mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 22.05.2024 : 16:16:32

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Socializacija in habitualizacija  |  Tema: Kuža+muca
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 ... 28   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kuža+muca  (Prebrano 68040 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #90 : sobota, 09.04.2005 : 10:52:35 »

Branka

Sem ga,pa mi prosim oprosti ker semše èisto nova na forumu Undecided(sicer pa me že brat opozarja na to).




Vidim da ti je uspelo, super! No, boš pa za naprej vedela. LP
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #91 : torek, 12.04.2005 : 12:29:49 »

Kadar pes naskakuje kaj drugega kot gonečo se psičko (torej drugega psa, svojega lastnika ali pa mačka, ) s tem ponavadi hoče pokazati  svojo nadvlado nad tistim, ki je spodaj ali pa kar to, da je taspodnji njegova lastnina. Tudi mladički v leglu se naskakujejo med seboj in se s tem rangirajo. Tako vedenje ni nič posebnega, pri nas smo vedno imeli kakšnega psa ali psičko, ki je na moč uživala v "tlačenju" mačkov.
Logiran
T.M.T
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 577


« Odgovor #92 : torek, 12.04.2005 : 15:22:29 »

Ja hvala bogu.Ker naš ps je biu pa že čist ubseden s tem.No sej zdej ga je pa minilo.

 (s)mejte se;D
Logiran
irenchy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 411


« Odgovor #93 : torek, 12.04.2005 : 16:57:41 »

WildAngel

Kako je sedaj pri vas? Se ze razume Fabija z mackonom!?
Kaj pa mac se brani ali samo, ko vidi tvojo psicko tece in se skrije!

Mi imamo na sreco takega mackona, ki se je takoj postavil zase in ni pustil Rondotu zraven..nisem mogla verjeti,da se je rondo bal mačka. Ker je vedno, ko je zagledal macka v dir za njem in ga hotel pohamsati ampak sem bila tam vedno jaz zraven in mu ni uspelo! Z našim se pa na ogromno srečo razumeta in takolespita na moji postelji !

lp in poročaj
Logiran
T.M.T
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 577


« Odgovor #94 : torek, 12.04.2005 : 18:30:06 »



nisem mogla verjeti,da se je rondo bal mačka.

Naš se je tudi bal mačk.Samo ženskega spola (no to smo pa me)Grin.Ko je bil star tem nekje 7 mesecev je lezel k eni muci z mladički in jih povohal.Mačka pa je v paniki skočila nanj in lahko si predstavljate kakšen rompompom je bil to Cheesy:D.Pritekel je k meni in skočil v naročje.No muc se od takrat ni več dotikal,do nadalnjega.
No imeli pa smo enkrat eno kritično nasrečo:Mami je Ronu vrgla kos mesa zraven pa je prišel naš muco in Ron je šavsnil......................muc je zacvilil in ................................................:'(Bolje da ne veste kaj je bilo.

No mucota sedaj ni več in naj sveti tudi njegova zvezdica na nebu Undecided Undecided sram
Logiran
irenchy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 411


« Odgovor #95 : torek, 12.04.2005 : 18:47:18 »

Pri nam sta obadva moskega spola. Ampak je glavni seveda mackon tiggy..no vec pise ze kaksno stran nazaj, ko sem o tem pisala!

T.M.T.
O bogi vas mackon! Cry Cry

lp
Logiran
T.M.T
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 577


« Odgovor #96 : torek, 12.04.2005 : 19:17:34 »

T.M.T.
O bogi vas mackon! Cry Cry

Saj trpel ni preveč Cry.Čeprav mu je ati pomagal na oni svet.Ni bilo za operacijo Cry (ne mislim denarno,da ne bo pomote)
Logiran
WildAngel
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 754


« Odgovor #97 : ponedeljek, 25.04.2005 : 19:09:12 »

Citat
WildAngel

Kako je sedaj pri vas? Se ze razume Fabija z mackonom!?
Kaj pa mac se brani ali samo, ko vidi tvojo psicko tece in se skrije!

Mi imamo na sreco takega mackona, ki se je takoj postavil zase in ni pustil Rondotu zraven..nisem mogla verjeti,da se je rondo bal mačka. Ker je vedno, ko je zagledal macka v dir za njem in ga hotel pohamsati ampak sem bila tam vedno jaz zraven in mu ni uspelo! Z našim se pa na ogromno srečo razumeta in takolespita na moji postelji !

lp in poročaj

Sorry šele sedaj sem videla post.

Tako je: kadar imam psa pripetega ali sem zraven (da maček čuti neko varnost) le primiru stoji in gleda, čim pes plane nadenj, maček zbeži in se skrije. tako, da do bližnjega srečanja še ni prišlo in ne vem kaj bi bilo, če bi. jaz mislim, da bi Fabija mačka lovila in ko bi ga ujela (in  stem lahko poškodovala) bi dala mir. Ker ona lovi vse kar beži, napade ali ugrizne pa potem ne. Če bi mačkon stal pri miru in ne bi začel bežat, temveč renčat nadnjo, bi pomoje le lajala vanj in mu grozila in ga izzivala naj teče pred njo.

Danes recimo je psica ležala na kavču, sestrica pa je prinesla dol mačka in se z njim v naročju usedla na kavč. Jaz sem bila zraven psice, da bi jo zagrabila, če bi hotela skočit. Psica je le nepremično ležala, strmela vanj in se tresla kot potres. Tudi ko se je maček začel počasi premikat po dnevni in kuhinji je le strmela vanj. Vedela pa je, da sem zraven jaz. Kaj bi bilo, ko bi ji počil film in ne bi več ležala, ne vem.! Najbrž bi maček skočil kam visoko ali se skril pod pult, psica pa bi noro lajala vanj!

KAj praviš?

Sedaj je maček pri nas že 1 leto.
Logiran
irenchy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 411


« Odgovor #98 : torek, 26.04.2005 : 12:47:29 »

Ja to je kriza. Nas mackon je od prvega dne glavni in pika Roll Eyes, je tak da se nobenega ne boji in nikoli ne zbezi pred psom ali kako drugo zivalco. vedno sedi in ga gleda, ponavadi pri nas pride do tega da pes laufa pred mackom.

Nas pes prenasa samo nasega macka, ker vsi drugi bezijo pred njim in potem zganja take kakor jih vasa Fabija.
Mogoce bi dala mackona v tisto kletko za prenasat in jo dala v blizino psice, da jo/ga psico vsaj malo povoha. Vrjetno se psico hoce igrat z njo macek se jo pa boji pa spura pod omaro!

lp Smiley
Logiran
WildAngel
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 754


« Odgovor #99 : torek, 26.04.2005 : 13:30:19 »

samo a se ti ne zdi, da bo to mučenje mačka? ker ga bo pomoje ful strah...
Logiran
irenchy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 411


« Odgovor #100 : torek, 26.04.2005 : 13:36:59 »

Citat
samo a se ti ne zdi, da bo to mučenje mačka? ker ga bo pomoje ful strah...
No to imas prav.
hm..potem pa nevem sram. se kaksen drug predlog od ostalih clanov foruma???
Logiran
T.M.T
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 577


« Odgovor #101 : torek, 26.04.2005 : 15:06:49 »

Tisti predlog s kletko ni slab.Ni mučenje-sej mislim. Roll Eyes
Mi smo muce navajal na Rona da si jo prijel in jo potisnil k gobčku psa.Jo je povohal in se obrnil ter odšel.Samo mucka je treba za noge držat ker drgače praska.

Aja,pa še to.Naš kuža je že kot mladič spal zunaj in mu je bilo grooooozno dolgčas.Pa sta se k njemu preselila dva mačja mladiča-Tom in Đery.Ni bilo krize Wink.

Poskusi in kaj sporoči.
Lp
Logiran
WildAngel
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 754


« Odgovor #102 : sreda, 04.05.2005 : 12:43:35 »

hmmm...

danes sem se odločila, da bom res naredila to s kletko. mačka bom zaprla notri in seveda dala čez vratca. kletko bom postavila na kavč, kjer leži tudi psica. potem bo pa kletka tam dokler se fabija ne bo naveličala...oziroma po presoji ane... to bom ene parkrat ponovila in videli bomo kaj bo.

tisto, da mačka približaš gobcu psa sem tudi že poskusila. sestra je držala mačka in njegove prednje tace, jaz pa psu gobec skupaj (čeprav bi ga lahko kadarkoli odprla s silo) - v tistem kratkem času ni bilo nič, razen treneja psice. če bi še malo počakala bi se ji najbrž utrgalo in ugriznila bi ga.

če pa to ne bo palilo, bom enkrat psu nadela nagobčnik, mačku pa povila tace in jih spustila. samo me je že zdele strah.

pomembno je pa to tudi zato, ker bomo sedaj imeli ograjo in se bo psica lahko okoli hiše sprehajala prosto. do sedaj to ni bilo mogoče in je bil maček zunaj okrog hiše varen, ker je bila psica tsalno pod nadzorom.  sedaj pa muc ne bo mogel več nikamor it, oziroma se bo mogel ves čas skrivati in bežati sram Undecided
Logiran
WildAngel
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 754


« Odgovor #103 : sreda, 04.05.2005 : 13:11:46 »

o my god!

zdele je maček v kletki na kavču, pes pa pred njim nepremično zre vanj in se trese kot potres, trda je pa kot skala, na vsake tolko mal zalaja, drgač ji pa pomoje nio čist jasno...maček pa notri brunda....

upam, da ga ni strah!kaj mislite?? a se zaveda, da je varen, ča ga mam pod nadzorom in če je za rešetkami.....joj joj joj...
Logiran
T.M.T
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 577


« Odgovor #104 : sreda, 04.05.2005 : 13:43:05 »

Dokler je muco v kletki mu ne bo nič hudega Smiley.Samo tisto z nagobčnikom :/.....Če bo imel nagobčnik gor še vedno lahko teče za muco samo šavsniti je ne more.
Sporoči kaj bo Wink.

Lp,T in R
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 ... 28   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Socializacija in habitualizacija  |  Tema: Kuža+muca
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines