mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 20.05.2024 : 11:38:19

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o prireditvah  |  svet razstav  |  Tema: PRVA RAZSTAVA
Strani: 1 ... 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15   Dol
Natisni
Avtor Tema: PRVA RAZSTAVA  (Prebrano 54221 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
mojčica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 321


« Odgovor #165 : nedelja, 22.01.2006 : 12:28:17 »

Citat
pa še moj komentar. mislim, da je zam noge pse prijetno na razstavi, je pa vsekakor odvisno od lastnika, kako se bo obnašal do svojega psa.
videla sem polno stvari, za katere mi nihče ne bo rekel, da so zame zgledale grozno, za druge pa ne. en fox terier je stal na mizi, verjetno že precej dolgo. in ker se je nekaj zvijal, je lastnica ponorela, ga prijela za rep, da mu je glava dol visela, stresala in vrgla na tla. mislim, da to ni potrebno! še več, tako osebo bi jaz diskvalificirala. en drug je čivavo po pomoti vrgel dol iz mize. in kaj naredi? nadere jo ter udari, ker je padla iz mize. en hendler: v ringu je najprej vse izgledalo ok,  ko pa se je malo sklonil, se je boga čivava čisto skup zvila in začela trest. to mislim, da tudi dovolj pove. ena druga je prijela čisuja in ga stresala zelo močno za gubo, ker ni hotel piti ( s tem, da mu je pred tem na silo tiščala gobček v vodo ). to in podobne stvari ne da ne spadajo na razstavo, nikamor ne spadajo. žal mi je, da niso na razstavih kakšni reditelji, i bi  pazili tudi na take stvari. takšne grobosti ne sodijo na nobeno kinološko prireditev in niti v domove. a v sloveniji lahko vsak dela z živaljo kakor njemu pač paše.

Uf! Angry Da bi jaz to videla bi naredila celo štalo tam...bi najraj šla kr do tiste fine ženske in jo prjela za lase...in jo tresla... >:(joj ne  morš verjet in to naj bi bili ljubitelji živali?! Tongue

Take bi bilo potrebno takoj diskvilificirati! Še bolše bi bilo da bi jim kar odzveli psa ali pa jim naložili visoke kazni!

Tudi jaz nisem proti razstavam. Sem pa proti tem da se psa v to sili..da potem tam trepeta, noče hodit... Na razstavah bi moralo biti več narejeno, da bi se psi bolje počutili. Prva prioriteta bi jim morala biti počutje psa in šele nato izgled, nastop.  Wink

Po mojem mnenju imajo nekateri pse res samo za hvaljenje, koliko je dosegel...

Citat
ker če pes trpi in ne uživa, mislim, da se gre le še za ego, nikakor pa ne za ljubezen do živali!

se podpišem pod to
Logiran
mojčica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 321


« Odgovor #166 : nedelja, 22.01.2006 : 13:25:09 »

Citat
bi najraj šla kr do tiste fine ženske in jo prjela za lase...in jo tresla... >:(joj ne  morš verjet in to naj bi bili ljubitelji živali?!


No ta ne bo kdo mislil, da bi ji res to nardila.. Grin...bi ji pa imela marsikaj za povedat  Cool
Logiran
bauci
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.435


« Odgovor #167 : nedelja, 22.01.2006 : 14:49:51 »

hehe, mojčica, saj o tem sem razmišljala.  Grin
Logiran
timba
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 77


« Odgovor #168 : torek, 13.06.2006 : 17:57:12 »

Ojla!

Pred mesecem smo kupili dva meseca staro psičko. Je naš prvi pes in bo septembra stara 6 mesecev. Septembra bo v Mariboru pasja raztava na katero smo jo prijavili.
Na razstavi še nisem bila, zato me zanima, kako razstava poteka in kaj mora kuža znati?
Prosila bi, če bi mi lahko kdo pomagal, da do takrat psičko kaj naučim, saj sloh nevem čisto točno kako se mora držati!

Že v naprej hvala za odgovore!!
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #169 : torek, 13.06.2006 : 20:08:18 »

Psicka se mora znati razstavljati, torej teci v kasu ob tvoji levi strani in stati v razstavni drzi za tvojo pasmo. Tvoja psicka bo takrat v razredu najmlajsih 6-9 mesecev, v katerem dobi zgolj opisno oceno - torej zelo perspektivno, perspektivno ali neperspektivno.

Kaksno psicko pa imas??
Logiran
timba
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 77


« Odgovor #170 : torek, 13.06.2006 : 21:44:03 »

Ojla!

Hvala za nekaj odgovorou! Prišli mi bodo kar prav!
Imam psičko Tibetansko terierko!

By
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #171 : torek, 13.06.2006 : 22:28:02 »

Najbolje bo prebrati celo temo Smiley jaz bi se obrnila na vzreditelja vaše male kepice. Saj sigurno ima kaj izkušenj z razstavami in lahko kaj pokaže (recimo, kako se vodi psa, kako naj stoji, kaj je treba početi v ringu).
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #172 : sreda, 14.06.2006 : 08:21:03 »

V kolikor pa nisi sigurna glede vzreditelja pa priporocam Klub za tibetanske pasme, vsekakor ti bodo znali svetovati, konec koncev pa imaste v Mariboru evropsko specialko in super bi bilo, da je psicka 100% pripravljena.
Logiran
Reina
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 39


« Odgovor #173 : sobota, 12.08.2006 : 13:49:29 »

Zivjo!

A mi lahko kdo razlozi(ne spoznam se še na to vrstne zadeve), ali lahko rastavljam psa, ki nima FCI rodovnika oz. rodovnik izdan od kluba,
ki "ne dela" pod FCI.
Mogoce to ni vprasanje za to temo ampak ne najdem sorodne teme.

Hvala lepa za odgovor!

Lp
Logiran
Ory
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.750


« Odgovor #174 : sobota, 12.08.2006 : 14:56:23 »

Hmm, mogoce bo imel kdo drug bolj natancen odgovor, ker jaz imam obratni "problem". Nameravam namrec razstavljat v Angliji kjer registrirajo svoje pse pri KC, moj pa ima FCI rodovnik. Rekli so mi namrec da ni nobenega problema...... jaz bom mojega enostavno vpisala v Chihuahua Club in verjetno ga bom morala vpisati tudi pri KC (to samo zato ker bo tam ostal dalj casa).
Logiran
Reina
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 39


« Odgovor #175 : nedelja, 13.08.2006 : 13:06:11 »

 Sad Ali res noben ne ve...?
 Undecided
Logiran
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #176 : nedelja, 13.08.2006 : 14:10:29 »

Reina, živjo!
Nevem točno,kako je s tem, je pa na vseh prijavnicah napisano: " Razstavljajo se lahko le psi z rodovnikom, ki ga priznava FCI."
Logiran
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #177 : nedelja, 13.08.2006 : 14:58:13 »

Reina pozanima se pri Kinološki Zvezi Slovenije ali obstaja kaka šansa, da tvojega psa vpišej v SPR (Slovenski pogojni rodovnik).
Le tako boš lahko sodelovala na FCI razstavah.

Ory glede razstavljanja psa s FCI rodovnik v UK pa je čisto simple - izdajajo tako imenovane ATC številke, vse imaš lepo opisano na uradnih straneh Kennel Cluba.


lp

Logiran
Reina
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 39


« Odgovor #178 : nedelja, 13.08.2006 : 16:44:25 »

Hvala za odgovore, saj to tudi nameravam, jutri poklicati na KZS, vendar ko sem ze prej za kaj klicala na kzs sem le redkokdaj dobila odg. na svoje vprasanje ali pa od vec oseb razlicen odgovor. Sad

Sem mislila da se bo javil kateri rejec, ki je uvozil psico ali psa iz drugih drzav in imajo vec izkusenj z tem, kako oni prijavijo psico ki ima rodovnik izdan npr. od AKC ali drugih klubov ki nimajo veze z FCI Huh
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.322


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #179 : nedelja, 13.08.2006 : 16:52:31 »

Reina, morda bi bilo dobro, ce poves, za katero pasmo gre, oz. ce je pasma priznana s strani FCI.

Teme o rodovnikih, vpisih v Slo rodovno knjigo, uvozu psa... so v rubriki predpisi in dokumenti -> Vzreja in rodovniki in Potovanja, uvoz in izvoz
Kaj vse se skriva v omenjenih rubrikah najdes na zemljevidu.
Logiran

Strani: 1 ... 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o prireditvah  |  svet razstav  |  Tema: PRVA RAZSTAVA
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines