mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 17.05.2024 : 14:31:30

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani
Strani: 1 ... 242 243 244 245 246 [247] 248 249 250 251 252 ... 303   Dol
Natisni
Avtor Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani  (Prebrano 635790 krat)
0 članov in 5 gostov pregleduje to temo.
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.316


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #3690 : četrtek, 04.03.2010 : 15:34:34 »

Jasi, mislis s "temi stranmi" na porocilo Prve komisije za presojo vedenja bullmastifov?
Logiran

moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #3691 : četrtek, 04.03.2010 : 15:41:03 »

Jaz je tudi nisem zasledila drugod, gospe Mikuž namreč.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.316


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #3692 : četrtek, 04.03.2010 : 15:59:47 »

Da bo jasno, nadvse sem hvalezna Metodi Mikuz, da je z nami vsemi delila porocilo, vendar ga sama ne smatram in ni bilo objavljeno kot stalisce Kluba za tibetanske pasme glede bulmastifov ali glede predlogov nove zakonodaje.
Vem pa, kako razmislja ona glede obojega. Kar nekaj izjav je dala tudi za medije.

Zavedam se, da posamezni vzreditelji ne morejo storiti veliko, nam je pa najbrz tudi vsem jasno, da pasemske klube sestavlja vec posameznikov in ne en sam vzreditelj.
Logiran

lorry
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 603


« Odgovor #3693 : četrtek, 04.03.2010 : 16:06:54 »

To imaš prav ampak, če bi polovica slovenskih vzrediteljev poslala protestna pisma in se "oglasili", bi po moje tudi bil nek učinek. Nad klubi sem pa tudi sama presenečena, da so tako "tiho".  Undecided
Logiran
Jasi
midi
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 698



WWW
« Odgovor #3694 : četrtek, 04.03.2010 : 16:26:47 »

Jana se strinjam, tako sem tud napisala. Meni se zdi prispevek Metode njen velik osebni prispevek.
Stališče kluba pa je šlo po pošti naravnost na KZS kot vprašanja za današnjo Okroglo Mizo in se nanj pričakujejo javni odgovori. lp
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.316


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #3695 : četrtek, 04.03.2010 : 16:40:27 »

Super, Jasi, sem vesela in upam, da bomo vsi dobili odgovore na odprta vprasanja.
Logiran

hal
novinec
*
Sporočil: 1


WWW
« Odgovor #3696 : četrtek, 04.03.2010 : 17:42:56 »

Zaradi tega neljubega dogodka so "napadalne" zdaj kar vse velike pasme in dejansko se ljudje res bolj bojijo. Se pa s tem ne strinjam. Imam dva rotweillerja, ki sta izredno prijazna in nedavno sem našel prispevek, ki bi ga morali videti vsi, tako lastniki, bodoči predvsem kot tisti, ki imajo strah pred "nevarnimi pasmami", ki jih sploh ni. Super prispevek in vse kar lahko rečem je, da se v celoti strinjam z vsem. Predvsem pa je dobro povedal strokovnjak Jože Vidic, kinolog....

http://www.n-tv.si/nevarne-pasme-katere-so-ce-obstajajo

Logiran
sessa
rad pišem
****
Sporočil: 447


« Odgovor #3697 : četrtek, 04.03.2010 : 18:35:34 »

Jože Vidic je že marsikatero sočno povedal, tako da ga ne berem več, se mi je zameril. Tudi v reviji Moj pes se je že zgodilo, da mi je bilo na določeno temo (katerokoli) njegovo mnenje čisto mimo.
Logiran
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #3698 : četrtek, 04.03.2010 : 18:58:23 »

Nekaj hecnega se mi je zgodilo danes...

Direkt od KZS sem izvedela, da je bil 'problem teh psov, da niso bili ustrezno prešolani, ker jih je šolal gospod, ki ga KZS ni pooblastila za to' - tkole mi je danes povedala teta na KZS, ko sem jo klicala zaradi čisto banalne stvari, pomoči pri iskanju kontakta nekega lokalnega KD. Tak odgovor sem dobila v opozorilo, da sprašujem za klub, ki ni njihov član in zato njih načeloma ne zanima, ampak moram pa vedet, da tam 'delajo s psi narobe in potem prihaja do primerov, kot so bullmastifi'.

Skratka, ti narobe šolani so očitno tisti, ki po Sloveniji napadajo vse, kar leze in gre.
No, zanimivo, zdaj vsaj vem, zakaj so psi napadli - ker jih je prešolaval nestrokovnjak in ne, ker so imeli raztrgane riti in nezrele lastnike z osupljivo koruptivnimi vezami in poznanstvi.

P.s.: (ob tem je zmedena teta pozabila, da gre v mojem primeru samo za dislocirano enoto KDja, ki pa je njihov član - kar pa niti ni tako pomembno).


Kolikor vem, je gospod, ki je prevzgajal bulmastife, že nekaj mesecev v KZS. pevka
Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
Barbara10
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 216


« Odgovor #3699 : četrtek, 04.03.2010 : 21:07:11 »

Ne bo drzalo. Omenjeni gospod je le razsiril se 1 laz. Ne mi verjeti, raje osebno poklicite na KZS in se sami pozanimajte iz prve roke. Oz. prosim vse, da ne sirite takih lazi dalje, ker delate medvedjo uslugo psom.

Je pa tista instruktorica naredila pred cca 2 leti instruktorski izpit, se je presolala, prav tako svoje pse, se trudi, se je odcepila od tistih, ki ne bodo nikoli v KZS, s somisljeniki so ustanovili svoje KD, ki je sedaj ze od lani v KZS. Sem hodila tja nekaj casa in lahko recem, da se zelo trudijo.

Lahko pa prinesem k Cvetki izjavo gospoda za sodisce, zakaj mu je KZS rekel, da on ne more biti clan KZS. Tozili smo ga zaradi zavajanja v soli... sedaj to dela dalje in to se huje.
Logiran
epona
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 864


« Odgovor #3700 : četrtek, 04.03.2010 : 21:40:30 »

V Murski Soboti lahko podpišete peticijo v vseh trgovinah za male živali
(ZOO MARKET, ZOOTIC, TUKANO), na Veterinariji ter na našem panoju v Maksimusu, pred trgovino Spar.
 
Logiran
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #3701 : četrtek, 04.03.2010 : 23:18:44 »

Barbara, ne bom rekla nič drugega kot le to, da se prepričaj sama.
Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
flosarka
novinec
*
Sporočil: 36


« Odgovor #3702 : petek, 05.03.2010 : 01:35:41 »

Baričevič oziroma Baričevička saj naj bi bila ženska je dobila točno to kar si je zaslužila.Žal mi je samo ubogih psov kateri so spet po nekrivem sedaj natazadnje vsega krivi in ker so jih neupravičeno usmrtili v tem primeru.Zanima me ali bo gdo za tole odgovarjal.Sigurno ne.Škoda,da psi n.snage niso že prej raztrgali kar mi sicer ni povsem jasno vendar ni drugega kot da so se ga grozno bali kar seveda ni čudno kaj je delal z njimi.Prekleta gnida da ne morem drugače napisati.
RIP za uboge pse.

In pa kakšne zakone bi sedaj spet uveljavljali glede nevarnih psov?Nevarnih psov ni naredi pa jih lastnik sam kakor je že bilo neštetokrat dokazano in kot je dokazano tudi sedaj pri Baričeviču.Pri pasmi psov ni izjeme katera je in katera ni nevarna in potemtakem bi moral zakon veljati za vse pasme enako.In pa kje se sploh Slovenija lahko kosa z nekimi Avstrijci?Kot prvo naj tukaj uredijo enak standard kot ga imajo druge države ne pa da bi radi na ta račun spet odirali ljudstvo kot do sedaj.Tak zakon se ni obnesel niti v Angliji.Najbolj seveda spodbujajo tak zakon propalice katere grdo ravnajo z živalmi in bi si na račun tega prali svoje umazane tace z raznimi izgovori.Celotno vlado s Pahorjem vred je treba dati na prevzgojo saj so kot je razvidno skoraj vsi bili vpleteni v ta primer (mučenja,zlorabljanja ter drogiranja živali) ter so pri Baričeviču imeli skupne orgije.P.ekleti pasjejebci sedaj pa zvračajo krivdo na vse drugo seveda pa kot vedno ni nobeden nič kriv na ksihtih pa se jim že na televiziji vidi kaj so.Marsikaj sem že slišal ampak tega kar se dogaja tukaj v Sloveniji še ne.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.316


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #3703 : petek, 05.03.2010 : 01:47:52 »

Hm ..., flosarka, cemu pa zdaj po enem mesecu taksen izpad? Si bila kje v kaksni luknji skrita?
Psi niso bili po krivem uspavani, temvec bi morali biti ze 25. marca 2006 (10 dni po napadu zaradi preverjanja stekline), pa zal po neki cudni logiki, za katero je nekaj ozadja zdaj jasnega, niso bili.
Baricevic ne more vec odgovarjati za svoja dejanja, ali bo kdo drug zaradi vrnitve psov, pa moras vprasati kje drugje koga drugega. Tukaj smo to vprasali ze 2.2., pa nam se nihce ni uspel odgovoriti, zato kaksno ponavljanje padalcev ni ravno konstruktivno.
Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.316


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #3704 : petek, 05.03.2010 : 02:28:21 »

Spomnimo:

Članica neodvisne strokovne komisije Alenka Černe je Atlasa in Joy na Baričevičevo željo ocenjevala že leta 2006
Kako so sestavljali komisijo za bulmastife
Slovenija - sreda, 03.03.2010
Tekst: Tatjana Pihlar
Na Kinološki zvezi Slovenije so nam namreč potrdili, da je junija 2006 v imenu vzrejne komisije za molose na željo Saše Baričeviča in Zore Roter v zavetišču Gmajnice ocenila zunanjost Atlasa in Joy ter opravila vzrejni pregled za bulmastife. Tako je namreč zahteval takratni predsednik strokovnega sveta Kinološke zveze Slovenije Rajko Rotner (stric notranje ministrice Katarine Kresal), ki je bil tudi navzoč na pregledu.

http://www.dnevnik.si/novice/slovenija/1042341931

Tukaj je odgovor:

Kako so ustanavljali komisijo za bulmastife
Pisma bralcev - petek, 05.03.2010
Tekst: Alenka Černe, mednarodna kinološka sodnica
Junija 2006 smo ugotavljali fizično kondicijo psov in nismo govorili oz. odločali o kakršni koli vrnitvi psov oz. pogojih, preizkusih, prevzgoji itd.

http://www.dnevnik.si/debate/pisma_bralcev/1042342524
Logiran

Strani: 1 ... 242 243 244 245 246 [247] 248 249 250 251 252 ... 303   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines