dosedaj tega ni bilo. Res pa je, da veliko veliko veliko prespi. Samo ko gremo na sprehod in kadar je in pije takrat ne spi hehehehe. Ko spi, se zvije v klobčič, ali pa se uleže na hrbet tako, da se zvije d asploh ne vemo kje ima glavo. Skratka UŽIVA DA JE KAP hahaha.

Kar se urina tiče: preden je začel z antibiotiki je imel urin značilen vonj, bi rekel smrdeč- zatohel ali nekaj takega. Skratka smrdelo je. Zdaj ko ga primem in potem povoham se mi zdi da ni več tako, oz. da ne smrdi več.

Saj pravim: Hvala ti,, bomo pa videli kaj bo pregled po10/7-2011 pokazal in javim kaj in kako bo.

ps

Saj ni on kriv da malo včasih "pušča", želim le da se to vnetje poštima, da bo z njim vse OK.

Smo ga pa peljali k vetu pred dnevi da je opravil pregled: tehtanje, temperatura in ostalo. Bilo je B.P. Smiley
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #167 : nedelja, 03.07.2011 : 15:19:25 »

Hmm, če se ti bo zdelo, da je "prelen" oz. preveč spi, bistveno več kot prej,  bi se bilo smiselno  zamisliti glede tega. Je imel kaj klopov?
Pa čisto mogoče je, da se bo to kapljanje po koncu zdravljenja ustavilo.
Logiran
Milko
novinec
*
Sporočil: 25


WWW
« Odgovor #168 : ponedeljek, 04.07.2011 : 19:38:01 »

Hmm, če se ti bo zdelo, da je "prelen" oz. preveč spi, bistveno več kot prej,  bi se bilo smiselno  zamisliti glede tega. Je imel kaj klopov?
Pa čisto mogoče je, da se bo to kapljanje po koncu zdravljenja ustavilo.

Klope je imel, dajemo mu redno ampule proti klopom, ampak klope ni imel dolgo / tu mislim da smo ih kar hitro odkrili/. Drugače spi precej, oz. počiva, ampak tak je bil tudi prej. Kaj pa vem.

Kaj misliš da bi bili mogoče tudi klopi kaj krivi al kako

lp
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #169 : ponedeljek, 04.07.2011 : 21:28:38 »

Če je že sicer bolj miren in ni nobenih razlik od prej, potem verjetno ni nič.
Se mi je samo zdelo malo čudno, ker so pudlji sicer kar zelo živahne, aktivne žverce, ampak očitno ne vsi.
Poročajta, kako sta opravila z lulanjem.
Logiran
Milko
novinec
*
Sporočil: 25


WWW
« Odgovor #170 : ponedeljek, 04.07.2011 : 22:14:49 »

Ko kdo potrka na vrata čist znori, ko kdo od nas domov pride spet znori in skače meter v luft. Potem ko vidi svoje pasje frende leti tako, da mu kar ušesa plapolajo ko zastave hehehehe. Pa tudi doma ko ga zagrabi, prime copat al pa kako svojo igračo in je laufanje sem in tja, da je veselje gledat.

Ko pa pride cajt in ko pride iz sprehoda domov se lepo zlekne in uživa. Najraje pa se uleže na posteljo v spalnici, kjer ima mir. Tako drema, ampak stalno je na preži SmileySmileySmiley
Logiran
Milko
novinec
*
Sporočil: 25


WWW
« Odgovor #171 : ponedeljek, 04.07.2011 : 22:15:23 »

Kaj bo pa z kapljanjem, pa itak povem Smiley
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #172 : ponedeljek, 04.07.2011 : 22:29:29 »

Ah, potem pa je samo priden peso, česar jaz ne poznam. Grin
Logiran
Milko
novinec
*
Sporočil: 25


WWW
« Odgovor #173 : ponedeljek, 04.07.2011 : 23:22:37 »

Ah, potem pa je samo priden peso, česar jaz ne poznam. Grin

Ja kar se tega tiče smo pa res imeli srečo. Laja samo takrat ko je to potrebno. Ko gledam nekatere ko lajajo vsepovprek in brez veze. Naš pa jih samo gleda in si  nekaj misli v svoji pasji glavi Smiley
Logiran
Milko
novinec
*
Sporočil: 25


WWW
« Odgovor #174 : sreda, 27.07.2011 : 00:45:59 »

Kaj bo pa z kapljanjem, pa itak povem Smiley


Vnetje sečil - antibiotike smo jemali. Drugi teden spet urin na pregled, pa upajmo da bo OK. Še sporočim
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #175 : sreda, 27.07.2011 : 16:18:01 »

Pri nas je tudi psica nekontrolirano urinirala, smo mislili da je inkontinentna pa do najslabših prognoz, pa je šlo za vnetje sečil.
Logiran
Milko
novinec
*
Sporočil: 25


WWW
« Odgovor #176 : četrtek, 28.07.2011 : 15:28:04 »

ja,, jaz našega zdaj občasno "pošlatam" hehehehe,,, pa je na naše veselje SUH in ni mokro kot prej. Vet je rekel, da so ostale še male bakterije - skrivačke grrrrrrr in jih bo ta antibiotik katerega smo jemali /1 0 kom/ dotolkel. Upajmo da bo zdaj OK,,,,,,,
Logiran
Milko
novinec
*
Sporočil: 25


WWW
« Odgovor #177 : petek, 12.08.2011 : 08:27:32 »

Heh, moj pudelj je, recimo temu tako, lulal v spanju. Od malega pa do pred nekaj let. Nikoli ko je bil buden, vedno ko je spal. Sem ga opazovala, vedno se mu je takrat sanjalo, ker je cvilil, brundal, brcal ali trzal. Včasih je na ležišču ostal kar konkreten madež, včasih nekaj kapljic.  Vnetje je imel 1x v 12 letih.  Problem je bil v tem, da spi na posteljah in kavčih, ampak nikoli se zaradi tega nisem kaj dosti sekirala, sem pač vzela v zakup, da imam psa, ki pušča,  glavno da ni bolan. Tudi nekateri otroci lulalo v spanju.    Ni puščal vsak dan, včasih trikrat na teden, potem pol leta nič.
Zanimivo je, da semu je na starost izboljšalo, podloga pri nas ni bila mokra že dve leti.
Torej, pozdravite vnetje, pojdite še na pregled, če se ti bo zdelo, da je kej narobe (urin smrdi), sicer pa se preveč živcirati ne splača, sploh pa ne kaznovati psa, če ti ne markira pri polni zavesti.


Prehitro sem se zgleda pohvalil ker je spet moker Sad. Daj mi prosim povej, kako je to zgledalo pri tvojem. V katerem obdobju starosti se mu je to dogajalo in do kaerega leta. V torek smo nesli urin na pregled, zdaj čakamo na izvide, vendar pa imam slab občutek ker je spet moker. Naš ne lula, ampak je samo moker. Tu mislim to, da ne markira po stanovanju, ne teče mu, ampak je samo moker. Ko ga "pošlatam" imam mokro roko. Včasih zavoham urin, včasih ne.

Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #178 : petek, 12.08.2011 : 11:48:49 »

Pri nas je tudi psica nekontrolirano urinirala, smo mislili da je inkontinentna pa do najslabših prognoz, pa je šlo za vnetje sečil.
Isto je bilo pri nas. Vnetje zelo dobro pozdravite, da se ne razvije kaj hujšega  Kiss . Priporočam še dodatno podporo, ki je pri nas delovala  Wink  http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,42020.0.html
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #179 : petek, 12.08.2011 : 12:55:50 »

Milko, če je imel vnetje, mu morda kaplja še od tega. Počakaj izvide, pa boš videl. Mojemu ni kapljalo, samo včasih je malo spustil, ko je sanjal. Sicer pa pri vnetjih sečil toplo priporočam brusnični sok, dobiš v lekarnah.
Logiran
Strani: 1 ... 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 18   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: uhajanje urina
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines