mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 21.05.2024 : 22:23:23

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani
Strani: 1 ... 262 263 264 265 266 [267] 268 269 270 271 272 ... 303   Dol
Natisni
Avtor Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani  (Prebrano 636899 krat)
0 članov in 7 gostov pregleduje to temo.
taoin
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 63


« Odgovor #3990 : četrtek, 11.03.2010 : 11:52:36 »

Psica je bila z mladiči zunaj hiše in je vdrla v hišo, da je rešila dojenčka - tako jaz razumem.

Zelo lepa zgodba.

Saba prav razumeš. Tako je tudi napisano.

Morda bi bilo umestno, da na tem mestu dodam še tole:
Po informacijah prejetih iz Finske, se pasma uspešno dresira za vodnike slepih. V Nemčiji pa za psa reševalca. V Angliji za psa terapevta (Int.Ch, VDH-Ch., GB Ch. Ferdhu Roster, naprimer). V Italiji za psa za potrebe civilne zaščite in še bi se dalo naštevati.
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #3991 : četrtek, 11.03.2010 : 15:16:48 »

Poznam še eno zgodbo iz Zagreba, ki mi jo je povedal lastnik sam. Šlo naj bi za Bandoga, v resnici je pes križanec z Bordojsko dogo in APBT. Njega ni bilo doma, starša sta spala, v hiši pa je uhajal plin. Pes je toliko časa drezal v lastnika da ju je zbudil in stase zavedla kaj se dogaja.

Pa Dogo Argentino, ki je iz vode rešila utapljajočega se ribiča, ki niti ni bil njen lastnik. Takih zgodb je veliko..od psov neke pasme do mešancev..pasja zvestoba pač, tisti ki največkrat zatajimo smo prav ljudje.

Zelo mogoče je, da v tej zgodbi Bullmastifi nebi zatajili, če bi bili od malega pravilno vzgojeni/vodeni, jih nebi popačili s tem da so jim dopuščali pravce ki za psa niso naravne, na koncu pa še zlorabljani. Mi lahko kdo pokaže psa, na glede na pasmo/nepasmo ki nebi usekal? Ena razlika je tudi, da so tejle psi očitno dolgo rabili da so usekali ker imajo pač visok prag bolečine, kar pa ne pomeni da je ne čutijo! In kaj med drugim hočem povedat s to razliko? Da se psi ne delijo na good guys/bad guys samo po velikosti ter širini gobca ter moči ugriza..med pasmami so psi ki bolečino tolerirajo bolje, drugi slabše..in prav ti ki jo tolerirajo bolje so psi kao NEVARNIH PASEM. Veliko psov useka v odgovor na bolečino, ste pa lahko prepričani da bo tak pes kasneje, ker je pač manj občutljiv. Poleg tega je med temi pasmami ogromno predtavnic, ki imajo tudi velik prag tolerance in jih iz tega vidika spet vidim manj nevarne..v prevodu bi to bilo da se dlje pustijo zajebavat.

In če postavim na eno stran molose ali pse tipa bull z visokim pragom bolečine in tolerance, pasme ki so bile delane da direktno služijo človeku (imajo pa nekatere med njimi problem z drugimi psi), na drugi pa "običajne" pse ki naštetega nimajo, imajo pa zobe kot orožje..kdo je nevarnejši?
Tisti ki ima močnejši ugriz, je pa bolj strpen in je manj šans da bo napadel človeka ali tisti, ki teh lastnosti nima, ima pa manj močan ugriz?

Da grem še dlje: Imamo pasmo Ameriški pitbull terrier. Pasmo, v kateri so skozi selekcijo metali ven pse ki so bili nevarno človeku, ker so s tem jasno pazili na svojo rit. In selekcija/genetika ni lari fari, dobili so pse ki obožujejo ljudi. To so psi z izredno močnim ugizom in agilnostjo in tak ugriz ima hude posledice. Ampak verjemite mi, da tipičen predstavnik pasme z zgodovino (ne torej katerikoli nižji, nabit kratkodlak v tipu nekega bull type psa) živi zato da ugaja svojemu človeku in da dela dela dela. Obstajajo tudi psi ki v glavi niso ok (ma mi bo kdo rekel da samo med APBTji,ali je med njimi tudi ogromno xy mešancev?), vendar je treba poudarit da to ni normalno. Lahko je genetika, lahko so drugi vplivi. Ampak pri nas se vzreja/prodaja prosto po prešernu, ljudje za selekcijo slišali niso, če ne selekcionirajo niti psov ki niso baš APBTji, kako se bojo šele za karakter sekirali. Kontrolira jih pa tudi nihče ne, dejstvo je da so t.i. "nevarne pasme" pasme, ki so od pasemskih psov najbolj zlorabljane, če pustimo razne tekmovalne hrte. Kot zlorabljanje lahko razumete direktno zlorabljanje, drugo pa štancanje mladičev vse povprek. In mladiči ki prihajajo iz takih okolij imajo že podlago slabo. A se kdo sekira za to, da nebi kar vsak Mujo štancal legel? Pa je lahko 5x dohtar zaradi mene. Rodovniška ali nerodovniška. In tukaj popušimo vsi tisti ki skačemo v luft naj folk ne kupuje nerodovniških psov, ker se tudi vzreditelji rodovniških ne pokažejo kot nek zgled.

Ampak ne, dejmo nardit zakon ki bo omejeval tiste (kot sem že stokrat napisala), PRI KATERIH STVARI ŽE TAKO ALI TAKO ŠTIMAJO. V oglasih bo še vedno polno raznoraznih psov ki se prodajajo (me zanima če jim bo inšpekcija hodila na dom gledat koliko jih je), zavetišča bojo še vedno ALI ŠE BOLJ polna psov, zlorabe psov in kršitve zakonov pa ne bojo niti za 1% manjše. In to lahko trdim z gotovostjo, pa ne rabim imet mag. pred imenom.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.323


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #3992 : četrtek, 11.03.2010 : 22:54:13 »

Nič krivi psi žrtve histerije
Bulmastifi. Jutri bo predvidoma znano, ali so bili psi zlorabljeni. Panika. Po napadu nestrpnost, histerija in zapuščanje živali.

http://www.zurnal24.si/slovenija/nic-krivi-psi-zrtve-histerije-163201
Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.323


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #3993 : četrtek, 11.03.2010 : 22:57:46 »

Polona Samec, zavetišče Horjul
Rešitev. "Tisti, ki je kaj naredil narobe, naj to še popravi: ministrstvo za kmetijstvo, minister, Vida Čadonič Špelič, upravno sodišče, ki je posredno pripeljalo do tega stanja. Naj direktorica Vursa stoji pred mikrofonom noč in dan in govori: Ljudje, lepo vas prosim, hecali smo se, kužki niso nič krivi."

http://www.zurnal24.si/slovenija/nic-krivi-psi-zrtve-histerije-163201

 Wink Cheesy
Logiran

Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #3994 : četrtek, 11.03.2010 : 23:02:07 »

Je pa res, da se je v zvezi s psi ustvaril prevelik strah in da se dela krivica tako psom kot njihovim lastnikom,” sporočajo z Vursa. Sami za umiritev razmer ne predvidevajo nobenih akcij, saj menijo, da bodo “k temu največ pripomogli lastniki psov sami, če bodo spoštovali zakon”.
A so to spet glupačine besede?
Logiran
helena
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.295


WWW
« Odgovor #3995 : četrtek, 11.03.2010 : 23:04:01 »

Mene pa čist resno zanima, kdo je tej ženščini diplomo dal?? Ampak čisto resno!!
Logiran
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #3996 : četrtek, 11.03.2010 : 23:09:32 »

Oprostite, toda gospa ministrica ve, da je za te živali bilo dobro poskrbljeno, ker je ta predmet celo predavala:

Citat
Obenem je bila honorarna predavateljica predmeta »Zdravstveno varstvo živali« na Srednji kmetijski šoli Grm

Vir: http://www.vurs.gov.si/si/o_veterinarski_upravi/vodstvo/
Logiran
helena
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.295


WWW
« Odgovor #3997 : četrtek, 11.03.2010 : 23:10:10 »

jaojao
Logiran
šogunka
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 222


WWW
« Odgovor #3998 : četrtek, 11.03.2010 : 23:14:11 »

Pa prava dobrotinica je tudi, ki rešuje živali iz zavetišč  Roll Eyes

"... Imamo pa dve muci; Garfielda smo rešili iz mačjega zavetišča, pred dobrim mesecem pa je na naša vrata skoraj potrkala še ena muca, ki jo je po njenem obnašanju najbrž odvrgel nevesten lastnik."

http://www.belokranjec.si/novice/pogovarjamo-se-z-dr-vido-cadonic-spelic/19


Mene pa čist resno zanima, kdo je tej ženščini diplomo dal?? Ampak čisto resno!!
kaj diplomo, helena, doktorat butnglavc

Logiran
helena
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.295


WWW
« Odgovor #3999 : četrtek, 11.03.2010 : 23:17:07 »

Očitno jo ima tale bivši Tongue kmeijski minister res srčno rad.
Logiran
Zala_
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.180


« Odgovor #4000 : četrtek, 11.03.2010 : 23:23:31 »

Diplome v Cobissu nisem našla, je pa magistrirala l. 89 z nalogo 'Hematološki in biokemični profil pri visokoproizvodnih molznicah na Šentjernejskem polju' (mentor Ivan Jazbec) in doktorirala l. 93 z nalogo 'Vpliv različnega beljakovinskea obroka na sestav goveje krvi in mleka' (mentor Zadnik Tomaž, somentor Ivan Jazbec).

Kako to misli da je pobrala mačka ki ga je očitno nekdo zavrgel? Zakaj pa potem njeni inšpektorji tupijo da je take mačke treba pustit na cesti ker ziher od nekoga so?!?
Logiran
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #4001 : četrtek, 11.03.2010 : 23:26:50 »

A TOLE ste že videli?  Grin
Logiran
ren
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 198


« Odgovor #4002 : četrtek, 11.03.2010 : 23:27:17 »

Zala_, zelo zanimivo vprašanje.
Logiran
sessa
rad pišem
****
Sporočil: 447


« Odgovor #4003 : četrtek, 11.03.2010 : 23:37:45 »

Cats videli in ne vem kaj je smešno na tem.
Logiran
ren
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 198


« Odgovor #4004 : četrtek, 11.03.2010 : 23:38:51 »

Malo ironično: škoda da niso na vrata "potrkali" hrti.
Logiran
Strani: 1 ... 262 263 264 265 266 [267] 268 269 270 271 272 ... 303   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines