mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 15.05.2024 : 06:32:08

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: Border collie - čvek
Strani: 1 ... 36 37 38 39 40 [41] 42 43 44 45 46 ... 162   Dol
Natisni
Avtor Tema: Border collie - čvek  (Prebrano 471870 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Simon_in_Bay
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 662


« Odgovor #600 : ponedeljek, 20.06.2005 : 08:40:04 »

Sedaj ne bom trdil, da je to bil ta, ampak zdi se mi, da je imel zadnji del (zadnje noge preveč "ravne"), ampak če Barbka pravi, da je imel odlično gibanje potem to ne more biti ta, ker ne gre skupaj.

Sem Pa z veseljem pričakoval dve psici id Bordrbaya, sploh Limited Edition, ki zadnje čase kar precej zmaguje v Italiji, pa je žal ni bilo, Sidney iz razreda prvakov, pa me je zelo razočarala, nič posebnega.
Logiran
Simon_in_Bay
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 662


« Odgovor #601 : ponedeljek, 20.06.2005 : 18:25:11 »

V Tullnu je Masterstroke dobil samo dobro.
Logiran
McOven
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 131


« Odgovor #602 : torek, 21.06.2005 : 10:22:30 »

Ojla!

Ima mogoče kdo kaj slik iz razstave? Žal nismo uspeli priti.  Cry

Deteljica:
Day je res simpatičen deloholik.  Wink
Merle mladičke pa bo lahko imel le, če se bo "ženil" z merle psičko. Ker pa je očitno njegov očka rjavo-bel (če sem prav razbrala), zagotovo prenaša tudi rjavo barvo - toliko iz genetike in dedovanja barv borderjev.  Wink

Barbka:
Veliko sreče pri izbiri! Držim pesti.
Meni so med najljubšimi merli:
Bessamour Digger
http://www.bessamourbordercollies.com/dogdetail.asp?id=666
(žal ni več na razpolago za paritve Sad) ali pa mogoče od mlajših
Q-red
http://lizasborder.8ung.at/Q-red.htm
no pa še kakšen mogoče  Cool

pa da ne pozabim. Na netu imamo sveže slikice malih Nolinih lepotičk in lepotca. Najdete jih lahko:
***

Logiran
Barbka
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.360


Seta del Oro: pametna lepota


WWW
« Odgovor #603 : torek, 21.06.2005 : 11:15:38 »

Simon - kje pa so obešeni uradni rezultati Evropske za borderje? Da si mal ogledam. Drugače pa - meni pa CACIB pes in psica sploh ne potegneta. Pač ne maram "medvedov" ampak mam raje "atlete".

Mateja - če si mi pa Linka speljala  Wink, zdej pa moram iskati. Tisti red merl je ful simpatičen - ampak - a si predstavljaš - še blue merla bi težko v promet spravila, kaj šele red merla Smiley.
Na koncu bo zagotovo "ta prav" črno bel. Mam enga fejst fanta že ogledanega  Wink.

Logiran

La vita e bella. Včasih si pes, včasih si kandelaber...
Simon_in_Bay
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 662


« Odgovor #604 : torek, 21.06.2005 : 11:38:56 »

Žal vseh rezultatov ni objavljenih (za borderje niso objavili niti vseh zmagovalcev). So pa pisali vse ocene na tablo v ringu, katere si je prepisala vzrediteljica.

Nisem mislil nič slabega ko sem povedal, da je dobil trojko, konec koncev imamo vsak svoj okus Wink . Finka v Tullnu pa sploh ne vem kako je delila titule in ocene. Za BOB, kot sem že povedal, so bili noter tisti bolj medvedkasti (misliš s tem "avstralsko" linijo?) in tisti bolj elegantni (angleška?).
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #605 : torek, 21.06.2005 : 16:00:50 »


Deteljica:
Day je res simpatičen deloholik. Wink
Merle mladičke pa bo lahko imel le, če se bo "ženil" z merle psičko. Ker pa je očitno njegov očka rjavo-bel (če sem prav razbrala), zagotovo prenaša tudi rjavo barvo - toliko iz genetike in dedovanja barv borderjev. Wink


jap, prenašal bo kdo ve kaj vse Roll Eyes, seveda v primernih kombinacijah Smiley, upam pa, da ne preveč "foxterier vzorcev" Roll Eyes, najprej pa seveda mora tolko zrast, da bo preživel vse zdravstvene teste in v delu potrdil,da je res to kar zgleda, da bo....ampak pozorna sem postala ravno zato,ker so bile kao "pritožbe" , da imamo pri naših borderjih premalo barv....ker tale jih imav sebi pravo zakladnico  Grin , da o njihovi razporeditvi sploh ne govorim Cheesy
sicer ni ,da bi se jaz ravno grebla za paritve, ampak, če si bo kdo želel "pisano leglo"-evo ga kandidata, a vse na lastno odgovornost seveda Grin
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #606 : torek, 21.06.2005 : 16:04:01 »

Mc'Oven..noče mi odpret vaših slikic Cry, jih bo treba zgleda v živo it gledat Cool
Logiran
Kathy
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 28


« Odgovor #607 : torek, 21.06.2005 : 16:56:27 »

Za vse ki vas zanima.  Smiley
http://www.gis.net/~shepdog/BC_Museum/
Logiran
McOven
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 131


« Odgovor #608 : sreda, 22.06.2005 : 22:07:40 »

Deteljica
se opravičujem! Ne vem, zakaj noče odpreti slikic.  Undecided
Mogoče bo več sreče tule:
http://pg.photos.yahoo.com/ph/folkinceline/album?.dir=/mail&.src=ph&.tok=phZ3mLDBZ7NMcAQC
Logiran
Simon_in_Bay
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 662


« Odgovor #609 : petek, 24.06.2005 : 09:54:57 »

Bral sem, da se meša BCje z wippeti, zato, da se dobi psa, ki je hitrejši in da lahko dlje časa teče z visoko hitrostjo. Bi vi bili pripravljeni tako pariti? Te paritve delajo "pastirji".
Logiran
Barbka
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.360


Seta del Oro: pametna lepota


WWW
« Odgovor #610 : petek, 24.06.2005 : 11:18:13 »

No, če so vkrižale zaradi lastnosti, o katerih pišeš, potem jih niso dobili. Whipeti so pač šprinterji in nikakor vztrajnostni tekači. Bi bilo pametneje kakšne ptičarje ali huskye vkrižati.
Že v drugi temi se je pisalo o načrtnih križanjih (npr. musherji križajo pasme, da bi dobili idealnega vlečnega psa).
Obstajajo seveda tudi zapisi, iz katerih je razvidno, da so Avstralci in Novozelandci v borderje križali druge pasme, z namenom dobiti dlako in lepšo obliko telesa in da je to razlog, zakaj se "avstralski/novozelandski" tip borderjev tako razlikuje od drugega.
Resnica je verjetno nekje vmes Smiley. KOlikor je meni znano, slovenski "pastirji", ki ne dobijo "pravih" borderjev za paritev svojih psov (žal jih še vedno dobijo), križajo z bernci.
Logiran

La vita e bella. Včasih si pes, včasih si kandelaber...
Simon_in_Bay
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 662


« Odgovor #611 : petek, 24.06.2005 : 11:38:29 »

Zakaj pa bernce? Niso bernci bolj počasni psi, torej pravo nasprotje BCjev (vsaj na prvi pogled se zdi)? Ali oni ravno to iščejo, umirjanje naših divjakov?
Logiran
Barbka
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.360


Seta del Oro: pametna lepota


WWW
« Odgovor #612 : petek, 24.06.2005 : 11:55:15 »

Predvidevam da zato, ker so jim "podobni" - saj veš - črnobelorjavi dolgodlaki kuži Smiley
Logiran

La vita e bella. Včasih si pes, včasih si kandelaber...
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #613 : ponedeljek, 27.06.2005 : 16:17:11 »

Ok dokler ne bodo odkrili aussiejev, ki so se najboljsi priblizek BCjev za vmesavanje nove krvi, sem cisto kul Tongue
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #614 : torek, 28.06.2005 : 08:06:08 »

Kot obljubljeno, so na voljo za pokušino prve slikice. Cheesy
http://www.aqua-vita.si/psi.htm

končno  sramsmo uspeli poleg nekaj starih naložiti še nekaj novejših slikic.Sicer bo potrebno še malo popravkov, ker so "nadnapisi" malo pomešani, ampak vidi se pa le kako so zrasli! Smiley
Če pa bi jih videli še kako šibajo in se igrajo, bi pa sploh ostali brez besed Cheesy
za vse ,ki ste že pozabili številko za kontakt:
***, oba sta na vojo za informacije in podatke . Kiss
Logiran
Strani: 1 ... 36 37 38 39 40 [41] 42 43 44 45 46 ... 162   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: Border collie - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines