mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 13.05.2024 : 01:44:58

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Pasji boji
Strani: 1 ... 12 13 14 15 16 [17] 18 19 20 21 22 ... 29   Dol
Natisni
Avtor Tema: Pasji boji  (Prebrano 140069 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #240 : sreda, 23.11.2011 : 21:14:55 »

Kakor za koga. Meni osebno titula in institucija sama po sebi naceloma nista dovolj (apriori), dopuscam pa vsakemu, tudi strokovnjaku, da ima svoje osebno mnenje.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Smetka
mega
***
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #241 : sreda, 23.11.2011 : 21:16:01 »

- vodij zavetišč: kakšno rehabilitacijo nudijo psom, kje so nameščeni kdo in kako dela z njimi? (ne pa pavšalne izjave tipa: "Mislim da ne bo šlo.")

Pri nas z našimi delamo mi. Jaz bom odgovarjala za rezultate rehabilitacije, namestitve in dela z njimi pristojnim.



O odvrženih truplih je že pojasnil - tisti, ki so vedeli, so o tem spregovorili takrat, ko je bilo že vsega konec.

Transport bi bil težko zavarovan bolj, kot je bil. Kako je bil, bo ali pa je že zapisano v poročilu pristojnim.

Hajdinjakovo mnenje je glede na vse, česar javnost (žal) zdajle ne ve, (žal) povsem na mestu.
Logiran

moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #242 : sreda, 23.11.2011 : 21:43:10 »

Čisto ob rob, pa še s temo nima neposredne veze: Vida Čadonič Špelič je javna oseba, zaseda javno funkcijo. To, kar medijem in s tem širni Sloveniji pove kot osebno mnenje, osebno mnenje v resnici ni, ker imajo njene besede (prav tako kot besede drugih državnih funkcionarjev določenega ranga) določeno težo, vpliv in posledice, pa če ji (in drugim) paše ali ne.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.310


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #243 : sreda, 23.11.2011 : 22:14:06 »

Prepričana sem, da TV izjavi Čadoničeve in Hajdinjaka ne bosta vplivali na končno odločitev komisije, kaj bo z vsakim posameznim psom iz celotne skupine petnajstih. Oz. na noben način ne bi smeli vplivati. Če v to ne bi verjela, potem bi bilo najbrž vseeno, če bi pse uspavali že kar na lokaciji, pa bi prihranili vse postopke in vse stroške, ki so že nastali. Medijem je vseeno, o čem poročajo, da je le zadost 'začinjeno' in s tem gledano ali brano.

Torej, na to, kaj se bo zgodilo s temi psi, nima nihče med nami, razen Smetke za pse, ki so v Horjulu, nobenega vpliva. Pravzaprav bi lahko imela vpliv kakšna huda in organizirana javna gonja 'za rešitev pasjih življenj' ali kaj podobnega, v normalnih pogojih pa je malo verjetnosti, da se bo nek strokovnjak za oceno vedenja teh psov odločil po 'sugestijah iz ljudstva', ob tem pa izključno sam sprejel odgovornost za svojo odločitev. V zavetišča kukat in manipulirat, kateri pes je kje in kaj se z njim godi, koliko je sposoben resocializacije in posvojitve, kaj delajo v zavetišču z njim prav in kaj narobe ... ne služi ne pomoči tem psom, ne ničemur drugemu. Pravzaprav služi pumpanju raznih rešiteljev, ki ne prenesejo misli, da bo nek mlad in sicer fizično zdrav pes morda uspavan, za kar bodo krivili povsem napačne osebe, ki teh psov niso 'naredili' za 'problematične', poleg tega pa jim ni jasno, kaj pomeni imeti 'nekoliko posebnega' psa, niti niso za nobenega od teh interesenti (verjetno tudi ne primerni) za posvojitev. Imajo pa zelo mnogo za povedati čez vse, ki se kakorkoli ukvarjajo s temi psi zdaj.

Nekako že ves čas nečesa ne razumem. Ne nanaša se na tukajšnja pisanja, temveč na splošno klimo, ki se nabira okrog tega primera. Vemo, kdo ima kakšne pristojnosti in odgovornosti. VURS, zavetišča, policija, tožilstvo, vodje zavetišč, predstavniki komisije ... Od pristojnih zahtevamo popolno in odgovorno delo, obenem pa jim kompetence ves čas odrekamo. Vsa tri zavetišča naj bi bila po večini pisanj do kraja nesposobna za oskrbo teh psov. Kdorkoli drug naj bi menda bil veliko boljši in bolj primeren, predvsem pa bi bilo vsepovsod drugje za te pse bolje, saj je tukaj vse strašansko slabo. Pa čeprav nihče od raznih komentatorjev ne ve prav ničesar o teh psih in ne o njihovem življenju pred odvzemom in ne o življenju po odvzemu. Od VURS-a in zavetišč se zahteva vse živo, po drugi strani se javno napiše 'jebeš administracijo' v debati o prepisu lastništva psa. Torej, po eni strani gre za zahteve samo do enih in za zagovarjanje nepravilnosti s strani drugih. Ne razumem. Prav zares ne.
Logiran

Smetka
mega
***
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #244 : sreda, 23.11.2011 : 22:16:12 »

Torej, na to, kaj se bo zgodilo s temi psi, nima nihče med nami, razen Smetke za pse, ki so v Horjulu, nobenega vpliva.

Niti jaz ne. Ga imam samo na to, kako delamo z njimi. Bom poslušala komisijo.
Logiran

Smetka
mega
***
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #245 : sreda, 23.11.2011 : 22:18:44 »

Bom poslušala komisijo.

Ki ji nisem niti malo fouš.
Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.310


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #246 : sreda, 23.11.2011 : 22:22:20 »

'Vpliv' v mojem stavku se nanaša na pojasnila komisiji o vsakodnevnem vedenju psov, ki so v Horjulu, ne pa na neposredno odločanje, kaj bo s temi psi. Zagotovo te bodo kaj vprašali Smiley. In zagotovo bo tvoje delo s temi psi pripomoglo h končni odločitvi. Tega, da boš ti odločala o njihovi usodi, pa nikakor ne namigujem.
Logiran

pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #247 : sreda, 23.11.2011 : 22:56:18 »

Je bilo po letu 2006 vložena še kaka prijava, ali je lakoničen VURSov odgovor bil zadosten? Ker resnično ne razumem - je mogoče, da je minilo še pet dolgih let brez prijav, ali pa te samo niso nadalje objavljene na omenjenem linku?

Je tole vprašanje namenjeno DZZŽ LJ ali te zanima, če so bile podane še kakšne druge prijave fizičnih oseb?
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #248 : sreda, 23.11.2011 : 23:03:14 »

Je tole vprašanje namenjeno DZZŽ LJ ali te zanima, če so bile podane še kakšne druge prijave fizičnih oseb?
Katerekoli prijave, od kogarkoli. Na spletki DZZŽ LJ je moč zaslediti, da je društvo nekajkrat prejelo obvestilo o reji psov - ker je na omenjeni spletki zadnji dogodek v tem primeru zabeležen v l.2006, psi pa so po umoru bili odvzeti l.2011, me zanima, če je v vmesnem času bilo še kaj prijav, ali če je ta podatek morda neznan.

Glede komisije: se mogoče ve, kdo jo sestavlja? Ne zanimajo me imena, pač pa če gre za zaposlene VURSa, kinologe, behavioriste, kakšne druge strokovnjake? Je tudi ta podatek znan?

Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #249 : sreda, 23.11.2011 : 23:12:37 »

DZZŽ Lj je pred podano prijavo na VURS (z naše strani) v kratkem času prejelo nekaj obvestil o pasjih bojih na dotični lokaciji. Po odgovoru inšpekcije nismo več preverjali lokacije, saj je bil tak odgovor dovolj za razjasnitev situacije. Nimamo pa podatka, če je v času 5ih let še kdo podal prijavo. To bi bilo bolj vprašanje za VURS (verjetno bi šlo v sklopu dostopa do informacij javnega značaja).
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
frigga
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.577


« Odgovor #250 : četrtek, 24.11.2011 : 11:36:17 »

Samo nekaj - glede prijave iz leta 2006.
Danes je jasno, da sta bili lokaciji dve. Na eni lokaciji (ki je bila odkrita šele zdaj) so bili v sodih nameščeni psi, za katere obstaja utemeljen sum, da so jih uporabljali za pasje boje. Po fotografijah iz prijave l. 2006 sodeč, je bil pregled opravljen na drugi lokaciji, kjer (zdaj) ni bilo psov, za katere bi bilo (zdaj) mogoče sumiti, da so jih uporabljali za pasje boje.
Logiran
Skuiki
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.758


« Odgovor #251 : četrtek, 24.11.2011 : 13:35:52 »

Pri nas z našimi delamo mi. Jaz bom odgovarjala za rezultate rehabilitacije, namestitve in dela z njimi pristojnim.



O odvrženih truplih je že pojasnil - tisti, ki so vedeli, so o tem spregovorili takrat, ko je bilo že vsega konec.

Transport bi bil težko zavarovan bolj, kot je bil. Kako je bil, bo ali pa je že zapisano v poročilu pristojnim.

Hajdinjakovo mnenje je glede na vse, česar javnost (žal) zdajle ne ve, (žal) povsem na mestu.

Smetka, moj komentar se je nanašal na oddajo, ki je bila preko linka objavljena v tej temi. V kateri gledalcu ob kupu senzacionalizmov nismo ponudili kaj prida preverjenih informacij.

Ne na ta to da bi moralo katerkoli zavetišče (sploh pa ne tista, ki v prispevek sploh niso bila vključena) komurkoli kar tako podajati odgovore na s strani medijev nezastavljena vprašanja.

Logiran
Smetka
mega
***
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #252 : četrtek, 24.11.2011 : 14:13:38 »

Gotovo sva se narobe razumeli. Vodje zavetišč sem razumela kot množino, odlov, prevoz in nastanitev smo izvajali trije.
Logiran

pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #253 : četrtek, 24.11.2011 : 19:15:06 »

Samo nekaj - glede prijave iz leta 2006.
Po fotografijah iz prijave l. 2006 sodeč, je bil pregled opravljen na drugi lokaciji, kjer (zdaj) ni bilo psov, za katere bi bilo (zdaj) mogoče sumiti, da so jih uporabljali za pasje boje.

Tako je. Inšp. ogled je bil opravljen na drugi lokaciji, kjer pa so takrat bili psi z bojnimi ranami in v sodih na težkih verigah (slike). In po teh se je dalo sklepati za kaj so uporabljeni.
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #254 : četrtek, 24.11.2011 : 21:46:54 »

Kar mene moti je, da o "default odpisu" govori vodja enega izmed zavetišč na javnem mediju širši javnosti.

In ediin faktičen razlog za njegov "ne bo šlo", ki ga lahko zasledimo v prispevku, je pogrizenje psov med prevozom.

Brez kakršnihkoli dodatnih informacij, strokovnih utemeljitev, ... česarkoli. Ob tem da večina psov, o katerih
je govora, sploh ni nastanjena pri njem, "ne bo šlo" reče kar tako, diagonalno.

Kako merimo škodo, ki jo naredijo takšne pavšalne, neargumentirane javne izjave za vse te pse in za vse,
ki bodo te pse morda rehabilitirali in jim iskali nove domove?

(In še enkrat, kot omenjeno, večina teh psov sploh niso nastanjena v dotičnem zavetišču)

Sem trikrat gledala prispevek, samo zaradi tega komentarja (in nekaj v nadaljevanju, pa vendar...). Očitno imajo vsake oči svojega malarja, ker jst dobim občutek, da vodja zavetišča v prispevku govori o psih, ki so nastanjeni pri njem. Ne vem sicer od kje tebi informacija koliko jih je kje nastanjenih (večina v dotičnem zavetišču ali ne), ker jst je nisem zasledila nikjer. To, da so odlov vodila tri zavetišča skupaj, še ne pomeni, da so psi številčno enakomerno ali vsaj karakteristično (oz. zdaj, ko vemo, da sta bili dve lokaciji z različnimi nameni, vsaj lokacijsko) enakomerno razporejeni. Kot drugo pa - že samo dejstvo, da je človek vodja zavetišča in ima tudi določeno stopnjo izobrazbe na tem področju, je dovoljšna strokovna utemeljitev za njegov "ne bo šlo". Ne rabi tega posebej argumentirat in razlagat (sploh ne v medijih, razlaga verjetno pristojnim in odgovornim, če že mora). Tako kot ti zobozdravnik verjetno ne rabi utemeljevat, zakaj je on mnenja, da rabiš plombo, al kako?

Z mojega stališča je to nič druga kot zloraba teh psov...

Ti psi so bili zlorabljeni od svojega rojstva do smrti njihovega imetnika. Zdaj pač ne več.

Kako je tako enostavno opletati z besedami. Koliko vas je živelo med in z bojnimi psi? Koliko vas je videlo take pse v akciji in v resničnem življenju? Sej, dokler je stvar teoretična, dokler nimaš takega psa pred sabo, se da vse...
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
Strani: 1 ... 12 13 14 15 16 [17] 18 19 20 21 22 ... 29   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Pasji boji
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines