mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 17.05.2024 : 10:10:08

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 6  |  Tema: Dalmatinci - čvek
Strani: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 ... 59   Dol
Natisni
Avtor Tema: Dalmatinci - čvek  (Prebrano 143529 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
dalmatinka
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 25



« Odgovor #120 : torek, 27.05.2003 : 10:23:28 »

Kako ga spravim v dom? Prvič je bilo težko, sploh ko je zagledal invalidski voziček in ljudi na berglah!  Shocked Ljudje so se zgražali, kakšno "žleht" zverino sem pripeljala, da jih zabava (beri:ustrahuje). Postopoma se je navadil, pomagala je tudi hrenovka! Sploh pa sem ga že od malega vlačila povsod zraven, kamor sem šla. Predvsem pomaga vztrajnost in potrpežljivost. Ampak - se izplača! Ali je vaš pes tudi tako obseden s čistočo?  Roll Eyes
Maja
Logiran
dalmatinka
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 25



« Odgovor #121 : torek, 27.05.2003 : 10:46:06 »

Grega piše:"Če ima kdo izkušnje mi naj prosim pove kako mu strah izbit iz glave!"

Grega, midva se pa že poznava, a ne? Tvoj Polis in moj Boni sta že skupaj divjala po travniku!  Tongue
Veš, strahu mu ne moreš zbiti iz glave, PRIDNO VADI POSLUŠNOST(!), vodi ga v različne situacije in sčasoma bo tudi pes bolj samozavesten. Poskrbi, da bodo situacije zanj pozitivne, predvsem pa ne pokaži, da je TEBE strah! Nekega dne (jaz sem vztrajala dve leti), bodo težave kar naenkrat izginile!
Maja
Logiran
grega
novinec
*
Sporočil: 11


« Odgovor #122 : torek, 27.05.2003 : 12:11:47 »

Grin U! Se mi je zdelo, da si prava, ko si omenjala dom za ostarele. Veseli me, da si na forumu ker izkušnje od lastnika, ki ima tako dobro vzgojenega dalmatinca so zelo dobrodošle. Upam,da bo moj vsaj približno tako priden kot tvoj; sicer sma pa na dobri poti saj je v mali šoli zelo zelo priden Wink.
Kar se straha tiče - imam na počitnicah dalmatinko Leilo, ki je zelo pridna in z njo mu skušam omiliti strah pred tujci. Do določene meri nam to tudi uspeva Grin
Logiran
grega
novinec
*
Sporočil: 11


« Odgovor #123 : torek, 27.05.2003 : 14:26:42 »

Še eno vprašanje povezano z strahom . V nedeljo dne  1.6. imama prvo razstavo (Hrušica) in me zanima če sodniki kaj tolerirajo strah v razredu najmlajši, ker po mojem bo sodnika oblaju, da bo groza. Grin
Hvala
Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #124 : torek, 27.05.2003 : 14:31:26 »

Ja,ponavadi sodniki upoštevajo strah za lajanje sicer ne vem(večino psov pokaže strah s tem da se uleže na tla).drugače pa psa že doma privajaj na razstavno držo in hojo z razstavno vrvico!
Logiran
shait
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 92


« Odgovor #125 : torek, 27.05.2003 : 16:02:38 »

Grega,
Tudi jaz grem na razstavo, vendar le kot gledalec. Daj mi povej približno  kdaj bodo dalmatinci v ringu, da bom vedela kdaj priti.
Logiran
grega
novinec
*
Sporočil: 11


« Odgovor #126 : sreda, 28.05.2003 : 09:29:36 »

Točne informacije naj bi bile objavljene na tem naslovu http://www.kd-fido-hrusica.com/ na začetku tega tedna pa še niso ali pa jih jaz ne najdem  Grin
Logiran
grega
novinec
*
Sporočil: 11


« Odgovor #127 : sreda, 28.05.2003 : 11:35:48 »

Vem, da je tema o garjah že odprta, samo me zanima kakšne imate kaj izkušnje pri dalmatincih, ker baje je ta pasma (in še drugi kratkodlaki) zelo podveržena garjam-Demodex. Kako ste se jih znebili in kako hudo je bilo.
Midva se jih še vedno otepama. Dala sma že skozi 3 tedensko kuro z neko tekočino (10 ml v 1l vode) vendar se bojim, da ni pomagalo. Poleg tega mu še devam tablete K1, ki so res zelo dobre(jih priporočam); obnavljajo dlako, zelo zmanjšajo izpad dlake in dajo ji lesk.
Logiran
shait
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 92


« Odgovor #128 : sreda, 28.05.2003 : 14:05:12 »

Ja, tudi Shait je imela to pred kakšnim slabim letom. Zgleda da sva s Tomažem ujela bolezen na začetku, kajti sploh jo ni bilo potrebno nevem kaj mazati s tisto tekočino. Že tablete same so ji zelo in hitro pomagale. Imena tablet se ne spomnim vem samo da so imele veliko vitamina E. Pri Čopovi v Lescah sem jih dobila.
Raje pojdi še enkrat do svojega veterinarja. Pa pri hrani bi mogoče lahko malo sadja in zelenjave(korenček) še primešal (če še nisi).
Kot sem jaz zastopila veterinarko so garje posledica padca imunskega sistema.
A ima Polis samo flekce a že ranice?
Logiran
jimbeam
gost
« Odgovor #129 : sreda, 28.05.2003 : 15:28:17 »


Citat

Vem, da je tema o garjah že odprta, samo me zanima kakšne imate kaj izkušnje pri dalmatincih, ker baje je ta pasma (in še drugi kratkodlaki) zelo podveržena garjam-Demodex. Kako ste se jih znebili in kako hudo je bilo.
Midva se jih še vedno otepama. Dala sma že skozi 3 tedensko kuro z neko tekočino (10 ml v 1l vode) vendar se bojim, da ni pomagalo. Poleg tega mu še devam tablete K1, ki so res zelo dobre(jih priporočam); obnavljajo dlako, zelo zmanjšajo izpad dlake in dajo ji lesk.
Huh
Moram ti priznati, da jaz še nisem opazil to vrstnih težav pri dalmatincih verjetno zaradi redne higijene. Wink
lp
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.316


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #130 : sreda, 28.05.2003 : 22:08:58 »

Program razstave v Hrusici je tukaj:
http://www.mojpes.net/prireditve/materiali/hrusica.html.
Ob kateri uri tocno so katere pasme, je odvisno od razporeda po ringih, od hitrosti sodnika... Grin Grin
Logiran

Talija
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 223


« Odgovor #131 : sreda, 28.05.2003 : 22:42:24 »

Me veseli, da ste se zopet razpisali o psih in da mi ni treba prebirati dvogovor dveh zakompleksanih "vrhunskih vzrediteljev", ki jima ni mar toliko za pse, kot pa za lastno hvalo. Angry
Saša, sem res zadovoljna, da sta uspešni pri šolanju s Shait in da nisi obupala, ko je bilo najbolj hudo.
Ja, dalmatinček je res malo poseben, zahteva ogromno potrpežljivosti in pozornosti, se pa kasneje ves trud obrestuje, kot se je pri mojem Atosu.
Z Atosom sva pred leti opravila izpit 2, ki je poleg poslušnosti in tuje sledi, zajemal tudi obrambo. Mislim, da Atosa brez dveh odličnih markerjev res ne bi nikoli pripravila, da bi prijel rokav, z veliko truda smo to uspeli, vendar nikoli ni imel "polnega ugriza", ampak je rokav zagrabil le s sprednjimi zobmi. Je pa bilo dovolj,da sva opravila izpit in kasneje tudi tekmovala-malo so mu pri obrambi pogledali skozi prste, ker je pač bil dalmatinec. Je pa zato bil odličen sledar pa tudi poslušnost mu ni delala težav.
Grega, tako, kot pravi dalmatinka, ti tudi jaz svetujem, vodi psa čimveč med ljudi, hvali ga, ko bo miren in potegni za vrvico, ko bo lajal in mu z odločnim glasom zapovej NE, tudi kakšen priboljšek ne bo odveč, če bo priden.
V razredu najmlajših ponavadi ne komplicirajo, če je pes plah, poizkusi pa ta teden še malo potrenirati. Je pa kasneje v višjih razredih lahko problem, če pes na sodnika besno laja, ker ga lahko diskvalificira kot agresivnega. Bo pa s časom sigurno mirnejši, npr. naš drugi dalmatinec Lucifer, ki je bil precej agresiven, je točno vedel, da ko mu nadenemo razstavno vrvico, se mora obnašati popolnoma neprizadeto do sodnika.
Veliko uspeha ti želim na razstavi!!
Logiran
dalmatinka
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 25



« Odgovor #132 : četrtek, 29.05.2003 : 07:59:09 »

Talija
Zanima me, koliko je bil star Atos, ko sta začela z obrambo? Moj dalmatinec nima nikakršnega obrambnega nagona in tudi plenski je zelo slab. Cry Tudi mene so v začetku šolanja kolegi na poligonu postrani gledali in me potihem pomilovali, kako se mi vendar ljubi takega butca vlačiti na treninge.Samo mene je trener ves čas vzpodbujal in mi govoril, naj bom vztrajna in se je splačalo! Pa tudi trmasta sem bila - samo da dokažem, da ni butelj! Angry sram V poslušnosti sva jih dohitela, čez obrambo pa sva  naredila križ. Sad Bova pač poskusila z agilitijem! Talija, veliko izkušenj imaš s psi in to z različnimi pasmami! Ali bi se v drugačnih okoliščinah še enkrat odločila za dalmatinca?
Logiran
simi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.225


« Odgovor #133 : četrtek, 29.05.2003 : 08:34:39 »

Dalmatinka, ce sta naredila kriz cez obrambo ti ostaja se sledenje.
Lahko tekmujeta na sledarskih tekmah, kjer ni nobene obrambe, le sled.
Logiran
shait
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 92


« Odgovor #134 : četrtek, 29.05.2003 : 11:11:03 »

Simi jaz bi poskusila s sledenjem. A je na Gorenjskem ali v Ljubljani kakšna dobra šola glede tega?
Talija,
Ja, nekaj časa je bilo hudo ker ni hotela sprejeti dejstva da ne bo po njeno. Ko se je sprijaznila je pa spet steklo. In smo se prebili do izpita.Grin
Kaj pa vidva s Feldom?
Grega,
Jaz hodim z Shait dostikrat v mesto da se navadi na direndaj. Zaradi morja. Poskusi tudi ti. Samo začni z nedeljo.
Logiran
Strani: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 ... 59   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 6  |  Tema: Dalmatinci - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines