mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 04.05.2024 : 05:30:44

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Zavetišče HORJUL
Strani: 1 ... 434 435 436 437 438 [439] 440 441 442 443 444 ... 779   Dol
Natisni
Avtor Tema: Zavetišče HORJUL  (Prebrano 1745996 krat)
0 članov in 4 gostov pregleduje to temo.
LooNee
odvisnež
*****
Sporočil: 916


« Odgovor #6570 : sreda, 16.12.2009 : 18:12:16 »

Življenje. Živi in pusti živeti (= ne usmrtiti)


(Do sedaj, po nam znanih pogojih)je (bilo) nemogoče, da bi živali lahko živele brez življenjskega prostora, brez pogojev za preživetje in brez hrane.
Vsega tega, zaradi že miljonkrat naštetih razlogov, ZH ne more več zagotavljati.


Torej, je po tvoje rešitev, da naj se vse neosvojljive živali, ki so v zavetišču že več kot 30 dni, preprosto izpusti in se jim tako "pusti (pre)živeti"Huh


Pa pustimo zakonsko problematiko tega početja...naj bi vse živali, ki so lahko nevarne človeku, ali ki so preveč plašne, da bi sploh lahko bivale s človekom, vzela Polona za svoje?

Se ti ne zdi, da bi potem (z načinom ki ga predlagaš ti, torej naj zapre zavetišče, dokler ima te živali), bila zelo hitro le ena navadna zbirateljica živali kot MM?

Tudi če bi to naredila, le kako naj bi zagotovila 300 kg hrane za pse in 150 kg hrane za mačke, kolikor jih porabi vsak mesec, da lahko nahrani vse živali v oskrbi ZH? Koliko povprečno stane 15 kg žakelj kvalitetne hrane? Recimo da 50 €. Pa si preračunaj, koliko gre samo za hrano na mesec. Kaj šele vsa ostala oskrba, ki jo nudi vsem živalim tam (da po tvoje hirajo tam)Huh


Najlažje je obsojati dejanja drugih, brez da se pozanimaš, zakaj je do tega prišlo. Niso bili le 4 psi (množično kao) evtanizirani. Pri vsakem je bilo več razlogov za to, ne le "gužva" v zavetišču.

Koliko drugih živali, je bilo tudi evtaniziranih, zaradi razlogov, specifičnih v vsakem primeru posebej, pa te te evtanazije niso razočarale? Smetka je le človek, človek, "boljši" od večine nas, kajti ona se je odločila odpreti zavetišče ter pomagati vsem živalim, ki jim lahko pomaga. Bog pa tudi ona ne more biti...


Logiran
Vixen
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.804


« Odgovor #6571 : sreda, 16.12.2009 : 18:19:28 »

Draga sogovornica, če bi se vsa prepolna zavetišča "začasno" zaprla, KDO bi napisal nov zakon v katerem bi bilo določeno KAM z zapuščenimi živalmi s ceste? In KJE bi te živali čakale do tedaj? A?
V bistvu je vprašanje, kaj bi bilo, če se tole dotično zavetišče (torej Horjul) začasno zapre. Kam z živalmi iz občin, ki so pogodbeno vezane na Horjul?
Čisto resno vprašam (seveda ne tebe, mamaF Wink).
Logiran
frigga
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.577


« Odgovor #6572 : sreda, 16.12.2009 : 18:22:54 »

Brezveze se trudit, res. Ženska očitno:
a) nima vse poštimano in tam, kjer bi morali biti možgani, zeva ogromen vakuumski prostor ali
b) načrtno provocira, da mi zdaj pred računalniki kolnemo in tolčemo po tipkovnici.

Sama se bolj nagibam k prvi možnosti.

Logiran
anovak
novinec
*
Sporočil: 8


WWW
« Odgovor #6573 : sreda, 16.12.2009 : 18:23:48 »


(Do sedaj, po nam znanih pogojih)je (bilo) nemogoče, da bi živali lahko živele brez življenjskega prostora, brez pogojev za preživetje in brez hrane.
Vsega tega, zaradi že miljonkrat naštetih razlogov, ZH ne more več zagotavljati.


Torej, je po tvoje rešitev, da naj se vse neosvojljive živali, ki so v zavetišču že več kot 30 dni, preprosto izpusti in se jim tako "pusti (pre)živeti"Huh


Pa pustimo zakonsko problematiko tega početja...naj bi vse živali, ki so lahko nevarne človeku, ali ki so preveč plašne, da bi sploh lahko bivale s človekom, vzela Polona za svoje?

Se ti ne zdi, da bi potem (z načinom ki ga predlagaš ti, torej naj zapre zavetišče, dokler ima te živali), bila zelo hitro le ena navadna zbirateljica živali kot MM?

Tudi če bi to naredila, le kako naj bi zagotovila 300 kg hrane za pse in 150 kg hrane za mačke, kolikor jih porabi vsak mesec, da lahko nahrani vse živali v oskrbi ZH? Koliko povprečno stane 15 kg žakelj kvalitetne hrane? Recimo da 50 €. Pa si preračunaj, koliko gre samo za hrano na mesec. Kaj šele vsa ostala oskrba, ki jo nudi vsem živalim tam (da po tvoje hirajo tam)Huh


Najlažje je obsojati dejanja drugih, brez da se pozanimaš, zakaj je do tega prišlo. Niso bili le 4 psi (množično kao) evtanizirani. Pri vsakem je bilo več razlogov za to, ne le "gužva" v zavetišču.

Koliko drugih živali, je bilo tudi evtaniziranih, zaradi razlogov, specifičnih v vsakem primeru posebej, pa te te evtanazije niso razočarale? Smetka je le človek, človek, "boljši" od večine nas, kajti ona se je odločila odpreti zavetišče ter pomagati vsem živalim, ki jim lahko pomaga. Bog pa tudi ona ne more biti...




Ravno za to se gre: igrate Boga, ta sme živeti in ta ne - samo po vaših pravilih. In tukaj ste večinoma ženske bolj popadljive od najbolj popadljivih psov.

Ni čudno, da so v zavetiščih nekateri prestrašeni in popadljivi: PSI ZAZNAVAJO MISELNE SLIKE in slutijo prisotnost smrti, podobono kot živali v klavnicah. S takim popadljivim nastopom, kot ga imate tu večinoma  vse, drage dame, ni čudno da prestrašite (tudi) pse - potem so pa za evtanazijo?
Logiran
binulja
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.446


Ben


« Odgovor #6574 : sreda, 16.12.2009 : 18:25:27 »

Brezveze se trudit, res. Ženska očitno:
a) nima vse poštimano in tam, kjer bi morali biti možgani, zeva ogromen vakuumski prostor ali


Ja, po moje še žičke, za ušesa držat nima. Najbrž ima kar nalimana gor, al pa nekaj takega.
Sicer je pa med nami, bo mogoče sama povedala.  Roll Eyes Roll Eyes
Logiran

Vixen
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.804


« Odgovor #6575 : sreda, 16.12.2009 : 18:26:35 »

anovak, čakam na odgovora na moji DVE vprašanji. Ni preveč, no?
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #6576 : sreda, 16.12.2009 : 18:26:52 »

Zivljenje ni nasprotje smrti; nasprotje smrti je rojstvo. Zivljenje nasprotja nima.

anovak, ti to iz izkusenj?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
binulja
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.446


Ben


« Odgovor #6577 : sreda, 16.12.2009 : 18:27:43 »

Psi mogoče res zaznavajo  MISELNE slike. Ti jih zagotovo ne. Kot je iz tvojega pisanja razbrati, tebi seže le do "glumi miselni proces"
Logiran

sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #6578 : sreda, 16.12.2009 : 18:27:55 »

Mislim, anovak ali karkoli že, ob vsej upravičeni  jezi zaradi  skrajnih neokusnosti in nevednosti , ki jih vedno znova dokazuješ, si pa mene osebno s tem zadnjim sporočilom dobesedno - kljub resni temi - spravila  v smeh.
Daj, raje nehaj, no.
Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #6579 : sreda, 16.12.2009 : 18:28:05 »

A smo še vedno tuki?  Grin

V zadnjih nekaj urah smo se naučili sledeče:
- življenje nima nasprotja
- od ljubezni (=brez hrane) se živeti ne da
- živali je preveč
- zavetišč je mnogo premalo (kar je pokazal preprost izračun)
- nekaterim ni jasno zakaj imajo sive celice in povezave med njimi
- nekaterim ni jasno kaj je pogovor ali diskurz in kako deluje tale stvar z vprašanji in odgovori
- še vedno je preveč živali
- nekaterim se kavica, ki so se ji odrekli ta mesec za ZH, zatika v sapniku
- Čuri je ostala brez sprehoda
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #6580 : sreda, 16.12.2009 : 18:28:31 »

Uh; gospa so tudi izvedenka za psihologijo!  bruham bruham bruham  - Dej spelji se tja, od koder si prišla.



Ja, po moje še žičke, za ušesa držat nima. Najbrž ima kar nalimana gor, al pa nekaj takega.
Sicer je pa med nami, bo mogoče sama povedala. Roll Eyes Roll Eyes

binulja,  d best Grin
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #6581 : sreda, 16.12.2009 : 18:30:06 »

Rezultat naučenega:

Gaja. Ima težave z zaganjanjem v kolesa, rolerje, kamione..., s preganjanjem mačk in kazanjem zob, če se vtakneš vanjo po njenem mnenju preveč. Pa Scotty je malo plašen in Najka prav tako. Gusti ima nekaj težav, o katerih sploh ne bi tule, ker ji uničim že tako minimalne možnosti za posvojitev takoj. O Špicku prav tako ne bi takole javno iz istega razloga. Čilija so tolkli in se mu fajn pozna, ampak za njega pričakujem hiter napredek glede na starost. Pika ne more od tu, Čuri tudi ne, ostali so pa b.p.

Še vedno je isto stanje.
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #6582 : sreda, 16.12.2009 : 18:30:30 »

A lahko prosim jaz snemam, ko bo anovak peljala Čuri na sprehod? Roll Eyes
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
sarabenji
odvisnež
*****
Sporočil: 818


« Odgovor #6583 : sreda, 16.12.2009 : 18:31:47 »

 Grin  Grin  Grin

zaznavanje miselnih slik, kaj?  
no, psi ki sem jih jaz osebno do zdaj spoznala, so zaznavali le vonj, zvok, toploto in kar je še takega.

prosim, povej nam kaj več o tem, res bi me zanimalo...
predvsem me zanima, kako ti vidiš, kaj pes zaznava...  Roll Eyes
Logiran
frigga
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.577


« Odgovor #6584 : sreda, 16.12.2009 : 18:38:01 »

Mislim, dej ti, Novakova, poberi svojo kanglico in lopatke in spokaj iz tega peskovnika, ker si naravnost smešna, pa še neumna povrhu. Bi znalo bit, da se mi malo svita, kateri sekti pripadaš, ampak bom raje tiho.
Logiran
Strani: 1 ... 434 435 436 437 438 [439] 440 441 442 443 444 ... 779   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Zavetišče HORJUL
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines